Norsko a Švédsko

Za zážitky bez obav

Norsko a Švédsko

17 dní / 25 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

5. 7. - 21. 7. 2024
č. zájezdu: 224313-01
cena 25 900 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

velký poznávací okruh cestou Vikingů a Trollů

Co se vám vybaví, když se řekne Norsko? Divoké hory, hluboké fjordy, spousta jezer a vodopádů, malebné dřevěné kostelíky, travou porostlé střechy chalup. Švédsko je zase známé svými nekonečnými hvozdy, stády sobů a starobylou architekturou. Při našem putování navštívíme nejzajímavější přírodní skvosty, památky v jižní Skandinávii i dánskou metropoli Kodaň. Čeká nás také několik půldenních túr divokou severskou přírodou a pro nadšence i trek dvoudenní či dobrodružství na raftu.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • fakultativní rafting na Sjoe se zkušeným instruktorem – 1.730 Kč/os.  (včetně zapůjčení kompletního vodáckého vybavení) - na rafting mohou děti od 15 let
  • fakultativní vstup do dolů ve Fallunu - 590 Kč/os.
  • vyhlídkovou jízdu po Geirangerfjordu (cca 500 NOK)
  • vstupy do památek a muzeí dle vašeho zájmu (cca 450 SEK, cca 300 NOK)
  • cestu lodičkou po jezeru Gjende v NP Jotunheimen (cca 150 NOK)

Průvodci

Veronika Pecháčková

5. 7. - 21. 7. 2024 / č.zájezdu 224313-01

Nazývají mě poutníkem, nomádem nebo taky amazonkou. Od mala mě to táhne do přírody. Když jsem vysoko horách, hned se mi lépe dýchá. Poprvé jsem na těžko vyrazila do Rumunska v roce 2014 z Banátu až za Retezat. Zamilovala jsem se do opojné svobody, jež putování nabízí, a od té doby za sebou mám pár ...

Dozvědět se více

Pavel Streit

5. 7. - 21. 7. 2024 / č.zájezdu 224313-01

Na první pohled možná nenápadný človíček, nicméně časem se vám do paměti stejně dostane. Ať už svým úsměvem, veselou náladou či vymýšlením nových neotřelých nápadů. Přes rok na něj narazíte v přírodovědných laboratořích nebo na florbalovém hřišti. Avšak v létě jej doma nenajdete. Vypaří se do ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. - 3. den

Večerní odjezd z Brna a Prahy, přejezd přes Německo a trajektem do Švédska. Následující den si projdeme si "Benátky severu" - švédskou metropoli Stockholm (staré město, radnice, královský palác, muzeum lodi Vasa, Skansen).

4. - 5. den

Univerzitní město Uppsala s gotickou katedrálou, zámkem a botanickou zahradou, Gamla Uppsala, první setkání se severskou přírodou v NP Farnebefjarden. Prohlídka měděných dolů ve Fallunu , krátká zastávka ve městečku Mora – cíli Vasova běhu, toulky kouzelnou přírodou v NP Hamra.

6. - 7. den

Túra za divokými soby nad lyžařským střediskem Höglekardalen v pohoří Oviksfjällen (↕ 400 m, ↔ 18 km). Švédská Niagara – vodopád Tannforsen, přejezd do norského Trondheimu se skvostnou katedrálou, starým přístavem, hanzovními domy a pevností čnějící nad mořem.

8. - 10. den

Vycházka „údolím pižmoňů“ NP Dovrefjell (↕ 300 m, ↔ 6 hodin), vodopády a peřeje v údolí Romsdalen, Trollí stěny, legendární serpentiny a vodopády na „Cestě Trollů“, vyhlídková plavba po Geirangerfjordu kolem vodopádu Sedm sester. Výjezd na horu Dalsnibba s parádním výhledem, splazy ledovce Briksdalsbreen.

11. - 13. den

Jezero Strynsvatnet, návštěva dřevěného kostelíku v Lomu. Pro zájemce fakultativní rafting na řece Sjoa. Celodenní túra v NP Jotunheimen přes hřeben Bessegen mezi jezery Gjende a Bessvatnet (↕ 743 m, ↔ 16 km). Nebo možnost dvoudenního přechodu k jezeru Russvatnet natěžko s noclehem v divoké norské přírodě.

14.den

Celodenní Oslo - Vigelandův park, pevnost Akershus, královský palác, muzeum Kon-Tiki, Fram i muzeum vikingských lodí.

15.den

Závěrečná procházka ve švédském národním parku Tresticklan a nocleh v kempu u pobřeží.

