Nejkrásnější ferraty Solné komory - pokročilí

Za zážitky bez obav

Nejkrásnější ferraty Solné komory - pokročilí

4 dny / 7 000 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

6. 7. - 9. 7. 2023
č. zájezdu: 223907B-02
cena 7 000 Kč
11. 8. - 14. 8. 2023
č. zájezdu: 223907B-03
cena 7 000 Kč
7. 9. - 10. 9. 2023
č. zájezdu: 223907B-04
cena 7 000 Kč

za horskými zážitky v zrcadle třpytivých jezer

Tyrkysově průzračná jezera, v nichž se zrcadlí okolní vrcholy v čele s impozantním Dachsteinem dělají ze Solné komory jeden z nejmalebnějších koutů Rakouska. Pro vyznavače vertikálních zážitků je to hotový ráj s bohatou nabídkou via ferrat, z nichž si okolní líbezná panoramata vychutnáte nejlépe. Skupiny max. 20 osob, na jednoho instruktora max. 6 ferratistů, což zaručuje skutečně individuální přístup. K tomu pohodové zázemí v příjemném hostelu a obrázek akčního prodlouženého víkendu je hotový. V ceně zájezdu je snídaně formou bohatých švédských stolů a za výhodný příplatek 14 EUR / celý pobyt si můžete dopřát i večeře o třech chodech. Z pestré palety místních ferrat jsme vybrali ty nejvybroušenější, spíše „zážitkové“ cesty - tedy ty náročnější, se žebříky, visutými lávkami, lanovými mosty a podobnými atrakcemi. Při „rozumné“ obtížnosti (C–D) a velmi krátkých nástupech bez zbytečných dupáků pod ferratu nabídnou skvělé zážitky. Přístup k sobotnímu vrcholu si zpříjemníme lanovkou (cca 15 EUR), která je u nás v ceně zájezdu.Krom společné dopravy autobusem je volitelně také možnost vlastní dopravy za zvýhodněnou cenu.

Cena zahrnuje

Průvodci

Tomáš Ryba

6. 7. - 9. 7. 2023 / č.zájezdu 223907B-02

Treky Nepálskými Himáláji a mezi partyzány v Barmě, cyklovýlet kolem Taiwanu i roční trip napříč Evropou ve vlastnoručně přestavěné dodávce, dobrovolničení pro záchranu mořských želv v Indonésii nebo lezení na skály a hory jako Mont Blanc, Grossglockner a Matterhorn? Prostě všechno, co se dá ...

Dozvědět se více

Barbora Pánková

11. 8. - 14. 8. 2023 / č.zájezdu 223907B-03

Vystudovala Matematické inženýrství na Jaderce, pracuje jako pojistný matematik, ale cestování je její druhý život. Evropu prolétla téměř celou, i když to nebyly nijak dlouhé výlety. Krásné zážitky má z Islandu nebo Mallorcy. Běhá, leze, chodí po horách, a to jak v České republice tak v zahraničí. ...

Dozvědět se více

Martin Brožka

7. 9. - 10. 9. 2023 / č.zájezdu 223907B-04

Hory ho lákaly již od mladistvých let, láska k nim běžela současně se závoděním v orientačním běhu, Ironmany a ultramaratony. Jako akreditovaný mezinárodní horský průvodce UIMLA provází hlavně horské a ferratové zájezdy. Potkat ho můžete na ferratách Rakouska, Dolomit nebo Julských Alp. Vysoké ...

Dozvědět se více

Václav Široký

7. 9. - 10. 9. 2023 / č.zájezdu 223907B-04

Vašek je dobrodruh, kterého lákají výpravy do hor i pod mořskou hladinu. Lásku k přírodě, utuženou v mládí skautem, dnes rád zachycuje skrz hledáček svého fotoaparátu.
S Kudrnou se seznámil tak jako právě teď vy, když hledal zájezd, na kterém by dal zabrat svým nohám a poznal krásu hor ze sedla ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

První den pozdně večerní odjezd z Brna (přes České Budějovice) do Rakouska, kde následující den ráno procitneme u jezer Solné komory. Nastoupíme přímo od jezera Attersee na vrcholový výstup stejnojmennou ferratou (D) s neskutečnými výhledy až na vrchol Mahdlgupf (1.261 m) ( ↔ 6 hod., ↕ 600 m).

