Peru

Peru

17 dní / 29 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

28. 4. - 14. 5. 2021
č. zájezdu: 221360A-01
cena 29 800 Kč

za tajemstvím Inků, mezi Indiány a do majestátních hor

Peru - zasněžené štíty šestitisícovek, tyrkysová jezera, mohutné duny písečných pouští či archeologické poklady předkolumbovských kultur i okázalá nádhera koloniálních kostelů. Je to ale především země plná barev, kde na každém kroku potkáte potomky dávných Inků. Doposud se oblékají do tradičních pestrých krojů, nosí své děti v šátcích na zádech, obdělávají malá políčka a vždy si najdou důvod pro bujarou fiestu. Machu Picchu, klenot ukrytý v džungli, Cusco, incký „pupek světa“ a bezesporu nejkrásnější peruánské město, jezero Titicaca, zářící modří svých vod v průzračném vzduchu vysokohorského Altiplana - to vše a mnohem více uvidíme během naší cesty. Jezdit budeme převážně místní dopravou, o to silnější a autentičtější zážitky si tudíž odvezeme.

V jednom z termínů je možné prodloužení o čtyřdenní trek nalehko nejkrásnější částí NP Huascarán nebo o exkurzi do džungle Amazonie. A milovníci hor se možná nechají zlákat i na nejkrásnější peruánský trek Huayhuash.

Cena zahrnuje

  • veškerou společnou pozemní dopravu po Peru a Bolívii
  • 15x ubytování v hotýlcích včetně snídaně
  • vstupné do přírodních lokalit v rámci programu (údolí Colca - 27 USD, Isla del Sol, Islas Ballestas, ostrovy Uros)
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazu, zavazadel a odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 24.000 Kč včetně tax + cca 2.000 Kč vnitrostátní přelet Cusco - Lima na zpáteční cestě)
  • vstupné do památek a muzeí
  • fakultativní výlety

Program zájezdu

1. - 4. den

Letecky do Limy, španělského „Města králů“. Prohlídka historického centra: katedrála s hrobem Pizarra (španělského dobyvatele), prezidentský palác, klášter a katakomby San Francisco, koloniální kostely, archeologické muzeum, muzeu a moderní centrum Limy – Miraflores. Přejezd autobusem do Pisca. Výlet lodí podél písečného poloostrova Paracas ke koloniím lvounů, tučňáků a kormoránů na „guánem“ pokrytém souostroví ISLAS BALLESTAS. Během zastávky v pouštní oáze Huacachina fakultativní možnost surfování na písečných dunách či jízda v terénní čtyřkolce.

5. - 6. den

Záhadné geoglyfy na náhorní planině NAZCA s možností vyhlídkového letu nad obrazci (cca 100 USD). Přejezd do bělostné AREQUIPY s tajuplným klášterem Santa Catalina. Návštěva místní hospůdky na Plaza de Armas s výhledem na sopku El Misti (5.822 m).

7. - 8. den

Vysokohorským Altiplanem se stády vikuňí a lam do údolí COLCA. Předincké terasy lemující jeden z nejhlubších kaňonů světa, indiánky v typických pestrobarevných vyšívaných krojích, termály. Vycházka po okraji kaňonu, pozorování kondorů na vyhlídce Cruz del Condor. Přejezd do Puna.

9. - 11. den

TITICACA – největší jezero Jižní Ameriky (8.288 km2, 3.821 m) s plovoucími rákosovými ostrovy Uros. Prozkoumáme pohřební věže v Sillustani a nahlédneme do domu místních zemědělců. Podél jezera Titicaca do Bolívie. Copacabana s poutním kostelem, lodí na posvátný ostrov Inků – Isla del Sol. Pěší výlet po ostrově s výhledy na šestitisícovky Cordillery Real. Po blankytně modrém jezeře zpět do Copacabany a busem přes Puno do Cusca.

12. - 13. den

CUSCO (3.399 m), centrum incké říše Tahuantinsuyo. Skvosty koloniální architektury postavené na základech inckých paláců; sluneční svatyně Coricancha, katedrála. Pěšky se vydáme k pevnostem a chrámům nad městem – Sacsayhuaman, Quenco, Puca Pucara. Zastavíme se v úžasném malovaném kostelíku v Chincheru, obejdeme si incké kruhové terasy v Moray, podíváme se k „odparkám“ na sůl – zářivě bílým Salineras. Vláčkem podél řeky Urubamby do městečka Machu Picchu Pueblo.

