Island

Island

16 dní / 39 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

výprava do země sopek a čmoudíků, do tajemné krajiny, kde se na skřítky nejen věří, ale kde skutečně jsou

Jedinečné putování Islandem nabídne nevšední zážitky všem, kteří si chtějí plnými doušky vychutnat kouzlo islandské přírody. Během kratších i delších pěších túr v atraktivních termálních, vulkanických a ledovcových končinách této geologicky velmi mladé a unikátní země pod polárním kruhem navštívíme nejzajímavější místa ostrova. Podnikneme túry v nádherné geotermální oblasti Kerlingarfjöll a v národním parku Skaftafell. Díky islandskému terénnímu autobusu se navíc dostaneme k sopce Askja a projedeme vnitrozemskou cestu Kjölur k termální oáze Hveravellir. Dokonalým elixírem budou koupele v teplých pramenech uprostřed panenské přírody a teplých bazénech místních koupališť.

V ceně zájezdu je také letenka - poletíme pohodlně přímým letem z Prahy.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • velrybí safari
  • plavbu na obojživelném člunu po ledovcové laguně
  • fakultativní vstupy a koupání v termálních lázních (vše dohromady celkem cca 200 EUR)

Program zájezdu

1.–2. den

Přímý let z Prahy do Keflavíku. Úvodní túra nás přivede k nejvyššímu islandskému vodopádu Glymur (200 m), k nejvydatnějšímu horkému pramenu Islandu - Deildartunguhver a vodopádům v lávě: Hraunfossar a Barnafoss.

3.–4. den

V případě příznivého počasí procházka po ledovci Langjökull (ledovcové vybavení není potřeba). Poté navštívíme NP Þingvellir s nejstarším parlamentem světa Alþing pod širým nebem z roku 930, vodopád Gulfoss a gejzír Strokkur. Vnitrozemskou cestou Kjölur přejedeme do kempu v geotermální oblasti Hveravellir, kde můžeme vykoupat v teplých pramenech. Následující den si užijeme turistiku v „Čarodějných horáchKerlingarfjöll a poté se přesuneme na zelený sever ostrova.

5. den

Kolem vodopádu Goðafoss se přesuneme na zelený sever ostrova - k jezeru Mývatn. Cestou se zastavíme i v městečku Akureyri, kde navštívíme zdejší unikátní botanickou zahradu. Na následující dvě noci zůstaneme u jezera Mývatn.

6. den

Po celodenní túře za atraktivními lávovými útvary a krátery této jedinečné oblasti budeme mít možnost koupele buď v termálním bazénu v Reykjahlídu nebo v moderních lázních Jarðböðin.

7. den

Pro zájemce se naskytne možnost výpravy za pozorováním velryb z přístavu Húsavík. Následuje přesun do NP Jökulsárgljúfur, kde se vypravíme na túru z Ásbyrgi do Vesturdalur kolem červeného vulkánu Rauðhólar a „Ozvěnových skalHljóðaklettar. Přespíme uprostřed ozvěnových skal ve Vesturdalur.

8. den

Vychutnáme si trek kaňonem řeky Jökulsá a Fjöllum k nejvodnatějšímu evropskému vodopádu Dettifoss. Po vydatném treku zamíříme do městečka Egilsstaðir, kde strávíme 2 noci.

9. den

Odpočinkový den s bohatou nabídkou fakultativních aktivit v okolí Egilsstaðiru - možnost trekování okolo jezera Lagarfljót s bájnou příšerou - Lagarfljótským červem a návštěva arboreta Hallormsstaður - prvního chráněného lesa na Islandu. Okolí přímo vybízí také k prohlídce místní farmy a vyjížďky na koních nebo vychutnání si nově otevřených luxusních lázní Vök Baths.

10.–11. den

Kolem fjordů ve východní části Islandu pojedeme pod největším evropským ledovcem Vatnajökull, navštívíme úchvatné laguny Jökulsárlón s plujícími ledovými krami, mezi nimiž se můžeme projet obojživelným člunem. Na následující dvě noci se ubytujeme v NP Skaftafell, kde si také užijeme turistiku v obklopení ledovců a na úpatí nejvyšší hory Islandu Hvannadalshnjúkur (2.119 m).

12.–13. den

Na nejjižnějším bodu Islandu u osady Vík budeme obdivovat zajímavé černé pláže, čedičovou jeskyni, skalní bránu a také ptačí útesy Dyrhólaey. Sbírku vodopádů doplní Skógafoss a Seljalandsfoss, u něhož lze vstoupit za jeho vodní stěnu. Za dobrého počasí můžeme podniknout celodenní přechod kolem kaskády vodopádů řeky Skógá a přes průsmyk mezi ledovci přes čerstvé lávové pole z roku 2010 do zelené oázy Þórsmörk.

14. den

Turistika v termální oblasti atraktivních "Duhových hor" Landmannalaugar. Za pěkného počasí podnikneme celodenní výlet do oblasti termálních pramenů a obsidiánových hor u Hrafntinnuskeru.

15.–16. den

Pomalu se vrátíme do hlavního města Islandu Reykjavíku. Před odletem poslední možnost koupele v některém z koupališť s léčivou termální vodou. Odlet z Keflavíku přímým letem do Prahy.

Ubytování

Nocovat budeme 12x v kempech a 2x na tábořišti ve vlastních stanech a spacácích. Kempy jsou obvykle zatravněné, v Landmannalaugaru se stanuje na tvrdém pískovo-kamenitém podloží, pro zajištění stanů proti větru je na místě dostatek kamení. Kempy jsou plně vybavené a odpovídají evropskému standardu - moderní sociální zařízení (WC, sprchy), hřiště, některé mají přírodní bazén, často poblíž najdeme obchody a restaurace.

Strava

Stravování v průběhu zájezdu je po celou dobu ve vlastní režii. Hodí se tedy přibalit vařič a suroviny pro přípravu vlastních jídel. S plynovou bombou ani benzínem vás do letadla nepustí, na Islandu však není problém obojí sehnat. Možnost nákupu bude druhý den ráno po příletu.

Doprava

Letenky
Na Island poletíme přímým letem z Prahy. Letenka je součástí ceny zájezdu a zahrnuje také všechny letištní taxy,  přepravu 1 ks odbaveného zavazadla do max. váhy 23kg, přepravu 1 kusu kabinového zavazadla do max. váhy 8 kg a max. rozměrů 55x45x25 cm a možnost změny jména zdarma do doby, nežli jsou letenky vystaveny (min. 72 hodin pře odletem).
Za každý další kus odbaveného zavazadla se účtujeme 1560,-Kč (musí být zakoupeno více než 36 hodin před odletem).
Za každý kus odbaveného zavazadla s váhou 23-32kg účtujeme 1300,-Kč (musí být zakoupeno více než 36hodin před odletem).

V průběhu letecké přepravy jste zavázaní respektovat Přepravní podmínky společnosti ČSA.

Doprava na zájezdu 
Doprava na ostrově pak bude realizována speciálním terénním autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály, což znamená, že naplánovaný program zvládne průměrně zdatný jedinec, který alespoň občas provozuje turistiku nebo rekreační sport. Do programu jsou zařazeny celodenní túry

Další info

Přepis letenky
Storno podmínky se řídí Všeobecnými obchodními podmínkami CK Kudrna - tedy za přepis osoby je to 150 Kč. Jelikož však u tohoto zájezdu máte letenku v ceně, je třeba počítat navíc s poplatkem za změnu osoby u letenky - do 28.7. je změna osoby zdarma, po tomto datu je změna zpoplatněna 750 Kč!

Cestovní doklady
Na Island nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.