Divoké řeky Francie

Za zážitky bez obav

Divoké řeky Francie

8 dní / 19 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

24. 8. - 31. 8. 2024
č. zájezdu: 224205-01
cena 19 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

aneb vodácky francouzským středohořím

Jde o náročnější vodácký zájezd do podhůří Francouzských Alp, určen pro malou skupinu vodáků (max. 14 vodáků). Výběr řek je hodně rozmanitý. Budeme sjíždět říčky prodírající se skalnatými kaňony až vodnaté řeky klikatící se širokými údolími s nepřekonatelnými výhledy na okolní horské velikány. Vodácký program doplníme výpady na místní zajímavosti. Tento zájezd je určený pro vodáky, kteří již mají zkušenosti se svižně tekoucími řekami s obtížností WW II a vyšší.

Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 4x ubytování v kempu a 1x na tábořišti ve vlastním stanu
  • kudrnovskou polopenzi
  • průvodce, vodácké instruktory
  • půjčení vodáckého vybavení (loď, pádlo, vesta, přilba a neopren)
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • pišing Chimpanzee

Cena nezahrnuje

  • vodáckou obuv a bundu lze objednat u naší CK - neoprenovou obuv za 400 Kč/zájezd a vodáckou bundu za 400 Kč/zájezd; vodácký vak lze zapůjčit za 240 Kč/zájezd

Průvodci

Miloš "sapa" Pánek

24. 8. - 31. 8. 2024 / č.zájezdu 224205-01

Ten dredatý floutek si Kudrnu tak omotal kolem prstu, že termín jednoho zájezdu svého času přizpůsoboval tomu, aby zde měl příležitost krom svých vodáckých kvalit taky předvést, jak si vede na parketu. Tamní festival totiž býval neodolatelný magnet pro společenský aspekt jeho povahy. Krom toho to ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Dopolední odjezd z ČR a noční přejezd přes Německo a Švýcarsko až do Francie.

2. den

Příjezd do francouzského departementu Horní Savojsko, do hor jejichž součástí je i evropský velikán Mont Blanc. Řeka GIFFRE (WW II-III) - ideální řeka na úvod vodáckého programu, přehledné peřeje a unikátní, místy jen dva metry široký skalní kaňon, odpoledne turistika v okolí nebo možnost via ferraty nad údolím řeky

3. den

Řeka Isere (WW I-III) je jednou z vodácky nejnavštěvovanějších francouzských řek a to opravdu zaslouženě. Na úvod si zájemci mohou otestovat své dovednosti na slalomová trať světových parametrů (WW IV). Sjížděný úsek je z Bourg-Saint Maurice do Gothardu. Odpolední přesun údolí řeky Durance, kde budeme trávit další tři dny.

4. den

Guisane - horní úsek Guisane, je říčkou s dost ledovou vodou prodírající se mezi naplavenými valouny a s průjezdy centry příjemných horských městeček a jednou kamenitou peřejí WW III. Po vodáckém programu nás čeká návštěva opevněného města Briançon.

5. den

Durance - je pravým opakem řeky Guisane. Jde již o mnohem mohutnější tok, který meandruje mezí alpinskými velikány, prostě úžasná krajinovka. Během našeho splouvaní si projedem dvě menší slalomky a užijem si jeden z největších playspotů Francie (velká vlna, které slouží rodejovým kajakářům k nekonečným hrátkám). U teto vlnky i přenocujeme v nedalekém kempu a tak bude možnost si jí pořádně užít

6. den

Mimo sjetí druhé části řeky Durance, nás čeká řeka Ubaye (WW II-III+), která je opravdovou perlou mezi řekami francouzských Alp. Její mohutné přeje a úžasné kaňony jsou opravdu nezapomenutelné.

7. den

Monumentální kaňon řeky VERDON - nejúžasnější a nejdramatičtější scenérie v Evropě. Budiš né vždy má vodu, tak dle toho zda poteče se i mi rozhodneme jakou formou kaňon zdoláme. Zda na lodích či  formou půldenní vycházky. Večerní odjezd do ČR.

8. den

Návrat přes Švýcarsko a Německo domů, kam bychom měli dorazit v dopoledních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme 4x v kempu a 1x na tábořišti ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit z naší půjčovny. V průběhu našeho zájezdu vystřídáme pět různých kempů v závislosti na našem vodáckém programu. Všechny kempy odpovídají evropskému standardu. Můžete tedy očekávat sociální zařízení (WC, sprchu s teplou vodou), zdroj pitné vody, venkovní a případně i kryté posezení.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Stravování začíná večeří druhé den zájezdu a je ukončeno snídaní předposlední den. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Stravování začíná druhý den zájezdu večeří a končí snídaní v den zájezdu z Francie. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality francouzské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude prakticky téměř denně.

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována mikrobusy/dodávkami. Při naplnění 2 dodávek, pomáhá řídí jednu z dodávek  klient. Jedná se pouze o výpomoc při dlouhém přejezdu na začátku a na konci programu. Sleva za řízení činí 2.000 Kč za zájezd/osoba. Podmínkou je aktivní řízení a zkušenost s řízením dodávky pro 9 osob. Svůj zájem potvrďte spolu s objednávkou zájezdu.

Nástupní místa

Brno - OD Tesco / Plzeň / Praha

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály a patří mezi těžší. Tedy pro začátečníky není vhodný. Naopak tento zájezd je určený pro vodáky, kteří již mají zkušenosti se svižně tekoucími řekami s obtížností WW II a vyšší.

Před první řekou proběhne ještě na souši podrobné vodácké školení. Obtížnost řek se pohybuje jíž od začátku v rozsahu WW II-III, tedy vám můžeme slíbit že si pořádně zajezdíte :-). Na řekách s vámi budou vždy minimálně dva vodáčtí průvodci. Jejich počet se úměrně zvyšuje s počtem účastníků vždy tak, aby byla maximálně zajištěna vaše bezpečnost. Na jednotlivých řekách strávíme 2 - 6 hodin. Vodácký program je doplněn vycházkami po místních přírodních a kulturních zajímavostech.

Vodácká náročnost: WW II - WW III+
Pro lepší představu o vodácké obtížnosti najdete informace zde.

Další info

Vlastní vodácké vybavení / kajak
Na tento zájezd si můžete vzít vlastní vodácké vybavení, ale musí být plně funkční a odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům pro absolvování zvoleného zájezdu. Při použití vlastního kompletního vodáckého vybavení (loď, vesta, helma, pádlo) vám bude poskytnuta sleva ve výši 550 Kč pro jednu osobu v případě, že máte vlastní neopren bude vám poskytnuta sleva 225 Kč. Vlastní vybavení je nutné uvést v přihlášce k zájezdu (případně později sdělit tuto informaci našemu dispečinku zájezdů). S kajakem je to trochu obtížnější, nicméně většinou se také někam vmáčkne. Informaci zda to bude možné či ne je nutno si dostatečně v předstihu domluvit s naším dispečinkem zájezdů.

Cestovní doklady
Do navštívených (i projížděných) zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Zájezd je spolupořádán s CK CVOK.

Termíny

24. 8. - 31. 8. 2024
č. zájezdu: 224205-01
cena 19 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Podobné zájezdy

Řeky Rakouska

Řeky Rakouska

1. 8. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Řeky Slovinska

Řeky Slovinska

9. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět