Jižní Korea

Za zážitky bez obav

Jižní Korea

15 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

jarní výprava pro milovníky kultury, jídla a hor Asie

Jižní Korea je mladá země se starou duší. Má za sebou dlouhou a bohatou historii a navzdory tomu, že se nachází ve stínu Číny a Japonska, udržuje si svou osobitou kulturu, která v posledních letech získává na čím dál větší popularitě. Kromě starobylých chrámů a paláců tu najdete moderní města, množství národních parků s dramatickými scenériemi i písečné pláže. Odpočinout si můžete v nepřeberném množství galerií a kaváren nebo lázních jjimjilbang a dobře se najíst lze prakticky kdekoliv, protože ať už sáhnete po jakékoliv korejské specialitě, nemůžete udělat chybu.

Tento zájezd neplánujeme na sezonu 2024 vypisovat. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku v ceně od cca 20.000 Kč (včetně tax)
  • vstupy mimo program zájezdu

Videa

Program zájezdu

1.-2. den

Přílet do SOULU, podle času prohlídka města. Soul nás ohromí atmosférou moderního města protkanou starobylými místy. Projdeme se po náměstí Gwanghwamun s ikonickou sochou krále Sejonga, zavítáme do hlavního královského paláce Gyeongbokgung. Navštívíme obchůdky a galerie ve čtvrti Insa-dong a zastavíme se na kávu v tradiční čtvrti Bukchon.

3. den

Národního park Bukhansan s dramatickými skalními útvary. Cesta na vrchol Baegundae (836 m) není zadarmo, ale z žádné rozhledny není takový výhled na hlavní město jako právě z této hory.

4. den

Jednodenní výlet do města SUWON. Palác Haenggung, mohutné městské hradby, uličky plné muralů a kaváren, příjemné tržiště hned vedle vodní brány Buksumun.

5.-6. den

Přejezd do Andongu, města masek. Navštívíme muzeum korejského národního šnapsu soju a nejdelší dřevěný most v zemi. Podíváme se do konfuciánské akademie a projdeme se po vesnici Hahoe, kde se seznámíme s tradiční venkovskou architekturou středověké Koreji a s posvátným tancem masek.

7. den

Přejezd do Gyeongju. Bývalému hlavnímu městu království Silla se přezdívá muzeum pod širým nebem. Čekají nás hrobky dávných králů a královen, pozůstatky jejich sídel, nejstarší dochovaná asijská observatoř, úžasné muzeum historie i malebný most. A samozřejmě skvělé jídlo!

8. den

Buddhistické muzeum v kopcích nad „Zlatým městem“. Půjdeme po stopách dávných poutníků a budeme hledat posvátná místa, sochy vytesané v kamenech a pozůstatky starých svatyní.

9. den

Chrámový komplex Haeinsa je domovem nejen mnichům, ale i Tripitaky koreany – buddhistickým textům vyrytých do více než 81 000 dřevěných tabulek. Bude-li nám přát počasí, můžeme vystoupat až vrchol posvátné hory v národním parku Gayasan.

10. den

Čeká nás cesta do Pusanu. V přístavním městě si prohlédneme barvami hýřící čtvrť Gamcheon, která je jednou velkou galerií, ochutnáme místní speciality na rybím trhu Jakalchi a užijeme si odpočinek na pláži.

11.-12.den

Během dvoudenního výletu do nejdivočejšího a nejstaršího národního parku Koreji Jirisan se projdeme po známějších i odlehlejších cestách. Přespíme na horské chatě, a užijeme si východ slunce na druhém nejvyšší vrcholu Jižní Koreji Cheonwangbong (1.918 m).

13. den

Přejezd do Jeonju, města korejské speciality bibimbap. Projdeme se po tradiční čtvrti, v níž budeme také v jednom z domků hanok nocovat. Obhlédneme místní chrám i korejský kostel a užijeme si barevné muraly. Den zakončíme stylovou večeří při místním pivě makgeoulli.

14.-15. den

Přejezd do Soulu, podle času a nálady návštěva muzeí a galerií v centru města, futuristická DD Plaza nebo některý z mnoha městských trhů s autentickým jídlem. Nákup posledních suvenýrů a odlet domů.

Ubytování

Většinou v hostelích nebo hotelích střední korejské kvality, v některých případech i se společnou ložnicí, ale většině budou k dispozici dvoulůžkové pokoje. Vyzkoušíme si přespání v tradičním domě hanok ve městě Jeonju. Při nocování v horské chatě v Jirisanu je nutný mít s sebou vlastní spací pytel (stačí tenký) a doporučujeme vlastní karimatku. 

Strava

Během zájezdu je stravování individuální vyjma 4x společných večeří. Určitě využijeme "sámošek" typu 7eleven s otevírací dobou 24/7 se základními potravinami, dále trhy a nepřeberné množství restaurací s relativně rozumnými cenami. Někdy bude čas posedět, jindy si nabalíme něco dobrého s sebou.
 

Doprava

Nástupní místo: Soul

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály. Pohybovat se budeme místní MHD, což představuje jízdu městskými a dálkovými autobusy a ne vždy se nám podaří ubytovat přímo u zastávky, ale vždy v rozumné docházkové vzdálenosti. Absolvujeme i několik treků nalehko v horách, ale obecně lze říci, že se nachodíme dost, což by průměrně zdatný jedinec měl zvládnout s přehledem.

Další info

Poznámka: vstupy v rámci programu (v hodnotě cca 1.500 Kč) máte zahrnuty v ceně zájezdu.

Zavazadlo
Na tento zájezd je vhodný kufr i batoh. Záleží na osobních preferencích, myslete však na to, že budeme cestovat hromadnou dopravou a často se se zavazadly přemisťovat! Je proto vhodné nechat doma ždímačku a cestovat nalehko. Drtivá většina japonských hotelů poskytuje za drobný poplatek (á 40 Kč) pračku, sušičku, zdarma pak mýdlo, šampon a dal. Na výlety a do města se pak hodí menší batoh či taška na vodu/peníze/fotoaparát.

Skupina a průvodce
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 10 účastníků + 1 průvodce. Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícím průvodcem. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte v první den zájezdu.

Cestovní doklady
Čeští občané, držitelé platného českého cestovního pasu (s platností nejméně 6 měsíců), mohou do Koreje cestovat bez víza pro pobyt nepřesahující 90 dnů s tím, že si musí vyřídit registraci K-ETA. 
Registraci K-ETA (Korea Electronic Travel Authorization) si pro cestu do Koreje bez víza musí vyřídit každý cestující, včetně nezletilých dětí na www.k-eta.go.kr nebo v mobilní aplikaci K-ETA. 

  • poplatek: 10 000 KRW (orientačně 200 CZK), platba kartou
  • termín podání online žádosti: nejméně 24 h před odletem
  • průměrná doba čekání na schválení: 30 min – 1 h (může být prodlouženo na 24 h)

Očkování

Do J. Korei není žádné povinné očkování a úroveň hygieny je zde na srovnatelné (ne-li vyšší) úrovni jak v Česku. Jediné očkování, které se může hodit i u nás, je žloutenka typu A.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Laos a Kambodža

Laos a Kambodža

10. 1. - 25. 1. 2025 Chci to vidět
Nový Zéland

Nový Zéland

14. 2. - 1. 3. 2025 Chci to vidět
Vietnam

Vietnam

29. 10. - 11. 11. 2024 Chci to vidět