Japonsko

Za zážitky bez obav

Japonsko

17 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

země, kde se mýty a tradice snoubí se supermoderními technologiemi

Japonsko je zemí mnohoznačnou, plnou kontrastů, kde vedle sebe stojí starobylé chrámy a skleněné mrakodrapy, pivo se pije stejně často jako zelený čaj a na ulici se míjí kravaťáci v oblecích s dívkami v kimonech. Pojďte s námi tuto krásnou zemi nejen poznat, ale především prožít. Projedeme Japonsko od severu Honšú až na jih Kjúšú a to v jednom z nejkrásnějších období roku, kdy na sebe Japonsko bere pestrý podzimní háv. Vedle pulzujícího Tokia navštívíme oblast hor a velkolepých chrámů Nikkó, projdeme se po Tókaidó, nejfrekventovanější cestě středověkého Japonska a podíváme se na jeden z nejkrásnějších hradů Himedži. Projedeme Hirošimu a „bránu Japonska“ Nagasaki, kterou poznáme ze zcela jiného úhlu, než jakým se zapsala do paměti většiny lidstva. Na jihu Kjúšú zavítáme na tajemný ostrov Jakušimu, do světa tisíciletých cedrů a bizarních lesních útvarů, které jako by vypadly z říše pohádek, a v závěru naší výpravy vás vezmeme do Ósaky známé výborným jídlem, neony a srdečnými lidmi, buddhistické Nary, kde se po ulicích volně toulají krotcí jelínci, a starobylého Kjóta, města nespočtu chrámů, tradičních zahrad, paláců i uliček s červenými lucernami, kde je ještě dnes možné spatřit gejši.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku v ceně od cca 25.000 Kč (včetně tax)

Videa

Program zájezdu

1. den

Přílet do Tokia, dle času večerní prohlídka města.

2. den

TOKIO, návštěva rybího tržiště, procházka po slavném bulváru Ginza, prohlídka tradiční čtvrti Asakusa s chrámem Sensódži a Hromovou branou, mrakodrapová čtvrť Šindžuku a večer návštěva zábavní čtvrti Kabukičó, kde i nemožné je možným.

3.–4. den

Přejedeme do NIKKÓ , kde nás kromě nenáročného treku po japonských Alpách čeká i prohlídka chrámového komplexu Tóšógú, kde je pohřbený jeden ze tří sjednotitelů Japonska, Tokugawa Iejasu a další členové jeho rodiny, a který je výjimečný nejen svojí zdobností a historií, ale i malebnou polohou v cedrových lesích.

5. den

Přejezd do Nagoji, odkud vyrazíme na procházku po NAKASENDÓ, jednom z nejzachovalejších úseků cesty Tókaidó, po níž v Japonsku po staletí proudil obchod mezi Edem (dnešním Tokiem) a Kjótem. Horská stezka se vine mezi dvěma malebnými poštovními městečky, Magome a Cumago.

6. den

Ráno začneme brzy přejezdem k jednomu z nejkrásnějších japonských hradů HIMEDŽI, někdy také nazývaným Bílá volavka, který je znám svojí skvostnou architekturou a rozlehlými zahradami. Odpoledne pak budeme pokračovat v naší cestě do Hirošimy, kde navštívíme muzeum atomové bomby, Mírový park a ruiny Průmyslového paláce.

7. den

Z Hirošimy vyrazíme na nedaleký ostrůvek MIJADŽIMA, kde nás čeká chrám na vodě Icukušima se slavnou plovoucí bránou torii. Vystoupáme (zájemci mohou vyjet lanovkou) na horu Misen, s úžasným výhledem a buddhistickým chrámem na vrcholu. Večer přejezd do Nagasaki.

8. den

NAGASAKI, brána do Japonska, kde se po staletí střetávaly s cizí kultury s kulturou japonskou. Čeká nás čínská čtvrť a Konfuciův chrám, holandská obchodní faktorie Dedžima, anglické zahrady i nejstarší křesťanský kostel v Japonsku. Večer přejezd do Kagošimy.

9.–11. den

Brzy ráno přejezd na ostrov JAKUŠIMA . Vydáme se do nitra místních hor, kde budeme putovat panenskou přírodou k tisíciletým cedrům bizardních tvarů, jež po setmění připomínají lesní duchy. Poslední den přejezd trajektem zpátky na Honšú.

