Kostarika

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Tropické poklady střední Ameriky

Zájezd pro tuto sezonu realizujeme pouze v kombinaci Kostarika a Panamský průplav

Nedotčenou přírodu Kostariky zblízka prozkoumáme v mlžném horském lese rezervace Santa Elena, na nekonečných vodních kanálech Tortuguera i v NP Cahuita na pobřeží Karibského moře. V Monteverde se projdeme po můstcích zavěšených v korunách stromů a se zájemci prosvištíme nad pralesem na ocelovém laně. V bezpečné lodi se vydáme na řeku Tárcoles plnou krokodýlů. V nejkrásnějším kostarickém národním parku Manuel Antonio budeme pozorovat lenochody a opičky malpy kapucínské. Vyšplháme se k jezerům ukrytým v kráterech vyhaslých sopek Barva a Cerro Chato a ohřejeme se v termálech pod vulkánem Arenal. V NP Tenorio užasneme nad vodopádem padajícím do azurové laguny Ría Celeste. V hlavním městě San José si prohlédneme kostarickou chloubu, Národní divadlo. Zájemci si také vyzkouší rafting na tropické řece Pacuare. Na závěr si užijeme afrokaribského reggae, výborného jídla a úžasného koupání na bělostných plážích Karibiku.

V naší ceně jsou již zahrnuty vstupy do NP a přírodních rezervací v hodnotě cca 75 USD, zapůjčení kola, 7x snídaně v hotýlcích a veškerou společnou dopravu po Kostarice. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku včetně poplatku za odbavené zavazadlo (orientační cena zpáteční letenky od 22.000 Kč včetně tax)
  • vstupy do památek a muzeí, do soukromých rezervací, zahrad apod., fakultativní výlety a volitelné aktivity

Videa

Program zájezdu

1. - 2.den

Přílet do hlavního města Kostariky – San José. Kávovými plantážemi Valle Central vyjedeme na úbočí vulkánu Barva (2906 m) a bujnou tropickou vegetací pěšky vystoupáme k jezeru ukrytému v kráteru. Barva bývá označována jako skrytý drahokam, neboť nabízí jeden z nejlepších výstupů na sopku bez davů turistů. Návrat do San José a prohlídka města - katedrála, historická pošta a hlavně kostarická chlouba - Národní divadlo.

3. - 4. den

Z Centrálního údolí přejedeme na pobřeží Pacifiku. Quepos, rušné a autentické „Tico“ městečko (určitě ochutnáme zdejší skvělé „ceviche“) bude naší základnou pro návštěvu NP MANUEL ANTONIO. Tento tropický les obklopený nádhernými mořskými zátokami je považován za jeden z nejkrásnějších parků v Kostarice. V korunách stromů zahlédneme lenochody, okolo nás se budou honit malpy kapucínské a mývali nám možná ukradnou svačinu. A hlavně si konečně užijeme teploučké, průzračně tyrkysové vody a písečných pláží.

5. - 7. den

Ještě než opustíme pacifické pobřeží, zastavíme se u řeky TÁRCOLES. kde se zájemci podnikneme lodní „krokodýlí safari“. Poté vystoupáme do horské oblasti MONTEVERDE – Santa Elena v Kordilléře Tilarán. Zde vzniklo několik rezervací a přírodních parků, které jsou magnetem pro návštěvníky z celého světa.
V rezervaci horského mlžného lesa Santa Elena se projdeme pod obrovitými stromy pokrytými mechy a broméliemi. Možná budeme mít opět štěstí a uvidíme “kecala” - barvami hýřícího ptáka, vzácného kvesala chocholatého. Se zájemci si prales prohlédneme také z výšky, z unikátních visutých můstků zavěšených nad korunami stromů.
Kdo má rád adrenalin určitě vyzkouší některou ze zdejších špičkových „zip line“ a prosviští nad vrcholky stromů zavěšený na ocelovém laně. Milovníci přírody mohou navštívit některou z expozic o místní fauně (motýli, plazi, žáby) nebo se zúčastnit skvělé exkurze na kávovou plantáž. Vyhlídkovou silnicí kolem jezera Arenal poté přejedeme do Fortuny de San Carlos.

8. - 9. den

FORTUNA ležící pod dokonalým kuželem aktivní sopky Arenal bude naší základnou pro výlety do okolí. Nenáročný výšlap k vodopádu padajícímu do azurové laguny Ría Celeste v NP Tenorio zakončíme koupáním v blankytně modré řece. Nevynecháme ani zdejší přírodní termály. Se zájemci podnikneme náročnější výstup na sopku Cerro Chatto, ostatní se mohou zchladit pod vodopádem La Fortuna, zúčastnit se skvělé exkurze na kávovou a kakaovou plantáž nebo strávit den v některém z proslulých místních termálů.

10. - 11. den

Z Fortuny zamíříme ke Karibiku, do centra ochrany mořských želv - TORTUGUERA. Vesnice ležící na úzké kose mezi řekou a Karibským mořem je dostupná pouze lodí a okolní síť sladkovodních kanálů a lagun je domovem bezpočtu živočichů; kajmanů vyhřívajících se na slunci, bazilišků, krátících si cestu po vodní hladině i největších středoamerických papoušků – ar zelených. Vypravíme se na výlet na zdejší nejvyšší kopec - Cerro Tortuguero (119 m). Zájemci mohou za rozbřesku podniknout lodní vyjížďku do nitra národního parku (s místním průvodcem). Poté se přesuneme na jižní karibské pobřeží, do Cahuity.