3. den

Od jezera Gosau vystoupíme ferratou Intersport (C/D) na vrchol Grosser Donnerkogel (2.054 m, ↔ 6-7 hod., ↔ 1.250 m, ↕ 470 m), ke kterému se přiblížíme lanovkou (v ceně zájezdu, 15 EUR). Nezničitelným přidáme krátkou ferratu Laserer (C) ( ↔ 1 hod., 60 m), případně zajedeme na krátkou prohlídku půvabného Hallstattu.

4. den

Na závěr si užijeme adrenalinové skotačení po kramlích a lanových mostech nad propastí hlubokého kaňonu ferratou Postalm (C) ( ↔ 4 hod., ↕ 350 m) s bonusovou kolmou stěnou (D) – nepovinné. Poté vyrazíme opět přes České Budějovice na cestu do Brna, kam přijedeme navečer. 

Ubytování

Ubytujeme se v příjemném hostelu v městečku Bad Goisern / Bad Ischl ve 4 – 6 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Postele jsou opatřeny lůžkovinami i povlečením.

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně formou švédských stolů. Ostatní stravování je z vlastních či dokoupených zásob. Za příplatek 14 EUR za celý pobyt si můžete přiobjednat také večeři.

Doprava

Krom společné dopravy autobusem z Brna je volitelně také možnost vlastní dopravy se slevou 600 Kč. Se skupinou se setkáte na parkovišti v městečku Weissenbach am Attersee (ráno cca v 6:00 hod.). Případné ubytování před začátekem nebo po skončení zájezdu je potřeba předem individuálně ověřit, volnou kapacitu v našem penzionu bohužel nemůžeme zaručit.

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti 3 - 4 z 5 bodové škály a je určený pro pokročilejší ferratisty s předchozími zkušenostmi. Na programu jsou převážně středně obtížné ferraty (C) s občasnými záludnějšími úseky (D). Délka jednotlivých ferrat je uvedena v závorce přímo v programu zájezdu. Všechny ferraty absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Zajištěné cesty vyžadují úplnou odolnost proti závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže).

Další info

Vybavení na ferraty
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i bezprstové rukavice (např. cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit od nás a budete ho mít připravené přímo u odjezdu v autobuse.

Skupina účastníků
Maximální kapacita je 20 účastníků, na jednoho instruktora připadne maximálně 6 ferratistů. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup. Společně s námi bude cestovat buď skupina cyklistů, turistů, nebo varianta A - začátečníci (záleží na konkrétním termínu), se kterou se potkáme v buse i na ubytování. Můžete se tedy přihlásit i s kamarády, které láká jiný program, a přestože den strávíte každý po svém, zážitky můžete večer probrat u jednoho stolu.

Cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí platný občanský průkaz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Dachstein ferratově

Dachstein ferratově

3. 8. - 6. 8. 2023 Chci to vidět
Dolomity - ferratami po stopách 1. světové války

Dolomity - ferratami po stopách 1. světové války

11. 7. - 16. 7. 2023 Chci to vidět
Dolomity ferratově

Dolomity ferratově

21. 6. - 25. 6. 2023 Chci to vidět
Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - ferratově

Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - ferratově

1. 9. - 3. 9. 2023 Chci to vidět
Ferratové výzvy v Dolomitech

Ferratové výzvy v Dolomitech

11. 7. - 16. 7. 2023 Chci to vidět
Ferraty Lago di Garda

Ferraty Lago di Garda

26. 9. - 1. 10. 2023 Chci to vidět
Ferraty Solné komory - mírně pokročilí

Ferraty Solné komory - mírně pokročilí

6. 7. - 9. 7. 2023 Chci to vidět
Švýcarsko - Ferraty Bernských Alp

Švýcarsko - Ferraty Bernských Alp

3. 7. - 9. 7. 2023 Chci to vidět
Švýcarsko - Ferraty Walliských Alp

Švýcarsko - Ferraty Walliských Alp

23. 7. - 30. 7. 2023 Chci to vidět