Velikonoce na Madeiře - jednodenní túry

Za zážitky bez obav

Velikonoce na Madeiře - jednodenní túry

8 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

jednodenní turistika na ostrově věčného jara a jako bonus karneval plný hudby a barev

Velikonoce na Madeiře jsou skvělou příležitostí jak utéct před mrskačkou na ostrov věčného jara, kde se jaro plně probudilo. Čekají nás také téměř letní teploty, ideální na túry po ostrově. Po celou dobu budeme ubytováni v rodinném penzionu, odkud budeme denně nalehko vyrážet za poznáním na celodenní výlety po krásných pralesních levádách, útesech či horských pěšinách za nespoutanou přírodou Madeiry. A nejen to, budeme mít příležitost uspokojit své smyslové buňky tradičními pokrmy a pochutinami, jakými je černá okatá espada, šťavňaťoučká espetada, opojné víno Madeira a nespočet exotických druhů ovoce rozmanitých tvarů a chutí. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku v ceně cca 15.000 Kč (včetně tax) s blížícím se datem zájezdu se může z důvodu plné kapacity jednotlivých letů cena letenky výrazně zvýšit
  • vstupy do muzeí, památek a botanických zahrad

Videa

Program zájezdu

1. – 2. den

Odlet na Madeiru, ubytování v penzionu a aklimatizace. Prohlídka hlavního města ostrova – Funchalu (velká tržnice, barevné květinové trhy, katedrála, ochutnávka vína Madeira a medového perníčku, návštěva botanické a popř. i tropické zahrady, poutní kostelík Monte, fakultativní možnost bláznivé jízdy ulicemi města na proutěných sáních - 15 eur/os). 

3. – 4. den

Zajedeme na Ribeiro Frío se pstruží farmou (fakultativně 2 eur/os), podíváme se na skvostnou vyhlídku Balcoes s úžasnými výhledy na centrální horský masiv, podnikneme výlet unikátním vřesovco-vavřínovým pralesem a po levadách (↔ 15 km, ↕ 350 m). Navštívíme vesničku Santana s typickými domečky se slaměnou střechou a přírodní rezervaci na útesech Rocha do Navio s několika vodopády a fantastickými výhledy (↔ 7 km, ↕ 500 m). 

5. – 6. den

Celodenní túra po divokém a skalnatém severovýchodním pobřeží (↔ 17 km, ↕ 500 m), část trasy vede přímo po hraně vysokých útesů spadajících rovnou do oceánu. Túra je završená návštěvou městečka PORTO DA CRUZ u Atlantiku a exkurzí v unikátní staré fabrice na výrobu třtinového rumu s ochutnávkou. Návštěva vesnice CAMACHA po levádě dos Tornos, která je proslulá svými košíkářskými výrobky s možností ochutnat v restauraci tradiční špízy espetada (↔ 17 km, ↕ 300 m).

7. – 8. den

Na větrném a barevném mysu Ponta de Sao Lourenco se pokusíme dosáhnout kopce Ponta do Furado – nejvýchodnějšího, pěšky dosažitelného místa ostrova s parádními výhledy na pobřeží Atlantiku (↔ 8 km, ↕ 400 m). Zavítáme i na jedinou přírodní písečnou pláž Madeiry - Prainha, kde se můžeme smočit ve vlnách Atlantiku. Návštěva druhého nejvyššího útesu na světě – Cabo Girao (580 m) a městečka Câmara de Lobos, které proslulo díky Winstonu Churchillovi. Cabo Girao je alternativně možné spatřit také z moře, pokud se k němu vydáte na replice lodi Santa Maria Kryštofa Kolumba (fakultativně 35 eur, jízda 3 hodiny, ochutnávka rumu a medového perníku v ceně). Poslední nákupy, sbalení saků-paků a odlet z ostrova domů.

Ubytování

Ubytujeme se na 7 nocí v jednoduchém, ale příjemném penzionu v blízkosti centra hlavního města Funchalu, odkud budeme vyrážet na výlety. Pokoje jsou většinou 2 - 3 lůžkové, některé mají vlastní sociální zařízení, jiné společné. Postele jsou vybaveny lůžkovinami, k dispozici jsou také ručníky. V penzionu je možnost připojit se k wi-fi zdarma. Ubytování je prostší, avšak čisté. Výhodou je skvělá pozice v samém srdci Funchalu – za rohem najdete nespočet obchůdků, restaurací, pekárnu, obchodní centrum, katedrálu, atd. 

Strava

V ceně ubytování jsou snídaně v tzv. "francouzském stylu", tedy pečivo s máslem a marmeládou, šunkou nebo sýrem, míchaná vajíčka, jogurt, ovoce, k pití pak kávu, čaj a skleničku pomerančového džusu. Ostatní stravování je ve vlastní režii, a tak můžete ochutnávat speciality madeirské kuchyně. Možnost dokupování místních potravin bude denně. V blízkosti penzionu velice dobrá a levná jídelna, kde se dá skvěle najíst (místní jídla). 

Doprava

Nástupní místo: Funchal

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Doprava na zájezdu
Společná doprava po ostrově bude zajištěna pronajatým mikrobusem či MHD.

Nástupní místa

Náročnost

Túry nejsou nikterak náročné, denně ujdeme cca 8 - 15 km s převýšením 400 - 500 m. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Všechny túry jdeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. 

Další info

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 14 účastníků.

Cestovní doklady
Pro cestu na Madeiru nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.


Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Madeirská vína

Milan Jána

Uprostřed nekonečných vod Atlantického oceánu leží malý, hornatý a zelený portugalský ostrov – Madeira. Má mnoho přízvisek, je ost...

více

Z toulek po Madeiře

Milan Jána a Veronika Skálová, Eva Foltová

Vyrazíte-li přes devatero hor a devatero řek směrem na západ, dojedete k nekonečným vlnám tyrkysového Atlantiku. Zde, necelých 1.0...

více

Podobné zájezdy

Kanárské ostrovy - Lanzarote

Kanárské ostrovy - Lanzarote

15. 11. - 22. 11. 2024 Chci to vidět
Kanárské ostrovy - Tenerife

Kanárské ostrovy - Tenerife

11. 4. - 18. 4. 2025 Chci to vidět
Madeira - horský přechod

Madeira - horský přechod

21. 10. - 28. 10. 2024 Chci to vidět
Madeira - jednodenní túry

Madeira - jednodenní túry

24. 5. - 31. 5. 2024 Chci to vidět
Mallorca - jednodenní túry

Mallorca - jednodenní túry

23. 9. - 30. 9. 2024 Chci to vidět
Madeira - jednodenní túry s horským přechodem (15 dní)

Madeira - jednodenní túry s horským přechodem (15 dní)

10. 5. - 24. 5. 2019 Chci to vidět