Mallorca - jednodenní túry

Mallorca - jednodenní túry

8 dní / 12 600 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

za přírodními krásami slunného ostrova

Španělský ostrůvek Mallorca si leckdo představí jako plážový ráj ve Středozemním moři. Málokdo už ale ví, že tento ostrov s průměrně 300 slunečnými dny v roce nabízí aktivnějším turistům mnohem více. Při jednodenních výletech budeme objevovat nejkrásnější zákoutí horského masivu Serra de Tramuntana, rozeklané útesy na pobřeží,krásné dubové a borovicové lesy, jeskyně s unikátní krápníkovou výzdobou, kamenné horské vesničky, středověkéhrady i obranné věže. Ochutnáme výtečná vína a pravý dovolenkový relax nasajeme na parádních plážích. Jarní a podzimní termín zaručuje velmi příjemné klima během výletů. jaře bývá v horách ještě dostatek vody a kvete spousta květin, což ocení zejména botanici. Na podzim zase dozrává víno a bývá teplejší moře. Ubytování po celou dobu zájezdu v penzionu v hlavním městě Palma de Mallorca, odkud budeme vyrážet nalehko na půl- až celodenní výlety a občas i za poznáním a historií. Zájezd je možné prodloužit o přechod hřebene Serra de Tramuntana (viz zájezd Mallorca - horský přechod, který termínově navazuje).

Cena zahrnuje

  • veškerou společnou dopravu po ostrově
  • 7x nocleh v penzionu
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 3.500 Kč včetně tax s nízkonákladovou leteckou spol. z Bratislavy nebo od 5.000 Kč včetně tax z Prahy a Vídně)

Program zájezdu

1.–2. den

Přílet na Mallorcu, ubytování v penzionu a aklimatizace. Prohlídka hlavního města ostrova – PALMA DE MALLORCA (středověké hradby, množství kostelů, tržnice, královský palác Almudaina, pobřežní promenáda s přístavem, arabské lázně, impozantní katedrála Sa Seu, pro zájemce návštěva královského hradu Castell de Bellver s unikátní kruhovou hradbou).

3.–4. den

Výlety po lesích a útesech v oblasti Port ď Andratx s krásnými výhledy na „Dračí ostrov“ SA DRAGONERA a možností koupání. Na poloostrově ALCÚDIA podnikneme celodenní túru od kláštera Victòria po vápencových útesech, vyšplháme až na vyhlídkový kopec TALAYA ALCÚDIA (446 m). Cestou možnost koupání v krásné zátoce Platja ďes Coll Baix mezi skalami.

5. den

Celodenní túra nás zavede na tzv. „Matterhorn MallorcyPUIG DE GALATZÓ (1.026 m) s fascinujícími výhledy na celý horský masiv Serra de Tramuntana.

6.–8. den

Celodenní túra k vodopádu Es Freu a na kopec PUIG D‘ALARÓ (825 m) s ruinami středověkého hradu, poutním kostelíkem a panoramatickými rozhledy do okolní krajiny. Výlet do pobřežního městečka Porto Cristo, kde navštívíme unikátní krasovou COVES DEL DRAC (Dračí jeskyni) s monumentálními dómy, podzemním jezerem a nádhernou krápníkovou výzdobou. Kromě toho se též projdeme po útesech nad pobřežím a na závěr se vykoupeme v moři. Na závěr odlet z Palma de Mallorca zpět domů.

Ubytování

Ubytujeme se v příjemném penzionu přímo v centru hlavního města Palma de Mallorca, odkud budeme vyrážet na výlety. Pokoje jsou většinou 2-3 lůžkové se společným sociálním zařízením. Postele jsou vybaveny lůžkovinami.

Strava

Stravování je ve vlastní režii. Můžete si dovézt buď zásoby z domova nebo ochutnávat speciality mallorské kuchyně. Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Doprava

Nástupní místa

Náročnost

Budeme vyrážet na nenáročné půl- až celodenní turistické výlety po celém ostrově. Všechny túry absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Po celý týden budeme vyrážet hvězdicovitě z jednoho penzionu v historickém centru hlavního města Palma de Mallorca.

Další info

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Cestovní doklady
Pro cestu na Mallorcu nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Podobné zájezdy

Kanárské ostrovy - Lanzarote

Kanárské ostrovy - Lanzarote

21. 10. - 28. 10. 2020 Chci to vidět
Kanárské ostrovy - Tenerife

Kanárské ostrovy - Tenerife

6. 11. - 16. 11. 2020 Chci to vidět