To nejlepší z Namibie

Za zážitky bez obav

To nejlepší z Namibie

15 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

nejstarší duny na světě, safari v parku Etosha a největší kaňon Afriky

Zájezd vhodný pro menší skupinky přátel, napište nám radí vám připravíme individuální nabídku. 

Namibie je geologicky mimořádně zajímavá země - rozkládá se zde nejstarší poušť na světě táhnoucí se po 1.600 km namibijského pobřeží podél Atlantického oceánu, největší africký kaňon s názvem Fish River Canyon či řada zajímavých skalních útvarů, v čele s namibijským Matterhornem, horou nazvanou Spitzkoppe. Během aktivně laděného zájezdu navštívíme kromě nezvykle rudě zbarvených dun Namibské pouště také národní park Etosha, kde žije 114 druhů savců, včetně lvů, nosorožců a leopardů. Zavítáme ale i do měst, konkrétně do metropole Windhoeku a přímořského města Swakopmundu. Obzvlášť ve Swakopmundu se na architektuře odráží německé kolonizační období, zároveň je letovisko centrem mořských (kajaky, surfování) a pouštních (snowboarding na dunách, pouštní cyklistika, čtyřkolky) aktivit. Krásy Namibie budeme prozkoumávat aktivně řadou výletů, největší výzvou z nich bude fakultativní dvoudenní výstup na nejvyšší horu Namibie, Königstein (2573 m.n.m.), ale také výhledem z terénního minibusu, jehož náhon na všechny čtyři kola nás dostane i do nejzazších koutů této kouzelné a divoké, přitom ale bezpečné africké země.

Cena zahrnuje

 • dopravu terénním minibusem s místním řidičem
 • 14x ubytování (14x v luxusní lodži nebo guesthousu)
 • vstupné do přírodních lokalit v rámci programu
 • kudrnovského průvodce
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
 • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • letenku (orientační cena zpáteční letenky od cca 21.000 Kč včetně tax)
 • vstupy na outdoorové atrakce a další fakultativní program ve městech (kulturní tour po townshipech, muzea, galerie,…)
 • vízum (vyřizuje se při příletu – cena: 80 EUR)

Videa

Program zájezdu

1. den

Po příletu do namibijské metropole Windhoek nás čeká delší přesun na jih Namibie. Zakotvíme u města Keetmanshoop, kde se protáhneme procházkou lesem Aloe rozsochaté, vysokého domorodého stromu, jehož nejstarší zástupci mají kolem 300 let, a neobvyklým seskupením boulderů nazvaným Giant’s Playground (=obrovo hřiště).

2. den

Dnešním hlavním cílem bude národní park ǀAi-ǀAis/Richtersveld ležící na hranici Namibie s Jihoafrickou republikou, konkrétně pak výhled na největší kaňon Afriky, působivý Fish River Canyon. Následně se vydáme na cestu neuvěřitelnou scenérií jedné z největších jihoafrických soukromých přírodních rezervací NamibRand.

3. den

Ráno strávíme v rezervaci NamibRand. V nedotknuté krajině přírodní rezervace je často vidět zebry, antilopy či národní zvíře Namibie - přímorožce zvaného oryx. Následně zamíříme do nitra Namibské pouště, budeme přejíždět k nejstarším dunám na světě, které si prohlédneme v rámci národního parku Namib-Naukluft. Kouzlo solných pánví Sossuvlei (=solné údolí) a Deadvlei (=mrtvé údolí) tví v kontrastu s rudými dunami, které se kolem nich rozprostírají. Pokud nám budou síly stačit a dokážeme se vypořádat s urputným horkem, pokusíme se vyjít i na nejvyšší dunu v okolí nazvanou Big Daddy. Ubytujeme se poblíž osady Sesriem.

4. den

Na východ slunce se vydáme kochat mezi duny, konkrétně na Dunu 45, která nabízí neskutečný výhled do pouštního údolí. Následně se z nitra pouště přesuneme na pobřeží. Čeká nás cesta do města Walvis Bay, které je kuriózní tím, že se u něj nachází jediný přirozený hlubokomořský přístav v Namibii, jenž je chráněný poloostrovem Pelican Point. Laguna u města je domovem velkého počtu plameňáků. Odpoledne si prohlédneme čtvrté největší město Namibie, Swakopmund, kde se také ubytujeme na následující dvě noci.

