Karneval na Madeiře

Karneval na Madeiře

8 dní / 10 400 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

karneval a jednodenní turistika na ostrově věčného jara

Období karnevalu na Madeiře je obdobím, kdy se celý ostrov baví spoustou pouliční zábavy, včetně bohatě zdobených a pestrobarevných průvodů městem. Karneval je někdy přirovnáván ke karnevalu v Riu, i když je samozřejmě jeho menším bratrem. Přijeďte si ho tedy užít! Čekají nás navíc pravděpodobně téměř letní teploty vhodné na túry po ostrově. Po celou dobu budeme ubytováni v příjemném penzionu, odkud budeme tskoro každý den vyrážet nalehko za poznáním na půl až celodenní výlety po krásných pralesních levádách, útesech či horských cestách za nespoutanou přírodou Madeiry.

Cena zahrnuje

  • veškerou společnou dopravu po ostrově
  • 7x ubytování v penzionu se snídaní
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku v ceně cca 11.000 Kč (včetně tax) s blížícím se datem zájezdu se bohužel může z důvodu plné kapacity jednotlivých letů cena letenky až zdvojnásobit
  • vstupy do muzeí, památek a botanických zahrad
  • lanovku na Monte (cca 15 EUR)

Program zájezdu

1. – 2. den

Odlet na Madeiru, ubytování v penzionu a aklimatizace. Prohlídka hlavního města ostrova – Funchalu (velká tržnice, barevné květinové trhy, katedrála, návštěva botanické, orchidejové a popř. i tropické zahrady, poutní kostelík Monte, fakultativní možnost bláznivé jízdy ulicemi města na proutěných sáních). 

3. – 4. den

Zajedeme na Ribeiro Frío se pstruží farmou, podíváme se na skvostnou vyhlídku Balcoes s úžasnými výhledy na centrální horský masiv, podnikneme výlet unikátním vřesovco-vavřínovým pralesem a po levadách (↔ 15 km, ↕ 350 m). Navštívíme vesničku Santana s typickými domečky se slaměnou střechou a přírodní rezervaci na útesech Rocha do Navio s několika vodopády a fantastickými výhledy (↔ 7 km, ↕ 500 m).

5. – 6. den

Na jedinečném karnevalu ve Funchalu se staneme svědky nejúchvatnější podívané v roce, která je doprovázena pouliční zábavou a pestrobarevnými průvody městem. Karneval vrcholí v sobotu večer a my samozřejmě budeme u toho! 

7. – 8. den

Na větrném a barevném mysu Ponta de Sao Lourenco se pokusíme dosáhnout kopce Ponta do Furado – nejvýchodnějšího, pěšky dosažitelného místa ostrova s parádními výhledy na pobřeží Atlantiku (↔ 8 km, ↕ 400 m). Zavítáme i na jedinou přírodní písečnou pláž Madeiry - Prainha, kde se můžeme smočit ve vlnách Atlantiku. Návštěva druhého nejvyššího útesu na světě – Cabo Girao (580 m) a městečka Câmara de Lobos, které proslulo díky Winstonu Churchillovi. Poslední nákupy, sbalení saků-paků a odlet z ostrova domů.

Ubytování

Ubytujeme se na 7 nocí v jednoduchém, ale příjemném penzionu přímo v centru hlavního města Funchalu, odkud budeme vyrážet na výlety. Pokoje jsou většinou 2 - 3 lůžkové, některé mají vlastní sociální zařízení, jiné společné. Postele jsou vybaveny lůžkovinami,
k dispozici jsou také ručníky a fén na vyžádání. V penzionu je možnost připojit se k wi-fi zdarma. Ubytování je prostší, avšak čisté. Výhodou je skvělá pozice v samém srdci Funchalu – za rohem najdete nespočet obchůdků, restaurací, pekárnu, obchodní centrum, katedrálu, …

Strava

V ceně ubytování jsou snídaně v tzv. "francouzském stylu", tedy pečivo s máslem a marmeládou, šunkou nebo sýrem, k pití pak kávu, čaj nebo čokoládu a skleničku pomerančového džusu. Ostatní stravování je ve vlastní režii, a tak můžete ochutnávat speciality madeirské kuchyně. Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Doprava

Nástupní místo: Funchal

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Doprava na zájezdu
Společná doprava po ostrově bude zajištěna pronajatým mikrobusem či MHD.

Nástupní místa

Náročnost

Túry nejsou nikterak náročné, denně ujdeme cca 8 - 15 km s převýšením 400 - 500 m. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Všechny túry jdeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. 

Další info

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 14 účastníků.

Cestovní doklady
Pro cestu na Madeiru nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.


Články

Madeirská vína

Milan Jána

Uprostřed nekonečných vod Atlantického oceánu leží malý, hornatý a zelený portugalský ostrov – Madeira. Má mnoho přízvisek, je ost...

více

Z toulek po Madeiře

Milan Jána a Veronika Skálová, Eva Foltová

Vyrazíte-li přes devatero hor a devatero řek směrem na západ, dojedete k nekonečným vlnám tyrkysového Atlantiku. Zde, necelých 1.0...

více

Podobné zájezdy

Kanárské ostrovy - Lanzarote

Kanárské ostrovy - Lanzarote

26. 10. - 2. 11. 2021 Chci to vidět
Kanárské ostrovy - Tenerife

Kanárské ostrovy - Tenerife

29. 10. - 8. 11. 2021 Chci to vidět
Madeira - horský přechod

Madeira - horský přechod

15. 10. - 22. 10. 2021 Chci to vidět
Madeira - jednodenní túry

Madeira - jednodenní túry

8. 10. - 15. 10. 2021 Chci to vidět
Madeira - jednodenní túry s horským přechodem (15 dní)

Madeira - jednodenní túry s horským přechodem (15 dní)

8. 10. - 22. 10. 2021 Chci to vidět
Mallorca - jednodenní túry

Mallorca - jednodenní túry

17. 9. - 24. 9. 2021 Chci to vidět