1. den
Podle času příletu si prohlédneme namibijskou metropoli – hlavní město Windhoek. Nabízí se procházka botanickými zahradami nebo v parku v okolí nádrže Avis, abychom si protáhli nohy po dlouhém letu. Přespíme v kempu severně od Windhoeku poblíž města Okahandja.
Namibie
2. den
Čeká nás cesta do národního parku Etosha, který je zajímavý, jak ze stránky fauny, tak flóry. Park, který se rozkládá na solné pánvi obklopené travnatou savanou, buší, ale i lesy, je domovem 114 druhů savců, 340 druhů ptáků, 110 druhů plazů a 16 druhů obojživelníků. Při cestě do Etoshy se zastavíme v krokodýlí farmě ve městě Otjiwarongo. Dále budeme projíždět těžařských městečkem Tsumeb a kolem jednoho ze dvou stálých přírodních jezer v Namibii. Závrtové jezero Otjikoto vzniklo propadnutím krasové jeskyně. Přespíme v kempu Namutoni na východě Etoshi.
Namibie
3. den
Celý den strávíme pozorováním neuvěřitelně pestré fauny národního parku Etosha. Se štěstím můžeme narazit na nosorožce dvourohého, lvi, slony, leopardy, endemický druh impaly či velká hejna plameňáků. Přespíme v kempu Halali, který je zasazený mezi kopečky a hustou vegetaci oblíbenou mezi leopardy, slony a nosorožci, které lze během noci při troše štěstí zahlédnout u nasvíceného vodního koryta. V Halali se také nachází největší bazén v parku Etosha.
Namibie
4. den
Ještě i další den budeme prozkoumávat jednotlivé kouty parku Etosha, abychom měli co největší šanci zahlédnout co nejvíce druhů zvířat. Projedeme kolem vodního koryta Olifantsbad, které, jak název napovídá, je známé pro výskyt slonů. Přespíme v kempu Okaukoejo, kde se buď můžete smočit v bazénu, číhat na zvířata u nasvíceného vodního koryta anebo se podívat na výhled na vrcholku strážní věže, které je pozůstatkem německé pevnosti z roku 1901.
Namibie
5. den
Zatímco dopoledne ještě budeme projíždět terénními cestami parku Etosha odpoledne už zavítáme do regionu Damaraland, a to konkrétně do lokality světového dědictví UNESCO Twyfelfontein. Na západ slunce se podíváme ke geologické kuriozitě Burnt Mountain. Když paprsky zapadajícího slunce dopadají na toto pohoří sopečného původu umocňují červené odstíny horniny a vzbuzují dojem zapálené hory. Zavítáme ještě k sousednímu čedičovému útvaru nazvanému Varhany, který svým podlouhlým tvarem připomíná právě tento hudební nástroj. Jak Burnt Mountain tak Varhany vznikly před 125 miliony lety rozdělením prakontinentu Gondwana na Afriku a Jižní Ameriku. Přenocujeme v kempu ve stanech.
Namibie
6. den
Převážnou část dne strávíme v Twyfelfonteinu, a to nejdřív návštěvou „živého muzea“ kmene Damara, kde nám jeho zástupci ukáží, jak kdysi žili jejich předci. Seznámí nás například s využíváním místních rostlin, výrobou šperků a zbraní, či tradičními hrami, zpěvem a tancem. Následně si prohlédneme kamenné malby a rytiny, které jsou zapsané do UNESCO. V této galerii pod širým nebem najdeme více než dva tisíce kreseb převážně se zvířecími motivy, které do červeného pískovce před tisíci lety vyryly lovecko-sběračské komunity Křováků. Pak už se vydáme na cestu k tzv. „Namibijskému Matterhornu“ – k fotogenickému skalnímu masívu Spitzkoppe, kde strávíme noc.
Namibie
7. den
Dopoledne strávíme u Spitzkoppe, jež je už po více než sto let oblíbenou lezeckou oblastí a je plné zajímavých geologických útvarů. Mezi ně patří například skalní mísy a brány, které si prohlédneme během túry vedoucí kolem tzv. Velkého Spitzkoppe (1728 m. n. .m), nejvyššího vrcholu tohoto žulového pohoří známého také kvůli nalezišti drahých kamenů a jeskynním kresbám od původních obyvatel z národa San. Vydáme se také ke skrytému skalnímu jezírku, kde se můžeme za teplého dne ochladit. Odpoledne přejedeme do čtvrtého největšího města Namibie Swakopmundu, kde přespíme v kempu.
