Kostarika

Kostarika

15 dní / 33 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

3. 4. - 17. 4. 2021
č. zájezdu: 221354A-01
cena 33 800 Kč

Tropické poklady střední Ameriky

Kostarika, tropickými pralesy pokryté „Švýcarsko Střední Ameriky“, nabízí milovníku přírody vše, po čem touží. Procházky džunglí s pozorováním divokých zvířat. Výstupy na sopky i lenošení na plážích u teplých moří. Vzrušení při sjíždění divokých řek nebo „letu“ na ocelovém laně nad pralesem. Osvěžení v tůních pod vodopády i relax v termálních pramenech….
Nedotčenou přírodu Kostariky zblízka prozkoumáme v mlžném horském lese rezervace Santa Elena i na nekonečných vodních kanálech Tortuguera. Se zájemci se projdeme po můstcích zavěšených v korunách stromů nebo prosvištíme nad pralesem na ocelovém laně. V NP Manuel Antonio budeme pozorovat opičky malpy kapucínské. Vyšplháme se k jezeru ukrytému v kráteru sopky Barva i k azurové laguně Ría Celeste. V hlavním městě San José si prohlédneme kostarickou chloubu, Národní divadlo. Zájemci si také vyzkouší rafting na tropické řece Pacuare. Na závěr si užijeme afrokaribského reggae, výborného jídla a úžasného koupání na bělostných plážích Karibiku.

7x je snídaně zahrnuta v ceně

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 25.000 Kč včetně tax)
  • vstupy do památek a muzeí, do soukromých rezervací, zahrad apod., fakultativní výlety a volitelné aktivity

Program zájezdu

1. - 2.den

Přílet do hlavního města Kostariky – San José. Kávovými plantážemi Valle Central vyjedeme na úbočí vulkánu Barva (2906 m) a bujnou tropickou vegetací pěšky vystoupáme k laguně ukryté v kráteru. Barva bývá označována jako skrytý drahokam, neboť nabízí jeden z nejlepších výletů bez davů turistů. Poté přejedeme do Fortuny de San Carlos.

3. - 4. den

FORTUNA ležící pod dokonalým kuželem aktivní sopky Arenal bude naší základnou pro výlety do okolí. Nenáročný trek v NP Tenorio nás zavede k blankytně modré řece Río Celeste a vodopádu padajícímu do azurové laguny. Zájemci mohou zvolit relax v některém z proslulých místních termálů nebo se zchladit pod vodopádem La Fortuna. Vyhlídkovou silnicí a lodí po jezeře Arenal se přesuneme do horské oblasti MONTEVERDE Santa Elena v Kordilléře Tilarán. Zde vzniklo několik rezervací a přírodních parků, které jsou magnetem pro návštěvníky z celého světa.

5. - 6. den

V rezervaci horského mlžného lesa Santa Elena se projdeme pod obrovitými stromy pokrytými mechy a broméliemi. Možná budeme mít opět štěstí a uvidíme “kecala” - barvami hýřícího ptáka, vzácného kvesala chocholatého. Se zájemci si prales prohlédneme také z výšky, z unikátních visutých můstků zavěšených nad korunami stromů.
Kdo má rád adrenalin určitě vyzkouší některou ze zdejších špičkových „zip line“ a prosviští nad vrcholky stromů zavěšený na ocelovém laně. Milovníci přírody mohou navštívit některou z expozic o místní fauně (motýli, plazi, žáby) nebo se zúčastnit exkurze na kávovou plantáž. Poté sjedeme z hor a přes řeku TÁRCOLES, plnou krokodýlů, dojedeme k pobřeží Pacifiku.

7. - 8. den

Quepos, rušné a autentické „Tico“ městečko (určitě ochutnáme zdejší skvělé „ceviche“) bude naší základnou pro návštěvu NP MANUEL ANTONIO. Tento tropický les obklopený nádhernými mořskými zátokami je považován za jeden z nejkrásnějších parků v Kostarice. V korunách stromů zahlédneme lenochody, okolo nás se budou honit malpy kapucínské a mývali nám možná ukradnou svačinu. A hlavně si konečně užijeme teploučké, průzračně tyrkysové vody a písečných pláží.
Následující den se z tropického ráje přesuneme do metropole Kostariky SAN JOSÉ. Odpoledne věnujeme prohlídce města; katedrála, historická pošta a hlavně kostarická chlouba - Národní divadlo. Volitelně lze navštívit skvělé Muzeum zlata či archeologické muzeum - Museo de Jade.

9. - 11. den

Horskou silnicí přes národní park Braulio Carrillo zamíříme ke Karibiku, do centra ochrany mořských želv - TORTUGUERA. Rozsáhlá síť sladkovodních kanálů a lagun je domovem bezpočtu živočichů; kajmanů vyhřívajících se na slunci, bazilišků, krátících si cestu po vodní hladině i největších středoamerických papoušků – ar zelených. Vypravíme se na výlet na zdejší nejvyšší kopec - Cerro Tortuguero (119 m). Zájemci mohou za rozbřesku podniknout lodní vyjížďku do nitra národního parku (s místním průvodcem) nebo vyplout na vodu v kajaku. Všichni pak budeme pozorovat okolní přírodu během 3 hodinové plavby po sladkovodních Canales de Tortuguero do Puerta Limón. Odtud přejedeme na jižní karibské pobřeží, do Cahuity.

12. - 14. den

CAHUITA – pohodové městečko s afro-karibskými kořeny a skvělou kuchyní bude naší základnou pro výlety do okolí i lenošení na pláži. Ve stejnojmenném národním parku budeme pátrat (nejen) po lenochodech. Z blízkého „hippies“ městečka Puerto Viejo si vyjedeme na kole podél pobřeží do Manzanilla a na bělostných plážích ve stínu kokosových palem okusíme ten pravý Karibik. Zájemci mohou šnorchlovat u blízkých korálových útesů, vyrazit na noční pozorování zvířat do džungle (obé s místním průvodcem) nebo navštívit blízkou kakaovou farmu. Volitelně rafting v nedotčené přírodě tropické džungle - na jedné z nejkrásnějších kostarických řek PACUARE. Návrat do San José.

15. den

Odlet domů (s ohledem na časový posun počítejte s návratem následující den - tedy 16. den zájezdu).


Ubytování

Ubytování v Kostarice bude v hotýlcích, hostelech a bungalovech převážně ve 2, popř. 3 lůžkových pokojích s příslušenstvím.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu ve vlastní režii účastníků. Hotýlky a hostely buď nabízejí snídani nebo je zde k dispozici kuchyňka. 7x je jednoduchá snídaně již zahrnuta do ceny ubytování. Středoamerická kuchyně je považována za velmi chutnou. Určitě ochutnáme gallo pinto, bez kterého se neobejde žádná snídaně, poobědvat můžeme např. ceviche a povečeříme kostarické casado. Žízeň zaženeme ovocným džusem z čerstvého tropického ovoce. Potraviny bude možné dokupovat téměř každý den. Na většině kostarického území je voda z vodovodu pitná. V některých pobřežních oblastech si raději zakoupíme vodu v PET láhvích. Ta je široce dostupná v celé zemi.

Doprava

Zahájení programu: San José
Ukončení programu: San José

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a nabídneme klientům optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Záleží na volbě každého, jestli námi nabízenou letenku využije, nebo si zajistí letenky vlastní s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu (naší nabídky využívá zhruba 97% klientů). Poté je letenka splatná obvykle do 1-2 pracovních dnů na účet CK. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Vzhledem k časovému posunu na zpáteční cestě počítejte s návratem následující den po odletu z Kostariky (tedy 16. den zájezdu).
Přímo po Kostarice se budeme pohybovat jak najatou, tak i místní hromadnou dopravou.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o zájezd expedičního typu, zaměřený na aktivní poznávání přírodních krás i památek Kostariky. Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. Výlety a procházky národními parky zvládne každý, kdo je zvyklý trochu se pohybovat. Lze je též individuálně zkrátit, popřípadě si i něco přidat. Všechny výlety budou nalehko, jen s batůžkem nezbytných maličkostí.

Další info

Vhodné zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí. Pokud jste však zvyklí cestovat s kufrem nebo taškou, měl/měla by být menších rozměrů a mít kvalitní kolečka.

Velikost skupiny
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu. Maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Počasí
V Kostarice panuje v období našeho zájezdu období sucha. Na pobřeží Karibiku a v horských oblastech Kostariky může však i zapršet. Teploty očekávejte cca od 20 do 30 °C, v horách pak mezi 15 – 25°C. Tichý oceán i Karibské moře je vyhřáté na příjemných cca 27°C.

Cestovní doklad
Budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po opuštění Střední Ameriky. Pro cestu do zemí Střední Ameriky není potřeba vízum.

Očkování
Pro cestu do Kostariky není předepsáno žádné povinné očkování, doporučené je očkování proti žloutence typu A a břišnímu tyfu. Výskyt malárie je v Kostarice ojedinělý. Vše konzultujte s lékaři specializujícími se na cestovní medicínu, rádi vám poradí také na každé hygienické stanici v místě vašeho bydliště, více se můžete dozvědět i na internetových stránkách www.ockovani-zahranici.cz.

Volitelné aktivity a vstupy (tj. mimo vstupů do národních parků a rezervací již zahrnutých do ceny zájezdu)
Termály ve Fortuně 10 - 35 USD, vstupné vodopád La Fortuna 18 USD, můstky nad korunami stromů 39 USD, zip line nad korunami stromů od 50 USD, různé expozice v Santa Eleně (motýli, plazi, žáby, exkurze do kávové plantáže) od 25 USD, vstupné do Muzea zlata v San José 14 USD, Museo de Jade 16 USD, lodní exkurze do NP Tortuguero 25 USD + 17 USD vstup do národního parku, pronájem kajaků v Tortugueru 20 USD, šnorchlování Cahuita 25 USD, večerní pozorování zvířat od 30 USD, exkurze - kakaová farma 25 USD, rafting na řece Pacuare od 99 USD.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Brazílie

Brazílie

14. 10. - 30. 10. 2021 Chci to vidět
Ekvádor

Ekvádor

12. 11. - 28. 11. 2021 Chci to vidět
Nový Zéland

Nový Zéland

3. 3. - 18. 3. 2021 Chci to vidět