1. den
Přílet do Windhoek - namibijské metropole. Po příletu si protáhneme nohy v centru města, kde si projdeme trhy s místním uměním. Prohlédneme si také nejznámější budovu ve městě – evangelický luteránský kostel Christuskirke a projdeme si trhy s místním uměním. Přespíme poblíž Windhoeku.
Namibie
2. den
Čeká nás cesta do národního parku Etosha, který je zajímavý, jak ze stránky fauny, tak flóry. Park, který se rozkládá na solné pánvi obklopené travnatou savanou, buší, ale i lesy, je domovem 114 druhů savců, 340 druhů ptáků, 110 druhů plazů a 16 druhů obojživelníků. Při cestě se zastavíme v gepardí rezervaci u města Otjiwarongo, jež se zabývá výzkumem a ochranou této šelmy. Přespíme v kempu Namutoni na východě Etoshi.
Namibie
3. den
Celý den strávíme pozorováním neuvěřitelně pestré fauny národního parku Etosha. Se štěstím můžeme narazit na nosorožce dvourohého, lvi, slony, leopardy, endemický druh impaly či velká hejna plameňáků. Přespíme v kempu Okaukoejo, kde je jedinečný výhled na vodní koryto, kam se zvířata chodí napájet během noci.
Namibie
4. den
Projedeme kopcovitějším západem parku Etosha, kde se vyskytují leopardi a pak také Hartmannova horská zebra. Odpoledne dojedeme do lokality světového dědictví UNESCO Twyfelfontein. V této galerii pod širým nebem najdeme více než dva tisíce kreseb převážně se zvířecími motivy, které do červeného pískovce před tisíci lety vyryly lovecko-sběračské komunity Křováků. Přenocujeme v kempu ve stanech.
Namibie
5. den
Zavítáme k fotogenickému skalnímu masívu Spitzkoppe. Toto pohoří nazývané „Namibijský Matterhorn“ je už po více než sto let oblíbenou lezeckou oblastí a je plné zajímavých geologických útvarů. Mezi ně patří například skalní mísy a brány, které si prohlédneme během túry vedoucí kolem tzv. Velkého Spitzkoppe (1728 m. n. .m), nejvyššího vrcholu tohoto žulového pohoří známého také kvůli nalezišti drahých kamenů a jeskynním kresbám od původních obyvatel z národa San. Navečer přejedeme do pobřežního města Swakopmund, kde přespíme v hostelu.
Namibie
6. den
Dnešní celý den strávíme v čtvrtém největším městě Namibie Swakopmundu. Buď si můžete udělat procházku podél pláže k ústí řeky Swakop, projít si město, místní muzea, německou barokní architekturu nebo vyzkoušet jednu z dobrodružných aktivit – vodní sporty (surfování, kajaky, windsurfing) nebo pouštní sporty (surfování na dunách, jízda na fatbiku). Další možností je se vydat s místním průvodcem na kole přes jednotlivé kulturně odlišné městské čtvrti Swakopmundu.
Namibie
7. den
Ráno projedeme přístavním městem Walvis Bay, které je kuriózní tím, že se u něj nachází jediný přirozený hlubokomořský přístav v Namibii, jenž je chráněný poloostrovem Pelican Point. Laguna u města je domovem velkého počtu plameňáků. Nedaleko Walvis Bay zastavíme o největší duny Namibie, 383 metrů vysoké Duny 7. U městečka Sesriem, jež je branou do národního parku Namib-Naukluft nahlédneme do 30 m hlubokého kaňonu. Odtud nás čeká cesta k hlavní atrakci dne – solným pláním uprostřed Namibské pouště. Kouzlo solných pánví Sossuvlei (=solné údolí) a Deadvlei (=mrtvé údolí) tví v kontrastu s rudými dunami, které se kolem nich rozprostírají. Na cestě k údolím také uvidíme řadu vysokých a starých dun. Přespíme v kempu.
Namibie
8. den
Dnešní den bude plný pohybu. Během celodenní výpravy po trase nazvané Waterkloof projdeme roklemi a skálami kolem jezírek s křišťálově čistou vodou až k výhledům na okolní pohoří Naukluft. Se štěstím uvidíme paviány, antilopy či zebry. Alternativou výšlapu jsou krátká procházka nebo odpočinek v kempu.
Namibie
9. den
Dnes budeme projíždět neuvěřitelnou scenérii jedné z největších jihoafrických soukromých přírodních rezervací NamibRand. Odpoledne zakotvíme v kempu Little Hunter’s Rest (=odpočívadlo malého lovce), kde kdysi lovili zvěř původní místní obyvatelé – Křováci.
Namibie
10. den
Dnešním cílem bude přístavní město Lüderitz. Před ním však projedeme osadou Aus, která je proslavená stádem divokých koní žijících v okolní poušti. My budeme mít jedinečnou šanci je pozorovat z výhledu u pánve Garub. V Lüderitzu doplníme zásoby a prohlédneme si místní Art Nouveau architekturu. Přespíme v hostelu.
Namibie
11. den
Den započneme výpravou do města duchů Kolmanskop. Poté, co tu v roce 1908 objevili diamant, ožilo městečko uprostřed pouště životem a diamantovou horečkou. Během 40 let však z městečka opět život vyprchal. V místním muzeu si prohlédneme hornické nářadí a fotografie z největší slávy Kolmanskopu. Poté se přesuneme do „mírového“ parku ǀAi-ǀAis/Richtersveld ležícího na hranici Namibie s Jižní Afrikou a užijeme si scénický výhled na údajně největší africký kaňon Fish River Canyon. Přespíme v kempu Hobas.
Namibie
12. den
Poté, co si prohlédneme okolí kaňonu Fish River zasazeného do národního parku známého pro svou vysokou biodiverzitu, přesuneme se k samotné hranici s Jižní Afrikou – do kempu Boplaas, jenž leží u řeky Orange. Nejdelší jihoafrickou řeku, která pramení na hranicích s Lesothem a protéká kromě JAR a Namibie, taky Botswanou, si užijeme na kajacích. Přespíme v kempu Boplaas.
Namibie
13. den
Ze samotného jihu země se začneme vracet směrem na Windhoek. Prohlédneme si atrakce poblíž města Ketmanshoop – les Aloe rozsochaté, vysokého domorodého stromu, jehož nejstarší zástupci mají kolem 300 let. Geologické bohatství Namibie si ještě užijeme v neobvyklém seskupení boulderů nazvaném Giant’s Playground (=obrovo hřiště). Přespíme na postelích v Keetmanshoopu.
Namibie
14. den
Budeme projíždět na okraji pouště Kalahari, která je v Namibii typická pro červenou barvu písku. Cestou do našeho dnešního cíle - přehrady Oanob u města Rehoboth se zastavíme nejdříve u největší namibijské přehrady Hardap a následně na obratníku Kozoroha. U jezer si kromě koupání můžete například půjčit kánoi nebo si zaplatit projížďku lodí. Přespíme v kempu u přehrady.
Namibie
15. den
Dnes ještě zabloudíme do jeskyní Arnhem, kde údajně žijí tisíce netopýrů, a pak se rovnou vydáme na letiště ve Windhoek a cestu domů.