Zimní Schneeberg na sněžnicích

Za zážitky bez obav

Zimní Schneeberg na sněžnicích

3 dny
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

túry bez extrému s komfortem horské chaty

Schneeberg, Schneealpe, Raxalpe – trojlístek „Schnee-Paradies“ sněhového Ráje nejvýchodnějšího cípu Alp se svými dvoutisícovými vrcholy sem láká nejen Moraváky, kteří to mají k rakouské Sněžce blíž, než k té české. A Raxy, oblíbená letní destinace horolezců, ferratistů a VHT turistů je svým reliéfem náhorní planiny přímo předurčena k přechodům či okružním túrám se zkousnutelným převýšením. Z pohodlí horské chaty budeme vyrážet k okolním vyhlídkovým vrcholům, nejvyšší dvoutisícovku Heukuppe nevyjímaje. Šlapat zasněženou krajinou budeme nalehko v nadmořské výšce 1.400 – 2.000 metrů, co nejbezpečněji tak, abychom se vyhnuli lavinovým svahům.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • společnou dopravu mikrobusem z Brna (za příplatek 1.400 Kč)
  • sněžnicové a lavinové vybavení

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Páteční odpolední odjezd na parkoviště k pohoří Schneeberg (860 m). Ještě večer otestujeme sněžnice hodinovým výstupem po sjezdovce k chatě Edelweisshutte (1.220 m). Ráno po snídani nás čeká celodenní okružní výlet s výstupem na nejvyšší vrchol Schneebergu Klosterwappen (2076 m) (↔ cca 12 km = 6 hod, ↑ 900 m, ↓ 900 m) Na vrcholu se budeme moci o pauze schovat do zimní útulny vrcholové chaty, teplo, jídlo a oddech nás však bude čekat až v cíli na naší chatě Edelweiss. Dle množství sněhu půjdeme různé části trasy s nasazenými sněžnicemi
či připevněnými na batoh („gumicuk“ na připevnění přijde vhod).

3. den

Dopoledne vyrazíme na kratší sněžnicový výšlap po zasněžených pláních nad chatou k vrcholu Kuchschneeberg (1557 m) (↔ cca 10 km = 3,5 hod, ↑ 350 m, ↓ 350 m). Po obědě na chatě sejdeme na parkoviště k autům a přejedeme ještě na hodinovou procházku podél zamrzlých vodopádu Myrafaelle u obce Muggendorf. A pak již nezadržitelně domů do Brna (příjezd cca v 19 hod).

Ubytování

Nocovat budeme na útulné horské chatě Edelweishutte na společném nocležišti (lagerzimmer). Na pokoji bude teplo, ale je nutné si vzít minimálně „letní“ spací pytel. Na pokoji jsou umyvadla, záchody a sprchy jsou na patře.

Strava

Po dobu našeho pobytu budete mít zajištěny na chatě snídaně. Ty jsou servírovány formou bufetových stolů, výběr je skromnější (jsme na horské chatě), nicméně snídaně má alpský charakter, je chutná a je možno bohatě posnídat. Zajistíme i horkou vodu na čaj do termosek (3 EUR). Během dne si každý zajišťuje stravu sám. V sobotu při dobrém počasí bývá otevřena hospůdka na hřebeni na obědovou pauzu. Večeře si lze objednat přímo na chatě. Ceny jídel se pohybují cca 9 – 12 EUR.

Doprava

Vlastní: individuální příjezd vlastním vozem na parkoviště u dolní stanice lanovky Schneeberg sesselbahn v ústí údolí na konci obce Losenheim za městečkem Puchberg am Schneeberg na 19:45 hod.

Mikrobusy
: dopravu naším mikrobusem z Brna a zpět vám zajistíme za příplatek 1.400 Kč/osoba. Minimální počet zájemců pro realizaci je 6. Pro zajištění dopravy na tento zájezd si vystačíme s vlastním vozovým parkem.

Nástupní místa

Náročnost

Sněžnicové vybavení je nutné zajistit si předem sami. (sněžnice, teleskopky nebo lyžařské či běžkařské hole s velkými košíčky, kvalitní zimní boty nejlépe pohorky a návleky na ně) Nevlastníte-li některou součást vybavení, je možné si ji za speciální ceny půjčit v naší půjčovně. (nutná rezervace nejpozději 7 dní předem a osobní vyzvednutí v Brně na prodejně zájezdů). Zájezdu je možné se zúčastnit i bez předchozí zkušenosti se sněžnicemi, který zvládne i průměrně zdatný člověk, jež alespoň provozuje turistiku nebo rekreační sport.

