Karneval na Madeiře

Karneval na Madeiře

8 dní / 13 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

21. 2. - 28. 2. 2022
č. zájezdu: 222840B-01
cena 13 800 Kč

karneval a jednodenní turistika na ostrově věčného jara

Období karnevalu na Madeiře je obdobím, kdy se celý ostrov baví spoustou pouliční zábavy, včetně bohatě zdobených a pestrobarevných průvodů městem. Karneval je někdy přirovnáván ke karnevalu v Riu, i když je samozřejmě jeho menším bratrem. Přijeďte si ho tedy užít! Čekají nás navíc pravděpodobně téměř letní teploty vhodné na túry po ostrově. Po celou dobu budeme ubytováni v příjemném penzionu, odkud budeme tskoro každý den vyrážet nalehko za poznáním na půl až celodenní výlety po krásných pralesních levádách, útesech či horských cestách za nespoutanou přírodou Madeiry.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku v ceně cca 11.000 Kč (včetně tax) s blížícím se datem zájezdu se bohužel může z důvodu plné kapacity jednotlivých letů cena letenky až zdvojnásobit
  • vstupy do muzeí, památek a botanických zahrad
  • lanovku na Monte (cca 15 EUR)
  • pojištění pro případ Covid-19 (doporučujeme připojistit)

Program zájezdu

1. – 2. den

Odlet na Madeiru, ubytování v penzionu a aklimatizace. Prohlídka hlavního města ostrova – Funchalu (velká tržnice, barevné květinové trhy, katedrála, návštěva botanické, orchidejové a popř. i tropické zahrady, poutní kostelík Monte, fakultativní možnost bláznivé jízdy ulicemi města na proutěných sáních). 

3. – 4. den

Zajedeme na Ribeiro Frío se pstruží farmou, podíváme se na skvostnou vyhlídku Balcoes s úžasnými výhledy na centrální horský masiv, podnikneme výlet unikátním vřesovco-vavřínovým pralesem a po levadách (↔ 15 km, ↕ 350 m). Navštívíme vesničku Santana s typickými domečky se slaměnou střechou a přírodní rezervaci na útesech Rocha do Navio s několika vodopády a fantastickými výhledy (↔ 7 km, ↕ 500 m).

5. – 6. den

Na jedinečném karnevalu ve Funchalu se staneme svědky nejúchvatnější podívané v roce, která je doprovázena pouliční zábavou a pestrobarevnými průvody městem. Karneval vrcholí v sobotu večer a my samozřejmě budeme u toho! 

7. – 8. den

Na větrném a barevném mysu Ponta de Sao Lourenco se pokusíme dosáhnout kopce Ponta do Furado – nejvýchodnějšího, pěšky dosažitelného místa ostrova s parádními výhledy na pobřeží Atlantiku (↔ 8 km, ↕ 400 m). Zavítáme i na jedinou přírodní písečnou pláž Madeiry - Prainha, kde se můžeme smočit ve vlnách Atlantiku. Návštěva druhého nejvyššího útesu na světě – Cabo Girao (580 m) a městečka Câmara de Lobos, které proslulo díky Winstonu Churchillovi. Poslední nákupy, sbalení saků-paků a odlet z ostrova domů.

Ubytování

Ubytujeme se na 7 nocí v jednoduchém, ale příjemném penzionu přímo v centru hlavního města Funchalu, odkud budeme vyrážet na výlety. Pokoje jsou většinou 2 - 3 lůžkové, některé mají vlastní sociální zařízení, jiné společné. Postele jsou vybaveny lůžkovinami,
k dispozici jsou také ručníky a fén na vyžádání. V penzionu je možnost připojit se k wi-fi zdarma. Ubytování je prostší, avšak čisté. Výhodou je skvělá pozice v samém srdci Funchalu – za rohem najdete nespočet obchůdků, restaurací, pekárnu, obchodní centrum, katedrálu, …

Strava

V ceně ubytování jsou snídaně v tzv. "francouzském stylu", tedy pečivo s máslem a marmeládou, šunkou nebo sýrem, k pití pak kávu, čaj nebo čokoládu a skleničku pomerančového džusu. Ostatní stravování je ve vlastní režii, a tak můžete ochutnávat speciality madeirské kuchyně. Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Doprava

Nástupní místo: Funchal

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Doprava na zájezdu
Společná doprava po ostrově bude zajištěna pronajatým mikrobusem či MHD.

Nástupní místa

Náročnost

Túry nejsou nikterak náročné, denně ujdeme cca 8 - 15 km s převýšením 400 - 500 m. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Všechny túry jdeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. 

Další info

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 14 účastníků.

Cestovní doklady
Pro cestu na Madeiru nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.


Články

Madeirská vína

Milan Jána

Uprostřed nekonečných vod Atlantického oceánu leží malý, hornatý a zelený portugalský ostrov – Madeira. Má mnoho přízvisek, je ost...

více

Z toulek po Madeiře

Milan Jána a Veronika Skálová, Eva Foltová

Vyrazíte-li přes devatero hor a devatero řek směrem na západ, dojedete k nekonečným vlnám tyrkysového Atlantiku. Zde, necelých 1.0...

více

Podobné zájezdy

Kanárské ostrovy - Lanzarote

Kanárské ostrovy - Lanzarote

26. 10. - 2. 11. 2021 Chci to vidět
Kanárské ostrovy - Tenerife

Kanárské ostrovy - Tenerife

29. 10. - 8. 11. 2021 Chci to vidět
Květinový festival na Madeiře

Květinový festival na Madeiře

6. 5. - 13. 5. 2022 Chci to vidět
Květinový festival na Madeiře (15 dnů)

Květinový festival na Madeiře (15 dnů)

29. 4. - 13. 5. 2022 Chci to vidět
Madeira - horský přechod

Madeira - horský přechod

13. 5. - 20. 5. 2022 Chci to vidět
Madeira - jednodenní túry

Madeira - jednodenní túry

22. 10. - 29. 10. 2021 Chci to vidět
Madeira - jednodenní túry s horským přechodem (15 dní)

Madeira - jednodenní túry s horským přechodem (15 dní)

13. 5. - 27. 5. 2022 Chci to vidět