Namibie
8. den
Dnešní celý den strávíme ve Swakopmundu. Buď si můžete udělat procházku podél pláže k ústí řeky Swakop, projít si město, místní muzea, německou barokní architekturu nebo vyzkoušet jednu z dobrodružných aktivit – vodní sporty (surfování, kajaky, windsurfing, plavbu s výhledem na delfíny a lachtany) nebo pouštní sporty (surfování na dunách, jízda na fatbiku či čtyřkolce, projížďka na velbloudu, výlet terénním autem mezi dunami k laguně Sandwich Harbour) nebo něco více adrenalinového jako vyhlídkový let či tandem skydiving. Další možností je vydat se s místním průvodcem na kole nebo autem přes jednotlivé kulturně odlišné městské čtvrti Swakopmundu nebo se přidat k tzv. Welwitschia tour, která prozkoumává faunu a flóru části Namibské pouště nazvané Měsíční krajina.
Namibie
9. den
Dnes budeme projíždět neuvěřitelnou scenérii jedné z největších jihoafrických soukromých přírodních rezervací NamibRand. Odpoledne zakotvíme v kempu Little Hunter’s Rest (=odpočívadlo malého lovce), kde kdysi lovili zvěř původní místní obyvatelé – Křováci.
Namibie
10. den
Na východ slunce vyrazíme mezi duny a solné pláně uprostřed Namibské pouště. Kouzlo solných pánví Sossuvlei (=solné údolí) a Deadvlei (=mrtvé údolí) tví v kontrastu s rudými dunami, které se kolem nich rozprostírají. Pokud nám budou síly stačit a dokážeme se vypořádat s urputným horkem, pokusíme se vyjít i na nejvyšší dunu v okolí nazvanou Big Daddy. Následně se vydáme na cestu neuvěřitelnou scenérií jedné z největších jihoafrických soukromých přírodních rezervací NamibRand. Navečer zakotvíme v kempu Little Hunter’s Rest (=odpočívadlo malého lovce), kde kdysi lovili zvěř původní místní obyvatelé – Křováci.
Namibie
11. den
Dopoledne strávíme v rezervaci Namtib Biosphere Reserve procházkou pohořím Tirasberg. V nedotknuté krajině přírodní rezervace je často vidět koně, antilopy či národní zvíře Namibie - přímorožce zvaného oryx. Dnešním cílem bude přístavní město Lüderitz. Před ním však projedeme osadou Aus, která je proslavená stádem divokých koní žijících v okolní poušti. Pokud budeme mít štěstí zahlédneme je z výhledu u pánve Garub. Navečer se ještě vypravíme k výběžku Diaz Point, kde se od roku 1915 tyčí jeden ze tří aktivních majáků v Namibii. V roce 1488 tu také zakotvil portugalský mořeplavec Bartelomeu Dias a postavil zde velký kamenný kříž s portugalským erbem, který zasvětil svatému Jakubovi. Přespíme v hostelu v Lüderitzu.
Namibie
12. den
Den odstartujeme výpravou do města duchů Kolmanskop. Poté, co tu v roce 1908 objevili diamant, ožilo městečko uprostřed pouště životem a diamantovou horečkou. Během 40 let však z městečka opět život vyprchal. Čeká nás prohlídka s místním průvodcem. V muzeu si prohlédneme hornické nářadí a fotografie z největší slávy Kolmanskopu. Odpoledne se přesuneme do „mírového“ parku ǀAi-ǀAis/Richtersveld ležícího na hranici Namibie s Jižní Afrikou do kempu Boplaas, který leží u řeky Orange.
Namibie
13. den
Dnešní dopoledne ještě strávíme v parku ǀAi-ǀAis/Richtersveld, a to procházkou jedinečnou krajinou kolem kempu Ai Ais ležícího u koryta řeky Fish, ale pak především výletem k výhledu na největší kaňon Afriky – Fish River Canyon. Odpoledne se už přesuneme více na sever do města Keetmanshoop a prohlédneme si les Aloe rozsochaté, vysokého domorodého stromu, jehož nejstarší zástupci mají kolem 300 let. Přespíme v kempu.
Namibie
14. den
Ráno se probudíme procházkou v neobvyklém seskupení boulderů nazvaném Giant’s Playground (=obrovo hřiště) a potom se už vydáme na zpáteční cestu směrem na hlavní město Windhoek. Cestou do našeho dnešního cíle - přehrady Oanob u města Rehoboth se zastavíme na obratníku Kozoroha. Poté, co se utáboříme u přehrady, využijeme zbytek odpoledne na místní nabídku aktivit - je možné si půjčit kánoi, projít se kolem přehrady nebo si zaplatit projížďku lodí či místním safari.
Namibie
15. den
Dnešní den věnujeme prohlídce metropole Windhoeku a nákupu suvenýrů. Odpoledne/večer odletíme z letiště Hosea Kutako.