Omán Adventure

Za zážitky bez obav

Omán Adventure

10 dní / 52 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

19. 10. - 28. 10. 2023
č. zájezdu: 223886-01
cena 52 900 Kč

dobrodružné outdoorové aktivity na Arabském poloostrově

Škatulka Adventure se nám po čase rozrůstá o dalšího člena. Tentokrát se se všemi dobrodružnými a sportovními nadšenci podíváme trochu dál, a to až na Blízký východ. Směsice orientálního koření, hlubokých kaňonů s průzračnými jezírky a strmých skalních srázů s nekonečnými výhledy na Perský záliv bude to pravé ořechové, to, po čem všichni podobně nastavení jedinci baží.

Po prvním aklimatizačním dni, kde se vyžijeme při vodních sportech na plážích poblíž Maskatu, hned vyrazíme na trek do hor mezi historické zemědělské vesničky, které překvapí oázami zeleně mezi zdánlivě nehostinnými skalami. Budeme se slaňovat legendární Hadí soutěskou, která se vine mezi majestátním pohořím Hajar. Via ferrata na nejvyšší ománské hoře Jebel Shams zase překvapí závratnými výhledy do tisíc metrů hlubokého Grand kaňonu. Po vodopádech se slaníme k jezírkům v ománské edenské zahradě a o tisíc metrů výše se zase vydáme probádat tajemnou Křišťálovou komnatu v jedné z největších místních jeskyní. A samozřejmě nemůže chybět ani tradiční beduínská pohostinnost v poušti.

Veškeré potřebné vybavení (přilba, vesta, úvazek atd.), doprava i certifikovaní místní průvodci jsou zahrnuti v ceně zájezdu!

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku Praha-Maskat a zpět cena cca 14.000,- Kč

Videa

Program zájezdu

1. den

Přílet do MASKATU (odlet z Evropy den předem) a krátká prohlídka nejvýznamnějších památek hlavního města. Po obědě přesun do přímořské oblasti Bandar Khiran, která se pyšní nesčetnými fjordy, ostrůvky, plážemi skrytými mezi skalními útesy. Plavba na rybářském člunu, koupání na soukromé pláži, šnorchlování se želvami na korálových útesech a projížďka na mořských kajacích. Možnost lezení po skalách a skoky do moře - tzv. Deep water solo lezení bez zajištění.

2. den

Přesun do horské vesnice WAKAN (1.500 m) - přibližně 1,5 h od Maskatu, pěší túra přes horské sedlo až do vesnice Hadash. Nádherné výhledy do tzv. Ghubra Bowl. ( ↔ 12 km, ↑ 800 m ↓ 800 m, časový předpoklad cca 6h).

3. den

CANYONING v Hadí soutěsce, několikeré slaňování (nejdelší cca 20 m) a zábavné skoky do vody (2-3 m), lezení přes kameny, plavání v jezírkách. Na závěr dne dobrodružná offroad jízda přes majestátní hory do Al Hamra.

4. den

Výjezd na nejvyšší horu JEBEL SHAMS (Sluneční hora - 3.009 m), procházka (cca 1,5 h chůze) přes tzv. Balcony walk s výhledy do ománského Grand kaňonu, výstup (cca 3 h) přes strmou vertikální VIA FERRATU. Odpoledne offroad jízda Grand kaňonem o tisíc metrů níže, a krátký, ovšem velmi působivý trek do jeskyně, která ukrývá ve svém nitru osvěžující jezírko.

5. den

Spektakulární trek (2 h chůze) po okraji kaňonu (po cestě několik adrenalinových pasáží) nad horskou vesnici MISFAT AL ABRIEEN. Odpoledne přesun do pouště, jízda po písečných dunách, odpočinkový večer v pravém beduínském táboře s tradiční pohostinností.

6. den

Odpočinkovější výlet do WADI HAWER, která nabízí lehký canyoning bez nutnosti speciálního vybavení. Možnost skoků do vody ze skály, svezení po přírodní skluzavce či nekonečné plavání v dlouhých jezírkách. V podvečer přesun do přímořské vesnice wadi Tiwi.

7. den

Celodenní náročný trek ( ↔ 5 km, ↑ 300 m, časový předpoklad cca 2 h) z horské plošiny Salma do jeskyně TAHRY. Druhá největší jeskynní síň v Ománu. Uvnitř jeskyně půjdeme (cca 2 km) do těžko přístupné křišťálové komnaty. Je třeba zdolat 25m vysokou zeď za pomocí lan a žebříků. V jeskyni strávíme 4-5 hodin.

