Dachstein ferratově

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

prodloužený víkend na ferratách pod střechou východních Alp

Nejvýchodnější alpská třítisícová „střecha“ Hoher Dachstein obklopená trojlístkem ledovců je prestižním centrem celoročních outdoorových aktivit, mnohdy velmi adrenalinových. Není divu, že je velmi vyhledávanou destinací i mezi příznivci via ferrat. Zvládneme hned několik parádních zajištěných cest, při kterých vystoupáme na vyhlídkové vrcholy nad krajinou rozervanou pradávnými ledovci. Vše nalehko. Nocovat budeme na horské chatě s výtečnou nepálskou kuchyní (spacák ani jídlo netřeba), s batohy nám cestou na chatu může pomoci nákladní lanovka. Celou dobu strávíme ve výškách nad 2.000 m.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 2x ubytování na chatě
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr Chimpanzee

Program zájezdu

1.–2. den

Ve čtvrtek odjezd ve 22:00 hod. z Brna přes České Budějovice do oblasti Dachsteinu v Rakousku. Ráno pak z RAMSAU vystoupáme společně s pěšáky k chatě Guttenberghaus (2.147 m), kde budeme nocovat. Odpoledne ferratou Jubilaeums k-steig (obtížnost C-D) zdoláme vyhlídkový vrchol ESELSTEIN (2.553 m) ( ↔ 2 hod., ↔ 1.400 m, ↕ 250 m).

3. den

Čeká nás nádherná zajištěná hřebenovka ferratou Ramsauer k-steig (B-C) přes „Gerlachovský vrchol“ HOHE GAMSFELD (2.665 m) ( ↔ 3-4 hod.), případně pro odvážné vzdušná ferrata IRG (D) na „sestřičku“ Dachsteinu, GROSSER KOPPENKARSTEIN (2.865 m) ( ↔ 2,5 hod., ↕ 450 m).

4. den

Před sestupem k autobusu zdoláme zbrusu novou ferratu Sinabell (C-D) přímo nad chatou ( ↔ 1 hod., ↕ 230 m). Návrat do Brna kolem 22:00 hod.

Ubytování

Ubytujeme se na útulné chatě Guttenberghaus v nadmořské výšce 2.147 m. Jedná se o klasickou rakouskou horskou chatu s ubytováním ve společných noclehárnách. Postele jsou vybaveny polštářem a dvěma dekami, není tedy nutné mít spací pytel. Na pokojích není v noci chladno. Pokud není kapacita chaty naplněna, lze přímo na chatě domluvit spaní na samostatném pokoji za příplatek rozdílu ceny ubytování. V chatě je k dispozici pitná voda, společné WC a společné umývárny s umyvadly s vlažnou vodou, večer elektřina. Pro sušení mokrého oblečení a bot funguje sušárna.

Strava

Stravování je po celou dobu ve vlastní režii. Vřele doporučujeme stravování na chatě, kde dlouhodobě působí kuchař z Nepálu, takže krom běžných jídel můžete ochutnat i výtečnou nepálskou kuchyni. Kdo by si chtěl vařit sám, může přibalit vlastní vybavení a uvařit si na terase před chatou. V chatě je zákaz manipulace s otevřeným ohněm.

Doprava

Doprava na zájezd bude realizována zájezdovým autobusem, který budeme společně sdílet se zájezdem Dachstein turisticky.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 - 4 z 5 bodové stupnice. Páteční výstup k chatě (1.000 m převýšení – 3 hodiny do kopce) a nedělní sestup od chaty budeme absolvovat "natěžko", veškeré vybavení si tedy poneseme na zádech. Přepravu batohů na chatu může odlehčit zásobovací lanovka (za drobný příplatek pro zájemce). Všechny ferraty budeme absolvovat vždy nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Na programu jsou ferraty C - D, tedy střední obtížnosti s množstvím velkých chytů s občasnými obtížnějšími pasážemi. Zajištěné cesty vyžadují úplnou odolnost proti závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže).

Další info

Vybavení
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i bezprstové rukavice (např. cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit od nás a budete ho mít připravené přímo u odjezdu v autobuse.

Zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí. Vzhledem k ubytování na horské chatě je optimální objem cca 35 - 40 l.

Skupina
Maximální kapacita je 20 účastníků, na jednoho instruktora připadne maximálně 6 ferratistů. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup. Společně s námi bude cestovat turistická skupina, se kterou se potkáme v buse i na chatě. Můžete se tedy přihlásit i s kamarády, které lákají horské túry a ačkoliv přes den absolvujete jiný program, zážitky můžete večer probrat u jednoho stolu.

Cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.