Přechod Vysokých Taur s noclehy na chatách

Za zážitky bez obav

Přechod Vysokých Taur s noclehy na chatách

5 dní / 7 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

24. 7. - 28. 7. 2024
č. zájezdu: 224816-01
cena 7 500 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

horské dobrodrůžo aneb akce jako stvořená k vyčištění hlavy

Vysoké Taury jsou poměrně rozsáhlá horská skupina a nachází se zde mnoho věhlasných vrcholů, ledovců a také známých letních i zimních turistických středisek. Již v roce 1761 zdolal první horolezec zdejší zaledněný vrchol Angkogel, čímž se z Vysokých Taur stala jednou pro vždy kolébka alpinismu. Třítisícové štíty nejvyšších rakouských hor vytváří jedinečnou kulisu k překrásným přírodním scenériím a dělají z ní opravdový ráj pro milovníky hor. Ne nadarmo jsou tato panenská místa zahrnuta do národního parku Hohe Tauern. Síť zdejších turistických a horolezeckých cest je dlouhá úctyhodných 1.200 kilometrů! Jedinečnou krásu drsných žulových štítů si lze vychutnat i z hřebenů, které nedosahují těch nejvyšších kót, nicméně vedou po atraktivních úbočích či přímo po ostrých hřebenech s dechberoucími výhledy. Jedná se o nádherný vysokohorský přechod hřebene, po celou dobu se budeme pohybovat nad 2.000 m.n. m. Doprava na zájezd je možná za přípatek. Dopravit se do Sportgastein můžete i vlastním vozem.

Sleva 1.200 Kč pro členy Alpenverein

Cena nezahrnuje

  • dopravu (společná doprava je možná za příplatek 1.800 Kč, v ceně je zahrnuto mýtné za vjezd do Sportgastein ve výši 8 EUR)
  • mýtné za vjezd do Sportgastein ve výši 8 EUR/os. cestujete-li vlastním vozem
  • volitelný vstup do lázní v Bad Gastein 28 EUR
  • stravu

Průvodci

Martin Brožka

24. 7. - 28. 7. 2024 / č.zájezdu 224816-01

Hory ho lákaly již od mladistvých let, láska k nim běžela současně se závoděním v orientačním běhu, Ironmany a ultramaratony. Jako akreditovaný mezinárodní horský průvodce UIMLA provází hlavně horské a ferratové zájezdy. Potkat ho můžete na ferratách Rakouska, Dolomit nebo Julských Alp. Vysoké ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Brzký ranní odjezd kudrnovského mikrobusu z Brna (5:30 hod.) do Rakouska do ústí údolí Sportgastein (sraz účastníků přechodu je ve 13:00 hod.). Odpoledne nás čeká ještě čtyřhodinový výstup na hřeben k horské chatě Hagener Hütte (2.448 m). Večer ještě můžeme na lehko pokořit vyhlídkový vrchol Greilkopf (2.581 m) s vrcholovým křížem s výhledy na Gasteinské údolí (2.448 m).

2. den

Přímo od chaty nastoupíme k traverzovce pod taurským hřebenem do sedla Feld Seescharte (2.714 m), poté nás čeká sestup ke stejnojmennému horskému jezeru a přechod dále na chatu Duisburger Hutte (2.573 m). Odpoledne navštívíme na lehko ledovec Mölltaler Gletscher s možností celoročního lyžování. Dle počasí, množství sněhu a dostatku času zvážíme možnost dalšího postupu na třítisícový vrchol Schareck (3.122 m).

3. den

Nad nádherným jezerem Hochwurtenspeicher vystoupáme opět na hřeben do sedla Fraganterscharte (2.754 m) a ještě výše na vrchol Herzog Ernst Spitze (2.933 m). Odtud sestoupíme po úbočí Hoher Sonnblicku (3.106 m) okolo ledovce Goldbergkees s historií těžby zlata a stříbra. Poté dorazíme na romantickou chatu Schutzhaus Neubau (2.178 m), kde strávíme noc.

4. den

Od chaty Schutzhaus Neubau (2.178 m) sestoupíme na planinu Filzen Alm (1.745 m) a odtud pokoříme vyhlídkový vrchol Gr. Silberpfennig (2.600 m). Obkroužíme vrchol Kolmkarspitze až na naši chatu Niedersachsen Hütte (2.471 m).

5. den

Po snídani nás čeká sestup do Sportgasteinu (1.588 m) okolo horního jezera Bockhart See (2.076 m). Dle nálady můžeme společně zajít do lázní v Bad Gastein (cca 28 EUR). Odjezd domů, příjezd ve večerních hodinách do ČR – dle spojení a průjezdnosti cest.

