Dolomity ferratově

Dolomity ferratově

5 dní / 6 400 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

2. 9. - 6. 9. 2020
č. zájezdu: 220912B-02
cena 6 400 Kč
16. 9. - 20. 9. 2020
č. zájezdu: 220912B-03
cena 6 400 Kč

zajištěné cesty v okolí Cortiny d´Ampezzo

Popsat Dolomity na několika řádcích nelze, neboť jsou pojmem samy o sobě a těžko je připodobnit k jinému koutu Alp. Nechť tedy hovoří fotky anebo ještě lépe – pojďte se na vlastní oči přesvědčit, proč do Dolomit musí každý. Tentokrát se do světa vápencových věží vracíme jen na skok, ale zato s mnohem komfortnějším zázemím. Dny budou nabité. Navštívíme tři nejatraktivnější a nejfotogeničtější horské skupiny v okolí Cortiny d´Ampezzo – Pomagagnon, Col Rosa a Tre Cime. V každé z nich podnikneme hodnotný lezecký výstup. Pokud byste se některý den na ferratovou túru necítili, můžete vyrazit na turistiku s druhou skupinou, s níž cestujeme společně ( Dolomity turisticky ). Nocovat budeme ve městečku Auronzo di Cadore v příjemném penzionu. Pokoje jsou 2–5 lůžkové, vždy se sociálním zařízením. Příjemným bonusem tohoto zájezdu je skvělá polopenze. Těšit se můžete na snídaně podávané formou bufetového stolu, ale především na čtyřchodovou večeři, která zajisté potěší všechny milovníky italské kuchyně.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 2x ubytování v penzionu
  • polopenzí
  • průvodce
  • pojištění léč. výloh
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • pišingr Chimpanzee 

Průvodci

Dana Švůgrová

16. 9. - 20. 9. 2020 / č.zájezdu 220912B-03

Dlouholetá průvodkyně, cestovatelka, horolezkyně a instruktorka lyžování. Jedna z klíčových kudrnovských průvodkyň se širokým záběrem aktivit – od ferratových zájezdů (Raxalpe, Dolomity, Solná komora, Ennstalské Alpy, Lago di Garda, Triglav) přes cykloturistické zájezdy (Slovinsko, Moselská ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

1.–3. den

Odjezd ve 21:00 hod. z Brna přes Rakousko do Itálie. Ráno vystoupáme ferratou Albino Michielli Strobel (červená – C) na vrchol PUNTA FIAMES (2.252 m) v atraktivním masivu POMAGAGNON ( ↔ 6 hod., ↑ 900 ↓ 900 m). Další den vyrazíme pod mohutný vodopád Cascade Ru de Fanes a ferratou E. Bovero na vyhlídkový vrchol COL ROSA (2.166 m) (červená – C/D) (↔ 5,30 hod., ↑ 900 ↓ 900 m). V některém dni návštěva olympijského města Cortina d´Ampezzo.

4.–5. den

Od jezírka Lago d´Antorno nastoupáme k chatě Fonda Savio, za výhledy na majestátné Tre Cime di Lavaredo, vylezeme žebříkovou ferratou Merlone (červená – C) až na nádherný vyhlídkový vrchol CIMA DI CADIN (2.796 m) ( ↔ 8 hod., ↑ 600 ↓ 1000 m). Noční cesta přes Rakousko domů, v ranních hodinách návrat do Brna.

Ubytování

Nocovat budeme 2 noci v útulném penzionu ve městečku Auronzo di Cadore. Pokoje jsou standardně 2-4 lůžkové vybavené lůžkovinami, ručníky, wifi připojením.

Strava

Během zájezdu je zajištěna bohatá italská polopenze, která začíná čtvrteční večeří a končí sobotní snídaní. Těšit se můžete na velice chutné čtyřchodové menu a také skvělé domácí víno! Lze domluvit také vegetariánská nebo bezlepková strava. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo se občerstvit na některé z místních horských chat během túr.

Doprava

Doprava je zajištěna autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Všechny ferraty absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batohem. Na programu jsou ferraty C - D (středně obtížné ferraty s velkým množstvím velkých chytů až obtížné ferraty se záludnějšími lezeckými pasážemi nebo velkou expozicí či délkou trasy). Délka jednotlivých ferrat je uvedena v závorce přímo v programu zájezdu. Zajištěné cesty vyžadují úplnou odolnost proti závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže). Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály. 

Další info

vybavení na ferraty
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i bezprstové rukavice (např. cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit od nás a budete ho mít připravené přímo u odjezdu v autobuse.

skupina účastníků
Maximální kapacita je 20 účastníků, které vedou 3 průvodci. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

cestovní doklady

Do Itálie nám stačí platný občanský průkaz. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Podobné zájezdy

Ennstalské Alpy

Ennstalské Alpy

4. 9. - 6. 9. 2020 Chci to vidět
Ferraty Solné komory - pro začátečníky

Ferraty Solné komory - pro začátečníky

10. 9. - 13. 9. 2020 Chci to vidět
Nejkrásnější ferraty Solné komory

Nejkrásnější ferraty Solné komory

13. 8. - 16. 8. 2020 Chci to vidět
Triglav

Triglav

12. 8. - 16. 8. 2020 Chci to vidět