Nejkrásnější ferraty Solné komory - pokročilí

Za zážitky bez obav

Nejkrásnější ferraty Solné komory - pokročilí

4 dny / 8 400 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

6. 6. - 9. 6. 2024
č. zájezdu: 224907B-01
cena 8 400 Kč
4. 7. - 7. 7. 2024
č. zájezdu: 224907B-02
cena 8 400 Kč
VYPRODÁNO
8. 8. - 11. 8. 2024
č. zájezdu: 224907B-03
cena 8 400 Kč
12. 9. - 15. 9. 2024
č. zájezdu: 224907B-04
cena 8 400 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

za horskými zážitky v zrcadle třpytivých jezer

Tyrkysově průzračná jezera, v nichž se zrcadlí okolní vrcholy v čele s impozantním Dachsteinem dělají ze Solné komory jeden z nejmalebnějších koutů Rakouska. Pro vyznavače vertikálních zážitků je to hotový ráj s bohatou nabídkou via ferrat, z nichž si okolní líbezná panoramata vychutnáte nejlépe. Skupiny max. 20 osob, na jednoho instruktora max. 6 ferratistů, což zaručuje skutečně individuální přístup. K tomu pohodové zázemí v příjemném hostelu a obrázek akčního prodlouženého víkendu je hotový. V ceně zájezdu je snídaně formou bohatých švédských stolů a za výhodný příplatek 14 EUR / celý pobyt si můžete dopřát i večeře o třech chodech. Z pestré palety místních ferrat jsme vybrali ty nejvybroušenější, spíše „zážitkové“ cesty - tedy ty náročnější, se žebříky, visutými lávkami, lanovými mosty a podobnými atrakcemi. Při „rozumné“ obtížnosti (C–D) a velmi krátkých nástupech bez zbytečných dupáků pod ferratu nabídnou skvělé zážitky. Přístup k sobotnímu vrcholu si zpříjemníme lanovkou (cca 15 EUR), která je u nás v ceně zájezdu.Krom společné dopravy autobusem je volitelně také možnost vlastní dopravy za zvýhodněnou cenu.

Cena zahrnuje

Průvodci

Monika Švajková

6. 6. - 9. 6. 2024 / č.zájezdu 224907B-01

S hlavou v oblacích, srdcem v horách a lesích, ale většinou nohami na zemi v království tulipánů pod hladinou moře.
Když nechodí, tak bruslí a kouká jak plují mraky. Studovala v Portugalsku a zasněženém Laponsku, kde chvíli i žila mezi stromy a soby. Umí se zamotat do lana, a vylézt s ním na ...

Dozvědět se více

Petra Bočková

8. 8. - 11. 8. 2024 / č.zájezdu 224907B-03

Mám tak nějak pořád radost ze života, ať už svítí sluníčko nebo prší; i když je to klišé tak věřím tomu, že s úsměvem jde všechno nejlíp! Miluju: hory, kafe, vůni moře a posekaného dřeva, cizí jazyky (i ty, kterým vůbec nerozumím), pondělí, dobré lidi, dobré víno a dobré zprávy (nejlépe zároveň). ...

Dozvědět se více

Václav Široký

12. 9. - 15. 9. 2024 / č.zájezdu 224907B-04

Vašek je dobrodruh, kterého lákají výpravy do hor i pod mořskou hladinu. Lásku k přírodě, utuženou v mládí skautem, dnes rád zachycuje skrz hledáček svého fotoaparátu.
S Kudrnou se seznámil tak jako právě teď vy, když hledal zájezd, na kterém by dal zabrat svým nohám a poznal krásu hor ze sedla ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

První den pozdně večerní odjezd z Brna (přes České Budějovice) do Rakouska, kde následující den ráno procitneme u jezer Solné komory. Nastoupíme přímo od jezera Attersee na vrcholový výstup stejnojmennou ferratou (D) s neskutečnými výhledy až na vrchol Mahdlgupf (1.261 m) ( ↔ 6 hod., ↕ 600 m).

3. den

Od jezera Gosau vystoupíme ferratou Intersport (C/D) na vrchol Grosser Donnerkogel (2.054 m, ↔ 6-7 hod., ↔ 1.250 m, ↕ 470 m), ke kterému se přiblížíme lanovkou (v ceně zájezdu, 15 EUR). Nezničitelným přidáme krátkou ferratu Laserer (C) ( ↔ 1 hod., 60 m), případně zajedeme na krátkou prohlídku půvabného Hallstattu.

4. den

Na závěr si užijeme adrenalinové skotačení po kramlích a lanových mostech nad propastí hlubokého kaňonu ferratou Postalm (C) ( ↔ 4 hod., ↕ 350 m) s bonusovou kolmou stěnou (D) – nepovinné. Poté vyrazíme opět přes České Budějovice na cestu do Brna, kam přijedeme navečer. 

Ubytování

Ubytujeme se v příjemném hostelu v městečku Bad Goisern / Bad Ischl ve 4 – 6 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Postele jsou opatřeny lůžkovinami i povlečením.

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně formou švédských stolů. Ostatní stravování je z vlastních či dokoupených zásob. Za příplatek 16 EUR za celý pobyt si můžete přiobjednat také večeři.

Doprava

Krom společné dopravy autobusem z Brna je volitelně také možnost vlastní dopravy se slevou 600 Kč. Se skupinou se setkáte na parkovišti v městečku Weissenbach am Attersee (ráno cca v 6:00 hod.). Případné ubytování před začátekem nebo po skončení zájezdu je potřeba předem individuálně ověřit, volnou kapacitu v našem penzionu bohužel nemůžeme zaručit.

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti 3 - 4 z 5 bodové škály a je určený pro pokročilejší ferratisty s předchozími zkušenostmi. Na programu jsou převážně středně obtížné ferraty (C) s občasnými záludnějšími úseky (D). Délka jednotlivých ferrat je uvedena v závorce přímo v programu zájezdu. Všechny ferraty absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Zajištěné cesty vyžadují úplnou odolnost proti závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže).

Další info

Vybavení na ferraty
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i bezprstové rukavice (např. cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit od nás a budete ho mít připravené přímo u odjezdu v autobuse.

Skupina účastníků
Maximální kapacita je 20 účastníků, na jednoho instruktora připadne maximálně 6 ferratistů. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup. Společně s námi bude cestovat buď skupina cyklistů, turistů, nebo varianta A - začátečníci (záleží na konkrétním termínu), se kterou se potkáme v buse i na ubytování. Můžete se tedy přihlásit i s kamarády, které láká jiný program, a přestože den strávíte každý po svém, zážitky můžete večer probrat u jednoho stolu.

Cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí platný občanský průkaz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Dachstein ferratově

Dachstein ferratově

1. 8. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Dolomity - ferratami po stopách 1. světové války

Dolomity - ferratami po stopách 1. světové války

9. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Dolomity ferratově

Dolomity ferratově

12. 6. - 16. 6. 2024 Chci to vidět
Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - ferratově

Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - ferratově

21. 6. - 23. 6. 2024 Chci to vidět
Ferratové výzvy v Dolomitech

Ferratové výzvy v Dolomitech

9. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Ferraty Lago di Garda

Ferraty Lago di Garda

24. 9. - 29. 9. 2024 Chci to vidět
Ferraty Solné komory - mírně pokročilí

Ferraty Solné komory - mírně pokročilí

12. 9. - 15. 9. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Ferraty Bernských Alp

Švýcarsko - Ferraty Bernských Alp

5. 8. - 11. 8. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Ferraty Walliských Alp

Švýcarsko - Ferraty Walliských Alp

18. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět