Filipíny

Za zážitky bez obav

Filipíny

17 dní / 52 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

28. 2. - 16. 3. 2025
č. zájezdu: 225364A-02
cena 52 800 Kč
17. 3. - 2. 4. 2025
č. zájezdu: 225364A-03
cena 52 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Výběr toho nejlepšího ze 7600 ostrovů Filipín. Od nejmenších primátů až po největší žraloky.

Pestrý mix kostelů a křesťanské kultury Filipínců v kontrastu s etnikem Ifugao, lovci lebek, o kterých jste četli v dobrodružných knihách. V mracích zahalené vrcholky hor porostlých nepropustným pralesem a šnorchlování s největšími žijícími žraloky v průzračných vodách Jihočínského moře. Naproti tomu hledání nejmenších primátů v tropickém pralese je jako hledat jehlu v kupce sena. A pokud máte rádi čokoládu, tak nesmíte opomenout Čokoládové kopce. To, že na nich není pravá čokoláda je jen detail :-) Filipíny nabízí mnoho zážitků a mnoho kontrastů. Vydejte se i Vy prožít s námi 16 nezapomenutelných dnů a poznat to nejlepší z tohoto souostroví!


POZOR: NOVINKA PRO ROK 2025! Od tohoto roku máme zoptimalizovaný přesun do Kordiler. Zrušili jsme noční přejezd automobilem a přidali do programu noc v hotelu navíc!

Cena zahrnuje

  • 16x noc v turistických hotýlcích
  • veškerá společná doprava po souši (pronajatá auta, taxi, shuttle bus, jeepney, ...), na vodě (do Cebu) a pěšky
  • 12x snídaně
  • 4x oběd
  • vstupy uvedené v programu a permity do národních parků
  • domorodý průvodce v Sagadě a Batadu
  • jenodenní tůra na podzemní řeku v Sabangu
  • šnorchlovací výlet na korálový ostrov Pamilacan
  • 2x island hopping výlet v El Nido

Cena nezahrnuje

  • letenku v ceně od cca 20.000 Kč (včetně tax)
  • 3x vnitrostátní přelet (více info viz "další info")
  • fakultativní program (např. výlet za žraloky, zipline,..)

Průvodci

Tomáš Juříček

28. 2. - 16. 3. 2025 / č.zájezdu 225364A-02

Obyčejný kluk z Tábora, co od 2010 trvale žije na Taiwanu. Jako instruktor sailingu, wakeboardingu a surfování má blízko k vodě. Jako divemaster a freediver je to hotový podvodník. Když zrovna nekrotí vlny nebo vítr jižního Taiwanu, lozí po nedalekých kopcích. Pěšky, na kole nebo na skútru, hlavně ...

Dozvědět se více

Martin Hájek

17. 3. - 2. 4. 2025 / č.zájezdu 225364A-03

Martinův obvyklý basecamp se nachází 9.000 km na východ od ČR – na Taiwanu. Odtud vyráží za objevováním či průvodcováním svých oblíbených lokalit Indonésie, Malajsie, Singapuru, Bruneje, Bornea, Nepálu a Filipín. Je naprosto špičkovým průvodcem, který vyniká abnormálním nasazením a schopností ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Přílet do Manily, a v případě času (alternativně poslední den před odletem) krátká procházka přes park do starého města Intramuros, kde se projdeme po hradbách postavených Španěly, navštívíme pevnost Fort Santiago a několik kostelů a katedrál (UNESCO). Druhý den dopoledne přelet do Tagbilaranu na ostrově Bohol. Krátký přejezd přes most na ostrůvek Panglao a zbytek dne odpočinek u moře a poznávání okolí s návštěvou mořské jeskyně Hinagdanan.

3. den

Potápěcí/šnorchlovací/koupací výlet na korálový ostrůvek Pamilacan vzdálený 6 km od ostrova Panglao. Ostrůvek byl několikrát vyhlášen jako jedno z nejlepších míst k šnorchlování na Filipínách. Želvy, korálové rybky, barakudy a s trochou štěstí i černoploutví žraloci a plejtváci brydeovi...odpoledne zakončíme na pláži Dumaluan, jedné z nejkrásnějších na Visalajích.

4. den

Celodenní výlet okolo ostrova Bohol - jedna z největších atrakcí Filipín, 1268 fotogenických kopečků porostlých hnědou trávou, Chocolate Hills (UNESCO). Výstup na vyhlídku uprostřed nádherné scenerie. Návštěva chovné stanice nejmenšího primáta na světě, Nártouna a městečka Loboc a Baclayon se dvěma nejstaršími kostely na Filipínách. Přechod přes vratký bambusový most a vodopády u vesničky Sevilla.

5. den

Volný den. Možnost dalšího poznávání Boholu nebo organizace jednodenního výletu na lodi na jih ostrova Bohol do oblasti Lila. Jedno z mála míst na Filipínách, kde můžete na 100% spatřit velrybí žraloky!

6.–7. den

Dopoledne přesun do přístavu a přejezd trajektem do města Cebu. Prohlídka starobylé pevnosti Fort San Pedro, baziliky Minore Del Santo Nino, místa, kde první Filipínci přijali křesťanství či největšího čínského chrámu v Cebu. Druhý den
přelet na ostrov Palawan a odpoledne okolí hlavního města Puerto Princesa, divoká pláž Nagtabon.

8. den

Jednodenní výlet do slavné jeskyně s podzemní řekou v Sabangu (UNESCO). Přejezd na člunu na pláž na okraji tropického pralesa, odkud se vydáme na 2 km dlouhou plavbu podzemní řekou. Znáte Punkevní jeskyně? Ty jsou miniaturní oproti Sabangu! Cestou zpět po žebřících se skrz jeskyni vydáme na vrchol vápencové hory Ugong a zájemci se mohou svézt zpět na zem po 800 m dlouhé zip-line.

9. den

Dlouhý (přibližně 5 hodin), ale velmi atraktivní přejezd tropickou přírodou do města El Nido, malého městečka na severu Palawanu proslulého vápencovými útesy, lagunami a písečnými plážemi. Mluví se o něm jako o rivalu jižního Thajska, ovšem oproti Thajsku je zde jen zlomek turistů a větší pohoda!

10.–12. den

El Nido - pravý ráj na zemi. Desítky ostrůvků, krasových skal ostrých jak žiletka a průzračné moře a opuštěné pláže a zátoky. Čeká nás pohoda na plážích, šnorchlování a potápění na korálových útesech či výšlapy v okolí. Po celou dobu budeme ubytovaní v městečku El Nido a po 3 dny budeme vyrážet na poznávání okolí či šnorchlovací výlety na tradičních dřevěných lodích po okolních ostrovech. Pralesem se dá vystoupit na strmý kopec nad El Nido, pozorovat západ slunce na pláži Corong Corong nebo se potápět se žraloky. V oblasti strávíme dost času a vytvoříme program každému podle chuti - potápěčům, turistům i pohodářům :-) 3 celé dny nejsou dostatečné, věřte nám!

13. den

Volné dopoledne v El Nido, odpoledne přelet zpět do Manily, kde v noci nasedneme do pronajaté dodávky s řidičem a přenocování ve městě San Vincente na půli cesty do Kordiler.

14. den

Přesun do horského městečka Sagada - malé osady v Kordilerách, která je známá pro svoji atraktivní vápencovou krajinu a hlavně unikátní tradici pohřbívání v rakvích zavěšených vysoko ve skalách. S místním průvodcem se podíváme do Údolí ozvěn, projdeme jeskyní s podzemní řekou a na několik dalších míst, kde křesťanští domorodci uctívají duchy zesnulých.

15.–16. den

Přejezd krásnou horskou silničkou s nádhernými výhledy na hory do městěčka Bontoc, návštěva místního muzea kultury lovců lebek Ifugao a dále do Banaue. Zde se vydáme se na výlet do Batadu, malé vesničky uprostřed hor a tisíc let
starých rýžových teras (UNESCO) a v případě času a sil i dále do hlubokého údolí k vodopádu Tappiya. Noc v Banaue a příjezd do Manily druhý den ve večerních hodinách.

17. den

Poslední den na Filipínách. Návštěva Manily a na vyhlídku na druhou nejaktivnější sopku v zemi — Taal. Tento výškou malý vulkán (311 metrů) klame tělem. Cestou na letiště pak zastavíme u známého amerického hřbitova a památníku 2. sv. války. Odlet do Česka ve večerních hodinách.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v penzionech a „homestay“ turistické kvality. Standardním vybavením pokoje je klimatizace nebo větrák. Pokoje, ve kterých budeme ubytovaní jsou zpravidla 2lůžkové a o rozdělení rozhoduje dle vašich preferencí na místě průvodce. Za příplatek je též možné zařídit single pokoj. Kvalitu očekávejte nad asijským standardem, tj. žádní švábi, čisto, útulno. Na ostrově Bohol a v El Nido (celkem 8 nocí) pro vás máme zajištěné ubytování přímo na pláži!!!

Strava

V ceně zájezdu máte zahrnuto 12 snídaní. To znamená, že každé ráno dostanete snídani “až do postele” nebo zajdete s průvodcem na snídani někam poblíž místa ubytování. Dále pro vás máme v ceně 4 obědy na ,,šnorchlovacích" výletech a podzemní řece. Na oběd a večeře bude vždy možné navštívit nějakou restauraci či stánek s jídlem nebo ovocem a ochutnat tak místní exotické pochutiny. V El Nido jsou nově snídaně na objednávku den předem (a tedy nejsou v ceně, aby si každý mohl vybrat na co má chuť).

