Julské Alpy

Za zážitky bez obav

Julské Alpy

5 dní / 6 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

27. 7. - 31. 7. 2022
č. zájezdu: 222809-01
cena 6 500 Kč
9 volných míst
24. 8. - 28. 8. 2022
č. zájezdu: 222809-02
cena 6 500 Kč
17 volných míst

jednodenní túry Triglavským národním parkem s ubytováním na horské chatě

Z hlubokých kaňonů se s burácením vynořují nespoutané říčky a nacházejí klid v ledovcových jezerech nastavujících zrcadlo nebi. Hluboké lesy si předávají vládu s kvetoucími koberci protěží, hořců a zvonků, na které malíř spotřeboval snad všechny barvy duhy. Tu a tam ukončí pokojné ticho hvizdem svišť, který vykoukne ze svého podzemního hradu, a z rozeklaných kamenných vrcholů shlíží na okolní majestát rozvážní kozorožci. Stezky mezi sedly nás za zvuku ovčích a kravských zvonců povedou neomylně k horským chatám. Jedna z nich se stane naší základnou, kde po dvě noci složíme hlavu, ochutnáme místní pochutiny, čaje i pálenky z místních strání a nabereme síly pro další objevování tohoto osobitého pohoří. 
Členové ČHS mají nárok na slevu 500 Kč z ceny zájezdu (podmíněno předložením platné karty na chatách při ubytování).

Cena zahrnuje

Průvodci

Aleš Linhart

27. 7. - 31. 7. 2022 / č.zájezdu 222809-01

V Aldově deníčku se to vždy hemžilo pětkami – nejtěžšími bajkovými zájezdy. Průpravou orienťák, nadšený bajker, který se nejlépe vyřádí na Balkáně, krajině bez zákazů a příkazů vybízející k svobodnému objevování. Jeho doménou jsou Albánie MTB, Makedonie MTB, Černá Hora. Když přesedlal na silničku, ...

Dozvědět se více

Kateřina Špirochová

27. 7. - 31. 7. 2022 / č.zájezdu 222809-01

Nejpravděpodobněji ji zastihnete na půdě Ústavu Dálného východu nebo v Japonsku, ale ráda se toulá i po Evropě a ostatních koutech Asie. Má ráda přechody hor, chrámy a historická města, stejně jako neonové poutače, nudle na stojáka a klábosení s místními.

Dozvědět se více

Dominika Sommerová

24. 8. - 28. 8. 2022 / č.zájezdu 222809-02

Doda je světoběžnice s pevnými kořeny pod Radhoštěm. Doma za pecí se ale moc neohřeje. S podzimem odlétá do teplých krajin, v jarních měsících přichází na chuť severní polokouli a přesouvá své trvalé bydliště (stan a spacák) na Balkán. Ten jí přirostl k srdci a stal se druhým domovem. Obdivuhodné ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

1.-2. den

Ve 23:00 odjezd z Brna. Noční přejezd do slovinských Julských Alp ke krásnému Bohinjskému jezeru (525 m). Odtud vyrazíme přes malebné podhorské vísky Ribčev Laz a Starou Fužinu k chatě KOČA NA PLANINI PRI JEZERU (1.453 m), idylicky položené na břehu jezera, kde se ubytujeme. Úvodní túra má dvě varianty, lesní (↑ 1.075 m ↔ 12 km) nebo s výstupem na vrch Pršivec (1.761 m) s okolními horami jako na dlani (↑ 1.350 m ↔ 14 km). Vrch Pršivec lze zdolat také na lehko z chaty Koča na Planině, kde budeme ubytováni 2 noci (↔ 2,15 hod).

3. den

Od chaty se vydáme nalehko přes planinu Dedno polje do sedla Vrata (2.240 m). Za příznivého počasí vystoupíme na vrchol KANJAVEC (2.568 m) s úžasnými panoramatickými výhledy na Triglav i širé okolí. Sestoupíme nádhernou horskou DOLINOU SEDMI TRIGLAVSKÝCH JEZER a fotogenickými horskými planinami zpět na „naši“ chatu (delší trasa ↑ 1.473 m ↔ 21 km, kratší trasa bez Kanjavce ↑ 1.233 m ↔ 19 km).

