Mallorca - jednodenní túry

Mallorca - jednodenní túry

8 dní / 14 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

18. 9. - 25. 9. 2020
č. zájezdu: 220870A-01
cena 14 500 Kč

za přírodními krásami slunného ostrova

Španělský ostrůvek Mallorca si leckdo představí jako plážový ráj ve Středozemním moři. Málokdo už ale ví, že tento ostrov s průměrně 300 slunečnými dny v roce nabízí aktivnějším turistům mnohem více. Při jednodenních výletech budeme objevovat nejkrásnější zákoutí horského masivu Serra de Tramuntana, rozeklané útesy na pobřeží,krásné dubové a borovicové lesy, jeskyně s unikátní krápníkovou výzdobou, kamenné horské vesničky, středověkéhrady i obranné věže. Ochutnáme výtečná vína a pravý dovolenkový relax nasajeme na parádních plážích. Jarní a podzimní termín zaručuje velmi příjemné klima během výletů. jaře bývá v horách ještě dostatek vody a kvete spousta květin, což ocení zejména botanici. Na podzim zase dozrává víno a bývá teplejší moře. Ubytování po celou dobu zájezdu v penzionu v hlavním městě Palma de Mallorca, odkud budeme vyrážet nalehko na půl- až celodenní výlety a občas i za poznáním a historií. Zájezd je možné prodloužit o přechod hřebene Serra de Tramuntana (viz zájezd Mallorca - horský přechod, který termínově navazuje).

Cena zahrnuje

  • veškerou společnou dopravu po ostrově
  • 7x nocleh v penzionu
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 3.500 Kč včetně tax s nízkonákladovou leteckou spol. z Bratislavy nebo od 5.000 Kč včetně tax z Prahy a Vídně)

Program zájezdu

1.–2. den

Přílet na Mallorcu, ubytování v penzionu a aklimatizace. Prohlídka hlavního města ostrova – PALMA DE MALLORCA (středověké hradby, množství kostelů, tržnice, královský palác Almudaina, pobřežní promenáda s přístavem, arabské lázně, impozantní katedrála Sa Seu, pro zájemce návštěva královského hradu Castell de Bellver s unikátní kruhovou hradbou).

3.–4. den

Výlety po lesích a útesech v oblasti Port ď Andratx s krásnými výhledy na „Dračí ostrov“ SA DRAGONERA a možností koupání. Na poloostrově ALCÚDIA podnikneme celodenní túru od kláštera Victòria po vápencových útesech, vyšplháme až na vyhlídkový kopec TALAYA ALCÚDIA (446 m). Cestou možnost koupání v krásné zátoce Platja ďes Coll Baix mezi skalami.

5. den

Celodenní túra nás zavede na tzv. „Matterhorn MallorcyPUIG DE GALATZÓ (1.026 m) s fascinujícími výhledy na celý horský masiv Serra de Tramuntana.

6.–8. den

Celodenní túra k vodopádu Es Freu a na kopec PUIG D‘ALARÓ (825 m) s ruinami středověkého hradu, poutním kostelíkem a panoramatickými rozhledy do okolní krajiny. Výlet do pobřežního městečka Porto Cristo, kde navštívíme unikátní krasovou COVES DEL DRAC (Dračí jeskyni) s monumentálními dómy, podzemním jezerem a nádhernou krápníkovou výzdobou. Kromě toho se též projdeme po útesech nad pobřežím a na závěr se vykoupeme v moři. Na závěr odlet z Palma de Mallorca zpět domů.

Ubytování

Ubytujeme se v příjemném penzionu přímo v centru hlavního města Palma de Mallorca, odkud budeme vyrážet na výlety. Pokoje jsou většinou 2-3 lůžkové se společným sociálním zařízením. Postele jsou vybaveny lůžkovinami.

Strava

Stravování je ve vlastní režii. Můžete si dovézt buď zásoby z domova nebo ochutnávat speciality mallorské kuchyně. Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Doprava

Nástupní místa

Náročnost

Budeme vyrážet na nenáročné půl- až celodenní turistické výlety po celém ostrově. Všechny túry absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Po celý týden budeme vyrážet hvězdicovitě z jednoho penzionu v historickém centru hlavního města Palma de Mallorca.

Další info

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Cestovní doklady
Pro cestu na Mallorcu nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Podobné zájezdy

Hory Kréty

Hory Kréty

30. 9. - 7. 10. 2020 Chci to vidět
Kanárské ostrovy - Lanzarote

Kanárské ostrovy - Lanzarote

21. 10. - 28. 10. 2020 Chci to vidět
Kanárské ostrovy - Tenerife

Kanárské ostrovy - Tenerife

6. 11. - 16. 11. 2020 Chci to vidět