5. den

Dnešní celý den strávíme ve Swakopmundu. Buď si můžete udělat procházku podél pláže k ústí řeky Swakop, projít si město, místní muzea, německou barokní architekturu nebo vyzkoušet jednu z dobrodružných aktivit – vodní sporty (surfování, kajaky, windsurfing, plavbu s výhledem na delfíny a lachtany) nebo pouštní sporty (surfování na dunách, jízda na fatbiku či čtyřkolce, projížďka na velbloudu, výlet terénním autem mezi dunami k laguně Sandwich Harbour) nebo něco více adrenalinového jako vyhlídkový let či tandem skydiving. Další možností je vydat se s místním průvodcem na kole nebo autem přes jednotlivé kulturně odlišné městské čtvrti Swakopmundu.

6. den

Ráno opustíme přístav Swakopmund a budeme putovat směrem na sever podél pobřeží. Projedeme městečkem Henties Bay, poslední zastávkou rybářů, kde doplňují zásoby před tím, než se vydají do odlehlých končin Pobřeží kostlivců. Nedaleko Henties Bay leží náš dnešní hlavní cíl, kolonie lachtanů jihoafrických v rezervaci Cape Cross. Více než sto tisíc lachtanů se rozhodlo žít v téhle zátočině, protože studený Benguálský proud jim přináší velké množství potravy. Kromě lachtanů je Cape Cross zajímavý také z hlediska historie. První Evropan, který stanul na namibijském území v roce 1485, portugalský mořeplavec Diego Cão, zde kdysi postavil dvou metrový kamenný kříž na počest svého krále. Odpoledne se přesuneme k tzv. „Namibijského Matterhornu“ – k fotogenického skalního masívu Spitzkoppe.

7. den

Dnešní dobrodružný den strávíme u Spitzkoppe, jež je už po více než sto let oblíbenou lezeckou oblastí a je plné zajímavých geologických útvarů. Mezi ně patří například skalní mísy a brány, které si prohlédneme během túry vedoucí kolem tzv. Velkého Spitzkoppe (1728 m. n. .m), nejvyššího vrcholu tohoto žulového pohoří známého také kvůli nalezišti drahých kamenů a jeskynním kresbám od původních obyvatel z národa San. Vydáme se také ke skrytému skalnímu jezírku, kde se můžeme za teplého dne ochladit. Odpoledne se přesuneme k pohoří Brandberg (v překladu Ohňové pohoří), kde se nachází nejvyšší namibijská hora Königstein.

8. den

Dnešní program nabízí volbu mezi dvěma variantami. Ti, kteří si troufají pokořit nejvyšší horu Namibie, Königstein, který se pne do výšky 2753 m.n.m., vyrazí brzo ráno na náročný výstup, zakončený spaním v půjčených stanech. Čeká nás kolem osmi hodin chůze a přes tisíc výškových metrů. Zbytek osazenstva si bude moci více přispat a vyplnit si následující dny místními aktivitami – vypravit se na túru k jeskynním malbám White Lady Paintings nebo se zúčastnit safari tour za pouštními slony. Obě aktivity se navíc dají zkombinovat s projížďkou k západní straně pohoří Brandberg na západ slunce, kde poznáte, proč se pohoří přezdívá právě podle ohně.

9. den

Žulové pohoří Brandberg vzniklo před miliony let vulkanickou činností. Brandberg se stal pro kmeny San (tzv. Bushmeny neboli Křováky), kteří zde pobývali před několika tisíci lety, spirituálním místem. Zanechali po sobě údajně až čtyřicet pět tisíc skalních a jeskynních maleb. Některé si prohlédneme i při naší túře na vrchol. Nesmíme se nechat zmást poměrně nízkou výškou hory, výstup je velice technicky náročný, balvanitý a strmý. Poté, co si užijeme krásné vrcholové výhledy, se vydáme na dlouhý sestup. Čeká nás noc na postelích a sdílení zážitků s druhou skupinou.

10. den

Opustíme pohoří Brandberg a budeme cestovat do regionu Damaraland. Navštívíme kamenné malby a rytiny, které jsou zapsané do Světového dědictví UNESCO. V této galerii pod širým nebem najdeme více než dva tisíce kreseb převážně se zvířecími motivy, které do červeného pískovce před tisíci lety vyryly lovecko-sběračské komunity Křováků. Na západ slunce se podíváme ke geologické kuriozitě Burnt Mountain. Když paprsky zapadajícího slunce dopadají na toto pohoří sopečného původu umocňují červené odstíny horniny a vzbuzují dojem zapálené hory. Zavítáme ještě k sousednímu čedičovému útvaru nazvanému Varhany, který svým podlouhlým tvarem připomíná právě tento hudební nástroj. Jak Burnt Mountain tak Varhany vznikly před 125 miliony lety rozdělením prakontinentu Gondwana na Afriku a Jižní Ameriku. Přespíme v luxusních chatkách posazených mezi balvanité pohoří Damaralandu.

