Filipíny

Za zážitky bez obav

Filipíny

17 dní / 39 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

Azurová voda, bílý písek, hory, džungle a nádherná příroda

Pestrý mix kostelů a křesťanské kultury Filipínců v kontrastu s etnikem Ifugao, lovci lebek, o kterých jste četli v dobrodružných knihách. V mracích zahalené vrcholky hor porostlých nepropustným pralesem a šnorchlování s největšími žijícími žraloky v průzračných vodách Jihočínského moře. Naproti tomu hledání nejmenších primátů v tropickém pralese je jako hledat jehlu v kupce sena. A pokud máte rádi čokoládu, tak nesmíte opomenout Čokoládové kopce. To, že na nich není pravá čokoláda je jen detail. Filipíny nabízí mnoho zážitků a mnoho kontrastů. Vydejte se i Vy prožít s námi 17 nezapomenutelných dnů a poznat to nejlepší ze 7600 ostrovů!

Cena zahrnuje

 • veškerou společnou dopravu po souši (pronajatá auta, taxi, shuttle bus, jeepney, ...) na vodě (do Cebu) a pěšky
 • 15x noc v hotýlcích a chatkách (podrobnější info v "nejčastějších dotazech")
 • snídaně
 • buffet oběd s plavbou po řece Loboc
 • vstupy uvedené v programu a permity do národních parků
 • domorodý průvodce v Sagadě
 • 1denní túra na podzemní řeku v Sabangu
 • šnorchlovací výlet na korálový ostrov Pemilacan
 • 2x Island Hopping výlet v El Nido
 • průvodce
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
 • zákonné pojištění CK

  POZOR: vstupy v rámci programu (v hodnotě cca 3.500 Kč) máte zahrnuty v ceně zájezdu!

Cena nezahrnuje

 • letenku v ceně od cca 20.000 Kč (včetně tax)
 • 3x vnitrostátní přelet (více info viz "další info")
 • fakultativní program (např. další výlety v El Nido, výlet za žraloky do Oslobu)

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Odpolední přílet do MANILY, odpočinek a krátká procházka přes park Rizal do starého města Intramuros. Druhý den dopoledne přelet do Tagbilaranu na ostrově BOHOL. Krátký přejezd přes most na ostrůvek Panglao a zbytek dne poznávání okolí s návštěvou mořské jeskyně Hinagdanan.

3. den

Potápěcí / šnorchlovací / koupací / poznávací výlet na korálový ostrůvek PEMILACAN vzdálený 6 km od ostrova Panglao. Ostrůvek byl několikrát vyhlášen jako jedno z nejlepších míst k šnorchlování na Filipínách. Želvy, korálové rybky, barakudy a s trochou štěstí i černoploutví žraloci…odpoledne zakončíme v okolí pláže Alona Beach, jedné z nejkrásnějších na Visalajích.

4. den

Celodenní výlet okolo ostrova Bohol - jedna z největších atrakcí Filipín, 1268 fotogenických kopečků porostlých hnědou trávou, CHOCOLATE HILLS . Výstup na vyhlídku uprostřed nádherné scenerie. Návštěva chovné stanice nejmenšího primáta na světě, nártouna filipínského a městečka Loboc a Baclayon se dvěma nejstaršími kostely na Filipínách. Přechod přes vratký bambusový most a vodopády u vesničky Sevilla.

5. den

Volný den. Možnost dalšího poznávání Boholu nebo organizace jednodenního výletu na lodi na jih ostrova Cebu do oblasti Oslob. Jediné místo na Filipínách, kde můžete na 100% spatřit velrybí žraloky!

6.–7. den

Dopoledne přesun do přístavu a přejezd trajektem do města CEBU. Prohlídka starobylé pevnosti Fort San Pedro, baziliky Minore Del Santo Nino, místa, kde první Filipínci přijali křesťanství, katedrály Cebu či tradičního trhu Carbon. Druhý den přelet na ostrov PALAWAN a odpoledne okolí hlavního města Puerto Princesa, divoká pláž Nagtabon.

8. den

Jednodenní výlet do slavné jeskyně s podzemní řekou v SABANGU . Přejezd na člunu na pláž na okraji tropického pralesa, odkud se vydáme na 2 km dlouhou plavbu podzemní řekou. Znáte Punkevní jeskyně? Ty jsou miniaturní oproti Sabangu! Cestou zpět se svezeme na 800 m dlouhé zip-line nad zátokou Manlilipien a po žebřících skrz jeskyni se vydáme na vrchol vápencové hory Ugong.

9. den

Dlouhý (přibližně 5 hodin), ale velmi atraktivní přejezd tropickou přírodou do města EL NIDO, malého městečka na severu Palawanu proslulého vápencovými útesy, lagunami a písečnými plážemi. Mluví se o něm jako o rivalu jižního Thajska, ovšem oproti Thajsku je zde jen zlomek turistů a větší pohoda!