12. - 14. den

CAHUITA – pohodové městečko s afro-karibskými kořeny a skvělou kuchyní bude naší základnou pro výlety do okolí i lenošení na pláži. Ve stejnojmenném národním parku budeme pátrat (nejen) po lenochodech. Z blízkého „hippies“ městečka Puerto Viejo si vyjedeme na kole podél pobřeží do Manzanilla a na bělostných plážích ve stínu kokosových palem okusíme ten pravý Karibik. Zájemci mohou šnorchlovat u blízkých korálových útesů, vyrazit na noční pozorování zvířat do džungle (obé s místním průvodcem) nebo navštívit blízkou kakaovou farmu. Volitelně rafting v nedotčené přírodě tropické džungle - na jedné z nejkrásnějších kostarických řek PACUARE. Návrat do San José.

15. den

Odlet domů (s ohledem na časový posun počítejte s návratem následující den - tedy 16. den zájezdu).


Ubytování

Ubytování v Kostarice bude v hotýlcích a bungalovech převážně ve 2, popř. 3 lůžkových pokojích s příslušenstvím, většinou 2 – 3 noci na jednom místě.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu ve vlastní režii účastníků. Hotýlky a hostely buď nabízejí snídani nebo je zde k dispozici kuchyňka. 7x je jednoduchá snídaně již zahrnuta do ceny ubytování. Středoamerická kuchyně je považována za velmi chutnou. Určitě ochutnáme gallo pinto, bez kterého se neobejde žádná snídaně, poobědvat můžeme např. ceviche a povečeříme kostarické casado. Žízeň zaženeme ovocným džusem z čerstvého tropického ovoce. Potraviny bude možné dokupovat téměř každý den. Na většině kostarického území je voda z vodovodu pitná. V některých pobřežních oblastech si raději zakoupíme vodu v PET láhvích. Ta je široce dostupná v celé zemi.

Doprava

Zahájení programu: San José
Ukončení programu: San José

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a nabídneme klientům optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Záleží na volbě každého, jestli námi nabízenou letenku využije, nebo si zajistí letenky vlastní s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu (naší nabídky využívá zhruba 97% klientů). Poté je letenka splatná obvykle do 1-2 pracovních dnů na účet CK. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Vzhledem k časovému posunu na zpáteční cestě počítejte s návratem následující den po odletu z Kostariky (tedy 16. den zájezdu).
Přímo po Kostarice se budeme pohybovat jak najatou, tak i místní hromadnou dopravou.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o zájezd expedičního typu, zaměřený na aktivní poznávání přírodních krás i památek Kostariky. Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. Výjimkou je pouze výstup na sopku Cerro Chato, který odpovídá náročnosti 3. Místo tohoto výletu je však možno zvolit náhradní program. Výlety a procházky národními parky zvládne každý, kdo je zvyklý trochu se pohybovat. Lze je též individuálně zkrátit, popřípadě si i něco přidat. Všechny výlety budou nalehko, jen s batůžkem nezbytných maličkostí.

Další info

Vhodné zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí. Pokud jste však zvyklí cestovat s kufrem nebo taškou, měl/měla by být menších rozměrů (cca palubní zavazadlo) a mít kvalitní kolečka.

Velikost skupiny
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu. Maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Počasí
V Kostarice panuje v období našeho zájezdu období sucha. Na pobřeží Karibiku a v horských oblastech Kostariky může však i zapršet. Teploty očekávejte cca od 20 do 30 °C, v horách pak mezi 15 – 25°C. Tichý oceán i Karibské moře je vyhřáté na příjemných cca 27°C.

Cestovní doklad
Budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po opuštění Střední Ameriky. Pro cestu do zemí Střední Ameriky není potřeba vízum.

Očkování
Pro cestu do Kostariky není předepsáno žádné povinné očkování, doporučené je očkování proti žloutence typu A a břišnímu tyfu. Výskyt malárie je v Kostarice ojedinělý. Vše konzultujte s lékaři specializujícími se na cestovní medicínu, rádi vám poradí také na každé hygienické stanici v místě vašeho bydliště, více se můžete dozvědět i na internetových stránkách www.ockovani-zahranici.cz.

Volitelné aktivity a vstupy (tj. mimo vstupů do národních parků a rezervací již zahrnutých do ceny zájezdu)
Krokodýlí safari na řece Tárcoles 30 USD, můstky nad korunami stromů v Monteverde 39 USD, zip line nad korunami stromů od 50 USD, různé expozice v Santa Eleně (motýli, plazi, žáby) od 25 USD, termály ve Fortuně 0 - 60 USD dle vybavení a exkluzivity termálů, vstupné Cerro Chato 12 USD, vstupné vodopád La Fortuna 18 USD, exkurze na kávovou a kakaovou farmu ve Fortuně 40 USD, lodní exkurze do NP Tortuguero 25 USD + 17 USD vstup do národního parku, šnorchlování Cahuita 25 USD, večerní pozorování zvířat od 30 USD, rafting na řece Pacuare od 99 USD.


Aktuální podmínky vstupu do Kostariky a návrat do ČR


Pro vstup na území Kostariky není vyžadován negativní test RT-PCR, podmínkou je online registrace na stránkách ministerstva zdravotnictví a sjednání zdravotního pojištění dle specifických požadavků: buď pojištění u kostarické pojišťovny INS, nebo pokud je osoba plně očkována a uběhlo od očkování minimálně 14 dní, nemusí zakupovat zmíněné pojištění.
Bližší informace o vstupu na území Kostariky a aktuální opatření v zemi naleznete na stránkách MZV.
Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Podobné zájezdy

Ekvádor

Ekvádor

3. 10. - 19. 10. 2024 Chci to vidět
Kostarika a Panamský průplav

Kostarika a Panamský průplav

1. 3. - 16. 3. 2025 Chci to vidět
Nový Zéland

Nový Zéland

14. 2. - 1. 3. 2025 Chci to vidět