Filipíny

Za zážitky bez obav

Filipíny

17 dní / 45 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

19. 2. - 6. 3. 2024
č. zájezdu: 224364-01
cena 45 500 Kč
VYPRODÁNO

Azurová voda, bílý písek, hory, džungle a nádherná příroda

Pestrý mix kostelů a křesťanské kultury Filipínců v kontrastu s etnikem Ifugao, lovci lebek, o kterých jste četli v dobrodružných knihách. V mracích zahalené vrcholky hor porostlých nepropustným pralesem a šnorchlování s největšími žijícími žraloky v průzračných vodách Jihočínského moře. Naproti tomu hledání nejmenších primátů v tropickém pralese je jako hledat jehlu v kupce sena. A pokud máte rádi čokoládu, tak nesmíte opomenout Čokoládové kopce. To, že na nich není pravá čokoláda je jen detail :-) Filipíny nabízí mnoho zážitků a mnoho kontrastů. Vydejte se i Vy prožít s námi 16 nezapomenutelných dnů a poznat to nejlepší z tohoto souostroví!

Cena zahrnuje

 • veškerou společnou dopravu po souši (pronajatá auta, taxi, shuttle bus, jeepney, ...) na vodě (do Cebu) a pěšky
 • 15x noc v turistických hotýlcích
 • snídaně
 • buffet oběd s plavbou po řece Loboc
 • vstupy uvedené v programu a permity do národních parků
 • domorodý průvodce v Sagadě
 • 1denní túra na podzemní řeku v Sabangu
 • šnorchlovací výlet na korálový ostrov Pemilacan
 • 2x Island Hopping výlet v El Nido
 • průvodce
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
 • zákonné pojištění CK

  POZOR: vstupy v rámci programu (v hodnotě cca 4.200 Kč) máte zahrnuty v ceně zájezdu!

Cena nezahrnuje

 • letenku v ceně od cca 23.000 Kč (včetně tax)
 • 3x vnitrostátní přelet (více info viz "další info")
 • fakultativní program (např. další výlety v El Nido, výlet za žraloky do Oslobu)

Průvodci

Martin Hájek

19. 2. - 6. 3. 2024 / č.zájezdu 224364-01

Martinův obvyklý basecamp se nachází 9.000 km na východ od ČR – na Taiwanu. Odtud vyráží za objevováním či průvodcováním svých oblíbených lokalit Indonésie, Malajsie, Singapuru, Bruneje, Bornea, Nepálu a Filipín. Je naprosto špičkovým průvodcem, který vyniká abnormálním nasazením a schopností ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Odpolední přílet do MANILY, odpočinek a krátká procházka přes park Rizal do starého města Intramuros. Druhý den dopoledne přelet do Tagbilaranu na ostrově BOHOL. Krátký přejezd přes most na ostrůvek Panglao a zbytek dne poznávání okolí s návštěvou mořské jeskyně Hinagdanan.

3. den

Potápěcí / šnorchlovací / koupací / poznávací výlet na korálový ostrůvek PEMILACAN vzdálený 6 km od ostrova Panglao. Ostrůvek byl několikrát vyhlášen jako jedno z nejlepších míst k šnorchlování na Filipínách. Želvy, korálové rybky, barakudy a s trochou štěstí i černoploutví žraloci…odpoledne zakončíme v okolí pláže Alona Beach, jedné z nejkrásnějších na Visalajích.

4. den

Celodenní výlet okolo ostrova Bohol - jedna z největších atrakcí Filipín, 1268 fotogenických kopečků porostlých hnědou trávou, CHOCOLATE HILLS . Výstup na vyhlídku uprostřed nádherné scenerie. Návštěva chovné stanice nejmenšího primáta na světě, nártouna filipínského a městečka Loboc a Baclayon se dvěma nejstaršími kostely na Filipínách. Přechod přes vratký bambusový most a vodopády u vesničky Sevilla.

5. den

Volný den. Možnost dalšího poznávání Boholu nebo organizace jednodenního výletu na lodi na jih ostrova Cebu do oblasti Oslob. Jediné místo na Filipínách, kde můžete na 100% spatřit velrybí žraloky!

