Švédsko - King´s trail

Za zážitky bez obav

Švédsko - King´s trail

9 dní / 27 200 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

5. 8. - 13. 8. 2022
č. zájezdu: 222869A-01
cena 27 200 Kč

Královská cesta - nejvyššími horami Švédska nalehko nebo natěžko

I v Evropě ještě existují místa bez elektřiny, bez signálu. Místa, kde vás uchvátí energie čisté přírody a překrásné severské divočiny. Pojďte si užít ty obyčejné věci - teplo praskajícího ohně, koupel v průzračných jezerech, nekonečné dny, ale také pravou laponskou saunu, která vás krásně uvolní před dalším putováním... pojďte si užít radost z čistého bytí a skutečně prožívat každý přítomný okamžik. To je Královská cesta „ King´s trail“. Trasa vedoucí daleko za polárním kruhem, kde však kromě neporušené přírody můžete najít i plně vybavené chaty švédského turistického spolku, takže můžete putovat nalehko, jen s trochou oblečení a jídla (i to se dá v chatách dokoupit). Ti, kteří si raději vše potřebné nesou s sebou budou využít chaty jako základny a spát nedaleko ve stanu. Budou tak těsněji spjati s přírodou, která je v tomto období neskutečně barevná a oplývá množstvím borůvek, brusinek.

  • Výprava do opravdové severské divočiny se spaním ve stanu či  pohodlně za příplatek v příjemných turistických chatách.
  • Doporučujeme všem, kteří si chtějí opravdu důkladně vyčistit hlavu.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku do Stockholmu a zpět v ceně cca 7.000,- Kč

Program zájezdu

1. den

Letecky se přesuneme do Stockholmu a pak pohodlným lehátkovým vlakem do Abiska.

2. den

Z Abiska (380 m) se vydáme skrze stejnojmenný národní park na chatu Abiskojaure (500 m) na břehu stejnojmenného jezera. (15 km)

3. den

Vyrazíme rozervanou krajinou a taky trochu do kopce na chatu Alesjaure (790 m). Zde okusíme saunu a můžeme dokoupit potraviny. (20 km)

4. den

Z Alesjaure přejdeme přes sedlo na chatu Tjäktja, což je mimochodem nejvýše položená chata našeho treku a v noci je zde třeba počítat se zimou jako v psírně :-) (13 km).

5. den

Čeká nás přechod vedoucí částečně mokřadami z Tjäktja na chatu Sälka (12 km). Zde se opět se vysaunujeme a dokoupíme potraviny na další den.

6. den

Trek malebným údolím ze Sälka na chatu Singi (720 m), která leží u jezera, kde si můžeme dát osvěžující večerní koupačku (13 km).

7. den

Den během něhož dorazíme až pod vrchol nejvyšší hory Švédska Kebnekaize (610 m), zde se ubytujeme v příjemné chatě a dopřejeme si luxus elektřiny, tekoucí vody a také postele. K dispozici bude opět sauna, obchod a dokonce restaurace s výtečným laponským menu (14 km) Ti, kteří by si chtěli dát ještě do těla, můžou odpoledne vystoupat až k chatě Talfara s překrásným výhledem.

8. - 9 den

Čeká nás poslední den putování laponskou krajinou do Nikkaluokty (480 m, 19 km). Odtud nás autobus odveze do nedalekého hornického města Kiruny a zde opět nasedneme na vlak do Stockholmu. Po ranním příjezdu do Stockholmu možná stihneme ještě krátkou prohlídku města a pak už se letecky vrátíme zpět do ČR.

Ubytování

Budeme nocovat 5x ve vlastních stanech a spacácích poblíž horských chat švédského turistického spolku a budeme moci využívat jejich zázemí. Abychom se před dlouhou cestou domů zkulturnili a odpočinuli si, poslední noc strávíme v horské chatě a vyspíme se na postelích. Ubytování pod střechou je ve 4-8 lůžkových společných ložnicích. Pro zájemce je možné zajistit ubytování po celou dobu zájezdu přímo v těchto chatách (za příplatek 6.000 Kč) a jít nalehko, bez stanu. Horské chaty jsou skromnějšího a jednoduššího rázu, avšak plně vybavené. V každé je kuchyňka, ve které je i veškeré potřebné nádobí, vařič a ostatní potřebné propriety k vaření. K dispozici jsou deky/peřiny - je však zapotřebí mít vlastní povlečení a to i na polštář a také prostěradlo. Nebo vám stačí spacák, povlak na polštář a prostěradlo pod sebe. Topí se dřevem, které je třeba si naštípat, voda je k dispozici většinou z přírodního zdroje v okolí. Toalety (suché WC) jsou umístěny vždy venku. Neočekávejte elektřinu, tekoucí vodu, signál, avšak nádhernou divokou přírodu a často i saunu přímo u vedle chaty. 

Strava

Po celou dobu zájezdu je strava ve vaší vlastní režii. V každé horské chatě je k dispozici kuchyňka s vařiči a potřebným nádobím. Na některých chatách se dají dokoupit trvanlivé potraviny jako jsou konzervy, vločky, kaše, knackebroty, sladkosti a tzv. travel lunche (po zalití máte k dispozici plnohodnotné jídlo). Tyto však pokud máte možnost doporučujeme, alespoň některé pořídit již u nás, vzhledem k vysoké ceně potravin ve Švédsku. Předtím něž vyrazíme na naše putování bude možnost nakoupit zásoby v obchodě.

Doprava

Nástupní místo: Stockholm

Letenky

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Ostatní doprava po Švédsku je zajištěna hromadnou dopravou 2x vlakem a 1x autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály. Jedná se o souvislý 7denní přechod, který půjdeme krajinou "natěžko" ubytovaní pod střechou mohou vyrazit "nalehko" pouze s malých batůžkem. Veškeré potřebné vybavení si tedy poneseme na zádech. Denně nás bude čekat cca 14 – 27 km trasy. Během celého treku se do civilizace prakticky nedostaneme.

Další info

Vhodné zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí.

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 10 účastníků + 1 průvodce.

Cestovní doklady
Pro cestu do Švédska nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Do finských národních parků

Do finských národních parků

15. 7. - 31. 7. 2022 Chci to vidět
Hory a národní parky Skotska

Hory a národní parky Skotska

8. 7. - 22. 7. 2022 Chci to vidět
Korsika - GR 20

Korsika - GR 20

13. 8. - 25. 8. 2022 Chci to vidět
Lýkijská stezka

Lýkijská stezka

12. 11. - 20. 11. 2022 Chci to vidět
Norsko a Švédsko

Norsko a Švédsko

8. 7. - 24. 7. 2022 Chci to vidět
Skotsko - ostrov Skye

Skotsko - ostrov Skye

30. 6. - 8. 7. 2022 Chci to vidět
Vysoké Taury - Schareck

Vysoké Taury - Schareck

17. 8. - 21. 8. 2022 Chci to vidět