10.–12. den

El Nido - pravý ráj na zemi. Desítky ostrůvků, krasových skal ostrých jak žiletka a průzračné moře a opuštěné pláže a zátoky. Čeká nás pohoda na plážích, šnorchlování a potápění na korálových útesech či výšlapy v okolí. Po celou dobu budeme ubytovaní v městečku El Nido a po 3 dny budeme vyrážet na poznávání okolí či šnorchlovací výlety na tradičních dřevěných lodích po okolních ostrovech. Pralesem se dá vystoupit na strmý kopec nad El Nido a pozorovat západ slunce po treku na pláži Corong Corong. V oblasti strávíme dost času a vytvoříme program každému podle chuti - potápěčům, turistům i pohodářům. Tři celé dny nejsou dostatečné, věřte nám!

13. den

Přelet plný adrenalinu v malém letadýlku Káně zpět do Manily. Zde nakoukneme do China Townu, projdeme se po hradbách postavených Španěly, navštívíme pevnost Fort Santiago a několik kostelů a katedrál . V noci nasedneme do pronajaté dodávky s řidičem a přes noc se pohodlně přesuneme na severní část ostrova LUZON, do městečka Sagada, kam dorazíme za svítání.

14. den

Horské městečko Sagada - malá osada v Kordilerách, která je známá pro svoji atraktivní vápencovou krajinu a hlavně unikátní tradici pohřbívání v rakvích zavěšených vysoko ve skalách. S místním průvodcem se podíváme do Údolí ozvěn, projdeme jeskyní s podzemní řekou a na několik dalších míst, kde křesťanští domorodci uctívají duchy zesnulých.

15.–16. den

Přejezd krásnou horskou silničkou s nádhernými výhledy na hory do městěčka Bontoc, návštěva místního muzea kultury lovců lebek Ifugao a dále do Banaue. Zde se vydáme se na výlet do Batadu, malé vesničky uprostřed hor a tisíc let starých rýžových teras a dále do hlubokého údolí k vodopádu Tappiya. Noc v Banaue a návrat do Manily druhý den ve večerních hodinách.

17. den

Poslední den na Filipínách. Výlet k druhé nejaktivnější sopce v zemi. Tento výškou malý vulkán (311 metrů), ke kterému se vydáme přes jezero na kanoi klame tělem. Cestou na letiště pak zastavíme u známého amerického hřbitova a památníku 2. sv. války. Odlet do ČR ve večerních hodinách.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v penzionech a „homestay“ turistické kvality. Standardním vybavením pokoje je klimatizace nebo větrák. Pokoje, ve kterých budeme ubytovaní jsou zpravidla 2lůžkové a o rozdělení rozhoduje dle vašich preferencí na místě průvodce. Za příplatek je též možné zařídit single pokoj. Kvalitu očekávejte nad asijským standardem, tj. žádní švábi, čisto, útulno.

Strava

V ceně zájezdu máte zahrnuty snídaně. To znamená, že každé ráno dostanete snídani “až do postele” nebo zajdete s průvodcem na snídani někam poblíž místa ubytování. Na oběd a večeře bude vždy možné navštívit nějakou restauraci či stánek s jídlem nebo ovocem a ochutnat tak místní exotické pochutiny.

Doprava

Nástupní místo: Manila

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků).

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 1–2 z 5 bodové škály. Jedná se o pohodovou expediční akci, jejíž náročnost spočívá především v pohybu ve zcela jiných klimatických a kulturních podmínkách, než jsme zvyklí ze střední Evropy. Čeká nás návštěva nejzajímavějších kulturních památek Filipín, pohodové pěší výlety v horských oblastech, prohlídky měst, šnorchlování i odpočinek na pláži. Přesuny po ostrově budou zajištěny klimatizovaným mikrobusem s místním řidičem.

Další info

Vhodné zavazadlo
Doporučujeme pohodlný batoh, do kterého se vám vše pohodlně vleze, a který se dobře nosí, avšak ani kufr není pro tento zájezd problém.

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 9 účastníků + 1 průvodce.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 350 USD, které si po příletu vyměníte na filipínské pesos.

Cestovní doklady
K této cestě potřebujete CESTOVNÍ PAS, platný nejméně 6 měsíců po návratu z Filipín s minimálně dvěma volnými stránkami po sobě jdoucími. Po příletu (resp. zpravidla již v letadle) vyplníte příletovou kartu a celní prohlášení, které předáte na přepážce pasové kontroly. Odměnou vám bude razítko opravňující ke vstupu na Filipíny zdarma.

Očkování
Na Filipíny není očkování povinné. Je tedy na vlastním uvážení, zda se před cestou necháte očkovat. Navštívená místa nejsou ze zdravotního hlediska nijak výrazně riziková. Přesto je zde hygiena obecně na nižší úrovni než v Evropě a existuje tedy i možnost nákazy. Je tedy vhodné zvážit očkování proti hepatitidě A a B a břišnímu tyfu. Malárie se v místech, kde se budeme pohybovat, nevyskytuje.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Podobné zájezdy

Bali a Lombok pohodově

Bali a Lombok pohodově

22. 8. - 6. 9. 2023 Chci to vidět
Bali, Lombok a Jáva

Bali, Lombok a Jáva

9. 9. - 1. 10. 2023 Chci to vidět
Vánoce a silvestr v severním Thajsku 2023/2024

Vánoce a silvestr v severním Thajsku 2023/2024

22. 12. - 4. 1. 2024 Chci to vidět