Julské Alpy

Za zážitky bez obav

Julské Alpy

5 dní / 6 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

17. 7. - 21. 7. 2024
č. zájezdu: 224901B-01
cena 6 800 Kč
21. 8. - 25. 8. 2024
č. zájezdu: 224901B-02
cena 6 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

jednodenní túry Triglavským národním parkem s ubytováním na horské chatě

Z hlubokých kaňonů se s burácením vynořují nespoutané říčky a nacházejí klid v ledovcových jezerech nastavujících zrcadlo nebi. Hluboké lesy si předávají vládu s kvetoucími koberci protěží, hořců a zvonků, na které malíř spotřeboval snad všechny barvy duhy. Tu a tam ukončí pokojné ticho hvizdem svišť, který vykoukne ze svého podzemního hradu, a z rozeklaných kamenných vrcholů shlíží na okolní majestát rozvážní kozorožci. Stezky mezi sedly nás za zvuku ovčích a kravských zvonců povedou neomylně k horským chatám. Jedna z nich se stane naší základnou, kde po dvě noci složíme hlavu, ochutnáme místní pochutiny, čaje i pálenky z místních strání a nabereme síly pro další objevování tohoto osobitého pohoří. 
Členové Alpenverein nebo ČHS Trio dostanou slevu za ubytování 500 Kč. (podmíněno předložením platné karty na chatách při ubytování).

Cena zahrnuje

Průvodci

Lenka Přikrylová

17. 7. - 21. 7. 2024 / č.zájezdu 224901B-01

Jsem sportovec tělem i duší. Vystudovala jsem fyzioterapii a aplikovanou kineziologii společně s kondičním tréninkem na Fakultě Sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně.
Co se týče profesního hlediska, tak pracuji jako fyzioterapeut v ambulanci, ale působím i jako fyzioterapeut české ...

Dozvědět se více

Katarína Ruschková

21. 8. - 25. 8. 2024 / č.zájezdu 224901B-02

Máma dvou dospělých synů, která vyměnila provázení vlastních dětí a přátel za možnost potkávat se s novými lidmi na kudrnovských zájezdech. Ráda sedá za řídítka kola, ale miluje i hory se všemi krásami, které nabízejí. Její oblíbenou horskou lokalitou jsou Julské Alpy, kolo ráda prohání kolem ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.-2. den

Ve 23:00 odjezd z Brna. Noční přejezd do slovinských Julských Alp ke krásnému Bohinjskému jezeru (525 m). Odtud vyrazíme přes malebné podhorské vísky Ribčev Laz a Starou Fužinu k chatě KOČA NA PLANINI PRI JEZERU (1.453 m), idylicky položené na břehu jezera, kde se ubytujeme. Úvodní túra má dvě varianty, lesní (↑ 1.075 m ↔ 12 km) nebo s výstupem na vrch Pršivec (1.761 m) s okolními horami jako na dlani (↑ 1.350 m ↔ 14 km). Vrch Pršivec lze zdolat také na lehko z chaty Koča na Planině, kde budeme ubytováni 2 noci (↔ 2,15 hod).

3. den

Od chaty se vydáme nalehko přes planinu Dedno polje do sedla Vrata (2.240 m). Za příznivého počasí vystoupíme na vrchol KANJAVEC (2.568 m) s úžasnými panoramatickými výhledy na Triglav i širé okolí. Sestoupíme nádhernou horskou DOLINOU SEDMI TRIGLAVSKÝCH JEZER a fotogenickými horskými planinami zpět na „naši“ chatu (delší trasa ↑ 1.473 m ↔ 21 km, kratší trasa bez Kanjavce ↑ 1.233 m ↔ 19 km).

4.-5. den

Pro náš sestup z hor jsou přichystány dvě varianty. Ta první pohodovější a kratší přes Planinu v Lazu, Pl. Grintovica, Pl. Koča na Vojah k Bohinjskému jezeru (↑ 1.460 m ↔ 15 km). Ta druhá náročnější a delší varianta (↑ 662 m ↓ 1370 m ↔ 23,5 km) vedoucí přes Planinu v Lazu, sedlo Miseljski preval (1.995 m) a horskou chatu VODNIKOV DOM (1.817 m) s výhledy na úchvatné skalnaté scenérie nejvýchodnější části Julských Alp i nejvyšší horu Triglav. Z Vodníkova domu sestoupíme k vesničce Rudne polje, kde nás bude čekat autobus. Závěrečnou třešínku na dortu si vychutnáme v půvabném, okouzlujícím a turisticky tepoucím městečku Bled. Zde na nás čeká koupačka, procházka či večeře za svitu měsíce a jeho paprsků odrážejících se na hladině Bledského jezera. Na noc vyrazíme k domovu, do Brna se vrátíme v brzkých ranních hodinách.

