Švédsko - King´s trail

Za zážitky bez obav

Švédsko - King´s trail

9 dní / 27 200 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

5. 8. - 13. 8. 2022
č. zájezdu: 222869A-01
cena 27 200 Kč

Královská cesta - nejvyššími horami Švédska nalehko nebo natěžko

I v Evropě ještě existují místa bez elektřiny, bez signálu. Místa, kde vás uchvátí energie čisté přírody a překrásné severské divočiny. Pojďte si užít ty obyčejné věci - teplo praskajícího ohně, koupel v průzračných jezerech, nekonečné dny, ale také pravou laponskou saunu, která vás krásně uvolní před dalším putováním... pojďte si užít radost z čistého bytí a skutečně prožívat každý přítomný okamžik. To je Královská cesta „ King´s trail“. Trasa vedoucí daleko za polárním kruhem, kde však kromě neporušené přírody můžete najít i plně vybavené chaty švédského turistického spolku, takže můžete putovat nalehko, jen s trochou oblečení a jídla (i to se dá v chatách dokoupit). Ti, kteří si raději vše potřebné nesou s sebou budou využít chaty jako základny a spát nedaleko ve stanu. Budou tak těsněji spjati s přírodou, která je v tomto období neskutečně barevná a oplývá množstvím borůvek, brusinek.

  • Výprava do opravdové severské divočiny se spaním ve stanu či  pohodlně za příplatek v příjemných turistických chatách.
  • Doporučujeme všem, kteří si chtějí opravdu důkladně vyčistit hlavu.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku do Stockholmu a zpět v ceně cca 7.000,- Kč

Průvodci

Taťána Zavřelová

5. 8. - 13. 8. 2022 / č.zájezdu 222869A-01

Táňa je jednou z těch průvodkyní, které si českého léta moc neužijí. Místo toho nasává vůně macchií na Korsice, divoké přírody ve Finsku nebo horských luk ve Francii. Pravidelně okupuje přední příčky mezi nejvytíženějšími průvodci a sbírá body za všestrannost. Cyklozájezdy a turistické horodolky ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

1. den

Letecky se přesuneme do Stockholmu a pak pohodlným lehátkovým vlakem do Abiska.

2. den

Z Abiska (380 m) se vydáme skrze stejnojmenný národní park na chatu Abiskojaure (500 m) na břehu stejnojmenného jezera. (15 km)

3. den

Vyrazíme rozervanou krajinou a taky trochu do kopce na chatu Alesjaure (790 m). Zde okusíme saunu a můžeme dokoupit potraviny. (20 km)

4. den

Z Alesjaure přejdeme přes sedlo na chatu Tjäktja, což je mimochodem nejvýše položená chata našeho treku a v noci je zde třeba počítat se zimou jako v psírně :-) (13 km).

5. den

Čeká nás přechod vedoucí částečně mokřadami z Tjäktja na chatu Sälka (12 km). Zde se opět se vysaunujeme a dokoupíme potraviny na další den.

6. den

Trek malebným údolím ze Sälka na chatu Singi (720 m), která leží u jezera, kde si můžeme dát osvěžující večerní koupačku (13 km).

7. den

Den během něhož dorazíme až pod vrchol nejvyšší hory Švédska Kebnekaize (610 m), zde se ubytujeme v příjemné chatě a dopřejeme si luxus elektřiny, tekoucí vody a také postele. K dispozici bude opět sauna, obchod a dokonce restaurace s výtečným laponským menu (14 km) Ti, kteří by si chtěli dát ještě do těla, můžou odpoledne vystoupat až k chatě Talfara s překrásným výhledem.

8. - 9 den

Čeká nás poslední den putování laponskou krajinou do Nikkaluokty (480 m, 19 km). Odtud nás autobus odveze do nedalekého hornického města Kiruny a zde opět nasedneme na vlak do Stockholmu. Po ranním příjezdu do Stockholmu možná stihneme ještě krátkou prohlídku města a pak už se letecky vrátíme zpět do ČR.

Ubytování

Budeme nocovat 5x ve vlastních stanech a spacácích poblíž horských chat švédského turistického spolku a budeme moci využívat jejich zázemí. Abychom se před dlouhou cestou domů zkulturnili a odpočinuli si, poslední noc strávíme v horské chatě a vyspíme se na postelích. Ubytování pod střechou je ve 4-8 lůžkových společných ložnicích. Pro zájemce je možné zajistit ubytování po celou dobu zájezdu přímo v těchto chatách (za příplatek 6.000 Kč) a jít nalehko, bez stanu. Horské chaty jsou skromnějšího a jednoduššího rázu, avšak plně vybavené. V každé je kuchyňka, ve které je i veškeré potřebné nádobí, vařič a ostatní potřebné propriety k vaření. K dispozici jsou deky/peřiny - je však zapotřebí mít vlastní povlečení a to i na polštář a také prostěradlo. Nebo vám stačí spacák, povlak na polštář a prostěradlo pod sebe. Topí se dřevem, které je třeba si naštípat, voda je k dispozici většinou z přírodního zdroje v okolí. Toalety (suché WC) jsou umístěny vždy venku. Neočekávejte elektřinu, tekoucí vodu, signál, avšak nádhernou divokou přírodu a často i saunu přímo u vedle chaty. 

Strava

Po celou dobu zájezdu je strava ve vaší vlastní režii. V každé horské chatě je k dispozici kuchyňka s vařiči a potřebným nádobím. Outdoorový vařič a plynová bomba tedy není třeba (platí pro "stanaře" i pro ubytované v chatě). Na některých chatách se dají dokoupit trvanlivé potraviny jako jsou konzervy, vločky, kaše, knackebroty, sladkosti a tzv. travel lunche (po zalití máte k dispozici plnohodnotné jídlo). Tyto však pokud máte možnost doporučujeme, alespoň některé pořídit již u nás, vzhledem k vysoké ceně potravin ve Švédsku. Předtím něž vyrazíme na naše putování bude možnost nakoupit zásoby v obchodě.

Doprava

Nástupní místo: Stockholm

Letenky

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Ostatní doprava po Švédsku je zajištěna hromadnou dopravou 2x vlakem a 1x autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály. Jedná se o souvislý 7denní přechod, který půjdeme krajinou "natěžko" ubytovaní pod střechou mohou vyrazit "nalehko" pouze s malých batůžkem. Veškeré potřebné vybavení si tedy poneseme na zádech. Denně nás bude čekat cca 14 – 27 km trasy. Během celého treku se do civilizace prakticky nedostaneme.

Další info

Vhodné zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí.

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 10 účastníků + 1 průvodce.

Cestovní doklady
Pro cestu do Švédska nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Do finských národních parků

Do finských národních parků

15. 7. - 31. 7. 2022 Chci to vidět
Hory a národní parky Skotska

Hory a národní parky Skotska

8. 7. - 22. 7. 2022 Chci to vidět
Korsika - GR 20

Korsika - GR 20

13. 8. - 25. 8. 2022 Chci to vidět
Lýkijská stezka

Lýkijská stezka

12. 11. - 20. 11. 2022 Chci to vidět
Norsko a Švédsko

Norsko a Švédsko

8. 7. - 24. 7. 2022 Chci to vidět
Vysoké Taury - Schareck

Vysoké Taury - Schareck

17. 8. - 21. 8. 2022 Chci to vidět
Skotsko - ostrov Skye

Skotsko - ostrov Skye