Řeky Rakouska

Za zážitky bez obav

Řeky Rakouska

4 dny / 8 300 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

1. 8. - 4. 8. 2024
č. zájezdu: 224204-01
cena 8 300 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Tiroler Ache, Saalach, Möll, Mur

Ukážeme Vám, že Rakousko nabízí mnohem více než jen oblíbenou řeku Salzu. Na programu máme sjezd několika krásných řek, jejichž obtížnost postupně stoupá a vy tak můžete v klidu popadnou dech a po lehčí vodě si užívat i nádherných peřejí. Splutí zahájíme poklidnou řekou Tiroler Ache, zařezanou do nádherného kaňonu. Další dny budeme splouvat řeky Salach s mohutnými peřejemi, řeku Möl se slalomkou a na závěr dáme Mur, kde se budeme houpat na vlnkách od začátku až do konce. Tento zájezd je určený pro vodáky, kteří již mají zkušenosti se svižně tekoucími řekami s obtížností WW I a vyšší.

Vodácký program zpestříme návštěvou nezapomenutelné tancovačky v Tamswegu.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • vodáckou obuv, bundu či loďák je možné si je objednat přes naši CK - neoprenovou obuv za 200 Kč/os./zájezd, vodáckou bundu za 200 Kč/os./zájezd
  • vodácký vak za 120 Kč/zájezd
  • poplatek na řece Saalach (7€)

Průvodci

Jonáš Procházka

1. 8. - 4. 8. 2024 / č.zájezdu 224204-01

Jonáš je mladý proutek, který se umí ohýbat téměř v jakékoliv sportovní disciplíně. Jako obratný kajakář zapadl do vodáckého týmu, jeho sportovní multitalent ale pruží i v zájezdech typu Adventure a jako akreditovaný horský průvodce vyráží i na ryze horské zájezdy. Průpravu vykřesal z ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Odjezd v brzkých ranních hodinách z Brna. Na úvod jedna z nejoblíbenějších rakouských řek – TIROLER ACHE (WW I–II). Po rozježdění a sehrání posádek na lehčí části řeky, proplujeme nádhernou soutěskou s vysokými skalisky Entenlochklamm (připomínající slovenský Prielom Hornádu) a ubytujeme se v městečku Waidring.

2. den

Druhý den si po prohlídce divokých peřejí Loferschlucht (WW V) na řece SAALACH, dáme o něco lehčí úsek této řeky (WW II–III), kde jsou peřeje širší a přehlednější. Vodácký program doplníme procházkou některé z okolních soutěsek.

3. den

MÖLL je oblíbenou ledovcovou řekou. Na začátku dne si pořádně užijeme slalomku (WW III+), dále řeka teče širokým údolím s příjemnými peřejemi bez záludných míst. Splouvaný úsek řeky je dlouhý 20 km, z nichž posledních 5km jsou ve WW II. Večer nás pak nás čeká návštěva aquaparku v Tamswegu či nefalšovaná rakouská tancovačka.

4. den

Sjezd řeky MUR (WW II–III). Po "kochačce" na klidnější části, nás čeká cca 20km zpěněné vody, kterou korunují Madglinské peřeje s velkými vlnami a válci. Pak už jen balení a návrat do Brna ve večerních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme 3x v kempu. Každou noc v jiném rakouském kempu ve vlastních stanech a spacácích. Všechny kempy jsou evropského standardu, na který jsme zvyklí, bezpečně zde naleznete moderní sociální zařízení (toalety, sprchu s teplou vodou) a pitnou vodu. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Stravování začíná večeří první den zájezdu a je ukončeno snídaní v neděli ráno. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Další potraviny je možno dokoupit v průběhu zájezdu a to prakticky každý den.

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována zájezdovým autobusem či mikrobusem.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály.
Tento zájezd patří mezi těžší vodácké zájezdy. Tedy pro úplné začátečníky není vhodný. Ale pokud alespoň jeden člen posádky má nějaké zkušenosti s jízdou na proudící vodě, neměl by to pro vás být problém.

Před první řekou proběhne ještě na souši podrobné vodácké školení. Obtížnost řek se postupně zvyšuje a tak bude dostatek času na to, aby jste se sžil lodí i se zvoleným terénem. Na řekách s vámi budou vždy minimálně tři vodáčtí průvodci. Jejich počet se úměrně zvyšuje s počtem účastníků vždy tak, aby byla maximálně zajištěna vaše bezpečnost (většinou je 4-5 průvodců). Na jednotlivých řekách strávíme 3-5 hodin. 

Vodácká náročnost: WW I - WW III
Pro lepší představu o vodácké obtížnosti najdete informace zde.

Další info

Lodě
Řeky budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kánoích se samovylévacím otvorem. Tyto lodě jsou bezpečné a poměrně dobře ovladatelné. Nejčastěji používáme lodě firem Kulíci (RIO) a Gumotex (Baraka). Pokud nemáte parťáka do deblovky, nebojte se, určitě to nějak vymyslíme. Buď vám parťáka najdeme mezi klienty či průvodci, a nebo je i další možnost: Objednejte si loď sám pro sebe! V naší flotile se nacházejí i přátelské packrafty (ROBfin) či plastové kajaky (např. Pyranha Nano L). U obou typů lodí vyžadujeme základní zkušenost s jízdou v lodi s kajakářským pádlem. Lodě si můžete zaškrtnout v objednávce, a to v sekci “půjčovna” či poptat se v poznámce.

Vlastní vodácké vybavení / kajak
Vlastní vodácké vybavení si vzít můžete, ale musí být plně funkční a odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům pro absolvování zvoleného zájezdu. Při použití vlastního kompletního vodáckého vybavení (loď, vesta, helma, pádlo) vám bude poskytnuta sleva ve výši 440 Kč pro jednu osobu, v případě, že máte vlastní neopren vám bude poskytnuta sleva 180Kč. Vlastní vybavení je nutné uvést v přihlášce k zájezdu (případně později sdělit tuto informaci našemu dispečinku zájezdů). S kajakem je to trochu obtížnější, nicméně většinou se také někam vmáčkne. Informaci zda to bude možné či ne je nutno si dostatečně v předstihu domluvit s naším dispečinkem zájezdů.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

1. 8. - 4. 8. 2024
č. zájezdu: 224204-01
cena 8 300 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Podobné zájezdy

Divoké řeky Francie

Divoké řeky Francie

24. 8. - 31. 8. 2024 Chci to vidět
Řeky Slovinska

Řeky Slovinska

9. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Víkendová Salza

Víkendová Salza

7. 6. - 9. 6. 2024 Chci to vidět
Vodácký kurz na Salze

Vodácký kurz na Salze

15. 6. - 18. 6. 2024 Chci to vidět