8. den

Wadi Tiwi – vodopády MIBAM. Slaňování se po vodopádech a bílých balvanech k průzračnému jezírku, kterému se přezdívá ománská zahrada Eden. (časový předpoklad cca 4h)

9. den

Dobrodružný výlet vyvrcholí náročným canyoningem ve WADI TAAB, jedním z technicky nejnáročnějších ománských wadi. Budeme se několikrát slaňovat po strmých skalách (nejvyšší cca 40m), plavat v osvěžujících jezírkách a vylézat ven po příkré skalní stěně jištěné ocelovým lanem. Adrenalin zaručen!

10. den

Poslední den se přesuneme do hlavního města Maskatu. Poslední nákupy a odpočinek v centru před odletem domů.

Ubytování

Nocovat budeme 8x v hotelu ve dvou až čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, 1x v pouštním kempu vybaveném WC, sprchou a lůžkovinami. Není tedy třeba vozit spacák.

Strava

V ceně zájezdu máte 5x snídaně a 4x polopenzi a 9x oběd či obědový balíček v rámci aktivit. Mimo námi zajištěné jídlo budete mít možnost vyzkoušet místní dobroty dle vlastního výběru. Nejoblíbenější jídlo je birjani, v Ománu se tím rozumí grilovaný kus masa (nejčastěji kuře, nebo ryba) a k tomu kořeněná rýže a zelenina. Porce jsou velké a cena je do 2,500 Ománského rijálu (150,- Kč). V malých obchůdcích s názvem cofee shop dostanete čaj (s mlékem), kávu (instantní) a velký výběr různých sendvičů v cenách do 0,500 OMR. Překvapivě se vyskytují i „globalizované“ řetězce rychlého občerstvení, nejoblíbenější je KFC. Stylové arabské restaurace, či restaurace s evropskými pokrmy bývají drahé. Jídlo je též možné kupovat v obchodech, či v supermarketech, tradiční blízkovýchodní trhy se v Ománu moc nevyskytují. Alkohol včetně piva se v Ománu nekonzumuje, stejně tak vepřové a hovězí maso.

Doprava

Nástupní místo: Maskat

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. 

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 10 denní zájezd s pestrou škálou outdoorových aktivit (+ počítejte s dvěma dny na přílet a odlet). Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 stupňové škály. Veškeré základní aktivity v programu jsou naplánované tak, aby je zvládl i začátečník, který je zvyklý se alespoň rekreačně hýbat. Podmínkou účasti všech vodních aktivit (canyoning, kajaky) je schopnost plavat.

Další info

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 8 účastníků (minimum 4) + 1 český průvodce. Jednotlivé aktivity povedou vždy certifikovaní místní průvodci.

Průvodce
Zájezd bude veden česky. Všechny aktivity včetně turistiky vedou místní certifikovaní instruktoři (s doprovodem českého průvodce, který zajišťuje tlumočení). Telefonický kontakt na průvodce obdržíte nejpozději 1.den zájezdu.

Očkování
Do žádné ze zemí, které navštívíme, se nevyžadují zvláštní očkování. Na závadu ovšem není očkování proti žloutence - hepatitidě typu "A". Zkontrolujte si také platnost očkování proti tetanu.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 150 USD na vstupy do památek, fakultativní výlety a jídlo. V Ománu se platí Ománskými rijály, které se dělí na 1000 bajzů. Ománský rijál je přibližně 60,- českých korun.

Místní měnu pravděpodobně ve střední Evropě neseženete, není však problém ji vyměnit kdekoliv v civilizaci za jakoukoliv světově uznávanou měnu. Nejvýhodnější je měnit americké dolary, eura jsou též možná, ale obvykle v horším kurzu. V případě dolarů je velmi dobré mít bankovky nového typu (s „velkými hlavami bez oválů). Dolar je totiž nejproblematičtější a zároveň nejfalšovanější měna světa a starým bankovkám místní nevěří. Ve městech též není problém použít mezinárodní kreditní karty, jak pro placení, tak pro výběr peněz z bankomatu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. RODOKAPS) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Mallorca Adventure

Mallorca Adventure

20. 10. - 27. 10. 2023 Chci to vidět
Rakousko Adventure

Rakousko Adventure

19. 7. - 23. 7. 2023 Chci to vidět
Slovinsko Adventure

Slovinsko Adventure

26. 7. - 30. 7. 2023 Chci to vidět