Švédsko - King´s trail

Švédsko - King´s trail

10 dní / 25 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

Královská cesta- nejvyššími horami Švédska nalehko i netěžko

I v Evropě ještě existují místa bez elektřiny, bez signálu. Místa, kde vás uchvátí energie čisté přírody a překrásné severské divočiny. Poďte si užít ty obyčejné věci- teplo praskajicího ohně, koupel v průzračných jezerech, nekonečné dny, ale také pravou laponskou saunu, která vás krásně uvolní před dalším putováním... pojďte si užít radost z čistého bytí a skutečně prožívat každý přítomný okamžik.

To je Královská cesta „ King´s trail“. Trasa vedoucí daleko za polárním kruhem, kde však kromě neporušené přírody můžete najít i plně vybavené chaty švédského turistického spolku, takže můžete putovat nalehko, jen s trochou oblečení a jídla (i to se dá v chatách dokoupit). Ti, kteří si raději vše potřebné nesou s sebou budou využít chaty jako základny a spát nedaleko ve stanu... Budou tak těsněji spjati s přírodou, která je v tomto období neskutečně barevná a oplývá množstvím borůvek, brusinek...

Výprava do opravdové severské divočiny se spaní ve stanu či  pohodlně za příplatek v příjemných turistických chátach.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku do Stockholmu a zpět v ceně cca 6.000,- Kč

Program zájezdu

1. den

Letecky se přesuneme do Stockholmu a pak pohodlným lehátkovým vlakem do Abiska.

2. den

Z Abiska (380 m) se vydáme skrze stejnojmenný národní park na chatu Abiskojaure (500 m) na břehu taktéž stejnojmenného jezera. (15 km)

3. den

Vyrazíme rozervanou krajinou a taky trochu do kopce na chatu Alesjaure (790 m). Zde okusíme saunu
a můžeme dokoupit potraviny. (20 km)

4. den

Přes chatu a sedlo Tjakja (1140 m) budeme pokračovat až na chatu Salka (820 m, 24 km). Zde
opět můžeme uvolnit své svaly v sauně a využít malý obchůdek.

5. den

Na chatě Salka strávíme i následující noc. Uděláme si odpočinkový den a případní nadšenci mohou nalehko vyrazit do bočního údolí až k chatě Nallo a zpět (12 km).

6. den

Odbočíme do vedlejšího údolí, kde se už vysoké hory začínají ztrácet a přecházet v náhorní planinu. Večer a noc strávíme v chatě Haukejaure (950 m), kde dávají polární lišky i sobi dobrou noc (23 km).

7. den

Stejným malebným údolím se vrátíme na hlavní trasu a došlapeme až na chatu Singi (720 m), která leží u malebného jezera, kde si můžeme dát osvěžující večerní koupačku. (27 km)

8. den

Čeká nás kratší den (14 km) během, kterého dorazíme až pod vrchol nejvyšší hory Švédska Kebnekaize (610 m), zde se ubytujeme v příjemném hotelu a dopřejeme si luxus elektřiny a tekoucí vody. K dispozici bude opět sauna, obchod a dokonce restaurace s výtečným laponským menu. Ti, kteří by si chtěli dát ještě do těla, můžou odpoledne vystoupat až k chatě Talfara s překrásným výhledem.

9. - 10. den

Čeká nás poslední den putování laponskou krajinou do Nikkaluokty (480 m, 19 km). Odtud nás autobus odveze do nedalekého hornického města Kiruny a zde opět nasedneme na vlak do Stockholmu. Po ranním příjezdu do Stockholmu stihneme ještě krátkou prohlídku města a pak už se letecky vrátíme zpět do ČR.

Ubytování

Budeme nocovat 7x ve vlastních stanech a spacácích poblíž horských chat švédského turistického spolku a budeme moci využívat jejich zázemí. Abychom se před dlouhou cestou domů zkulturnili a odpočinuli si, poslední noc strávíme v horské chatě a vyspíme se na postelích. Ubytování pod střechou je ve 4-8 lůžkových společných ložnicích. Pro zájemce je možné zajistit ubytování po celou dobu zájezdu v těchto chatách (za příplatek 6.000 Kč) a jít nalehko, bez stanu. Horské chaty jsou skromnějšího a jednoduššího rázu, avšak plně vybavené. V každé je kuchyňka, ve které je i veškeré potřebné nádobí, vařič a ostatní potřebné propriety k vaření. K dispozici jsou deky/peřiny - je však zapotřebí mít vlastní povlečení a to i na polštář a také prostěradlo. Nebo vám stačí spacák, povlak na polštář a prostěradlo pod sebe. Topí se dřevem, které je třeba si naštípat, voda je k dispozici většinou z přírodního zdroje v okolí. Toalety (suché WC) jsou umístěny vždy venku. Neočekávejte elektřinu, tekoucí vodu, signál, avšak nádhernou divokou přírodu a často i saunu přímo u vedle chaty. 

Strava

Po celou dobu zájezdu je strava ve vaší vlastní režii. V každé horské chatě je k dispozici kuchyňka s vařiči a potřebným nádobím. Na některých chatách se dají dokoupit trvanlivé potraviny jako jsou konzervy, vločky, kaše, knackebroty, sladkosti a tzv. travel lunche (po zalití máte k dispozici plnohodnotné jídlo). Tyto však pokud máte možnost doporučujeme, alespoň některé pořídit již u nás, vzhledem k vysoké ceně potravin ve Švédsku. Předtím něž vyrazíme na naše putování bude možnost nakoupit zásoby v obchodě.

Doprava

Nástupní místo: Stockholm

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.
Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Ostatní doprava po Švédsku je zajištěna hromadnou dopravou 2x vlakem a 1x autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály. Jedná se o souvislý 8denní přechod, který půjdeme krajinou "natěžko" ubytování pod střechou mohou vyrazit "nalehko" pouze s malých batůžkem. Veškeré potřebné vybavení si tedy poneseme na zádech. Denně nás bude čekat cca 14 – 27 km trasy. Během celého treku se do civilizace prakticky nedostaneme.

Další info

Vhodné zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí.

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 10 účastníků + 1 průvodce.

Cestovní doklady
Pro cestu do Švédska nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Do finských národních parků

Do finských národních parků

15. 7. - 31. 7. 2022 Chci to vidět
Hory a národní parky Skotska

Hory a národní parky Skotska

8. 7. - 22. 7. 2022 Chci to vidět
Skotsko - ostrov Skye

Skotsko - ostrov Skye

30. 6. - 8. 7. 2022 Chci to vidět