11. den

Dopoledne navštívíme „živé muzeum“ kmene Damara, kde nám jeho zástupci ukáží, jak kdysi žili jejich předci. Seznámí nás například s využíváním místních rostlin, výrobou šperků a zbraní, či tradičními hrami, zpěvem a tancem. Odpoledne se přesuneme do národního parku Etosha, který je zajímavý jak ze stránky fauny, tak flóry. Park, který se rozkládá na solné pánvi obklopené travnatou savanou, buší, ale i lesy, je domovem 114 druhů savců, 340 druhů ptáků, 110 druhů plazů a 16 druhů obojživelníků. Přespíme v kempu Okaukoejo, kde se můžeme buď smočit v bazénu, číhat na zvířata u nasvíceného vodního koryta anebo se podívat na výhled na vrcholku strážní věže, které je pozůstatkem německé pevnosti z roku 1901.

12. den

Celý den strávíme pozorováním neuvěřitelně pestré fauny národního parku Etosha. Přespíme v kempu Halali, který je zasazený mezi kopečky a hustou vegetaci oblíbenou mezi leopardy, slony a nosorožci, které lze během noci při troše štěstí zahlédnout u nasvíceného vodního koryta. V Halali se také nachází největší bazén v parku Etosha.

13. den

Ještě i další den budeme prozkoumávat jednotlivé kouty parku Etosha, abychom měli co lepší šanci zahlédnout co nejvíce druhů zvířat. Se štěstím můžeme narazit na nosorožce dvourohého, lvy, slony, leopardy, endemický druh impaly či velká hejna plameňáků. Přespíme v kempu Namutoni na východě parku, kde si můžeme prohlédnout další německou pevnost z konce 19. století.

14. den

Dnes už se pomalu vypravíme zpátky do hlavního města, čímž zakončíme náš okruh severní a střední Namibií. Budeme projíždět těžařských městečkem Tsumeb a kolem jednoho ze dvou stálých přírodních jezer v Namibii. Závrtové jezero Otjikoto vzniklo propadnutím krasové jeskyně. Dále se zastavíme v krokodýlí farmě u města Otjiwarongo, kde nás čeká komentovaná prohlídka. Přespíme severně od Windhoeku poblíž města Okahandja.

15. den

Podle času odletu si prohlédneme namibijskou metropoli – hlavní město Windhoek. Nabízí se procházka botanickými zahradami nebo v parku v okolí nádrže Avis a hlavně poslední nákup suvenýrů. Poté se odebereme domů z letiště Hosea Kutako.

Ubytování

Cena zahrnuje ubytování v luxusních lodžích nebo v guest housech. Vzhledem k složitému systému rezervací nepřijímáme objednávky na jednolůžka. Ubytování bude zajištěno ve dvoulůžkových pokojích, pokud tedy cestujete sami, bude k vám přidělen nocležník/nocležnice. 

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu ve vlastní režii účastníků. Můžete se stravovat buď pohodlně v restauracích (cena za návštěvu cca 180 - 300 Kč; někdy se ale cena vyšplhá i na dvojnásobek, např. v kempech v safari rezervaci Etosha), přičemž restaurace jsou téměř v každém lodži/guest housu, kde budeme ubytovaní, případně v jejich blízkosti. Možnosti nákupu potravin budou takřka denně. 

Doprava

Nástupní místo: Windhoek
Výstupní místo: Windoek

Letenky a letecká doprava:
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

V průběhu zájezdu budeme mít k dispozici pronajatý minibus s místním řidičem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. Veškeré výlety jsou nalehko jen s lehkým batůžkem nejnutnějších věcí a po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici pronajatý minibus. 

Další info

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 12 účastníků + 1 průvodce. 

