Kostarika

Kostarika

15 dní / 33 600 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

Tropické poklady střední Ameriky

Kostarika, tropickými pralesy pokryté „Švýcarsko Střední Ameriky“, nabízí milovníku přírody vše, po čem touží. Procházky džunglí s pozorováním divokých zvířat. Výstupy na sopky i lenošení na plážích u teplých moří. Vzrušení při sjíždění divokých řek nebo „letu“ na ocelovém laně nad pralesem. Osvěžení v tůních pod vodopády i relax v termálech.

Zdejší nedotčenou přírodu můžeme zblízka prozkoumat např. v mlžném horském lese rezervace Santa Elena. Se zájemci se projdeme po můstcích zavěšených v korunách stromů nebo prosvištíme nad pralesem na ocelovém laně. V NP Manuel Antonio budeme pozorovat opičky malpy kapucínské, na poloostrově Osa si užijeme skvělého koupání a procházek po pacifických plážích. S místním průvodcem můžeme stopovat tapíry během volitelného výletu do NP Corcovado. Pokud to nebude kvůli zvýšené aktivitě sopky zakázáno, nevynecháme ani vyhlídku na bublající jezero v kráteru sopky Poás. V hlavním městě San José si prohlédneme kostarickou chloubu, Národní divadlo. Zájemci si také mohou vyzkoušet rafting na tropické řece Pacuare. Na závěr si užijeme afrokaribského reggae, výborného jídla a úžasného koupání na bělostných plážích Karibiku. Kdo nepospíchá domů, může s námi pokračovat k Panamskému průplavu a do nejkrásnější metropole Střední Ameriky, Panama City ve variantě Kostarika a Panamský průplav.

Cena zahrnuje

  • veškerou společnou pozemní dopravu po Kostarice
  • 14× ubytování v hotýlcích
  • průvodce
  • vstupy do NP a přírodních rezervací v rámci programu (cca 75 USD)
  • zapůjčení kola
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 25.000 Kč včetně tax)
  • vstupy do památek a muzeí, do soukromých rezervací, zahrad apod., fakultativní výlety a volitelné aktivity

Program zájezdu

1. - 2. den

Přílet do San José - hlavního města Kostariky. Kávovými plantážemi Valle Central vyjedeme do NP POÁS. Výhledy na bublající a dýmající kráter vulkánu Poás, procházka trpasličím horským lesem k laguně Botos. Přejezd do Fortuny de San Carlos ležící pod dokonalým kuželem aktivní sopky Arenal.

3. - 4. den

Užijeme si atraktivity v okolí Fortuny - koupání pod stejnojmenným vodopádem, případně i pěší túru bujnou tropickou vegetací k laguně ukryté v kráteru Cerro Chato a relax v blízkých termálech. Po vyhlídkové silnici se přesuneme kolem jezerní nádrže Arenal do horské oblasti MONTEVERDE - Santa Elena v Kordilléře Tilarán.

5. - 6. den

Projdeme se horským mlžným lesem, který je domovem barvami hýřícího ptáka, vzácného “kecala” (kvesala chocholatého). Zájemci si mohou prohlédnout prales z výšky, z visutých můstků zavěšených v korunách stromů. Dobrodružné povahy možná zvolí "let" nad vrcholky stromů zavěšeni na ocelovém laně (tzv. zip line či canopy). Poté sjedeme z hor a přes krokodýlí řeku TÁRCOLES dojedeme k pobřeží Pacifiku.

7. - 8. den

NP MANUEL ANTONIO - nádherné zátoky a písečné pláže obklopené chráněným pacifickým lesem, kde můžete spatřit opice, lenochody či leguány. Pěší výlet k vodopádům Nauyaca ukrytým v džungli, koupání v jezírkách pod vodopády. Podél pobřeží přejedeme dále k jihu, na poloostrov Osa.

9. - 11. den

Bahia Drake - nížinný tropický deštný prales, pěší výlet podél malebného pobřeží, pozorování zvířat, koupání a odpočinek pod palmami lemujícími pláže. Volitelně šnorchlování u Isla del Caňo či návštěva NP CORCOVADO. Poté se z tropického ráje přesuneme do metropole Kostariky SAN JOSÉ. Večerní prohlídka centra; kostarická chlouba - Národní divadlo, katedrála …

12. - 15. den

Možnost raftingu na jedné z nejkrásnějších kostarických řek PACUARE v nedotčené přirodě tropické džungle. Přejezd banánovníkovými plantážemi k pobřeží Karibiku. CAHUITA - uvolněná atmosféra městečka s afro-karibskými kořeny, reggae a pikantní kuchyně. Procházka v NP Cahuita; pozorování zvířat, koupání na bělostných plážích ve stínu kokosových palem, možnost šnorchlování u blízkých korálových útesů. „Hippies“ městečko Puerto Viejo,projížďka na kole podél pobřeží do rezervace Gandoca - Manzanillo. Návrat do San José a odlet domů (s ohledem na časový posun počítejte s návratem následující den - tedy 16. den zájezdu).