12.–14. den

Přejezd do KJÓTA , návštěva nejkrásnějších památek bývalého císařského města. Zlatý a Stříbrný pavilon, palác šógunů Nidžó, monumentální i méně známé buddhistické chrámy Východních hor, svatyně Fušimi Inari s tisíci rumělkovými bránami torii. Navštívíme také tržiště Nišiki a projdeme se malebnými uličkami. Pro zájemce možnost shlédnout v zábavní čtvrti Gion vystoupení tradičních umění.

15. den

Návštěva NARY. Prohlídka rozlehlého parku s krotkými jelínky a největší dřevěnou stavbou na světě chrámem Tódaidži s Velkým Buddhou. Dále architektonicky vytříbená zahrada Isuien, dle zájmu možnost návštěvy dalších zahrad, chrámů a svatyní, popř. výšlap na horu Wakajama.

16. den

ÓSAKA, svérázné velkoměsto, kde navštívíme Ósacký hrad, undergroundovou čtvrť Šinsekai, futuristický mrakodrap Sky Building a neonovou čtvrť zábavy a jídla Nambu.

17. den

Dle času odletu prohlídka ósackého akvária, popř. dalších méně známých zajímavostí. Transfer na letiště, přílet do ČR.

Ubytování

Většinou v levnějších hotelech (dvou lůžkové pokoje se společným sociálním zařízením).

Strava

Během zájezdu je stravování individuální. Jídlo se dá sehnat za rozumné ceny v obchodech, na ulici či v restauracích. V případě zájmu budeme chodit na obědy i večeře společně, s výběrem snídaně vám bude k ruce průvodkyně, popřípadě se můžete vydat objevovat místní dobroty na vlastní pěst. Jídlo je v Japonsku nádherné dobrodružství a bude důležitou součástí zájezdu!

Doprava

Nástupní místo: Tokio
Výstupní místo: Ósaka

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2–3 z 5 bodové škály.

Další info

Poznámka: vstupy v rámci programu (v hodnotě cca 6.000 Kč) máte zahrnuty v ceně zájezdu.

Zavazadlo
Na tento zájezd je vhodný kufr i batoh. Záleží na osobních preferencích, myslete však na to, že budeme cestovat hromadnou dopravou a často se se zavazadly přemisťovat! Je proto vhodné nechat doma ždímačku a cestovat nalehko. Drtivá většina japonských hotelů poskytuje za drobný poplatek (á 40 Kč) pračku, sušičku, zdarma pak mýdlo, šampon a dal. Na výlety a do města se pak hodí menší batoh či taška na vodu/peníze/fotoaparát.

Skupina a průvodce
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 10 účastníků + 1 průvodce. Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícím průvodcem. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte v první den zájezdu.

Kapesné
V Japonsku 45 USD na den - na stravu a drobné výdaje. Pokud plánujete nakupovat suvenýry (či třebas výhodnou elektroniku), tak si výši kapesného navyšte podle potřeby. Přestože v zavedených obchodech se suvenýry či obchodních domech se dá bez problémů platit kartou, přežívá v Japonsku stále ještě trend platit hotově. Peníze je vhodné vyměnit už u nás (lepší kurz), nebo vybírat z bankomatu v Japonsku; s výběrem není u většiny karet (Visa, MasterCard) problém, jen je vhodné konzultovat s bankou výši poplatků za výběr v zahraničí – často se dá dočasně snížit.

Cestovní doklady
V Japonsku se pro občany ČR vydává vízum zdarma po příletu na hranicích. Je však nutné mít pas platný ještě nejméně 3 měsíce od odletu zpět do ČR a 2 volné stránky v pasu.

Očkování
Do Japonska není žádné povinné očkování a úroveň hygieny je zde na srovnatelné (ne li vyšší) úrovni jak v Česku. Jediné očkování, které se může hodit i u nás, je žloutenka typu A.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Japonsko - Jeden den gejšou

Martin Hájek

Pokaždé, když s klienty cestuji po Japonsku slýchám neustále jednu a tu samou otázku? „Uvidíme někdy gejšu?” „Je tam to gejša?” „J...

více

Podobné zájezdy

Omán, Musandam a Spojené arabské emiráty

Omán, Musandam a Spojené arabské emiráty

19. 1. - 2. 2. 2025 Chci to vidět
To nejlepší z Taiwanu

To nejlepší z Taiwanu

30. 11. - 15. 12. 2024 Chci to vidět
Vánoce a silvestr v severním Thajsku

Vánoce a silvestr v severním Thajsku

16. 12. - 2. 1. 2025 Chci to vidět