Arménie pohodově

Za zážitky bez obav

Arménie pohodově

6 dní / 16 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

7. 5. - 12. 5. 2024
č. zájezdu: 224380-01
cena 16 900 Kč
2 volná místa
23. 10. - 28. 10. 2024
č. zájezdu: 224380-02
cena 16 900 Kč
8 volných míst
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

poznávací okruh tajuplnou zemí plnou přírodních i kulturních lákadel

Prodlužte si léto a objevte s námi okouzlující Arménii – slunnou hornatou zemi pod Kavkazem. Během krátkého oddechového okruhu vám představíme to nejlepší a nejkrásnější z Jerevanu a jeho blízkého okolí. Kromě historických památek a arménské architektury se projedete lodí po křišťálově čistém jezeru Sevan, ochutnáte pestrou a zdravou domácí kuchyni a seznámíte se s výrobou koňaku i s jeho výsledným produktem. Dopřejte si zážitky, na které se nezapomíná – s česky mluvícím průvodcem, který je tu NE JAKO, ale je tu doma!

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku do Jerevanu od cca 12.000 Kč (včetně tax)
  • příplatek za 1 lůžkový pokoj 3.600 Kč/osoba
  • fakultativní příplatek za plavbu lodí po jezeře Sevan cca 800 Kč/os. (objednávka a platba na místě)

Průvodci

Hripsime Levonyan

7. 5. - 12. 5. 2024 / č.zájezdu 224380-01
23. 10. - 28. 10. 2024 / č.zájezdu 224380-02

Není nic lepšího než se do Arménie vypravit právě se mnou. Narodila jsem se v Jerevanu, a s menšími přestávkami zde trávím skoro celý život, jen v zimním období poslední roky pravidelně jezdím za synem do České Republiky a díky tomu umím plynně česky. Ráda Vám ukážu své rodné město a rodnou zemi s ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Časně ranní přílet do Jerevanu, ubytování v hotelu a dospání se po noční cestě letadlem. Dopoledne začne program a první zastávkou bude KHOR VIRAP, klášterní komplex ležící na skalnatém výběžku nabízející nádherný výhled na biblickou horu Ararat. Navštívíme jeskynní komplex Areni-1 z pozdní doby kamenné / starší doby bronzové, která se nachází v blízkosti vesnice Areni podél řeky Arpy. Možnost oběda (za příplatek) a pak komentovaná degustace arménského vína v místním vinařství. NORAVANK neboli „Nový klášter“ zasazený uprostřed vysokých červených skal. Známý je spíše kostel Surb Astvatsatsin (Svatá Matky Boží), který umožňuje přístup do druhého patra po úzkém kamenném schodišti vyčnívajícím z fasády. Ubytování na 4 noci v centru hlavního města Arménie.

2. den

Po snídani se vydáme do centra JEREVANU. Široké bulváry, Náměstí Republiky s mnoha fontánami, národní galerie, arménské divadlo opery a baletu. Budete mít možnost navštívit i památník a muzeum arménské genocidy na vrchu Tsitsernakaberd. Sídlo patriarchy arménské apoštolské církve v EČMIADZINU, ruiny antické katedrály Zvartnoc. Den zakončíme seznámením se s výrobou koňaku Ararat i s výsledným produktem.

3. den

Ráno navštívíme vědecký institut starých arménských rukopisů a zároveň muzeum obsahující největší světovou sbírku staroarménských rukopisů, který byl založen v r. 1920 - slavný Matenadaran. Odjezd do městečka Goght, odkud se vydáme po svých k pohanskému chrámu v GARNI údajně z 1. nebo 2. století př n. l. Má strukturu typu Parthenonu s 24 sloupy, což znázorňuje den, tedy dvacet čtyři hodin. Trasa vede kaňonem Azat podél stejnojmené řeky, kterou ze všech stran lemuje skalní hradba z čedičových tyčí s šestiúhelníkovým profilem, jež silně připomíná píšťaly varhan. Pokud nám to čas dovolí, navštívíme i klášter GEGHARD (UNESCO). Skládá se z řady kostelů a hrobek, mnohé z nich jsou vysekány přímo do skalní stěny hory.

