Jednodenní túry a květinový festival na Madeiře

Za zážitky bez obav

Jednodenní túry a květinový festival na Madeiře

8 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

jednodenní turistika a jedinečný květinový svátek na rajském ostrově

Tato akce je určena pro všechny milovníky exotické květeny, zvláště pak orchidejí, fotografy i botaniky, ale také pro ty z vás, kteří máte rádi nespoutanou přírodu a přitom se neradi vláčíte s těžkým batohem na zádech. Po celou dobu budeme ubytováni v příjemném apartmánu, odkud budeme téměř každý den vyrážet nalehko za poznáním i na půl až celodenní výlety po krásných pralesních levádách, útesech či horských cestách. Navíc se staneme svědky neobyčejné události – budeme spolu s ostatními ostrovany prožívat jedinečný „Květinový festival“, jeden z nejvýznamnějších svátků roku na Madeiře. Při této úchvatné podívané budou v záplavách orchidejí, strelícií, anturií, kal a desítek dalších květin ulicemi města tančit za doprovodu muziky stovky vyšňořených tanečníků a tanečnic oděných do neuvěřitelně barevných květinových kostýmů.

  • Ubytování v **** apartmánech s vlastní kuchyňkou a sociálním zařízením v centru Funchalu

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (jedná se o jeden z turisticky nejnavštěvovanějších termínů roku a cena letenek se může pohybovat mezi 14.000 - 19.000 Kč a je potřeba počítat s jedním či dvěma přestupy, avšak s trochou štěstí se dají sehnat i letenky za cca 13.000 Kč bez přestupu)
  • vstupy do muzeí, památek a botanických zahrad
  • lanovku na Monte cca 12,5 EUR

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

První den přílet na Madeiru, ubytování v penzionu a aklimatizace.
Druhý den prohlídka hlavního města ostrova – Funchalu (dopoledne velká tržnice s barevnými květinovými trhy, ulička malovaných dveří,  katedrála , odpoledne poutní kostelík Monte, fakultativní možnost návštěvy tropické botanické zahrady nebo bláznivé jízdy ulicemi města na proutěných sáních. 

3. - 4. den

Třetí den dopoledne návštěva druhého nejvyššího útesu v Evropě - Cabo Girao (580 m), ke kterému se dostaneme po levadě do Norte (↔ 8 km). 
Odpoledne se na jedinečném květinovém festivalu ve Funchalu staneme svědky nejúchvatnější podívané v roce - alegorického květinového průvodu. 
Následující den zajedeme do Ribeiro Frío se pstruží farmou, podíváme se na skvostnou vyhlídku Balcoes s úžasnými výhledy na centrální horský masiv, podnikneme výlet unikátním vřesovco-vavřínovým pralesem a levadou do Furado (↔ 15 km). 

5. - 6. den

Zavítáme na východní výběžek Ponta de São Lourenço a jedinou přírodní písečnou pláž Madeiry - Prainha, kde se můžeme smočit ve vlnách Atlantiku (→ 8,5 km). 
Následující den se projdeme po levadě Caldeirao Verde (↔ 6 km) a na zpáteční cestě navštívíme vesničku Santana na severu ostrova s typickými domečky se slaměnou střechou.

7. - 8. den

S ostrovem se rozloučíme vydatnou túrou po divokém a skalnatém severovýchodním pobřeží (↔ 17 km), část trasy vede přímo po hraně vysokých útesů spadajících rovnou do oceánu. Výlet je završen návštěvou městečka Porto da Cruz s možností koupání a exkurzí v unikátní staré fabrice na výrobu třtinového rumu s ochutnávkou.
Poslední den volné dopoledne s fakultativní možností plavby na replice korábu Kryštofa Kolumba pod útes Cabo Girao

Ubytování

Ubytujeme se na 7 nocí v **** apartmánech přímo v centru hlavního města Funchalu, odkud budeme vyrážet na výlety. Apartmány jsou vždy dvoulůžkové (pro 4 nebo 6 osob) s vlastním sociálním zařízení, vybavenou kuchyňkou (lednička, mikrovlnná trouba, plotýnkový vařič, příslušenství pro přípravu čaje a kávy, nádobí). V některých apartmánech bude i jídelní stůl a samostatný obývací pokoj. Postele jsou vybaveny lůžkovinami, k dispozici jsou také ručníky a fén. V penzionu je možnost připojit se k wi-fi zdarma. Výhodou je skvělá pozice v samém srdci Funchalu – za rohem najdete nespočet obchůdků, restaurací, pekáren, obchodní centrum, městský park....

Strava

V ceně ubytování jsou snídaně formou bufetu, tedy pečivo (světlé i tmavé) s máslem, marmeládou, šunkou, salámem, sýrem, jogurt, čerstvé ovoce, moučník, cornflakes, k pití pak káva, čaj, mléko, ovocný džus. Po zbytek dne se budete stravovat z vlastních či dokoupených zásob. Apartmány, ve kterých budeme ubytování nabízí možnost vaření, je tedy možné připravit si svačiny na túry i večeři.  V blízkosti apartmánů je však několik restaurací a barů, kde se dá dobře a levně najíst a vřele doporučujeme vyzkoušet místní stravu (především dobré ryby, steaky, místní polévky, apod.).
Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Doprava

Společná doprava po ostrově bude zajištěna pronajatým mikrobusem či MHD.

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.
Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. Túry nejsou nikterak náročné, denně ujdeme cca 8 - 15 km s převýšením 400 - 500 m. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Všechny túry jdeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem.

Další info

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 15 účastníků + 1 průvodce.

Cestovní doklady
Pro cestu na Madeiru nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Madeirská vína

Milan Jána

Uprostřed nekonečných vod Atlantického oceánu leží malý, hornatý a zelený portugalský ostrov – Madeira. Má mnoho přízvisek, je ost...

více

Z toulek po Madeiře

Milan Jána a Veronika Skálová, Eva Foltová

Vyrazíte-li přes devatero hor a devatero řek směrem na západ, dojedete k nekonečným vlnám tyrkysového Atlantiku. Zde, necelých 1.0...

více

Podobné zájezdy

Kanárské ostrovy - Tenerife

Kanárské ostrovy - Tenerife

11. 4. - 18. 4. 2025 Chci to vidět
Madeira - horský přechod

Madeira - horský přechod

21. 10. - 28. 10. 2024 Chci to vidět
Madeira - jednodenní túry

Madeira - jednodenní túry

28. 10. - 4. 11. 2024 Chci to vidět