Cesta do francouzské říše zvířat

Cesta do francouzské říše zvířat

10 dní / 15 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

2. 7. - 11. 7. 2021
č. zájezdu: 221897D-01
cena 15 500 Kč

aneb s dětmi za zvířaty francouzských hor i pobřeží

Při pozorování zvířat v sobě člověk snadno objeví duši dítěte. Na této výpravě si tyto vzácné pocity můžete užít úplně beztrestně po boku svých ratolestí. Jižní Francie oplývá neskutečnou pestrostí zvířecích druhů jak v horách, tak u moře a tam jsme pro vás připravili pestrou zážitkovou akci, kde budete pořád na stopě. Vyrazíme na dvoudenní výšlap za kamzíky a svišti do hor, kde dokonce přespíme na horské chatě, v hlubokých lesích národního parku Mercantour budeme pátrat, kde vlci dávají dobrou noc, prohlédneme si i bizony a vzácného koně Převalského a na závěr si užijeme i mořské akvárium a jedinečný přírodní park Camargue s růžovými plameňáky, bílými koni a černými býky. Nejprve se ubytujeme v příjemném horském kempu a na závěr se přesuneme i k Azurovému pobřeží do kempu u moře.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem včetně výletů
  • 6x ubytování ve stanu
  • 1x ubytování na horské chatě včetně místní polopenze
  • kudrnovskou polopenzi
  • průvodce
  • animátora pro dětské programy
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • Chimpanzee pišingr

Cena nezahrnuje

  • vstupy (volitelné dle individuálního zájmu)

Program zájezdu

1.-2. den

V pátek odpoledne vyrazíme z Brna do Francie, abychom v sobotu dorazili do příjemného horského kempíku v městečku St. Martin Vésubie v národním parku MERCANTOUR, kde rozbalíme tábor a vyrazíme na úvodní procházku s koupačkou v přírodním termálním bazénu.

3. den

Národní park Mercantour si uchovává tak divokou přírodu, že se sem přirozeně vrátili vlci. Budeme pátrat, kde dávají dobrou noc a navštívíme také naučnou expozici přírodního parku Alpha, kde se dozvíme spoustu zajímavostí z jejich života.

4.-5. den

Vyrazíme na dvoudenní výlet do hor za pozorováním horských zvířat - kamzíků, svišťů, orlů, muflonů a kozorožců. V horské krajině jezer zůstaneme i přes noc, přespíme na horské chatě. (1. den ↔ 3,5 hod., ↑ 400 m; 2. den ↔ 4,5 hod., ↑ 350 m, ↓ 500 m)

6. den

Vyjedeme si na safari po rozlehlém přírodním parku Monts d’Azur na úpatí Alp, kde budeme pozorovat bizony a vzácné koně Převalského. Přesuneme se do kempu u moře a se zájemci vyrazíme na večerní feradu – typické představení místních kovbojů s bílými koni a černými býky, skvělý úvod do jedinečné kultury oblasti Camargue.

7. den

CAMARGUE je unikátní přírodní park typický růžovými plameňáky. Elegantní dlouhonozí opeřenci se nejlépe pozorují z lodi a nejhezčí pohled na přírodní park Camarque je z koňského hřbetu. Obojí můžete v rámci tohoto dne zažít.

8.-10. den

Se žraloky, lachtany, želvami a dalšími mořskými živočichy se seznámíme v mořském aquáriu SEAQUARIUM. Krom toho zbyde čas i na plážové radovánky nebo skotačení v bazénu s tobogány a skluzavkami v našem kempu u moře. V sobotu odpoledne nasedneme do busu a vydáme se na cestu k domovu, kam dorazíme v neděli v odpoledních hodinách.

Ubytování

První polovinu zájezdu strávíme v horách, z toho 3x v kempu ve vlastních stanech a spacácích a 1x na horské chatě. Na druhou polovinu (celkem 3 noci) se přesuneme k moři v přírodním parku Camargue. Součástí mořského kempu je také bazén se skluzavkami a tobogány, které jsou pro ubytované hosty zdarma.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální cestovní kuchyni. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani.

První společné stravování bude snídaně 2. den zájezdu a poslední bude pozdní oběd nebo baliček na cestu 9. den zájezdu. Při dvoudenním výletu do hor bude zajištěna místní strava na horské chatě (bohatá večeře, snídaně). Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

Doprava

Budeme se přepravovat zájezdovým autobusem. Dospělá osoba nebo dítě nad 3 roky věku musí být při přepravě připevněna/o bez­pečnostním pásem na sedadle autobusu, pokud jim jsou sedadla autobusu vybavena. Bezpečnostními pásy (převážně dvoubodovými – bederními) musí být vybaveny všechny dálkové autobusy, které byly vyrobeny po roce 2004. Nestanovuje se tak povinnost používat dětský zádržný systém, tzv. autosedačku. Na sedadla autobusů nejsou standardně instalovány tříbodové bezpečnostní pásy (z technických a finančních důvodů) a proto v nich nelze používat dětské zádržné systémy. Dětské zádržné systémy připevňované bezpečnostními pásy dvoubodovými se nevyrábí. Za přepravu dětí do tří let věku odpovídá především doprovodná osoba.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Jedná se o rozmanitý program složený z jednodenních výletů typu safari (přírodní park s pozorováním bizonů nebo plavba za pozorováním velryb, na místo nás doveze autobus), které jsou doplněny krátkými pěšími výlety do přírody - např. výlet se stopováním vlků (půldenní výlet do přírody nalehko doplněný návštěvou tématického přírodního parku s vlky) a fyzicky nejnáročnější aktivitou bude dvoudenní výlet do hor, který ovšem také počítá s fyzickou aktivitou v rozsahu cca 4 hodin / každý den, tak aby byl dostatek času na pozorování zvířat a hry v přírodě. Díky přespání na horské chatě navíc půjdeme nalehko, aby si rodiče i děti mohly výlet pěkně užít. Konkrétní délka jednotlivých túr je uvedena v závorce u programu.

Další info

Vstupné
Výběr jednotlivých aktivit je čistě na volbě účastníků, přičemž tučně zvýrazněné vstupy (celkem 32 EUR dospělý, 21 EUR / dítě) považujeme za základní vstupy k připravenému programu, ostatní slouží jako doplňkové zpestření, které umocní celkový zážitek: Přírodní park Alpha s vlky (12 EUR dospělí, 9 EUR děti do 12 let), přírodní park Monts d’Azur s bizony a koni Převalského (20 EUR dospělí, 12 EUR děti do 12 let), Camargue – ferada (20 EUR dospělí / 10 EUR děti), plavba loďkou (8 EUR dospělý / 6 EUR dítě), jízda na koni (1 hod. = 22 EUR), mořské akvárium (dospělý 14,50, 5 – 15 let 10,50 EUR, do 5 let zdarma).

Průvodce
Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícími průvodci. Průvodcovský tým tvoří hlavní průvodce a animátor dětských aktivit. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte v první den zájezdu.

Cestovní doklady
Na tento zájezd nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Podobné zájezdy

S dětmi do Alp

S dětmi do Alp

18. 8. - 22. 8. 2021 Chci to vidět
Slovinsko s dětmi

Slovinsko s dětmi

14. 7. - 18. 7. 2021 Chci to vidět
Švýcarsko - Engadin MTB

Švýcarsko - Engadin MTB

1. 8. - 8. 8. 2021 Chci to vidět
Švýcarský Engadin s dětmi

Švýcarský Engadin s dětmi

1. 8. - 8. 8. 2021 Chci to vidět