Ubytování

Nocovat budeme 4x na horských chatách. Většinou se spí se ve společných mnohalůžkových ložnicích (tzv. Lagerzimmer) Nutný je vlastní lehounký letní spacák. Na chatách je i možnost stravování a koupení pitné vody. Nechcete-li chodit po chalupě bosí, vezměte si lehké a sbalitelné přezůvky. Na chatách bývají k zapůjčení i erární hadrové papuče, které ale nemusí vystačit pro všechny. Na všech navštívených chatách je možnost osprchovat se. S horkou vodou však raději příliš nepočítejte. Členové Alpenverein mají slevu 1.200 Kč z ceny zájezdu. Členský průkaz je třeba míst s sebou.

Strava

Po celou dobu přechodu se každý stravuje z vlastních zásob. Protože vše poneseme na zádech, nemá smysl množství jídla přehánět. Když by vám náhodou potraviny nevyšly, vždy si můžete koupit jídlo na chatách. Zdejší chaty jsou vcelku daleko od civilizace a ceny jídla tomu bohužel odpovídají, takže se případně vybavte dostatečnou hotovostí. Na chatách se vaří, cena tříchodové večeře + snídaně se pohybuje kolem 30 €. Pro vaření z vlastních zásob je u každé chaty určena některá venkovní terasa, aby se minimalizovalo riziko požáru, který je pro tyto dřevěné budovy mimo dosah hasičů smrtonosný. Respektujme tedy pokyny personálu. To se týká i zákazu kouření na chatách.

Doprava

Sraz všech účastníků zájezdu je na parkovišti ve Sportgastein (cca 13:00 hod.). Dopravit se můžete vlastním vozy, nebo můžete využít organizované dopravy (příplatek 1.800 Kč). Pokud k přepravě využijete vlak, pak se z Bad Gastein do Sportgastein, odkud nás čeká výstup na hřeben, dopravíte místní pravidelnou linkou (není v ceně zájezdu). 

Nástupní místa

Brno - OD Tesco

Náročnost

Jedná se o 5 denní vysokohorský přechod vybrané části Vysokých Taur (Hohe Tauern). Půjdeme 5 dnů bez setkání s auty a všechno vybavení si poneseme na zádech. Zvažte proto každou maličkost, kterou si s sebou vezmete. Podobné túry se v Alpách chodí tak, že si berete jen energeticky vydatné jídlo (čokoláda, sušenky, rozinky apod.) na túry přes den. Snídaně a večeře se kupují na chatách. V menším batohu nesmí chybět láhev na vodu, osobní minilékárnička, minimum náhradního oblečení, přičemž se klade důraz na kvalitu a univerzálnost oděvu do nepříznivých podmínek, které se ve velkých výškách mohou blížit zimě. Pokud si budete připravovat jídlo z vlastních zásob, myslete na hmotnost. Snídaně mohou být klidně studené (müsli + instantní či kondenzované mléko apod. ), večeře je dobré připravovat ve dvojici či trojici na jednom vařiči a v jedné nádobě. Během výstupu na Schareck je třeba počítat s několika vzdušnými pasážemi zajištěnými ocelovým lanem (túru lze vynechat) Zájezd odpovídá náročnosti č. 3/5 bodové škály.

Další info

Cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí platný občanský průkaz.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Alpské vandry

Alpské vandry

16. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Bosnou s krosnou

Bosnou s krosnou

10. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Dolomity - turisticky po stopách 1. světové války

Dolomity - turisticky po stopách 1. světové války

9. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Dolomity turisticky

Dolomity turisticky

12. 6. - 16. 6. 2024 Chci to vidět
Francouzské Alpy - trek s ubytováním na chatách

Francouzské Alpy - trek s ubytováním na chatách

27. 6. - 4. 7. 2024 Chci to vidět
Francouzské Alpy - trek se stanem

Francouzské Alpy - trek se stanem

27. 6. - 4. 7. 2024 Chci to vidět
Hřebenovka Julských Alp

Hřebenovka Julských Alp

31. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Indický Ladakh nalehko

Indický Ladakh nalehko

27. 8. - 14. 9. 2024 Chci to vidět
Korsika - GR 20

Korsika - GR 20

17. 8. - 29. 8. 2024 Chci to vidět
Nepál - okruh okolo Manaslu

Nepál - okruh okolo Manaslu

20. 10. - 9. 11. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Engadin na kole i pěšky

Švýcarsko - Engadin na kole i pěšky

28. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - turistika v Bernských Alpách

Švýcarsko - turistika v Bernských Alpách

5. 8. - 11. 8. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Walliské Alpy

Švýcarsko - Walliské Alpy

21. 7. - 28. 7. 2024 Chci to vidět
Vâlcan a Retezat

Vâlcan a Retezat

16. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět