Řeky Rakouska

Za zážitky bez obav

Řeky Rakouska

4 dny / 8 300 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

1. 8. - 4. 8. 2024
č. zájezdu: 224204-01
cena 8 300 Kč

Tiroler Ache, Saalach, Möll, Mur

Ukážeme Vám, že Rakousko nabízí mnohem více než jen oblíbenou řeku Salzu. Na programu máme sjezd několika krásných řek, jejichž obtížnost postupně stoupá a vy tak můžete v klidu popadnou dech a po lehčí vodě si užívat i nádherných peřejí. Splutí zahájíme poklidnou řekou Tiroler Ache, zařezanou do nádherného kaňonu. Další dny budeme splouvat řeky Salach s mohutnými peřejemi, řeku Möl se slalomkou a na závěr dáme Mur, kde se budeme houpat na vlnkách od začátku až do konce. Tento zájezd je určený pro vodáky, kteří již mají zkušenosti se svižně tekoucími řekami s obtížností WW I a vyšší.

Vodácký program zpestříme návštěvou nezapomenutelné tancovačky v Tamswegu.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • vodáckou obuv, bundu či loďák je možné si je objednat přes naši CK - neoprenovou obuv za 200 Kč/os./zájezd, vodáckou bundu za 200 Kč/os./zájezd
  • vodácký vak za 120 Kč/zájezd
  • poplatek na řece Saalach (7€)

Videa

Program zájezdu

1. den

Odjezd v brzkých ranních hodinách z Brna. Na úvod jedna z nejoblíbenějších rakouských řek – TIROLER ACHE (WW I–II). Po rozježdění a sehrání posádek na lehčí části řeky, proplujeme nádhernou soutěskou s vysokými skalisky Entenlochklamm (připomínající slovenský Prielom Hornádu) a ubytujeme se v městečku Waidring.

2. den

Druhý den si po prohlídce divokých peřejí Loferschlucht (WW V) na řece SAALACH, dáme o něco lehčí úsek této řeky (WW II–III), kde jsou peřeje širší a přehlednější. Vodácký program doplníme procházkou některé z okolních soutěsek.

3. den

MÖLL je oblíbenou ledovcovou řekou. Na začátku dne si pořádně užijeme slalomku (WW III+), dále řeka teče širokým údolím s příjemnými peřejemi bez záludných míst. Splouvaný úsek řeky je dlouhý 20 km, z nichž posledních 5km jsou ve WW II. Večer nás pak nás čeká návštěva aquaparku v Tamswegu či nefalšovaná rakouská tancovačka.

4. den

Sjezd řeky MUR (WW II–III). Po "kochačce" na klidnější části, nás čeká cca 20km zpěněné vody, kterou korunují Madglinské peřeje s velkými vlnami a válci. Pak už jen balení a návrat do Brna ve večerních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme 3x v kempu. Každou noc v jiném rakouském kempu ve vlastních stanech a spacácích. Všechny kempy jsou evropského standardu, na který jsme zvyklí, bezpečně zde naleznete moderní sociální zařízení (toalety, sprchu s teplou vodou) a pitnou vodu. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Stravování začíná večeří první den zájezdu a je ukončeno snídaní v neděli ráno. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Další potraviny je možno dokoupit v průběhu zájezdu a to prakticky každý den.

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována zájezdovým autobusem či mikrobusem.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály.
Tento zájezd patří mezi těžší vodácké zájezdy. Tedy pro úplné začátečníky není vhodný. Ale pokud alespoň jeden člen posádky má nějaké zkušenosti s jízdou na proudící vodě, neměl by to pro vás být problém.

Před první řekou proběhne ještě na souši podrobné vodácké školení. Obtížnost řek se postupně zvyšuje a tak bude dostatek času na to, aby jste se sžil lodí i se zvoleným terénem. Na řekách s vámi budou vždy minimálně tři vodáčtí průvodci. Jejich počet se úměrně zvyšuje s počtem účastníků vždy tak, aby byla maximálně zajištěna vaše bezpečnost (většinou je 4-5 průvodců). Na jednotlivých řekách strávíme 3-5 hodin. 

Vodácká náročnost: WW I - WW III
Pro lepší představu o vodácké obtížnosti najdete informace zde.

Další info

Lodě
Řeky budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kánoích se samovylévacím otvorem. Tyto lodě jsou bezpečné a poměrně dobře ovladatelné. Nejčastěji používáme lodě firem Kulíci (RIO) a Gumotex (Baraka). Pokud nemáte parťáka do deblovky, nebojte se, určitě to nějak vymyslíme. Buď vám parťáka najdeme mezi klienty či průvodci, a nebo je i další možnost: Objednejte si loď sám pro sebe! V naší flotile se nacházejí i přátelské packrafty (ROBfin) či plastové kajaky (např. Pyranha Nano L). U obou typů lodí vyžadujeme základní zkušenost s jízdou v lodi s kajakářským pádlem. Lodě si můžete zaškrtnout v objednávce, a to v sekci “půjčovna” či poptat se v poznámce.

Vlastní vodácké vybavení / kajak
Vlastní vodácké vybavení si vzít můžete, ale musí být plně funkční a odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům pro absolvování zvoleného zájezdu. Při použití vlastního kompletního vodáckého vybavení (loď, vesta, helma, pádlo) vám bude poskytnuta sleva ve výši 440 Kč pro jednu osobu, v případě, že máte vlastní neopren vám bude poskytnuta sleva 180Kč. Vlastní vybavení je nutné uvést v přihlášce k zájezdu (případně později sdělit tuto informaci našemu dispečinku zájezdů). S kajakem je to trochu obtížnější, nicméně většinou se také někam vmáčkne. Informaci zda to bude možné či ne je nutno si dostatečně v předstihu domluvit s naším dispečinkem zájezdů.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Podobné zájezdy

Divoké řeky Francie

Divoké řeky Francie

24. 8. - 31. 8. 2024 Chci to vidět
Řeky Slovinska

Řeky Slovinska

9. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Víkendová Salza

Víkendová Salza

7. 6. - 9. 6. 2024 Chci to vidět
Vodácký kurz na Salze

Vodácký kurz na Salze

15. 6. - 18. 6. 2024 Chci to vidět