Prázdniny ve Skotsku

Prázdniny ve Skotsku

12 dní / 25 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

23. 7. - 3. 8. 2020
č. zájezdu: 220359-01
cena 25 800 Kč

hvězdicové výlety do přírody i za historií s ubytováním ve vybavených karavanech

Ideální místo jako stvořené pro prázdninové lenošení a pohodové poznávání Skotska je u městečka Fort William. Šest nocí budeme ubytováni v kempu na břehu jezera Loch Linnhe v karavanech se vším nezbytným komfortem – postelemi s povlečením, teplou sprchou, WC, mikrovlnou troubou, ledničkou, vařičem, ba dokonce i barevnou televizí. Karavany jsou vybaveny dvěma od sebe oddělenými ložnicemi – jedna je s manželskou postelí a jedna se dvěma samostatnými lůžky. Formou hvězdicových výletů odtud pak budeme přejíždět za tím nejzajímavějším, co zdejší oblast nabízí. Místo výletů si samozřejmě můžete udělat program vlastní – kochat se výhledy na travnaté kopce, podniknout horskou túru, toulat se okolo jezera či na sebe nechat dopadnout zádumčivou náladu mlhou zahalených vřesovišť a věnovat se degustaci tradiční whisky. Jednoduše prázdniny! Během pobytu ve Fort William bude zajištěna tradiční kudrnovská polopenze. První dvě noci strávíme v hostelu v Edinburghu, poslední noc pak v hostelu v Yorku.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 6x nocleh v karavanu
  • kudrnovskou polopenzi
  • 3x hostel s místní stravou (2x snídaně, 2x večeře)
  • 1x Fish and Chips
  • průvodce
  • 2x trajekt
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr Chimpanzee

Program zájezdu

1. - 2. den

Přes Prahu, Ústí nad Labem, následně pak Německo, Belgii a Francii přejedeme do francouzského přístavu Calais. Odtud ranním trajektem přeplujeme do Anglie. Čeká nás krátká zastávka v historickém a náboženském centru jihovýchodní Anglie CANTERBURY a přejezd do Skotska, kam dorazím v pozdních večerních hodinách. Dvě noci strávíme v hostelu v Edinburghu.

3. - 4. den

EDINBURGH – sídlo skotských králů a současně hlavní město Skotska rozhodně nevynecháme. Navštívíme unikátní Rosslynskou kapli známou z filmu Šifra mistra Leonarda. Prohlédneme si hrad Stirling – bývalé srdce Skotska, jezerní oblast a národní park THE TROSSACHS, kde zbojničil známý Rob Roy. Přesuneme se do srdce skotských Highlands a nedaleko městečka Fort William se ubytujeme na 6 nocí v karavanech.

5. - 6. den

Perlou prázdnin bude jistě návštěva SKYE, jednoho z nejkrásnějších ostrovů Skotska. Cestou se zastavíme u nejfotogeničtějšího hradu Skotska Eilean Donan, kde nám snad fotku oživí i hrající dudák. Fakultativně lze také podniknout výlet do zahrad hradu Dunvegan a odtud plout lodičkou do zálivu tuleňů (cca 16 GBP). Své tajemství nám možná odhalí světoznámé jezero LOCH NESS, obhlédneme také zříceninu hradu Urquhart.

7. - 9. den

Navštívíme klasické skotské Highland Games, kromě toho si prohlédneme i památník Glenfinnan, viadukt známý z filmů o Harry Potterovi, a soustavu zdymadel Neptunovy schody. Nemůžeme opomenout pohlednicové údolí GLEN COE. Znalci jistě nevynechají návštěvu a degustaci v místní palírně whisky. Pokusíme se také zdolat nejvyšší horu Velké Británie – BEN NEVIS (1.343 m).