4.-5. den

Pro náš sestup z hor jsou přichystány dvě varianty. Ta první pohodovější a kratší přes Planinu v Lazu, Pl. Grintovica, Pl. Koča na Vojah k Bohinjskému jezeru (↑ 1.460 m ↔ 15 km). Ta druhá náročnější a delší varianta (↑ 662 m ↓ 1370 m ↔ 23,5 km) vedoucí přes Planinu v Lazu, sedlo Miseljski preval (1.995 m) a horskou chatu VODNIKOV DOM (1.817 m) s výhledy na úchvatné skalnaté scenérie nejvýchodnější části Julských Alp i nejvyšší horu Triglav. Z Vodníkova domu sestoupíme k vesničce Rudne polje, kde nás bude čekat autobus. Závěrečnou třešínku na dortu si vychutnáme v půvabném, okouzlujícím a turisticky tepoucím městečku Bled. Zde na nás čeká koupačka, procházka či večeře za svitu měsíce a jeho paprsků odrážejících se na hladině Bledského jezera. Na noc vyrazíme k domovu, do Brna se vrátíme v brzkých ranních hodinách.

Ubytování

Ubytujeme se na útulné chatě Koča na Planini pri jezeru v nadmořské výšce 1.453 m. Jedná se o klasickou slovinskou horskou chatu s ubytováním ve společných noclehárnách. Postele jsou vybaveny dekou a jednorázovým povlečením, nepotřebujete tedy lůžkoviny ani spací pytel.
Členové ČHS mají nárok na slevu 500 Kč z ceny zájezdu (podmíněno předložením platné karty na chatách při ubytování).

Strava

Stravování je po celou dobu ve vlastní režii. Na chatě chutně vaří a ideálním řešením je tedy využít místní polopenzi, obzvlášť pro úsporu hmotnosti batohu. Pro vaření z vlastních zásob je u chaty určena některá venkovní terasa, manipulace s otevřeným ohněm uvnitř je zakázána. Zájemci o polopenzi na chatě, uveďte tento požadavek předem při objednávce. Platí se až na místě (cena 12,5 Eur/os./den). Na chatě si také můžete vybrat pouze ze snídaní (např. míchaná vajíčka, pohanková kaše, párky, atd.) od 2 Eur nebo večeří (např. segedínský guláš, šišky s tvarohem, makarony s masem, atd.) od 6 Eur. Objednávka i platba a na místě. 

Doprava

Cestujeme zájezdovým autobusem, který budeme na návoz tam i zpět sdílet ještě s ferratovou skupinou Triglav.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti 3 - 4 z 5 stupňové škály. Délky jednotlivých túr a převýšení jsou uvedené u programu jednotlivých dní. Některé túry mají jednodušší a náročnější variantu. Čtvrteční výstup k chatě a sobotní sestup zpět do doliny budeme absolvovat s veškerým vybavením na zádech. Balte proto s rozvahou. Sobotní túru absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem.

Další info

Speciální cena pro členy ČHS: 5.400 Kč (při ubytování na chatě je nutné se prokázat platnou členskou kartičkou)

Zavazadlo

Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí. Vzhledem k ubytování na horské chatě a také náročnosti túr je optimální objem cca 35 -40 l.

Speciální vybavení
Na tento typ zájezdu si vystačíte s běžným turistickým vybavením - tedy kvalitní trekové boty na túry, nepromokavá a neprofukavá bunda (nejlépe s membránou), funkční prádlo jako spodní vrstva, pohodlné outdoorové kalhoty a další běžné turistické vybavení (podrobnější rozpis doporučeného vybavení vám zašleme v rodokapsu).

Skupina a průvodce
Maximální kapacita skupiny je 20 účastníků + 2 průvodci. Jeden z průvodců vede skupinu vpředu a druhý doprovází pomalejší část skupiny. 

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Po stopách bájného Zlatoroga

Lucie Šímová a Hynek Vrzala, Dominika Sommerová

Jen málokterá země se dokáže pochlubit takovou úctou ke svému přírodnímu bohatství, jako Slovinsko. Tato nejsevernější z bývalých ...

více

Podobné zájezdy

Alpské vandry

Alpské vandry

9. 8. - 14. 8. 2022 Chci to vidět
Dolomity turisticky

Dolomity turisticky

21. 9. - 25. 9. 2022 Chci to vidět
Hřebenovka Julských Alp

Hřebenovka Julských Alp

3. 8. - 7. 8. 2022 Chci to vidět
Národní park Hohe Tauern

Národní park Hohe Tauern

17. 8. - 21. 8. 2022 Chci to vidět
Slovinsko s dětmi

Slovinsko s dětmi

13. 7. - 18. 7. 2022 Chci to vidět
Solná komora turisticky

Solná komora turisticky

22. 9. - 25. 9. 2022 Chci to vidět
Švýcarsko - Walliské Alpy

Švýcarsko - Walliské Alpy

21. 8. - 28. 8. 2022 Chci to vidět
Triglav

Triglav

27. 7. - 31. 7. 2022 Chci to vidět
Dachstein turisticky

Dachstein turisticky

23. 7. - 26. 7. 2020 Chci to vidět