Omán Adventure

Za zážitky bez obav

Omán Adventure

10 dní / 45 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

12. 11. - 21. 11. 2024
č. zájezdu: 224886-02
cena 45 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

dobrodružné outdoorové aktivity na Arabském poloostrově

Škatulka Adventure se nám po čase rozrůstá o dalšího člena. Tentokrát se se všemi dobrodružnými a sportovními nadšenci podíváme trochu dál, a to až na Blízký východ. Směsice orientálního koření, hlubokých kaňonů s průzračnými jezírky a strmých skalních srázů s nekonečnými výhledy na Perský záliv bude to pravé ořechové, to, po čem všichni podobně nastavení jedinci baží.

Po prvním aklimatizačním dni, kde se vyžijeme při vodních sportech a šnorchlování v zátokách poblíž Maskatu, hned vyrazíme na trek do hor mezi historické zemědělské vesničky, které překvapí oázami jarní zeleně a rozkvetlými stromy mezi strmými skalami. Budeme se slaňovat legendární Hadí soutěskou, která se vine mezi majestátním pohořím Hadžar. Panorama trek na nejvyšší ománské hoře Jebel Shams překvapí závratnými výhledy do tisíc metrů hlubokého Grand kaňonu, do jehož útrob také zavítáme. Křišťálová jezírka ománských wádí nám nabídnou nejen příjemné osvěžení, ale i spoustu adrenalinu při skocích do vody a dovádění v přírodních “akvaparcích” a o tisíc metrů výše, na takřka zapomenuté plošině Salmaa, se zase vydáme probádat jednu z největších jeskyní. A samozřejmě nemůže chybět tradiční beduínská pohostinnost či dobrodružné sjíždění dun v poušti.

Veškeré potřebné vybavení (přilba, vesta, úvazek atd.), doprava i certifikovaní místní průvodci jsou zahrnuti v ceně zájezdu!

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku Praha-Maskat a zpět cena cca 14.000,- Kč

Videa

Program zájezdu

1. den

Přílet do MASKATU (odlet z Evropy den předem) a krátká prohlídka nejvýznamnějších památek hlavního města. Po obědě přesun do přímořské chráněné oblasti Bandar Khiran, která se pyšní nesčetnými fjordy, ostrůvky, plážemi skrytými mezi skalními útesy a pestrým podmořským životem. Tradiční rybářský člun nás proveze nejkrásnějšími zátokami, vykoupeme se na soukromé pláži, zašnorchlujeme si se želvami na korálových útesech a kdo bude mít dostatek energie, může si oblast projet na mořských kajacích.

2. den

Přesun do malebné horské vesnice WAKAN (1.500 m n.m.) proslavené nádhernými terasovitými zahradami - přibližně 1,5 h od Maskatu. V tomto ročním období vesnice nabízí jedinečnou romantickou podívanou s rozkvetlými ovocnými stromy mezi palmami a strmými okolními skalami. Z vesnice vystoupáme pěší túrou přes horské sedlo až do další půvabné vesničky Hadash. Z treku nás čekají nádherné výhledy do tzv. Ghubra Bowl a do přírodní rezervace Jebel Akhdar, tzv. Zeleného pohoří ( ↔ 12 km, ↑ 800 m ↓ 800 m, časový předpoklad cca 6-7h).

3. den

CANYONING střední až vyšší náročnosti v legendární Hadí soutěsce, kde nás čeká několikeré slaňování (nejdelší cca 20 m) a zábavné skoky do vody (2-3 m), lezení přes kameny a plavání v nekonečných jezírkách, která lemují dechberoucí skalní útvary. V některých místech je soutěska jen cca 2m široká a vysoká stovky metrů. Časový předpoklad cca 5-6h. Na závěr dne dobrodružná offroad jízda přes majestátní pohoří Hadžar do Al Hamra.

4. den

Výjezd na nejvyšší horu JEBEL SHAMS (Sluneční hora - 3.009 m), lehčí horský panorama trek (↔ 6 km, cca 2h) po tzv. Balcony walk se závratnými výhledy do ománského Grand kaňonu, až k opuštěné prastaré vesničce pod skalním převisem. Odtamtud se vyšplháme pro ty nejkrásnější výhledy po strmé, adrenalinové via ferratě (cca 1h30). Odpoledne offroad jízda Grand kaňonem o tisíc metrů níže a krátký, ovšem velmi působivý trek do jeskyně, která ukrývá ve svém nitru osvěžující jezírko.

5. den

Spektakulární trek (2 h chůze) po okraji kaňonu (po cestě několik adrenalinových pasáží) nad horskou vesnici MISFAT AL ABRIEEN, která se pyšní v klasifikaci mezi nejkrásnějšími na světě. V druhé části treku se nachází několik tyrkysových jezírek, která vyzývají ke koupání. Odpoledne navštívíme historické město Al Hamra s obří palmovou oázou a 400 let starými hliněnými domy. Alternativně, po dohodě se skupinou, se můžeme vydat strmým trekem dobýt vrchol nejvyšší ománské hory Jebel Shams (↔ 26 km, cca 12h).

