Hory Kréty

Hory Kréty

8 dní / 13 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

prodloužené léto na nejjižnějším evropském ostrově

Kréta je mezi našinci známá především díky svým památkám a překrásným plážím. Ačkoliv se budeme pohybovat po ostrově, který proslul jako kolébka evropské civilizace, naším hlavním cílem budou divoké soutěsky a zářivě bílé hory Lefka Ori. Mezi jejich vápencovými štíty a věhlasnými soutěskami strávíme 6 dní. Podíváme se ale i na místní až kýčovité pláže a projdeme se i po mořském pobřeží. Ubytování na horských chatách i v přímořských penzionech nám umožní ostrov projít nalehko, bez velké dřiny. A v podzimním termínu určitě vyzkoušíme i příjemně vyhřáté Středozemní moře. Ochutnáme zdejší nesmírně vynikající kuchyni a příjemně si prodloužíme léto.

Termín akce je o jeden den posunut na 28.9.-5.10.2021 a to z důvodu levnějšího a především přímého letu Vídeň-Chania a zpět.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 6.000 Kč včetně tax)

Program zájezdu

1. den

Letecky do druhého největšího města ostrova Chanie, prohlídka města, přístavu, benátské pevnosti i mešity janičárů.

2. den

Celodenní túra po poloostrově Akrotiki od kláštera Aia Triada soutěskou ke klášteru Katolikos a k antickému přístavu a pak přes kopce do letoviska Stavros (18km, +400m, -300m).

3.–4. den

Túry v srdci pohoří Lefka Ori, Bílých hor. Z planiny Omalos výstup na vyhlídkové vrcholy Gingilos a Volakis (10km, +800m, -800m). Náročnější túra na vrchol Melindau s výhledy na nejvyšší vrchol pohoří Páchnés (20km, +900m, -900m).

5. den

Sestup k moři legendární soutěskou Samária (16km, +0, -1200m). V případě jejího uzavření kvůli špatnému počasí průstup sousední, podstatně méně navštěvovanou soutěskou Agia Irini (15km, +0, -650m).

6. den

Túra podél pobřeží po plážích a útesech z Agia Roumeli do Loutra (15km, +-300m).

7. den

Okruh z Loutra do horských vesniček Anopolis a Aradhena, sestup k moři nádhernou soutěskou Aradhena zakončený na mramorové pláži Marmara (17km, +800m, -800m).

8.

Přesun lodí a autobusem zpět do Chanie, závěrečné nákupy na zdejším tržišti a noční odlet domů, přílet v další den časně ráno.

Ubytování

Strávíme 7 nocí  v hotelech** či penzionech ve 2–4 lůžkových pokojích. Zásuvky odpovídají českým standardům, není tedy zapotřebí žádné speciální redukce.

Strava

Během zájezdu je strava z vlastních či dokoupených zásob. Na Krétě je o něco dráže než u nás, oběd či večeře v místní restauraci vás přijde na 8-12 EUR. Také jídlo v obchodech je o něco dražší než u nás. Přesto vřele doporučujeme ochutnat během pobytu některé krétské (řecké) speciality – výborné zeleninové saláty, grilované či smažené ryby, jogurt s medem, olivy, ovčí a kozí sýry a samozřejmě výborná krétská vína či retsinu.

Doprava

Nástupní místo: Chania

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků).

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 8denní zájezd zaměřený zejména na poznání divokého a malebného, téměř dvouapůltisícového pohoří Lefká Ori a jižního pobřeží ostrova Kréta. Kromě turistiky několikrát vyzkoušíme i kvalitu místních až kýčovitých pláží a maličko nahlédneme i do zdejší bohaté historie. Program odpovídá stupni náročnosti 3, kdy se předpokládá alespoň trošku vytrénované tělo. Budeme vyrážet na různě náročné půl až celodenní turistické výlety po celé Krétě. Všechny túry bude možné absolvovat nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Nicméně jelikož se budeme pohybovat veřejnou dopravou, která ne vždy dojede až přímo k místu ubytování, bude potřeba občas „velké“ batohy pár stovek metrů přenést. Samotný program zájezdu je naplánován tak, aby byl dostatek času si během túr odpočinout, kochat se přírodními scenériemi a věnovat se focení. Délka denních etap včetně převýšení je uvedena u jednotlivých dnů v programu.

Další info

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu. Minimální kapacita skupiny je 10 účastníků, maximální kapacita je pak 14 účastníků + 1 průvodce. Po celou dobu zájezdu budete mít k dispozici česky mluvícího průvodce naší CK. 

Kapesné
Na Krétě platí jednotná evropská měna Euro (EUR). Doporučujeme mít u sebe minimálně 200 EUR/osoba na dokupování jídla, občerstvení v hospůdkách, ale hlavně jako krizovou rezervu pro Strýčka Příhodu.

Cestovní doklady
Do navštívené země nám stačí OBČANSKÝ PRŮKAZ. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Podobné zájezdy

Hory Balkánu

Hory Balkánu

9. 8. - 21. 8. 2022 Chci to vidět
Kanárské ostrovy - Tenerife

Kanárské ostrovy - Tenerife

29. 10. - 8. 11. 2021 Chci to vidět
Madeira - jednodenní túry

Madeira - jednodenní túry

29. 4. - 6. 5. 2022 Chci to vidět