Doprava

Nástupní místo: Manila

Zájezdy, do jejichž výchozího bodu je nutné se dopravit letecky, začínají až v cílové destinaci, proto letenky nejsou do ceny zájezdu zahrnuty. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je splněna podmínka minimálního počtu účastníků nutného pro realizaci zájezdu, kontaktujeme všechny přihlášené a nabídneme jim optimální letecké spojení. Vždy máte na výběr, zda nabídnutého leteckého spojení využijete nebo si necháte navrhnout jinou variantu, případně si letenky zajistíte sami. Letenky jsou často splatné do 24 hod. od rezervace. Částku potřebnou k úhradě letenek mějte proto stále k dispozici. Zálohu v předpokládané výši ceny letenek můžete na náš účet složit dokonce již spolu se zálohou na zájezd a podle skutečné ceny letenek se následně provede doúčtování.

Během zájezdu budeme také 3x přelétat na vnitrostátních linkách. Lety z Manily na Bohol a z Cebu na Palawan obsluhuje zpravidla místní nízkonákladový dopravce Cebu Pacific Air. Na přeletu z El Nido do Manily malé letadlo (pro 18 osob) místního dopravce. Protože u nízkonákladových aerolinek ceny velmi kolísají, nezapočítali jsme letenky do ceny zájezdu. Díky tomu za vnitrostátní přelety zaplatíte tu nejnižší možnou částku - budeme se pro vás snažit “vychytat” letenky v akci (v průměru se ceny pohybují okolo 5-6.000 Kč dohromady za všechny přelety). S nákupem vnitrostátních letenek vás budeme kontaktovat podobně jako s letenkou do Asie, avšak letové řády jsou už pevně zvolené cestovní kanceláří.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 1–2 z 5 bodové škály. Jedná se o pohodovou expediční akci, jejíž náročnost spočívá především v pohybu ve zcela jiných klimatických a kulturních podmínkách, než jsme zvyklí ze střední Evropy. Čeká nás návštěva nejzajímavějších kulturních památek Filipín, pohodové pěší výlety v horských oblastech, prohlídky měst, šnorchlování i odpočinek na pláži. Přesuny po ostrově budou zajištěny klimatizovaným mikrobusem s místním řidičem.

Další info

Vhodné zavazadlo
Doporučujeme pohodlný batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí, avšak ani kufr není pro tento zájezd problém.

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků a pronajatých dopravců. Maximální kapacita je 9 účastníků + 1 průvodce.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 350 USD, které si po příletu vyměníte na filipínské pesos.

Cestovní doklady
K této cestě potřebujete CESTOVNÍ PAS, platný nejméně 6 měsíců po návratu z Filipín s minimálně dvěma volnými stránkami vedle sebe. Po příletu (resp. zpravidla již v letadle) vyplníte příletovou kartu a celní prohlášení, které předáte na přepážce pasové kontroly. Odměnou vám bude razítko opravňující ke vstupu na Filipíny zdarma.

Očkování
Na Filipíny není očkování povinné. Je tedy na vlastním uvážení, zda se před cestou necháte očkovat. Navštívená místa nejsou ze zdravotního hlediska nijak výrazně riziková. Přesto je zde hygiena obecně na nižší úrovni než v Evropě a existuje tedy i možnost nákazy. Je tedy vhodné zvážit očkování proti hepatitidě A a B a břišnímu tyfu. Malárie se v místech, kde se budeme pohybovat nevyskytuje.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Podobné zájezdy

Bali a Lombok pohodově

Bali a Lombok pohodově

18. 8. - 2. 9. 2024 Chci to vidět
Bali, Lombok a Jáva

Bali, Lombok a Jáva

6. 9. - 28. 9. 2024 Chci to vidět
Filipíny expedičně

Filipíny expedičně

15. 11. - 30. 11. 2024 Chci to vidět
Filipíny expedičně s prodloužením o nejkrásnější pláže

Filipíny expedičně s prodloužením o nejkrásnější pláže

15. 11. - 5. 12. 2024 Chci to vidět
Laos a Kambodža

Laos a Kambodža

10. 1. - 25. 1. 2025 Chci to vidět
Severní Thajsko autenticky

Severní Thajsko autenticky

27. 11. - 14. 12. 2024 Chci to vidět
Vánoce a silvestr v severním Thajsku

Vánoce a silvestr v severním Thajsku

16. 12. - 2. 1. 2025 Chci to vidět