Island

Za zážitky bez obav

Island

15 dní / 36 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

výprava do země sopek a čmoudíků, do tajemné krajiny, kde se na skřítky nejen věří, ale kde skutečně jsou

Jedinečné putování Islandem nabídne nevšední zážitky všem, kteří si chtějí plnými doušky vychutnat kouzlo islandské přírody. Během kratších i delších pěších túr v atraktivních termálních, vulkanických a ledovcových končinách této geologicky velmi mladé a unikátní země pod polárním kruhem navštívíme nejzajímavější místa ostrova. Podnikneme túry v nádherné geotermální oblasti Kerlingarfjöll a v národním parku Skaftafell. Díky islandskému terénnímu autobusu se navíc dostaneme k sopce Askja a projedeme vnitrozemskou cestu Kjölur k termální oáze Hveravellir. Dokonalým elixírem budou koupele v teplých pramenech uprostřed panenské přírody a teplých bazénech místních koupališť.

A kdoví, třeba nám bude přát štěstí, a vulkán chrlící rudou lávu bude stále aktivní. Zkrátka Island, ať už s lávou či bez, hýří paletou barev a vjemů, které si nesmíme nechat ujít. 

Jelikož je tato destinace horkým favoritem, garantujeme cenu letenek cca 9500,- Kč do konce června 2022, po tomto datu již mohou být letenky dražší.  Doporučujeme proto včasné přihlášení na zájezd.

Islandská vláda od 25.2. zrušila veškerá omezení v souvislosti s Covid-19. Pro vstup i pobyt už nejsou nutná žádná potvrzení, očkování ani testy.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku (orientační cena cca 9.000,- Kč)
  • velrybí safari
  • plavbu na obojživelném člunu po ledovcové laguně
  • fakultativní vstupy a koupání v termálních lázních (vše dohromady celkem cca 200 EUR)

Program zájezdu

1. den

Přílet z Prahy do Keflavíku brzy ráno. Úvodní túra nás přivede k nejvyššímu islandskému vodopádu Glymur (200 m), k nejvydatnějšímu horkému pramenu Islandu - Deildartunguhver a vodopádům v lávě: Hraunfossar a Barnafoss.

2.–3. den

V případě příznivého počasí procházka po ledovci Langjökull (ledovcové vybavení není potřeba). Poté navštívíme NP Þingvellir s nejstarším parlamentem světa Alþing pod širým nebem z roku 930, vodopád Gulfoss a gejzír Strokkur. Vnitrozemskou cestou Kjölur přejedeme do kempu v geotermální oblasti Hveravellir, kde můžeme vykoupat v teplých pramenech. Následující den si užijeme turistiku v „Čarodějných horáchKerlingarfjöll a poté se přesuneme na zelený sever ostrova.

4. den

Kolem vodopádu Goðafoss se přesuneme na zelený sever ostrova - k jezeru Mývatn. Cestou se zastavíme i v městečku Akureyri, kde navštívíme zdejší unikátní botanickou zahradu. Na následující dvě noci zůstaneme u jezera Mývatn.

5. den

Po celodenní túře za atraktivními lávovými útvary a krátery této jedinečné oblasti budeme mít možnost koupele buď v termálním bazénu v Reykjahlídu nebo v moderních lázních Jarðböðin.

6. den

Pro zájemce se naskytne možnost výpravy za pozorováním velryb z přístavu Húsavík. Následuje přesun do NP Jökulsárgljúfur, kde se vypravíme na túru z Ásbyrgi do Vesturdalur kolem červeného vulkánu Rauðhólar a „Ozvěnových skalHljóðaklettar. Přespíme uprostřed ozvěnových skal ve Vesturdalur.

7. den

Vychutnáme si trek kaňonem řeky Jökulsá a Fjöllum k nejvodnatějšímu evropskému vodopádu Dettifoss. Po vydatném treku zamíříme do městečka Egilsstaðir, kde strávíme 2 noci.

8. den

Odpočinkový den s bohatou nabídkou fakultativních aktivit v okolí Egilsstaðiru - možnost trekování okolo jezera Lagarfljót s bájnou příšerou - Lagarfljótským červem a návštěva arboreta Hallormsstaður - prvního chráněného lesa na Islandu. Okolí přímo vybízí také k prohlídce místní farmy a vyjížďky na koních nebo vychutnání si nově otevřených luxusních lázní Vök Baths.