Ubytování

Ubytujeme se na útulné chatě Koča na Planini pri jezeru v nadmořské výšce 1.453 m. Jedná se o klasickou slovinskou horskou chatu s ubytováním ve společných noclehárnách. Postele jsou vybaveny dekou a jednorázovým povlečením, nepotřebujete tedy lůžkoviny ani spací pytel.
Členové Alpenverein či ČHS Trio mají nárok na slevu 500 Kč z ceny zájezdu (podmíněno předložením platné karty na chatách při ubytování). Podrobnosti a přihlášku do členství v Alpenvereinu najdete ZDE.

Strava

Stravování je po celou dobu ve vlastní režii. Na chatě chutně vaří a ideálním řešením je tedy využít místní polopenzi, obzvlášť pro úsporu hmotnosti batohu. Pro vaření z vlastních zásob je u chaty určena některá venkovní terasa, manipulace s otevřeným ohněm uvnitř je zakázána. Zájemci o polopenzi na chatě, uveďte tento požadavek předem při objednávce. Platí se až na místě (cena cca 20 Eur/os./den). Na chatě si také můžete vybrat pouze ze snídaní (např. míchaná vajíčka, pohanková kaše, párky, atd.) od 10 Eur nebo večeří (např. segedínský guláš, šišky s tvarohem, makarony s masem, atd.) od 12 Eur. Objednávka i platba a na místě. 

Doprava

Cestujeme zájezdovým autobusem, který budeme na návoz tam i zpět sdílet ještě s ferratovou skupinou Triglav.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti 3 - 4 z 5 stupňové škály. Délky jednotlivých túr a převýšení jsou uvedené u programu jednotlivých dní. Některé túry mají jednodušší a náročnější variantu. Čtvrteční výstup k chatě a sobotní sestup zpět do doliny budeme absolvovat s veškerým vybavením na zádech. Balte proto s rozvahou. Sobotní túru absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem.

Další info

Zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí. Vzhledem k ubytování na horské chatě a také náročnosti túr je optimální objem cca 35 -40 l.

Speciální vybavení
Na tento typ zájezdu si vystačíte s běžným turistickým vybavením - tedy kvalitní trekové boty na túry, nepromokavá a neprofukavá bunda (nejlépe s membránou), funkční prádlo jako spodní vrstva, pohodlné outdoorové kalhoty a další běžné turistické vybavení (podrobnější rozpis doporučeného vybavení vám zašleme v rodokapsu).

Skupina a průvodce
Maximální kapacita skupiny je 20 účastníků + 2 průvodci. Jeden z průvodců vede skupinu vpředu a druhý doprovází pomalejší část skupiny. 

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Po stopách bájného Zlatoroga

Lucie Šímová a Hynek Vrzala, Dominika Sommerová

Jen málokterá země se dokáže pochlubit takovou úctou ke svému přírodnímu bohatství, jako Slovinsko. Tato nejsevernější z bývalých ...

více

Podobné zájezdy

Alpské vandry

Alpské vandry

16. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Dachstein turisticky

Dachstein turisticky

1. 8. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Dolomity turisticky

Dolomity turisticky

12. 6. - 16. 6. 2024 Chci to vidět
Hřebenovka Julských Alp

Hřebenovka Julských Alp

31. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Národní park Hohe Tauern

Národní park Hohe Tauern

21. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět
Slovinsko s dětmi

Slovinsko s dětmi

4. 8. - 9. 8. 2024 Chci to vidět
Solná komora turisticky

Solná komora turisticky

8. 8. - 11. 8. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Walliské Alpy

Švýcarsko - Walliské Alpy

21. 7. - 28. 7. 2024 Chci to vidět
Triglav

Triglav

3. 8. - 7. 8. 2024 Chci to vidět