16. - 17. den

Přejezd přes nejdelší most Oresund do Dánska a procházka v pohádkami opředené Kodani (Malá mořská víla, historické centrum, Christiánie). Trajektem do Německa a návrat zpět do ČR v dopoledních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme 12x v kempech "evropského" standardu (k dispozici bude sociální zařízení, tedy WC a sprcha) a 2x na tábořišti uprostřed divoké severské přírody. Vždy ve vlastních stanech a spacácích. Na tábořišti bude přírodní zdroj vody, kde se můžete vykoupat, či osvěžit (počítejte se studenou vodou). Vždy jednu noc na cestě do Skandinávie i zpět využijeme k dlouhému přesunu busem.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Stravování začíná večeří druhý den zájezdu, 1x snídaně a 2x večeře bude vzhledem k programu nahrazena balíčkem, stravování končí večerním balíčkem předsposlední den zájezdu před nočním přejezdem zpět do ČR. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována zájezdovým autobusem.

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. Na zájezdu podnikneme dvě nepříliš náročné turistické túry o délce cca 12 - 20 km a s převýšením do 400 m. Zájemci mohou vyrazit na dvoudenní přechod natěžko (s průvodcem) a užít si navíc nocleh v čarokrásné norské přírodě na břehu jezera.

Další info

Fakultativní rafting
Budete-li mít zájem, čeká vás dobrodružný sjezd ledovcové řeky Sjoe. Raftujeme na úseku řeky, kde poznáte klidnou hladinu, stejně tak i množství vírů, peřejí a válců, které vám budou vlévat adrenalin do žil. Zároveň však jde o dostatečně bezpečnou outdoorovou aktivitu v doprovodu zkušeného instruktora, který se postará o bezpečí, zábavu i pořízení foto vzpomínek či kamerových záznamů. V případě zájmu je třeba se nahlásit předem na prodejně zájezdů a uhradit 1.730 Kč/osoba - veškeré potřebné vodácké vybavení je v ceně a před samotnou jízdou vás čeká také podrobná instruktáž. Na raftové základně se můžete v teple převléct v převlékací místnosti a využít sprchy. Po raftingu se bude podávat káva, čaj a malé občerstvení - vše v ceně raftingu. Jelikož raftujeme se zkušenými norskými rafťáky, nemůžeme zaručit, že na raftu s vámi pojede česky mluvící průvodce. Ovšem veškerou instruktáž před jízdou vám bude náš průvodce překládat. Rafting je vhodný i pro naprosté začátečníky, kteří s vodou nemají žádné zkušenosti. Nutností je však umět plavat a minimální věk 15 let!

Fakultativní vstup do dolů ve Fallunu
Jelikož je třeba prohlídku dolů rezervovat dopředu, budete-li mít o ni zájem, zatrhněte tento příplatek v objednávce zájezdu. Cena je 590 Kč/os. Vezměte prosím na vědomí, že v dole je trochu zima, špinavo a hodně schodů. Doporučujeme proto nějaké odolné boty :-).

Kapesné
Počítejte s výdaji kolem 1.000 SEK a 1.100 NOK na občerstvení, vstupy,... Budete-li však chtít kupovat plyšové sobíky, umělohmotné trolly a nějaké ty severské dobroty, kapesné si přiměřeně navyšte. Většinou všude uspějete i s platebními kartami, ale platbu za hromadné vstupenky je nutné průvodci uhradit hotově.

Cestovní doklady
Do navštívených (i projížděných) zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.


Termíny

5. 7. - 21. 7. 2024
č. zájezdu: 224313-01
cena 25 900 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Rybolov v norské divočině

Martin Kolesa

Je srpen a my vyrážíme na další výpravu na sever, tentokrát to nebude jen o rybaření na moři, ale chystáme se s kamarády do středn...

více

Zemí Vikingů

Šárka Nádeníčková; Markéta Gregová, Martin Hájek

Jestli Vás při pouhém vyslovení slova Norsko mele zimnice, pak je načase zbavit se zažitých předsudků. Norsko rozhodně není spjaté...

více

Podobné zájezdy

Bretaň a Normandie

Bretaň a Normandie

7. 8. - 18. 8. 2024 Chci to vidět
Do finských národních parků

Do finských národních parků

19. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Hory a národní parky Skotska

Hory a národní parky Skotska

12. 7. - 26. 7. 2024 Chci to vidět
Island

Island

4. 8. - 19. 8. 2024 Chci to vidět
Prázdniny u Vikingů

Prázdniny u Vikingů

4. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Prázdniny ve Skotsku

Prázdniny ve Skotsku

25. 7. - 5. 8. 2024 Chci to vidět
Švédsko - King´s trail

Švédsko - King´s trail

9. 8. - 17. 8. 2024 Chci to vidět