Po hřebenech Vysokých Taur

Po hřebenech Vysokých Taur

6 dní / 6 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

přechod hor od chaty k chatě

Vysoké Taury jsou poměrně rozsáhlá horská skupina a nachází se zde mnoho věhlasných vrcholů, ledovců a také známých letních i zimních turistických středisek. Již v roce 1761 zdolal první horolezec zdejší zaledněný vrchol Angkogel, čímž se z Vysokých Taur stala jednou pro vždy kolébka alpinismu. Třítisícové štíty nejvyšších rakouských hor vytváří jedinečnou kulisu k překrásným přírodním scenériím a dělají z ní opravdový ráj pro milovníky hor. Ne nadarmo jsou tato panenská místa zahrnuta do národního parku Hohe Tauern. Síť zdejších turistických a horolezeckých cest je dlouhá úctyhodných 1.200 kilometrů! Jedinečnou krásu drsných žulových štítů si lze vychutnat i z hřebenů, které nedosahují těch nejvyšších kót, nicméně vedou po atraktivních úbočích či přímo po ostrých hřebenech s dechberoucími výhledy. Jedná se o nádherný vysokohorský přechod hřebene, po celou dobu se budeme pohybovat nad 2.000 m.n. m!

Sleva 1.200 Kč pro členy Alpenverein

Cena nezahrnuje

  • dopravu (ta je možná za příplatek 1.500 Kč)
  • stravu
  • autobus z Bad Gastein do Sportgastein

Program zájezdu

1. den

Brzký ranní odjezd z ČR do Rakouska do lázeňského města Bad Gastein a MHD busem do ústí údolí Sportgastein (1.590 m). Odpoledne nás čeká ještě čtyřhodinový dupák na hřeben k horské chatě Hagener Hütte (2.448 m) (↑ 860 m ↔ 7 km).

2. den

Od chaty můžeme na lehko pokořit vyhlídkový vrchol Vorderer Spitze (2.974 m) nebo raději přímo od chaty nastoupit k traverzovce pod taurským hřebenem do sedla Feld seescharte (2.714 m), poté sestup ke stejnojmennému horskému jezeru a přechod dále na chatu Duisburger Hutte (2.573 m) ( 5 hod. ↑ 550m ↓ 375m )

3. den

Nad nádherným jezerem Hochwurtenspeicher vystoupáme opět na hřeben do sedla Fraganterscharte (2.754 m) a ještě výše na vrchol Herzog Ernst Spitze (2.933 m). Možnost dalšího postupu na třítisícový vrchol Schareck (3.122 m). Odtud sestoupíme po úbočí Hoher Sonnblicku (3.106 m) na romatickou chatu Schutzhaus Neubau (2.178 m), kde strávíme noc.

4. den

Od chaty Schutzhaus Neubau (2.178 m) sestoupíme na planinu Filzen Alm (1.745 m) a odtud pokoříme vyhlídkový vrchol Gr. Silberpfennig (2.600 m). Okolo horního jezera Bockhart See (2.076 m) obkroužíme vrchol Kolmkarspitze až na naši chatu Niedersachsen Hütte (2.471 m).

5. - 6. den

Po snídani nás čeká sestup do Sportgasteinu (1.588 m) a příjemná procházka kolem meandrů řeky Naβfelder Ache až k autům do Bad Gasteinu. V Bad Gasteinu se můžeme před odjezdem domů zrelaxovat v místních lázních (cca 19 EUR). Ranní příjezd do ČR.

Ubytování

Nocovat budeme 4x na horských chatách. Většinou se spí se ve společných mnohalůžkových ložnicích. Postele jsou vybaveny polštáři a dekami, někdy i jednorázovým povlečením. Pro jistotu doporučujeme tzv. bílou paní = prostěradlo sešité do pytle, do kterého si vlezete jako do spacáku nebo lehounký letní spacák. Na chatách je i možnost stravování, koupení pitné vody, pohlednic a suvenýrů. Nechcete-li chodit po chalupě bosí, vezměte si buď sandály (jsou ale těžké) nebo jeden pár silnějších ponožek, které se sice zašpiní, ale současně mohou i zahřát. Na chatách bývají k zapůjčení i erární hadrové papuče, které ale nemusí vystačit pro všechny. Další variantou jsou plátěné či pletené trepky. Na všech navštívených chatách je možnost osprchovat se. S horkou vodou však raději příliš nepočítejte. Členové Alpenverein mají slevu 1.200 Kč z ceny zájezdu.

Strava

Po celou dobu přechodu se každý stravuje z vlastních zásob. Protože vše poneseme na zádech, nemá smysl množství jídla přehánět. Když by vám náhodou potraviny nevyšly, vždy si můžete koupit jídlo na chatách. Zdejší chaty jsou vcelku daleko od civilizace a ceny jídla tomu bohužel odpovídají, takže se případně vybavte dostatečnou hotovostí. Na chatách se vaří, cena tříchodové večeře + snídaně se pohybuje kolem 23 €. Pro vaření z vlastních zásob je u každé chaty určena některá venkovní terasa, aby se minimalizovalo riziko požáru, který je pro tyto dřevěné budovy mimo dosah hasičů smrtonosný. Respektujme tedy pokyny personálu. To se týká i zákazu kouření na chatách.

Doprava

Sraz všech účastníků zájezdu je ve městě Bad Gastein (místo a čas bude upřesněn v informačním rodokapsu, který obdržíte před odjezdem). Dopravit se můžete vlastním vozy, nebo můžete využít organizované dopravy (příplatek 1.500 Kč). Z Bad Gastein se do místa, odkud nás čeká výstup na hřeben, dopravíme místní dopravou (není v ceně zájezdu).

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 5 denní přechod vybrané části Vysokých Taur (Hohe Tauern). Půjdeme 5 dnů bez setkání s auty a všechno vybavení si poneseme na zádech. Zvažte proto každou maličkost, kterou si s sebou vezmete. Podobné túry se v Alpách chodí tak, že si berete jen energeticky vydatné jídlo (čokoláda, sušenky, rozinky apod.) na túry přes den. Snídaně a večeře se kupují na chatách. V menším batohu nesmí chybět láhev na vodu, osobní minilékárnička, minimum náhradního oblečení, přičemž se klade důraz na kvalitu a univerzálnost oděvu do nepříznivých podmínek, které se ve velkých výškách mohou blížit zimě. Pokud si budete připravovat jídlo z vlastních zásob, myslete na hmotnost. Snídaně mohou být klidně studené (müsli + instantní či kondenzované mléko apod. ), večeře je dobré připravovat ve dvojici či trojici na jednom vařiči a v jedné nádobě. Zájezd odpovídá náročnosti č. 3/5 bodové škály.

Další info

Cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí platný občanský průkaz.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.