Poslední roky sněhových přídělů ubývá i tady. Bývá tak do 30–50 cm sněhu a někde může být sníh vyfoukán až na kámen (což nevadí, sněžnice vyzujeme a frčíme dál). Může však přijít zima s metrem sněhu, na závětrných svazích i víc. Na sněžnicích lze vše zvládnout v pohorkách s návleky, které jsou nutností. Denně budeme cca 6–7 hodin v přírodě, při dobrém počasí jsou o víkendech otevřené horské chaty na hřebeni a zpříjemní nám polední pauzu. Program je postaven tak, aby ho zvládl každý průměrně zdatný turista, který dovede trochu máknout do kopce, snese trochu toho foukání na hřebeni a na túru si přibalí termosku a jednu sadu funkčního prádla na převlečení na chatě. Teploty se pohybují celodenně pod bodem mrazu.

Další info

Pro koho je zájezd určen
Všem milovníkům zimních krás a vyznavačům horské turistiky v nefalšovaném zimním království, kteří vědí, že za tu trochu námahy, drsnění a ošlehané tváře budou odměněni nenahraditelnými zážitky a vjemy zasněžených horských panoramat. Taky si přijdou na své ti, kdo si dokáží vychutnat ten zasloužený pocit roztávání v teple horské chaty u horkého, voňavého a přiměřeně přeslazeného čaje s rumem.

Proč sněžnice
…když třeba na běžkách či skialpech můžu navíc z kopce sklouznout? Vězte, že v Raxech, nahoře na náhorní planině, nenarazíte na vyfrézované běžkařské trasy. Ne každý je vyznavač prošlapávání stopy v hlubším sněhu. A co když sníh najednou „dojde“? Většina tras se naopak na úbočích svahů během zimy změní v tvrdou zledovatělou krustu, kde na botách ani běžkách neuspějete, o ostřejších stoupáních nemluvě. Právě tehdy přicházejí na pomoc sněžnice. Lehký pomocník, kterého obujete a zase sundáte za pár sekund a na batohu jej skoro nepocítíte na rozdíl od několikakilové (a „sakramentsky“ drahé) skialpové výbavy. Spolu s teleskopickými holemi bude stoupání do kopců stejně jako sestupy na sněžnicích „zábavou a hrou“. Pohyb na sněžnicích není nijak složitý. Klasický pohyb se dá přirovnat k chůzi malého dítěte v nazouvácích dospělých. Není třeba zvedat nohu nad úroveň sněhu, ale pouze jí pohybovat vpřed. Díky zvednutým špicím sněžnic je tento pohyb mnohem snadnější a na sněžnici nenabíráme žádný sníh. Dnešní sněžnice jsou moderní konstrukce s několika hroty nejen ve špici plastového rámu. Vaše pohorky jsou pásky upnuty do „vázání“, které má vepředu otočný kloub a volně se zvedající patu (jako na běžkách). Časy starých sněžnic ze stočené hliníkové trubky a špagáto-koženého „výpletu“ jsou dávno pryč.

Lavinové nebezpečí
Lavinové nebezpečí v Raxech nelze podcenit. My se musíme snažit riziko zasažení lavin minimalizovat. Lavinových žlebů je zde několik. Proto raději ujdeme nějaký kilák navíc, abychom se jim obloukem vyhnuli. Na náhorní plato budeme stoupat po vrcholu hřbetu a ne po úbočí. Průvodce bude vybaven GPS navigací, aby kontroloval pozici skupiny během celé túry, zejména za snížené viditelnosti. Přesto, laviny jsou nevyzpytatelné, proto doporučujeme se vybavit lavinovým setem (lavinový vyhledávač, lopata a sonda). Jde o moderní set, který není ani objemný, ani těžký a může zachránit život váš či ostatních členů skupiny. Je také nutností sledovat aktuální stav lavinového nebezpečí několik dní před akcí na http://www.lawine.at/. V případě lavinové nebezpečí stupně 3 a vyšším je lavinová výbava povinností. Vezměte prosím na zřetel, že můžeme z důvodu vysokého lavinového nebezpečí či extrémně nepříznivé předpovědi počasí akci zrušit jen den, dva před odjezdem a přeložit ji na pozdější termín. Zdraví a bezpečnost našich klientů je nám nade vše.

Skupina
Maximální kapacita je 11 účastníků, kterou bude doprovázet 1 průvodce.

Cestovní doklady
Pro tuto cestu nám postačí platný OBČANSKÝ PRŮKAZ

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Šumava na sněžnicích

Šumava na sněžnicích

6. 2. - 9. 2. 2025 Chci to vidět
Velká Fatra na sněžnicích

Velká Fatra na sněžnicích

16. 1. - 19. 1. 2025 Chci to vidět