10. - 12. den

Přejedeme do malebného YORKU se slavnou obří katedrálou, úzkými středověkými uličkami, hradbami a pouličními umělci. Ráno nás čeká odjezd do hlavního města a prohlídka LONDÝNA , a poté již budeme směřovat zpět do ČR, kam dorazíme ve večerních hodinách.

Ubytování

První 2 noci strávíme ve skotském hostelu v Edinburghu. Nocuje se ve vícelůžkových ložnicích a to zvlášť ženy a zvlášť muži. Je velice pravděpodobné, že nám budou přiděleny pokoje s palandami. Další ubytování je zajištěno v kempu Lochy Holidays u města Fort William, kde strávíme celkem 6 nocí ve vybavených karavanech. Jedná se o standardní rodinné karavany se dvěma od se sebe oddělenými ložnicemi (viz. fotogalerie k zájezdu). Karavan obsazujeme čtyřmi osobami. Karavany jsou vybaveny postelemi, lůžkovinami a povlečením, teplou sprchou, WC, mikrovlnou troubou, ledničkou, vařičem i elektrickým topením. Ručníky a utěrky je třeba mít vlastní. Karavany jsou nekuřácké. Na cestě zpět využijeme ubytování v hostelu v Yorku, opět ve vícelůžkových ložnicích. Budete-li chtít dobíjet baterie do telefonů, foťáků či kamer, doporučujeme sehnat si redukci na místní zásuvky typu G.

Strava

Prvním jidlem, které dostanete, bude studený večeřový balíček v 2. den zájezdu. 3. den zájezdu započne snídaní hostelová polopenze v Edinburghu. Hostelová polopenze bude ukončena 4. den zájezdu a to rovněž snídaní. Během pobytu v karavanech je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Kudrnovská polopenze započne 4. den zájezdu večeří a skončí 10. den zájezdu snídaní (jedna z večeří bude nahrazena klasickým britským pokrmem - Fish and Chips. Tu dostanete během výletu na ostrově Skye). V hostelu v Yorku dostanete 10. den zájezdu večeři. 11. den zájezdu dostanete studený snídaňový balíček na cestu a také studený večeřový balíček. V tento den je naplánován přejezd do Londýna s následnou prohlídkou města.

Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Praha / Ústí nad Labem

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 1-2 z 5 bodové škály. 

Další info

Kapesné
Britské libry (£) si každý sežeňte podle navyklé potřeby ve své oblíbené směnárně. Británie nepatří zrovna mezi nejlevnější země, proto doporučujeme každému, aby měl k dispozici min. 150 £ kapesného na vstupy do památek, fakultativní plavbu lodí za tuleni, pohledy, dárky apod. Zajímavou možností, jak ušetřit peníze za vstupy do památek jsou Explorer Pasy. O tom jak je pořídit, vás budeme informovat prostřednictvím podrobných pokynů k zájezdu, které obdržíte před odjezdem.

Cestovní doklady
Na tento zájezd nám stačí jen platný občanský průkaz. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Články

Skotsko

Míra Rafaj, Hynek Vermouzek, Martin Hájek

Každý z nás už asi někdy v životě navštívil místo, na které se rád vrací. Pro mě se jedním z takových míst stalo Skotsko. Každý, k...

více

Podobné zájezdy

Bretaň a Normandie

Bretaň a Normandie

5. 8. - 16. 8. 2020 Chci to vidět
Hory a národní parky Skotska

Hory a národní parky Skotska

10. 7. - 24. 7. 2020 Chci to vidět
Island

Island

8. 8. - 23. 8. 2020 Chci to vidět
Norsko a Švédsko

Norsko a Švédsko

10. 7. - 26. 7. 2020 Chci to vidět
Prázdniny u Vikingů

Prázdniny u Vikingů

13. 8. - 23. 8. 2020 Chci to vidět
Provence

Provence

12. 6. - 21. 6. 2020 Chci to vidět
Skotsko - Shetlandy a Orkneje

Skotsko - Shetlandy a Orkneje

2. 7. - 10. 7. 2020 Chci to vidět