Švýcarsko - Bernské Alpy MTB

Za zážitky bez obav

Švýcarsko - Bernské Alpy MTB

7 dní / 13 200 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

1. 7. - 7. 7. 2024
č. zájezdu: 224904D-01
cena 13 200 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

bajkování pod Eigerem a Jungfrau

Hornaté srdce Švýcarska - Berner Oberland je zaslíbeno všem milovníkům scenérií se zasněženými štíty, divokými potoky, tichou krásou křišťálově čistých jezer a malebnými městečky. Korunou tohoto koutu Evropy jsou známé čtyřtisícovky Jungfrau, Eiger a Mönch. Cyklisté se budou kochat okolními kopci převážně z cyklostezek v údolí, zatímco bajkeři využijí při stoupání do horských sedel spíše lehčí převody. Základní variantu je možné libovolně prodloužit či podniknout individuální program. Středobodem našeho pobytu je kemp v Interlakenu v blízkosti jezera Brienzersee. V ceně zájezdu je kudrnovská polopenze. Při špatném počasí fakultativní vyžití v Interlakenu (bazén, sauna, atd.). Pokud nebudete chtít některý den na vyjížďku, lze využít bezpočet lanovek a vyhlídkových vláčků nebo se projet parníkem.

Za příplatek zajistíme ubytování pod střechou.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • fakultativní využití lanovek ve výši cca 31 CHF
  • vstup do soutěsky Aareslucht ve výši cca 9 CHF

Průvodci

Vojtěch Tomášek

1. 7. - 7. 7. 2024 / č.zájezdu 224904D-01

Vojta je ryzí biker s tělesnou konstitucí pavouka vegetariána, díky které pálí minimum kyslíku v horách, kde bikuje nebo baťůžkaří nejraději. Odkojen Brdskými hvozdy se postupem času nechával více a více zlákávat složitým terénem, nekonečnými traily a náročnými sjezdy, které si zamiloval např. v ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Brna do Prahy, Plzně a dále přes Německo do Švýcarska.

2. den

Z průsmyku SUSTENPASS (2.224 m) nás čeká výjezd přímo k ledovcům stékajícím ze Sustenhornu (3.503 m). Milovníky trialu čeká drsná premiéra, ostatní si vychutnají několik serpentin a tunelů na silnici. Společně pak svižný sjezdík do Innertkirchenu (625 m!). Přes malý, ale strmý brdek se přehoupneme do Meiringenu. Možnost přejet přes ReichenbachfallGrosse Scheidegg Grindelwald až do kempu. Cestou lze fakultativně navštívit soutěsku Aareslucht (9 CHF) a poté okolo Brienzersee dojedeme do kempu ( ↑ 1.028 m ↔ 70 km ).

3. den

Z GRINDELWALDU (960 m) vyšlápneme do sedla Kleine Scheidegg, které je navzdory nadmořské výšce 2.061 m také křižovatkou tří železnic. Není to náhoda, neboť právě odtud se otvírá neuvěřitelné panorama čtyřtisícových hor. Sjezd přes Wengen do LAUTENBRUNNENU (799 m) se vám také jistě vryje do paměti stejně tak jako následný výšlap do Mürrenu do vašich svalů ( ↑ 2.178 m ↔ 67 km ).

4. den

Z horského střediska KANDERSTEG (1.170 m) si je možné kousek pomoci lanovkou, ale stoupání až k jezeru Daubersee a dále do sedla Gemmipass (2.322 m) nás stejně nemine, stejně tak jako parádní výhledy. Následný hravý sjezdík do Frutigenu (780 m) si lze zpestřit odbočkami do údolí Gastertal nebo k jezeru Oeschiensee ( ↑ 2.219 m ↔ 70 km ).

5. den

Kolem jezera Brienzersee dojedeme do Meiringenu, následně navštívíme vodopád Reichenbach Fall (místo kde skonal Sherlock Holmes) a vystoupáme si do sedla Grosse Scheidegg, kde se nám v případě hezkého počasí podaří shlédnout ve vší krase severní stěnu Eigeru a dále už jenom následuje sjezd přes Grindelwald do Interklakenu a zpět do kempu. (2000 – 85km)

6.–7. den

Přímo z kempu vyrazíme do osady Habkern a dále k vyhlídkovému hřebenu GRAGGEN-ROCHTLI (1.808 m), odkud budeme mít celé údolí i s protějšími velehorami jako na dlani. Z náhorní planiny se sedlem Grunenbergpass (1.565 m) spustíme k Thunersee (573 m). Večerní odjezd zpět přes Německo do ČR, příjezd v ranních hodinách ( ↑ 1.834 m ↔ 68 km ).

Ubytování

Středobodem našeho pobytu je kemp*** v Interlakenu v blízkosti jezera Brienzersee. Nocovat budeme 4 noci ve vlastních stanech a spacácích. Stany je možné zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně. Kemp se nachází v nadmořské výšce 567 m. Nemusíte se proto obávat extrémně chladných nocí. Rána však bývají studená, neboť do údolí stéká chladnější vzduch z okolních hor.

Možnost ubytování pod střechou: Za příplatek a na vyžádání lze zajistit ubytování v jednoduchých pokojích v místní tur. ubytovně. Ubytovna se nachází v areálu kempu, v němž bude stanovat zbytek skupiny. Pokoje jsou vybaveny palandami. Toalety a sprchy jsou společné pro všechny ubytované. Povlečení je možné získat za příplatek nebo je možné využít vlastní spacák. Kapacita ubytovny je omezená.

Výše příplatku po odečtení ceny za ubytování ve vlastním stanu:

1 os. na pokoji: příplatek 5.450 Kč/os.
2 os. na pokoji: příplatek 5.160 Kč/2 os. (2.580/os.)
3 os. na pokoji: příplatek 5.850 Kč/3 os. (1.950/os.)
4 os. na pokoji: příplatek 7.713 Kč/4 os. (1.928/os.)

Fotografie pokojů naleznete ve fotogalerii.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začíná 2. den večeří a končí 6. den večeří. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality švýcarské kuchyně. Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Plzeň / Praha - Stodůlky

Náročnost

Před zájezdem obdržíte odkazy na jednotlivé etapy, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.  Vzhledem k programu zájezdu, který je organizován formou hvězdicových výletů, je možné si délku etap přizpůsobit svým možnostem, popřípadě si udělat zcela vlastní individuální program (na kole i bez něj). V poslední době se začaly v oblasti Interlakenu vynořovat pěkné technické traily a průvodce se je občas snaží využívat ke zpestření zájezdu. Vhodnější je tedy spíše kolo trailové celoodpružené. Pokud vyrazíte na kole hardtail nebo gravel, dobrá, ale obvykle si trasu musíte poupravit nebo zjednodušit. Vyloženě hladké pláště v drobných kamíncích plavou a hrozí smyk. Zvlášť za mokra. Naopak příliš hrubý vzorek vás bude zbytečně brzdit. Platí tedy úměra, že čím lépe umíte ovládat své kolo, tím jemnější (a rychlejší) vzorek plášťů si můžete dovolit.

V případě, že i v průběhu zájezdu zjistíte, že byste si rádi dal něco méně náročného, můžete se případně přidat k jednodušší variantě zájezdu Bernské Alpy cyklistické (náročnost 3). Stejně tak v případě, že se přihlásí partneři s rozdílnou výkonností. Jeden si dá nášup, druhý pohodičku.

Zájezd odpovídá náročností č. 5 z 5 bodové škály.

Další info

Doporučený typ kola: trailové celoodpružené

Přeprava kol
Kola převážně přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Ve výjimečných případech (kapacitně méně obsazené zájezdy apod.) přepravujeme kola v k tomu určených cyklobrašnách či v nosiči na kola umístěném na tažném zařízení nebo na střeše. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Cestovní doklady
Na tento zájezd nám stačí jen platný občanský průkaz. 

Zájezd jede společně se skupinami Bernské Alpy cyklistika, Bernské Alpy na silničním kole a Ferraty Bernských Alp . Můžete také přibalit partnera/ku či kamarády odlišných zájmů a po programu se s novými zážitky setkávat ve společném kempu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Fischbacherské Alpy MTB

Fischbacherské Alpy MTB

20. 6. - 23. 6. 2024 Chci to vidět
Kitzbühel MTB

Kitzbühel MTB

27. 8. - 31. 8. 2024 Chci to vidět
Lago di Garda MTB

Lago di Garda MTB

24. 9. - 29. 9. 2024 Chci to vidět
Salzkammergut Trophy

Salzkammergut Trophy

4. 7. - 7. 7. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Engadin MTB

Švýcarsko - Engadin MTB

28. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět