Prodloužený víkend na Salze a Enns

Prodloužený víkend na Salze a Enns

3 dny / 4 100 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

užijte si nejoblíbenější rakouské řeky s nádhernou soutěskou

Dopřejte si splutí jedné z nejkrásnějších evropských řek, zažijte dobrodružství na divoké křišťálově čisté vodě a poznejte krásy alpských říček zařezaných do hlubokého údolí pod horským štítem Hochschwab a prodírající se mezi dvoutisícovými vrcholy Ennstalských Alp. Splutí Enns a dvoudenní splutí Salzy patří k nejkrásnějším vodáckým zážitkům snad všech kánoistů i kajakářů. Celoročně sjízdné řeky plné zatáček, romantických soutěsek a nádherných stále se měnících výhledů na okolní štíty Alp vás opravdu nadchne. Na zájezdu sjedeme údajně nejhezčí část řeky Salzy, která začíná ve Wildalpenu - ve městečku, kde přenocujeme.

Poslední vodácká akce sezóny!!!

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • ubytování pod střechou za příplatek 700 Kč/os./zájezd (pouze na vyžádání)
  • vodáckou obuv, bundu či loďák je možné si je objednat přes naši CK - neoprenovou obuv za 120 Kč/os./zájezd, vodáckou bundu za 120 Kč/os./zájezd
  • vodácký vak za 60 Kč/zájezd

Program zájezdu

1. den

Brzy ráno vyjedeme z Brna a namíříme si to přímo do Rakouska. Kolem poledne budeme u řeky Enns. Po prohlídce peřejí Gesausee, které svou obtížnosti WW VI nejsou opravdu určeny pro nás :-), splujeme navazující úsek, dlouhý necelých 10 km o obtížnosti do WW II. Plavbu si zpříjemníme jednoduchým canyoningem ležícím na jednom z přítoků Enns. Po vodáckém programu dorazíme do městečka Wildalpen, kde po večerním táboráku přenocujeme. Večer si mohou zájemci také zpestřit saunou, která je zasazena v krásném prostředí lesa u potoku (cca 2 km od kempu).

2. den

Další den zahájíme splutí horního úseku řeky Salzy. Po 19 km plavby (obtížnost WW I – WW II) dorazíme zpět do kempu. Při dostatku času a chuti si můžeme program oživit pěším výšlapem horskou stezkou k nádherným vodopádům nebo se vydat na ochutnávku místních specialit do restaurací situovaných v malých vesničkách po cestě.

3. den

Po snídani vyrazíme na druhou, mírně obtížnější část plavby dlouhou 26 km. Třešničkou na dortu je poslední úsek řeky – vyhlášená nádherná soutěska (WW II – WW III). V odpoledních hodinách nám již nezbyde nic jiného, než se rozloučit s řekou a odjet zpět do ČR. Do Brna dorazíme ve večerních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme 2x v kempu ve městečku Wildalpen ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně. Kemp se nachází ve skvělé poloze přímo na březích Salzy. Vybavení odpovídá evropskému standardu. Najdete, zde tedy moderní sociální zařízení, kryté posezení, lednici, prostor na táborák či piknik a bezplatné připojení k wi-fi.

V ceně zájezdu je ubytování v kempu ve vlastním stanu. Pokud však dáváte přednost pohodlné posteli v teple pod střechou, můžete si přiobjednat ubytování ve společných 3-5 lůžkových pokojích. Pokoje mají společné sociální zařízení na chodbě a k dispozici salónek a společnou kuchyňku. Cena za osobu 700 Kč/os./zájezd - na vyžádání na dispečinku.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu z vlastních zásob. S ohledem na víkendový termín se potraviny dokupují velmi obtížně. V kempu najdeme kuchyňku a lednicí. Dále se můžete stravovat v místní restauraci či pizzerii. 

Pro ubytované pod střechou je k dispozici vybavená kuchyňka

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály a patří mezi středně těžké. Tedy pro úplné začátečníky sice není úplně vhodný, ale pokud alespoň jeden člen posádky má nějaké zkušenosti s jízdou na proudící vodě, neměl by to pro vás být problém.

Vodácká obtížnost: Salza: WW I - WW III, Enns: WW I - WW II (dobrovolně i WW III)

Další info

Lodě
Řeky budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kánoích se samovylévacím otvorem. Tyto lodě jsou bezpečné a poměrně dobře ovladatelné. Nejčastěji používáme lodě firem Kulíci (RIO) a Gumotex (Baraka).

Vlastní vodácké vybavení
Na tento zájezd si můžete vzít vlastní vodácké vybavení, ale musí být plně funkční a odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům pro absolvování zvoleného zájezdu. Při použití vlastního kompletního vodáckého vybavení (loď, vesta, helma, pádlo) vám bude poskytnuta sleva ve výši 300 Kč pro jednu osobu. Za vlastní neopren bude poskytnuta sleva 120 Kč. Vlastní vybavení je nutné uvést v přihlášce k zájezdu (případně později sdělit tuto informaci našemu dispečinku zájezdů). S kajakem je to trochu obtížnější, nicméně většinou se také někam vmáčkne. Informaci zda to bude možné či ne je nutno si dostatečně v předstihu domluvit s naším dispečinkem zájezdů.

Cestovní doklady
Do navštívených (i projížděných) zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Podobné zájezdy

Řeky Rakouska

Řeky Rakouska

4. 8. - 7. 8. 2022 Chci to vidět