6.–7. den

Dopoledne přesun do přístavu a přejezd trajektem do města CEBU. Prohlídka starobylé pevnosti Fort San Pedro, baziliky Minore Del Santo Nino, místa, kde první Filipínci přijali křesťanství, katedrály Cebu či tradičního trhu Carbon. Druhý den přelet na ostrov PALAWAN a odpoledne okolí hlavního města Puerto Princesa, divoká pláž Nagtabon.

8. den

Jednodenní výlet do slavné jeskyně s podzemní řekou v SABANGU . Přejezd na člunu na pláž na okraji tropického pralesa, odkud se vydáme na 2 km dlouhou plavbu podzemní řekou. Znáte Punkevní jeskyně? Ty jsou miniaturní oproti Sabangu! Cestou zpět se svezeme na 800 m dlouhé zip-line nad zátokou Manlilipien a po žebřících skrz jeskyni se vydáme na vrchol vápencové hory Ugong.

9. den

Dlouhý (přibližně 5 hodin), ale velmi atraktivní přejezd tropickou přírodou do města EL NIDO, malého městečka na severu Palawanu proslulého vápencovými útesy, lagunami a písečnými plážemi. Mluví se o něm jako o rivalu jižního Thajska, ovšem oproti Thajsku je zde jen zlomek turistů a větší pohoda!

10.–12. den

El Nido - pravý ráj na zemi. Desítky ostrůvků, krasových skal ostrých jak žiletka a průzračné moře a opuštěné pláže a zátoky. Čeká nás pohoda na plážích, šnorchlování a potápění na korálových útesech či výšlapy v okolí. Po celou dobu budeme ubytovaní v městečku El Nido a po 3 dny budeme vyrážet na poznávání okolí či šnorchlovací výlety na tradičních dřevěných lodích po okolních ostrovech. Pralesem se dá vystoupit na strmý kopec nad El Nido a pozorovat západ slunce po treku na pláži Corong Corong. V oblasti strávíme dost času a vytvoříme program každému podle chuti - potápěčům, turistům i pohodářům. Tři celé dny nejsou dostatečné, věřte nám!

13. den

Přelet plný adrenalinu v malém letadýlku Káně zpět do Manily. Zde nakoukneme do China Townu, projdeme se po hradbách postavených Španěly, navštívíme pevnost Fort Santiago a několik kostelů a katedrál . V noci nasedneme do pronajaté dodávky s řidičem a přes noc se pohodlně přesuneme na severní část ostrova LUZON, do městečka Sagada, kam dorazíme za svítání.

14. den

Horské městečko Sagada - malá osada v Kordilerách, která je známá pro svoji atraktivní vápencovou krajinu a hlavně unikátní tradici pohřbívání v rakvích zavěšených vysoko ve skalách. S místním průvodcem se podíváme do Údolí ozvěn, projdeme jeskyní s podzemní řekou a na několik dalších míst, kde křesťanští domorodci uctívají duchy zesnulých.

15.–16. den

Přejezd krásnou horskou silničkou s nádhernými výhledy na hory do městěčka Bontoc, návštěva místního muzea kultury lovců lebek Ifugao a dále do Banaue. Zde se vydáme se na výlet do Batadu, malé vesničky uprostřed hor a tisíc let starých rýžových teras a dále do hlubokého údolí k vodopádu Tappiya. Noc v Banaue a návrat do Manily druhý den ve večerních hodinách.

17. den

Poslední den na Filipínách. Výlet k druhé nejaktivnější sopce v zemi. Tento výškou malý vulkán (311 metrů), ke kterému se vydáme přes jezero na kanoi klame tělem. Cestou na letiště pak zastavíme u známého amerického hřbitova a památníku 2. sv. války. Odlet do ČR ve večerních hodinách.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v penzionech a „homestay“ turistické kvality. Standardním vybavením pokoje je klimatizace nebo větrák. Pokoje, ve kterých budeme ubytovaní jsou zpravidla 2lůžkové a o rozdělení rozhoduje dle vašich preferencí na místě průvodce. Za příplatek je též možné zařídit single pokoj. Kvalitu očekávejte nad asijským standardem, tj. žádní švábi, čisto, útulno.

Strava

V ceně zájezdu máte zahrnuty snídaně. To znamená, že každé ráno dostanete snídani “až do postele” nebo zajdete s průvodcem na snídani někam poblíž místa ubytování. Na oběd a večeře bude vždy možné navštívit nějakou restauraci či stánek s jídlem nebo ovocem a ochutnat tak místní exotické pochutiny.

Doprava

Nástupní místo: Manila

Zájezdy, do jejichž výchozího bodu je nutné se dopravit letecky, začínají až v cílové destinaci, proto letenky nejsou do ceny zájezdu zahrnuty. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je splněna podmínka minimálního počtu účastníků nutného pro realizaci zájezdu, kontaktujeme všechny přihlášené a nabídneme jim optimální letecké spojení. Vždy máte na výběr, zda nabídnutého leteckého spojení využijete nebo si necháte navrhnout jinou variantu, případně si letenky zajistíte sami. Letenky jsou často splatné do 24 hod. od rezervace. Částku potřebnou k úhradě letenek mějte proto stále k dispozici. Zálohu v předpokládané výši ceny letenek můžete na náš účet složit dokonce již spolu se zálohou na zájezd a podle skutečné ceny letenek se následně provede doúčtování.

Během zájezdu budeme také 3x přelétat na vnitrostátních linkách. Lety z Manily na Bohol a z Cebu na Palawan obsluhuje zpravidla místní nízkonákladový dopravce Cebu Pacific Air. Na přeletu z El Nido do Manily malé letadlo (pro 18 osob) místního dopravce. Protože u nízkonákladových aerolinek ceny velmi kolísají, nezapočítali jsme letenky do ceny zájezdu. Díky tomu za vnitrostátní přelety zaplatíte tu nejnižší možnou částku - budeme se pro vás snažit “vychytat” letenky v akci (v průměru se ceny pohybují okolo 5-6.000 Kč dohromady za všechny přelety). S nákupem vnitrostátních letenek vás budeme kontaktovat podobně jako s letenkou do Asie, avšak letové řády jsou už pevně zvolené cestovní kanceláří.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 1–2 z 5 bodové škály. Jedná se o pohodovou expediční akci, jejíž náročnost spočívá především v pohybu ve zcela jiných klimatických a kulturních podmínkách, než jsme zvyklí ze střední Evropy. Čeká nás návštěva nejzajímavějších kulturních památek Filipín, pohodové pěší výlety v horských oblastech, prohlídky měst, šnorchlování i odpočinek na pláži. Přesuny po ostrově budou zajištěny klimatizovaným mikrobusem s místním řidičem.

Další info

Vhodné zavazadlo
Doporučujeme pohodlný batoh, do kterého se vám vše pohodlně vleze, a který se dobře nosí, avšak ani kufr není pro tento zájezd problém.

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 9 účastníků + 1 průvodce.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 350 USD, které si po příletu vyměníte na filipínské pesos.

Cestovní doklady
K této cestě potřebujete CESTOVNÍ PAS, platný nejméně 6 měsíců po návratu z Filipín s minimálně dvěma volnými stránkami po sobě jdoucími. Po příletu (resp. zpravidla již v letadle) vyplníte příletovou kartu a celní prohlášení, které předáte na přepážce pasové kontroly. Odměnou vám bude razítko opravňující ke vstupu na Filipíny zdarma.

Očkování
Na Filipíny není očkování povinné. Je tedy na vlastním uvážení, zda se před cestou necháte očkovat. Navštívená místa nejsou ze zdravotního hlediska nijak výrazně riziková. Přesto je zde hygiena obecně na nižší úrovni než v Evropě a existuje tedy i možnost nákazy. Je tedy vhodné zvážit očkování proti hepatitidě A a B a břišnímu tyfu. Malárie se v místech, kde se budeme pohybovat, nevyskytuje.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Podobné zájezdy

Srí Lanka

Srí Lanka

12. 3. - 26. 3. 2024 Chci to vidět
Vánoce a silvestr v severním Thajsku 2023/2024

Vánoce a silvestr v severním Thajsku 2023/2024

22. 12. - 4. 1. 2024 Chci to vidět