Švýcarsko - Ferraty Walliských Alp

Za zážitky bez obav

Švýcarsko - Ferraty Walliských Alp

8 dní / 16 400 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

21. 7. - 28. 7. 2024
č. zájezdu: 224885B-01
cena 16 400 Kč
VYPRODÁNO
18. 8. - 25. 8. 2024
č. zájezdu: 224885B-02
cena 16 400 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

švýcarská dokonalost ve vertikálách v okolí Matterhornu

Ti z vás, kdo jste již Švýcarsko někdy navštívili, víte, že dokonalost je této zemi vlastní. Nejinak je tomu i v případě zajištěných cest, které Švýcaři budují s pečlivostí, hravostí a citem pro sebemenší detail. Velká oblast Walliských Alp, rozkládající se na pomezí Švýcarska a Itálie, je rájem pro sportovce jakéhokoli druhu – turisty či cyklisty počínaje a horolezci konče. Hlavním lákadlem oblasti je samozřejmě důstojný Matterhorn (4.478 m.n.m.) a také největší hora Švýcarska Dufourspitze (4.634 m.n.m.) v masivu Monte Rosa, ovšem v celých Walliských Alpách se nachází 41 vrcholů vyšších než 4000 m.n.m. - na každém kroku je tedy čím se kochat.  Každý den budeme vyrážet do jiné zajímavé oblasti, pohybovat se budeme jak v blízkosti Matterhornu, tak i největšího alpského ledovce Aletschgletscher. Zajištěné cesty ve Švýcarsku jsou perfektně udržované s množstvím hravých prvků, na své si proto přijdou méně i více zkušení lezci. Nelze však podceňovat jejich náročnost – základním předpokladem pro absolvování všech túr je absolutní odolnost vůči závratím. Základní tábor vybudujeme v městečku Saas-Grund, na závěr zájezdu se přesuneme do kempu u lázní Leukerbad, kde zregenerujeme naše příjemně protažená těla.

  • Výběr z nejlepších zajištěných cest Walliských Alp - úžasné expozice, průlez skalní trhlinou či jeskyní, lanový most, točitý žebřík, unikátní scenerie. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • vlaky a lanovky nezahrnuté v ceně - Fiesch-Fiescheralp, Leukerbad-Gemmipass a vláček Täsch-Zermatt (cca 100 CHF)
  • vstup do termálních lázní Leukerbad (25 CHF)

Průvodci

Miroslav Jančík

21. 7. - 28. 7. 2024 / č.zájezdu 224885B-01

Jako by se narodil pro dobrodružství. Odkojen skautem si ke Kudrnovi našel cestu už jako 18 letý pulec (bezmála dvoumetrový čahoun), kvalifikoval se jako horský průvodce a raketově vystřelil mezi nejobsazovanější průvodce. Dolomity, Alpy, Slovinsko, lecjaká rumunská pohoří i milované Norské hory ...

Dozvědět se více

Vašek Torčík

18. 8. - 25. 8. 2024 / č.zájezdu 224885B-02

Vašek se průvodcováním opravdu baví a u toho baví naše klienty. Cestuje fakt od mala, domluví se několika jazyky a témat k hovoru má spoustu. Má raději východy slunce než jeho západy. Je certifikovaným horským průvodcem a instruktorem lyžování. Tvoří zábavné programy pro dospělé založené na ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

V neděli v 15:00 odjezd z Brna do Prahy, Plzně a cesta přes Německo do Švýcarska. Probudíme se u největšího alpského ledovce ALETSCHGLETSCHER a přiblížíme se lanovkou k hoře EGGISHORN (2 907 m.n.m.), z níž jsou nádherné výhledy nejen na ledovec, ale i na velikány Bernských a Walliských Alp. Pod vrcholkem nás čeká stejnojmenná ferrata Eggishorn (C). Abychom si dostatečně užili unikátní scenérii, vydáme se zpět ke stanici lanovky po cestě Aletsch Panoramaweg, která je zařazena pod ochranu UNESCO. Součástí naší cesty bude i 1 km dlouhý tunel. Přejezd do kempu u městečka SAAS-GRUND.

3. den

SAAS-GRUND je po Zermattu nejvýznamnější sportovní středisko Walliských Alp, z něhož je jen kousek na okolní čtyřtisícovky. Zde strávíme několik dní, abychom si naplno vychutnali úžasné scenérie. Na začátek podnikneme méně náročnou, ale zato panoramatickou zajištěnou cestu Mittaghorn Klettersteig (B) k vrcholu MITTAGHORN (2 687 m.n.m.). Přístup a sestup k ferratě si usnadníme lanovkami.

4. den

Tento den nás čeká horská túra s velkolepou ferratou (C/D) na vrchol Jägihorn (3 206 m.n.m.). Vyjedeme lanovkou ze Saas-Grund do stanice Kreuzboden, odkud nastoupáme po svých až k úpatí Jägihornu. Čeká nás dlouhá klasická zajištěná cesta, která upřednostňuje lezení po skále a končí na vrcholku s krásným rozhledem. Sestoupíme zpět k lanovce a dalších 800 výškových metrů si tak ušetříme.