9.–10. den

Kolem fjordů ve východní části Islandu pojedeme pod největším evropským ledovcem Vatnajökull, navštívíme úchvatné laguny Jökulsárlón s plujícími ledovými krami, mezi nimiž se můžeme projet obojživelným člunem. Na následující dvě noci se ubytujeme v NP Skaftafell, kde si také užijeme turistiku v obklopení ledovců a na úpatí nejvyšší hory Islandu Hvannadalshnjúkur (2.119 m).

11.–12. den

Na nejjižnějším bodu Islandu u osady Vík budeme obdivovat zajímavé černé pláže, čedičovou jeskyni, skalní bránu a také ptačí útesy Dyrhólaey. Sbírku vodopádů doplní Skógafoss a Seljalandsfoss, u něhož lze vstoupit za jeho vodní stěnu. Za dobrého počasí můžeme podniknout celodenní přechod kolem kaskády vodopádů řeky Skógá a přes průsmyk mezi ledovci přes čerstvé lávové pole z roku 2010 do zelené oázy Þórsmörk.

13. den

Turistika v termální oblasti atraktivních "Duhových hor" Landmannalaugar. Za pěkného počasí podnikneme celodenní výlet do oblasti termálních pramenů a obsidiánových hor u Hrafntinnuskeru.

14.den

Před přesunem do Reykjavíku a na letiště poslední možnost koupele v některém z koupališť s léčivou termální vodou. 

15. den

V brzkých ranních hodinách odlet z Keflavíku přímým letem do Prahy.

Ubytování

Nocovat budeme 11x v kempech a 2x na tábořišti ve vlastních stanech a spacácích. Pozor - počítejte s váhou vašeho stanu i při nákupu letenky s/bez zavazadla. Kempy jsou obvykle zatravněné, v Landmannalaugaru se stanuje na tvrdém písčito-kamenitém podloží, pro zajištění stanů proti větru je na místě dostatek kamení. Kempy jsou plně vybavené a odpovídají evropskému standardu - moderní sociální zařízení (WC, sprchy), hřiště, některé mají přírodní bazén, často poblíž najdeme obchody a restaurace.

Strava

Stravování v průběhu zájezdu je po celou dobu ve vlastní režii. Hodí se tedy přibalit vařič a suroviny pro přípravu vlastních jídel. S plynovou bombou ani benzínem vás do letadla nepustí, na Islandu však není problém obojí sehnat. Možnost nákupu bude druhý den ráno po příletu.

Doprava

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Její cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Počítejte s příletem na Island 1.den zájezdu v brzkých ranních hodinách. Odlet z ČR bude tedy o den dříve v noci! Odlet z Islandu je plánován na 15.den zájezdu rovněž brzy ráno. 14.den se již nespí, ale po programu v nočních hodinách se rovnou přesuneme na letiště. 

Přílet: Keflavík
Odlet: Keflavík

Doprava na zájezdu 
Doprava na ostrově pak bude realizována speciálním terénním autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály, což znamená, že naplánovaný program zvládne průměrně zdatný jedinec, který alespoň občas provozuje turistiku nebo rekreační sport. Do programu jsou zařazeny celodenní túry

Další info

Cestovní doklady
Na Island nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným nežli českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Aktuální vstupní podmínky na Island
Výhledově se předpokládá, že bez plného očkování na Covid-19 se cestovatel nevyhne karanténě při příjezdu. Proto považujeme za nutné, aby zájemci byli očkovaní.
Další podmínkou je islandský formulář a pro očkované negativní antigenní test při nástupu do letadla. Tyto podmínky se mohou měnit, proto si tyto informace ověřte na stránkách MZV.
Návratové podmínky do ČR se rovněž řídí aktuálním semaforem dle MZV.

Skupina a průvodce
Maximální kapacita skupiny je 34 účastníků + 2 průvodci.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odletem.

Podobné zájezdy

Bretaň a Normandie

Bretaň a Normandie

2. 8. - 13. 8. 2023 Chci to vidět
Do finských národních parků

Do finských národních parků

14. 7. - 30. 7. 2023 Chci to vidět
Hory a národní parky Skotska

Hory a národní parky Skotska

5. 7. - 19. 7. 2023 Chci to vidět
Norsko a Švédsko

Norsko a Švédsko

5. 7. - 21. 7. 2023 Chci to vidět
Nový Zéland

Nový Zéland

4. 3. - 19. 3. 2023 Chci to vidět
Prázdniny u Vikingů

Prázdniny u Vikingů

29. 6. - 9. 7. 2023 Chci to vidět
Prázdniny ve Skotsku

Prázdniny ve Skotsku

20. 7. - 31. 7. 2023 Chci to vidět