Očkování
Na cestu do Namibie se vztahuje základní očkování pro všechny cestovatele: žloutenka typu A a B, břišní tyfus a tetanus. Pokud cestujete do Namibie z endemické oblasti výskytu žluté zimnice (subsaharská Afrika a Latinská Amerika), měli byste mít i očkování proti této nemoci. Více informací na: www.ockovacicentrum.cz/cz/namibie.
Severní část Namibie (Pás Caprivi) je malarická oblast. Z naší cesty se malárie dotýká pouze národního parku Etosha, kde se nákaza během zimních měsíců neobjevuje téměř vůbec a v letních měsících sporadicky (my budeme v parku na konci zimy). Přesto se doporučuje mít s sebou kvalitní repelent a oblečení s dlouhými rukávy. Pokud byste si chtěli zajistit absolutní bezpečnost proti nemoci, obstarejte si antimalarika Malarone (ty by se braly den před návštěvou parku, během návštěvy a týden po ní).

Cestovní doklady
Účastníci zájezdu musí mít s sebou cestovní pas s platností přesahující dobu pobytu v Namibii nejméně o 6 měsíců a platné vízum. Občané ČR i Slovenska mohou nově získat turistické vízum při příletu ve Windhoek, kde je toto vyřízení bezproblémové a ušetří vám náklady spojené s jeho vyřizováním předem. Cena za vyřízení víza na místě je cca 80 USD. Možné je platit rovněž platební kartou. K vyřízení víza potřebujete mít připraveny tyto dokumenty: cestovní pas platný po dobu minimálně 6 měsíců od data vstupu do Namibie s min. 3 volnými stránkami, výpis z bankovního účtu, itinerář zamluveného ubytování (dostanete od CK), zpáteční letenku, potvrzení o cestovním pojištění na celou dobu pobytu (dostanete od CK), vyplněný formulář žádosti o vízum s 2 fotografiemi pasového formátu.

Bezpečnost
Namibie patří k bezpečnějším africkým zemím, zdravotnictví je na dobré úrovni. Přesto se doporučuje neprocházet se v osamocených místech a centrech měst po setmění, neupozorňovat na sebe nošením cenností (fotoaparáty, hodinky, šperky) a dávat si pozor na kapsáře.

Kapesné a vstupy
Vybrané vstupy v rámci společného programu (bez nichž by se program nemohl uskutečnit) jsou zahrnuty v ceně zájezdu. Patří mezi ně např. NP Sossusvlei, Sesriem canyon, rezervace Cape Cross, Spitzkoppe, malby Damaraland, Burnt mountain + Organ pipes (varhanní píšťaly), Damara living muzeum - tradiční život + vycházka v buši, NP Etosha, Otjikoto, Krokodýlí farma). Ceny zahrnují rovněž vjezd auta a průvodce. 

Fakultativní vstupy
- jsou na náklad klienta. Mezi ně patří : 

 • výstup na nejvyšší horu Namibie – cca 1500 NAD/osoba
 • jeskynní malby Brandberg White Lady Paintings – cca 100 NAD / osoba
 • prohlídka jeskynních kreseb ve Spitzkoppe – cca 100 NAD / osoba
 • pouštní jízda na slonovi  – cca 500 NAD / osoba , jízda při západu slunce – 300 / 450 NAD /osoba
 • Welwithsie Drive - půl denní jízda 800 NAD/osobu, celodenní 1500 NAD/osobu (s obědem)
Ceny
V Namibii se platí namibijským dolarem  (1 Kč = 0.8 NAD) nebo jihoafrickými dolary (jejich poměr je 1:1). V mnoha supermarketech a restauracích se dá běžně platit platební kartou či vybrat v městech z bankomatu. Ceny potravin v obchodech jsou zhruba srovnatelné jako v Česku, za návštěvu v restauraci zaplatíte v průměru 180 - 300 Kč.  

Počasí
Počasí v Namibii v listopadu bude příjemné teplé, místy až horké. Listopad patří k jednomu z nejteplejších měsíců. Teploty v NP Etosha mohou dosahovat až 30°C, večer se mohu objevovat přeháňky. Nižší teploty lze očekávat např. ve Windhoeku, který se nachází ve větší nadmořské výšce. 

Vhodné zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí. Kufr není pro tento zájezd vhodný. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Podobné zájezdy

Egypt - pouštní safari

Egypt - pouštní safari

1. 12. - 15. 12. 2024 Chci to vidět
Madagaskar expedičně

Madagaskar expedičně

12. 10. - 4. 11. 2024 Chci to vidět
Mauritánie

Mauritánie

13. 1. - 25. 1. 2025 Chci to vidět