14. den

Dnes prozkoumáme jeden z novodobých sedmi divů světa, záhadné MACHU PICCHU (2.420 m). Od incké citadely, vybudované na strmých útesech vysoko nad údolím řeky Urubamby můžeme vystoupit na „mladou horu“ Huayna Picchu (2.730 m) nebo na "starou horu" Machu Picchu, po které město dostalo své jméno, obě s nádherným výhledem na město. Projdeme se ke Sluneční bráně Inti Punku či k inckému mostu a odpočineme si v termálech v údolí.

15. - 17. den

V „Posvátném údolí“ vystoupáme na inckou citadelu v Ollantaytambu a prozkoumáme incký i koloniální Pisac. V Cuscu ještě navštívíme, co jsme předtím nestihli. Poté odlet přes Limu domů nebo prodloužení o trek v NP Huascarán nebo výpravu do Amazonie (podrobnosti u samostatných zájezdů). S ohledem na časový posun počítejte s návratem následující den - tedy 18. den zájezdu.

Ubytování

Během pobytu v Peru a Bolívii budeme nocovat v turistických hotelech a penzionech, až na výjimky ve 2-3 lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. 1 noc využijeme také pro dlouhý přesun pohodlným autobusem.

Strava

Stravování je po celou dobu ve vlastní režii účastníků. V ceně ubytování jsou zahrnuty snídaně. Peruánská kuchyně je považována za velmi chutnou a určitě ochutnáte místní speciality jako třeba tradiční ceviche či cuy. Potraviny bude možné dokupovat téměř každý den. Pitná voda se dá všude na místě zakoupit v PET láhvích. Pít vodu z kohoutku se nedoporučuje.

Doprava

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Vzhledem k časovému posunu na zpáteční cestě počítejte s návratem následující den po odletu z Peru (tedy 18. den zájezdu).

Nástupní místa

Náročnost

Naplánovaná pohybová aktivita předpokládá alespoň trošku vytrénované tělo. Do programu jsou zařazeny celodenní túry s větším převýšením.

Další info

zavazadlo
Doporučujeme batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a s kterým se dobře manipuluje během přejezdů. Vhodným zavazadlem může být i taška s kvalitními většími kolečky, která zvládnou i případné terénní nerovnosti. Kufr není pro tento zájezd vhodný.

skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

počasí
V Peru a Bolívii panuje v období našich zájezdů období sucha. V blízkosti pacifického pobřeží očekávejte teploty cca od 15 do 20 °C. Převážně se ale budeme pohybovat v oblastech s vyšší nadmořskou výškou, kde je předpoklad suchého a celodenně slunečného počasí. Vzhledem k vyšší nadmořské výšce (až 4.100 m) zde po západu slunce teploty mohou klesat až pod bod mrazu. Během dne se však rychle otepluje a teplota dosahuje až k cca 20°C, v oblasti Machu Picchu pak až 28°C. Lze tedy říci; neočekávejte vedro ani déšť, zato se připravte na značné střídání teplot.

cestovní doklady
Budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po opuštění Peru. Pro cestu do Peru není potřeba vízum.

očkování
Pro cestu Peru a Bolívie není předepsáno žádné povinné očkování, doporučené je očkování proti žloutence typu A a břišnímu tyfu. Nebudeme se pohybovat v oblastech ohrožených výskytem malárie ani žluté zimnice (oblast Amazonie), profylaxe proti malárii ani očkování proti žluté zimnici proto není nutné.

Nástupní místo: Lima
Výstupní místo: Cusco

Podobné zájezdy

Brazílie

Brazílie

14. 10. - 30. 10. 2021 Chci to vidět
Ekvádor

Ekvádor

5. 2. - 21. 2. 2021 Chci to vidět
Guatemala, Honduras a Belize

Guatemala, Honduras a Belize

10. 2. - 27. 2. 2021 Chci to vidět
Peru - horský trek a Machu Picchu

Peru - horský trek a Machu Picchu

8. 6. - 26. 6. 2021 Chci to vidět
Peru + NP Huascarán

Peru + NP Huascarán

15. 5. - 7. 6. 2021 Chci to vidět
Peru + výprava do Amazonie

Peru + výprava do Amazonie

11. 9. - 1. 10. 2021 Chci to vidět