6. den

Dopoledne návštěva historického města Nizwa s krásným orientálním tržištěm a možností nákupu datlí, koření a dalších dobrot. Poté přesun do pouště, uvítání u beduínské rodiny, jízda jeepy po písečných dunách, krmení velbloudů a odpočinkový večer v pravém beduínském táboře s tradiční pouštní pohostinností.

7. den

Výlet do WADI HAWER, jednoho z nejkrásnějších údolí v Ománu, které nabízí spíše lehký canyoning bez nutnosti speciálního vybavení. Možnost skoků do vody ze skály, svezení po přírodní skluzavce či nekonečné plavání v dlouhých jezírkách. V podvečer přesun do přímořské vesnice Wadi Tiwi.

8. den

Náročný trek ( ↔ 5 km, ↑ 300 m, časový předpoklad cca 2 h) kostrbatým terénem z horské plošiny Salma do jeskyně TAHRY. Druhá největší jeskynní síň v Ománu. Prozkoumáme útroby této nádherné jeskyně s lezením po žebřících a poté se vydáme stejnou cestou zpět. V podvečer možnost koupání v moři.

9. den

Dobrodružný výlet vyvrcholí náročným canyoningem ve WADI TAAB, jedním z technicky nejnáročnějších ománských wadi. Budeme se několikrát slaňovat po strmých skalách (nejdelší slaňování cca 40m), plavat v osvěžujících jezírkách a vylézat ven po příkré skalní stěně jištěné ocelovým lanem. Adrenalin zaručen!

10. den

Poslední den se přesuneme do hlavního města Maskatu. Poslední nákupy a odpočinek v centru před odletem domů.

Ubytování

Nocovat budeme 8x v hotelu ve dvou až čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, 1x v pouštním kempu vybaveném WC, sprchou a lůžkovinami. Není tedy třeba vozit spacák.

Strava

V ceně zájezdu máte 5x snídaně a 4x polopenzi a 9x oběd či obědový balíček v rámci aktivit. Mimo námi zajištěné jídlo budete mít možnost vyzkoušet místní dobroty dle vlastního výběru. Nejoblíbenější jídlo je birjani, v Ománu se tím rozumí grilovaný kus masa (nejčastěji kuře, hovězí, skopové nebo ryba) a k tomu kořeněná rýže a zelenina. Porce jsou velké a cena je do 2,500 Ománského rijálu (150,- Kč). V malých obchůdcích s názvem cofee shop dostanete čaj (s mlékem), kávu (instantní) a velký výběr různých sendvičů v cenách do 0,500 OMR. Překvapivě se vyskytují i „globalizované“ řetězce rychlého občerstvení, nejoblíbenější je KFC. Stylové arabské restaurace, či restaurace s evropskými pokrmy bývají drahé. Jídlo je též možné kupovat v obchodech, či v supermarketech, tradiční blízkovýchodní trhy se v Ománu moc nevyskytují. Alkohol včetně piva se v Ománu konzumuje jen ve vybraných luxusních hotelích, vepřové maso zde nenajdete.

Doprava

Nástupní místo: Maskat

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Vždy vybíráme tu nejvýhodnější letenku s odletem z Prahy nebo z Vídně.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 10 denní zájezd s pestrou škálou outdoorových aktivit (+ počítejte s dvěma dny na přílet a odlet). Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 stupňové škály. Veškeré základní aktivity v programu jsou naplánované tak, aby je zvládl i začátečník, který je zvyklý se alespoň rekreačně hýbat. Podmínkou účasti všech vodních aktivit (canyoning, kajaky) je schopnost plavat.

Další info

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 8 účastníků (minimum 4) + 1 český průvodce. Jednotlivé aktivity povedou vždy certifikovaní místní průvodci.

Průvodce
Zájezd bude veden česky. Všechny aktivity včetně turistiky vedou místní certifikovaní instruktoři (s doprovodem českého průvodce, který zajišťuje tlumočení). Telefonický kontakt na průvodce obdržíte nejpozději 1.den zájezdu.

Očkování
Do žádné ze zemí, které navštívíme, se nevyžadují zvláštní očkování. Na závadu ovšem není očkování proti žloutence - hepatitidě typu "A". Zkontrolujte si také platnost očkování proti tetanu.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 150 USD na vstupy do památek, fakultativní výlety a jídlo. V Ománu se platí Ománskými rijály. Místní měnu pravděpodobně ve střední Evropě neseženete. Nejvýhodnější je měnit americké dolary, eura jsou též možná, ale obvykle v horším kurzu. Ve městech též není problém použít mezinárodní kreditní karty, jak pro placení, tak pro výběr peněz z bankomatu.

Cestovní doklady
K této cestě potřebujete cestovní pas platný nejméně 6 měsíců po návratu z Ománu. Ománské vízum s platností do 14 dnů vám bude zdarma a na počkání uděleno po příletu na letišti v Maskatu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. RODOKAPS) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

12. 11. - 21. 11. 2024
č. zájezdu: 224886-02
cena 45 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Mallorca Adventure

Mallorca Adventure

18. 10. - 25. 10. 2024 Chci to vidět
Omán

Omán

19. 1. - 30. 1. 2025 Chci to vidět
Rakousko Adventure

Rakousko Adventure

17. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Slovinsko Adventure

Slovinsko Adventure

31. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět