Vodácký kurz na Salze

Vodácký kurz na Salze

4 dny / 6 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

kurz pro začátečníky i pokročilejší vodáky na nejoblíbenější rakouské řece

Na našich vodáckých zájezdech se vždy do jisté míry věnujeme i procvičování základních vodáckých dovedností, ale nabitý program a velikost skupin neumožňují jejich výraznější prohloubení. Právě pro ty, kteří by se chtěli zdokonalit ve vodáckém umění či jsou začátečníky, je určený tento vodácký kurz. Malá skupinka, max. 3 lodě na jednoho instruktora a výběr řek (Salza, Enns) je ideální kombinací pro to, aby jste po absolvování tohoto kurzu byli schopni bezpečně se pohybovat na řekách s obtížností do WW III a ještě si to při tom pořádně užili. Kurz je určen hlavně pro kanoisty, ale po dohodě rádi vezmeme i kajakáře.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 3x nocleh v kempu
  • průvodce, vodácké cvičitele
  • půjčení vodáckého vybavení (loď, pádlo, vesta, přilba a neopren)
  • poplatek na Salzu,
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr Chimpanzee 

Cena nezahrnuje

  • vodáckou obuv a bundu - je možné si je objednat přes naši CK, neoprenovou obuv za 160 Kč/os./zájezd, vodáckou bundu za 160 Kč/os./zájezd
  • vodácký vak - je možné objednat za 80 Kč/zájezd

Program zájezdu

1.. den

Odjedeme v nočních hodinách (z pátku na sobotu) z Brna a namíříme si to přímo do Rakouska. Do kempu u městečka Wildalpen dorazíme ráno, rozdělíme se do skupin podle zkušeností, podle potřeby nácvičíme jízdu na klidné vodě, natrénujeme nájezdy do proudu i do vracáku, přejezdy proudu, plavání v divoké vodě a cvičení samozáchrany. To vše na úseku řeky nad městečkem Wildalpen a zejména na slalomové trati u kempu, kde budeme po dobu tří nocí ubytovaní.

2. den

Na další den je naplánován sjezd horního úseku Salzy z Wildalpenu do Palfau. Budeme zdokonalovat dovednosti procvičované v předešlém dni, dále bude probíhat nácvik zastavení a výjezdů v obtížnějších místech, taktika jízdy a záchrana na divoké vodě. 

3. den

Tento den opustíme údolí Salzy a přesuneme na řeku Enns, která díky své vodnatosti nám umožní si užít pořádné vlny. Po prohlídce peřejí Gesausee, které svou obtížnosti WW VI nejsou opravdu určeny pro nás :-), splujeme navazující úsek, dlouhý necelých 10 km o obtížnosti do WW III. Plavbu si zpříjemníme jednoduchým canyoningem ležícím na jednom z přítoků Enns. Večer v kempu budeme z videozáznamů rozebírat a analyzovat vaše jednotlivé jízdy.

4. den

Poslední den se vrátíme zpět na Salzu, kde budeme splouvat úsek od soutoku až na konec soutěsky pod Palfau. V impozantní slepencové soutěsce si utvrdíme naučené dovednosti. Pak už se jen sbalíme a nezbyde nám nic jiného, než se rozloučit s řekou a odjet zpět do ČR. Do Brna dorazíme ve večerních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme 3x v kempu ve městečku Wildalpen ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně. Kemp se nachází ve skvělé poloze pro náš kurz přímo na březích Salzy. Vybavení odpovídá evropskému standardu najdete zde tedy moderní sociální zařízení, kryté posezení, lednicí, prostor na táborák či piknik a bezplatné připojení k wi-fi. V kempu je třeba od 22:00 dodržovat noční klid. V případě vašeho zájmu je možné pro vás poptat ubytování i v penzionu (cca 5 min. od kempu).

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu z vlastních či dokoupených zásob. Potraviny je možno dokoupit ve městečku Wildalpen (cca 10 minut pěšky od kempu). V kempu najdeme kuchyňku a lednicí. Dále můžete stravovat v místní restauraci či pizzerii. Ve všední dny místní pekař zaváží čerstvoučké rohlíčky přímo až do kempu.

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály. Tento zájezd patří mezi středně těžké. Čtyři dny intenzivního pádlování vyžaduje určitou fyzickou zdatnost, ale každý si může do jisté míry náročnost programu upravit. I když jde o vodácký kurz, tak pro úplné začátečníky vhodný není, ale pokud alespoň jeden člen posádky má nějaké zkušenosti s jízdou na proudící vodě, neměl by to pro vás být problém.

Další info

Kurz je prvotně určen pro kánoisty, ale menší skupinka kajakářů se určitě přidat může, nicméně je potřeba se předem domluvit s dispečinkem zájezdů, zda je ještě volná kapacita.

Lodě

Řeky budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kánoích se samovylévacím otvorem. Tyto lodě jsou bezpečné a poměrně dobře ovladatelné. Nejčastěji používáme lodě firem Kulíci (RIO) a Gumotex (Baraka).

Vlastní vodácké vybavení
Lze si vzít vlastní vodácké vybavení, ale toto vybavení musí být plně funkční a odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům pro absolvování zvoleného zájezdu. Při použití vlastního kompletního vodáckého vybavení (loď, vesta, helma, pádlo) vám bude poskytnuta sleva ve výši 400 Kč pro jednu osobu. Za vlastní neopren bude poskytnuta sleva 160 Kč. Vlastní vybavení je nutné uvést v přihlášce k zájezdu (případně později sdělit tuto informaci našemu dispečinku zájezdů). S kajakem je to trochu obtížnější. Informaci zda to bude možné či ne závisí na zvoleném typu dopravy a na počtu případných kajakářu, nicméně většinou se také někam vmáčkne (nutno se dostatečně v předstihu domluvit s naším dispečinkem zájezdů).

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Články

Podobné zájezdy

Prodloužený víkend na Salze a Enns

Prodloužený víkend na Salze a Enns

26. 9. - 28. 9. 2020 Chci to vidět