Ubytování

Ubytování na Kostarice bude v jednoduchých hotýlcích, hostelech a bungalovech ve 2 i více lůžkových pokojích.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu ve vlastní režii účastníků. Hotýlky a hostely buď nabízejí snídani nebo je zde k dispozici kuchyňka. Někdy je jednoduchá snídaně již zahrnuta do ceny ubytování. Středoamerická kuchyně je považována za velmi chutnou. Určitě ochutnáme gallo pinto, bez kterého se neobejde žádná snídaně, poobědvat můžeme např. ceviche a povečeříme kostarické casado. Žízeň zaženeme ovocným džusem z čerstvého tropického ovoce. Potraviny bude možné dokupovat téměř každý den. Pitná voda se dá všude na místě zakoupit v PET láhvích. Pít vodu z kohoutku se nedoporučuje v některých pobřežních oblastech, v horách je voda z vodovodu pitná.

Doprava

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a nabídneme klientům optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Záleží na volbě každého, jestli námi nabízenou letenku využije, nebo si zajistí letenky vlastní s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu (naší nabídky využívá zhruba 97% klientů). Poté je letenka splatná obvykle do 1-2 pracovních dnů na účet CK. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Vzhledem k časovému posunu na zpáteční cestě počítejte s návratem následující den po odletu z Kostariky (tedy 16. / 20. den zájezdu).

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. Jedná se o zájezd expedičního typu, zaměřený na aktivní poznávání přírodních krás i památek Kostariky. Všechny výlety však budou nalehko, jen s batůžkem nezbytných maličkostí.

Další info

Vhodné zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí. Kufr není pro tento zájezd vhodný.

Velikost skupiny
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Počasí
V Kostarice panuje v období našeho zájezdu období sucha. Na pobřeží Karibiku a v horských oblastech Kostariky může však i zapršet. Teploty očekávejte cca od 20 do 30 °C, v horách pak mezi 15 – 25°C. Tichý oceán i Karibské moře je vyhřáté na příjemných cca 27°C.

Cestovní doklad
Budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po opuštění Střední Ameriky. Pro cestu do zemí Střední Ameriky není potřeba vízum.

Očkování
Pro cestu do Kostariky není předepsáno žádné povinné očkování, doporučené je očkování proti žloutence typu A a břišnímu tyfu. Výskyt malárie je v Kostarice ojedinělý.

Volitelné aktivity a vstupy (tj. mimo vstupů do národních parků a rezervací již zahrnutých do ceny zájezdu)
Kostarika oplývá nesčetnými přírodními krásami, bohatou zvířenou a návštěvníkům se zde nabízí nepřeberné množství jedinečných aktivit. Např. málokde na světě máte tak velkou šanci uvidět zvířata přímo v pralese. Je však třeba se připravit na to, že Kostaričané si nechají za vše dobře zaplatit a Kostarika tudíž patří z hlediska turistických služeb (vstupné, cena aktivit) mezi dražší destinace. Níže uvádíme výčet přibližných cen vstupů a volitelných aktivit, ze kterých si můžete během zájezdu vybrat ty, které vás zajímají.
Vodopád Fortuna 20 USD, termály Fortuna od 30 USD, vstupné Cerro Chato 10 USD, můstky v korunách stromů 35 USD, canopy (zip line) nad korunami stromů 50 USD, coffe tour cca 30 USD, exkurze do NP Corcovado 70 - 90 USD dle navštívených míst, šnorchlování Isla de Caňo 80 USD, šnorchlování Cahuita 25 USD, večerní pozorování zvířat od 20 USD, rafting na řece Pacuare 100 USD, návštěva záchranné stanice zvířat v Puerto Viejo 20 USD.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba měsíc před odjezdem.

Podobné zájezdy

Brazílie

Brazílie

17. 10. - 2. 11. 2020 Chci to vidět
Ekvádor

Ekvádor

5. 2. - 21. 2. 2021 Chci to vidět