4. den

Po snídani zamíříme k jezeru SEVAN ležícímu ve výšce 1.900 m nad mořem, jehož barva a odstíny se mění dle denní doby a dopadajícího světla od zářivě azurové po temně modrou. Na poloostrově Sevanavank si užijeme koupačku, pivko v baru na pláži nebo návštěvu kláštera na kopci. Fakultativně možnost projížďky lodí po jezeru (za příplatek cca 500 Kč/os.). Možnost oběda v lázeňském městě Dilijan ležícím v nadmořské výšce 1.500 m. Prohlídka kláštera Goshavank.

5.–6. den

Pevnost AMBERD původem ze 7. století na svazích hory Aragac v nadmořské výšce 2.300 m nad soutokem řek Arkashen a Amberd. Zastavíme u kláštera Saghmosavank a budeme pokračovat do druhého největšího města Arménie GYUMRI, kde nevynecháme pevnost Sev Berd, kostel Yot Verk a sochu Matky Arménie. Návrat do Jerevanu, večerní procházka městem a poslední nákupy před odletem domů. Návrat do ČR další den dopoledne.

Ubytování

Základní cena zájezdu standardně zahrnuje ubytování ve 2 lůžkových pokojích tříhvězdičkového hotelu turistické třídy v centru Jerevanu. V každém je vlastní koupelna s fénem a bezplatnými toaletními potřebami. Za příplatek 3.600 Kč/osoba můžeme zajistit 1 lůžkový pokoj předem.

Strava

Po noclehu v hotelech si vždy ráno vychutnáme snídaně formou bohatých švédských stolů. Navíc vás na každý den vybavíme 0,5l lahví vody. Ostatní stravování je pak ve vlastní režii, bude tak příležitost ochutnat tradiční arménské speciality dle vlastní nálady a chuti. Vždy po domluvě s průvodcem můžeme zorganizovat společný oběd či večeři za výhodné skupinové ceny. Oběd od cca 350 Kč/os., večeře od cca 450 Kč/os.

Doprava

Nástupní místo: Jerevan

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Na tento zájezd použijeme lety z Prahy nebo z Vídně, dle dostupnosti a cenové nabídky. Pokud poletíme z Vídně, pro zájemce můžeme zařídit spojení z Brna na vídeňské letiště.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 6 denní zájezd zaměřený na poznání toho nejlepšího z fantastického Jerevanu a jeho blízkého okolí.
Zájezd odpovídá náročnosti č. 1-2 z 5 bodové škály. Vzhledem k plánovanému programu a přesunům mikrobusem se jedná o poměrně oddechový a nenáročný zájezd určený všem cestovatelům jakéhokoliv věku.

Další info

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu. Minimální kapacita skupiny je 5 účastníků, maximální kapacita je pak 12 účastníků + 1 průvodce. Po celou dobu zájezdu budete mít k dispozici česky mluvícího průvodce.

Očkování
Do žádné ze zemí, které navštívíme, se nevyžaduje zvláštní očkování, ale není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu.

Cestovní doklady
Pro tuto cestu budete potřebovat CESTOVNÍ PAS platný nejméně 6 měsíců od ukončení cesty po Arménii. Cestujete-li s dokladem jiným nežli českým, ve vlastním zájmu si na arménské ambasádě ověřte, zda nepotřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu. Není bohužel v našich silách na tyto předpisy myslet za vás. Pro vstup do Arménie není po občanech ČR vyžadováno vízum.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 220 EUR (či 240 USD) na jídlo, občerstvení, suvenýry a památky mimo program. Směnu na arménské dramy (AMD) provedeme na místě.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. RODOKAPS) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Ázerbájdžán

Ázerbájdžán

2. 6. - 8. 6. 2024 Chci to vidět
Kyrgyzstán

Kyrgyzstán

14. 7. - 28. 7. 2024 Chci to vidět
Omán

Omán

7. 1. - 18. 1. 2025 Chci to vidět
Omán, Musandam a Spojené arabské emiráty

Omán, Musandam a Spojené arabské emiráty

19. 1. - 2. 2. 2025 Chci to vidět
Uzbekistán

Uzbekistán

24. 9. - 10. 10. 2024 Chci to vidět
Východní Turecko

Východní Turecko

20. 10. - 31. 10. 2024 Chci to vidět