5. den

Jednou z lahůdek zájezdu je výlet do ZERMATTU na zajištěnou cestu Mammut Klettersteig (B, C/D, D/E). Přímo nad střechami domů v Zermattu prověří naši fyzickou kondici hodnotný ferratový kousek se třemi variantami trasy. Kdo se bude cítit, zvládne i nejvyšší obtížnost s převislými úseky. Odměnou nám bude vyhlídka na MATTERHORN. Po prohlídce Zermattu se vláčkem vrátíme zpět k autobusu.

6. den

Už jsme dostatečně rozcvičení, abychom zvládli největší výzvu zájezdu – nejdelší švýcarskou ferratu Daubenhorn Klettersteig (D). Nedaleko průsmyku GEMMIPASS (2.322 m) začíná neodolatelná a výživná záležitost, která nabízí fantastické adrenalinové zážitky – úžasnou expozici, průlez skalní trhlinou či jeskyní, množství žebříků. K mání je i lehčí varianta (C/D). Z vrcholu Daubenhorn (2.942 m) opět nádherné rozhledy. Nocleh přímo pod Daubenhornem, v městečku LEUKERBAD

7. - 8. den

Ferratový program zakončíme nejhravějším kouskem - cestou Erlebnisklettersteig (C) v průsmyku GEMMIPASS (2.322 m). Krom klasického lezení nás čeká i mnoho zábavných prvků – 65 m dlouhý lanový most, 20 m dlouhý točitý žebřík, překonávání zavěšených dřevěných špalků či lezení po síti. Ferrata není fyzicky náročná, prověří však naši odolnost vůči závratím. Po celou dobu se budeme kochat výhledy na scenérii čtyřtisícovek v čele s Matterhornem a masivem Monte Rosa. Následuje zasloužený odpočinek v lázních LEUKERBAD – údajně nejkrásnějších švýcarských termálech. Večerní odjezd přes Německo domů a ranní příjezd do ČR.

Ubytování

Středobodem našeho pobytu je rodinný kemp u města Saas Grund. Nocovat zde budeme 4 nocí ve vlastních stanech a spacácích. Poslední noc pak strávíme v kempu u městečka Leukerbad. Stany je možné zapůjčit v kudrnovské půjčovně. V kempech je možné denně nakoupit základní potraviny včetně nápojů. Teplé sprchy jsou již v ceně kempovného. 1. kemp se nachází v nadmořské výšce 1.559 m (druhý kemp 1.411 m) Přizpůsobte tomu proto i výběr spacáku. Obzvláště rána bývají často studená.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Ta začne 2. den zájezdu večeří a skončí 7. den zájezdu snídaní. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality švýcarské kuchyně. Dokupovat základní potraviny je možné v našem kempu. Během dne zpravidla potkáme místní restaurace (nejčastěji u lanovek, které budeme využívat), kde se lze zastavit na jídlo. Počítejte však s tím, že ne každý den bude restaurace či bufet k dispozici a ne vždy kolem něj půjdeme v obědový čas. Svačinka se proto bude určitě hodit. Při přejezdech bude možné si doplnit v obchodě zásoby (např. pečivo).

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby. 

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Plzeň / Praha - Stodůlky

Náročnost

Všechny ferraty absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batohem. V tomto zájezdu jsou plánovány většinou ferraty obtížnosti B - D/E. Délka jednotlivých ferrat je uvedena v závorce přímo v programu zájezdu. Zajištěné cesty vyžadují úplnou odolnost proti závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže). Zájezd odpovídá náročnosti č. 4 z 5 bodové škály. 

Nejste si jisti, zda plánovaný program zvládnete? Zúčastněte se nejdříve našeho intenzivního ferratového kurzu v Raxalpe.

Další info

Vybavení
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem jsou ferratové rukavice. Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit v kudrnovské půjčovně. O tom, co si vzít sebou vás budeme podrobněji informovat v tzv. rodokapsu, který obdržíte cca 14 dní před odjezdem.

Skupina
Společně s námi bude cestovat skupina turistů - zájezd Walliské Alpy , se kterými se potkáme v buse i v kempu. Můžete se tedy přihlásit i s kamarády, které láká turistický program, a přestože den strávíte každý po svém, zážitky můžete probrat při společných večerech.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

21. 7. - 28. 7. 2024
č. zájezdu: 224885B-01
cena 16 400 Kč
VYPRODÁNO
18. 8. - 25. 8. 2024
č. zájezdu: 224885B-02
cena 16 400 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Dachstein ferratově

Dachstein ferratově

1. 8. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Dolomity - ferratami po stopách 1. světové války

Dolomity - ferratami po stopách 1. světové války

9. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Dolomity ferratově

Dolomity ferratově

18. 9. - 22. 9. 2024 Chci to vidět
Ferratové výzvy v Dolomitech

Ferratové výzvy v Dolomitech

9. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Nejkrásnější ferraty Solné komory - pokročilí

Nejkrásnější ferraty Solné komory - pokročilí

4. 7. - 7. 7. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Ferraty Bernských Alp

Švýcarsko - Ferraty Bernských Alp

5. 8. - 11. 8. 2024 Chci to vidět