Švédsko - King´s trail

Za zážitky bez obav

Švédsko - King´s trail

9 dní / 31 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

9. 8. - 17. 8. 2024
č. zájezdu: 224869A-01
cena 31 800 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Královská cesta - nejvyššími horami Švédska nalehko 

I v Evropě ještě existují místa bez elektřiny, bez signálu. Místa, kde vás uchvátí energie čisté přírody a překrásné severské divočiny. Pojďte si užít ty obyčejné věci - teplo praskajícího ohně, koupel v průzračných jezerech, nekonečné dny, ale také pravou laponskou saunu, která vás krásně uvolní před dalším putováním... pojďte si užít radost z čistého bytí a skutečně prožívat každý přítomný okamžik. To je Královská cesta „ King´s trail“. Trasa vedoucí daleko za polárním kruhem, kde však kromě neporušené přírody můžete najít i plně vybavené chaty švédského turistického spolku, takže můžete putovat nalehko, jen s trochou oblečení a jídla (i to se dá v chatách dokoupit). 


  • Výprava do opravdové severské divočiny se spaním v příjemných turistických chatách.

  • Doporučujeme všem, kteří si chtějí opravdu důkladně vyčistit hlavu.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku do Stockholmu a zpět v ceně od cca 8.000,- Kč

Průvodci

Taťána Zavřelová

9. 8. - 17. 8. 2024 / č.zájezdu 224869A-01

Táňa je jednou z těch průvodkyní, které si českého léta moc neužijí. Místo toho nasává vůně macchií na Korsice, divoké přírody ve Finsku nebo horských luk ve Francii. Pravidelně okupuje přední příčky mezi nejvytíženějšími průvodci a sbírá body za všestrannost. Cyklozájezdy a turistické horodolky ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Letecky se přesuneme do Stockholmu a pak pohodlným lehátkovým vlakem do Abiska.

2. den

Z Abiska (380 m) se vydáme skrze stejnojmenný národní park na chatu Abiskojaure (500 m) na břehu stejnojmenného jezera. (15 km)

3. den

Vyrazíme rozervanou krajinou a taky trochu do kopce na chatu Alesjaure (790 m). Zde okusíme saunu a můžeme dokoupit potraviny. (20 km)

4. den

Z Alesjaure přejdeme přes sedlo na chatu Tjäktja, což je mimochodem nejvýše položená chata našeho treku a v noci je zde třeba počítat se zimou jako v psírně :-) (13 km).

5. den

Čeká nás přechod vedoucí částečně mokřady z Tjäktja na chatu Sälka (12 km). Zde se opět se vysaunujeme a dokoupíme potraviny na další den.

6. den

Trek malebným údolím ze Sälka na chatu Singi (720 m), která leží u jezera, kde si můžeme dát osvěžující večerní koupačku (13 km).

7. - 8. den

Den během něhož dorazíme až pod vrchol nejvyšší hory Švédska Kebnekaize (610 m), zde se ubytujeme v příjemné chatě a dopřejeme si luxus elektřiny, tekoucí vody a také postele. K dispozici bude opět sauna, obchod a dokonce restaurace s výtečným laponským menu (14 km) Ti, kteří by si chtěli dát ještě do těla, můžou odpoledne vystoupat až k chatě Talfara s překrásným výhledem.

9. - 10. den

Čeká nás poslední den putování laponskou krajinou do Nikkaluokty (480 m, 19 km). Odtud nás autobus odveze do nedalekého hornického města Kiruny a zde opět nasedneme na vlak do Stockholmu. Po ranním příjezdu do Stockholmu možná stihneme ještě krátkou prohlídku města a pak už se letecky vrátíme zpět do ČR.

Ubytování

Budeme nocovat 6x v horských chatách švédského turistického spolku a budeme moci využívat jejich zázemí. Ubytování pod střechou je ve 4-8 lůžkových společných ložnicích. Horské chaty jsou skromnějšího a jednoduššího rázu, avšak plně vybavené. V každé je kuchyňka, ve které je i veškeré potřebné nádobí, vařič a ostatní potřebné propriety k vaření. K dispozici jsou deky/peřiny - je však zapotřebí mít vlastní povlečení a to i na polštář a také prostěradlo. Nebo vám stačí spacák, povlak na polštář a prostěradlo pod sebe. Topí se dřevem, které je třeba si naštípat, voda je k dispozici většinou z přírodního zdroje v okolí. Toalety (suché WC) jsou umístěny vždy venku. Neočekávejte elektřinu, tekoucí vodu, signál, avšak nádhernou divokou přírodu a často i saunu přímo u vedle chaty. 

Strava

Po celou dobu zájezdu je strava ve vaší vlastní režii. V každé horské chatě je k dispozici kuchyňka s vařiči a potřebným nádobím. Outdoorový vařič a plynová bomba tedy není třeba. Na některých chatách se dají dokoupit trvanlivé potraviny jako jsou konzervy, vločky, kaše, knackebroty, sladkosti a tzv. travel lunche (po zalití máte k dispozici plnohodnotné jídlo). Tyto však pokud máte možnost doporučujeme, alespoň některé pořídit již u nás, vzhledem k vysoké ceně potravin ve Švédsku. Předtím něž vyrazíme na naše putování bude možnost nakoupit zásoby v obchodě.

Doprava

Nástupní místo: Stockholm

Letenky

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Ostatní doprava po Švédsku je zajištěna hromadnou dopravou 2x vlakem a 1x autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály. Jedná se o souvislý 7denní přechod, který však půjdeme "nalehko" - pouze s malých batohem. Veškeré potřebné vybavení si tedy poneseme na zádech. Denně nás bude čekat cca 14 – 27 km trasy. Během celého treku se do civilizace prakticky nedostaneme.

Další info

Vhodné zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí.

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 10 účastníků + 1 průvodce.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

9. 8. - 17. 8. 2024
č. zájezdu: 224869A-01
cena 31 800 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Do finských národních parků

Do finských národních parků

19. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Hory a národní parky Skotska

Hory a národní parky Skotska

12. 7. - 26. 7. 2024 Chci to vidět
Korsika - GR 20

Korsika - GR 20

29. 6. - 11. 7. 2024 Chci to vidět
Norsko a Švédsko

Norsko a Švédsko

5. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Vysoké Taury - Schareck

Vysoké Taury - Schareck

21. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět