Japonsko

Za zážitky bez obav

Japonsko

17 dní / 58 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

19. 11. - 5. 12. 2022
č. zájezdu: 222352-01
cena 58 500 Kč

země, kde se mýty a tradice snoubí se supermoderními technologiemi

Japonsko je zemí mnohoznačnou, plnou kontrastů, kde vedle sebe stojí starobylé chrámy a skleněné mrakodrapy, pivo se pije stejně často jako zelený čaj a na ulici se míjí kravaťáci v oblecích s dívkami v kimonech. Pojďte s námi tuto krásnou zemi nejen poznat, ale především prožít. Projedeme Japonsko od severu Honšú až na jih Kjúšú a to v jednom z nejkrásnějších období roku, kdy na sebe Japonsko bere pestrý podzimní háv. Vedle pulzujícího Tokia navštívíme oblast hor a velkolepých chrámů Nikkó, projdeme se po Tókaidó, nejfrekventovanější cestě středověkého Japonska a podíváme se na jeden z nejkrásnějších hradů Himedži. Projedeme Hirošimu a „bránu Japonska“ Nagasaki, kterou poznáme ze zcela jiného úhlu, než jakým se zapsala do paměti většiny lidstva. Na jihu Kjúšú zavítáme na tajemný ostrov Jakušimu, do světa tisíciletých cedrů a bizarních lesních útvarů, které jako by vypadly z říše pohádek, a v závěru naší výpravy vás vezmeme do Ósaky známé výborným jídlem, neony a srdečnými lidmi, buddhistické Nary, kde se po ulicích volně toulají krotcí jelínci, a starobylého Kjóta, města nespočtu chrámů, tradičních zahrad, paláců i uliček s červenými lucernami, kde je ještě dnes možné spatřit gejši.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku v ceně od cca 20.000 Kč (včetně tax)

Průvodci

Kateřina Špirochová

19. 11. - 5. 12. 2022 / č.zájezdu 222352-01

Nejpravděpodobněji ji zastihnete na půdě Ústavu Dálného východu nebo v Japonsku, ale ráda se toulá i po Evropě a ostatních koutech Asie. Má ráda přechody hor, chrámy a historická města, stejně jako neonové poutače, nudle na stojáka a klábosení s místními.

Dozvědět se více

Program zájezdu

1. den

Přílet do Tokia, dle času večerní prohlídka města.

2. den

TOKIO, návštěva rybího tržiště, procházka po slavném bulváru Ginza, prohlídka tradiční čtvrti Asakusa s chrámem Sensódži a Hromovou branou, mrakodrapová čtvrť Šindžuku a večer návštěva zábavní čtvrti Kabukičó, kde i nemožné je možným.

3.–4. den

Přejedeme do NIKKÓ , kde nás kromě nenáročného treku po japonských Alpách čeká i prohlídka chrámového komplexu Tóšógú, kde je pohřbený jeden ze tří sjednotitelů Japonska, Tokugawa Iejasu a další členové jeho rodiny, a který je výjimečný nejen svojí zdobností a historií, ale i malebnou polohou v cedrových lesích.

5. den

Přejezd do Nagoji, odkud vyrazíme na procházku po NAKASENDÓ, jednom z nejzachovalejších úseků cesty Tókaidó, po níž v Japonsku po staletí proudil obchod mezi Edem (dnešním Tokiem) a Kjótem. Horská stezka se vine mezi dvěma malebnými poštovními městečky, Magome a Cumago.

6. den

Ráno začneme brzy přejezdem k jednomu z nejkrásnějších japonských hradů HIMEDŽI , někdy také nazývaným Bílá volavka, který je znám svojí skvostnou architekturou a rozlehlými zahradami. Odpoledne pak budeme pokračovat v naší cestě do Hirošimy, kde navštívíme muzeum atomové bomby, Mírový park a ruiny Průmyslového paláce.

7. den

Z Hirošimy vyrazíme na nedaleký ostrůvek MIJADŽIMA, kde nás čeká chrám na vodě Icukušima se slavnou plovoucí bránou torii. Vystoupáme (zájemci mohou vyjet lanovkou) na horu Misen, s úžasným výhledem a buddhistickým chrámem na vrcholu. Večer přejezd do Nagasaki.

8. den

NAGASAKI, brána do Japonska, kde se po staletí střetávaly s cizí kultury s kulturou japonskou. Čeká nás čínská čtvrť a Konfuciův chrám, holandská obchodní faktorie Dedžima, anglické zahrady i nejstarší křesťanský kostel v Japonsku. Večer přejezd do Kagošimy.

9.–11. den

Brzy ráno přejezd na ostrov JAKUŠIMA . Vydáme se do nitra místních hor, kde budeme putovat panenskou přírodou k tisíciletým cedrům bizardních tvarů, jež po setmění připomínají lesní duchy. Poslední den přejezd trajektem zpátky na Honšú.

12.–14. den

Přejezd do KJÓTA , návštěva nejkrásnějších památek bývalého císařského města. Zlatý a Stříbrný pavilon, palác šógunů Nidžó, monumentální i méně známé buddhistické chrámy Východních hor, svatyně Fušimi Inari s tisíci rumělkovými bránami torii a chrám Tófukudži. Navštívíme také tržiště Nišiki a projdeme se malebnými uličkami. Pro zájemce možnost shlédnout v zábavní čtvrti Gion vystoupení tradičních umění.

15. den

Návštěva NARY. Prohlídka rozlehlého parku s krotkými jelínky a největší dřevěnou stavbou na světě chrámem Tódaidži s Velkým Buddhou. Dále architektonicky vytříbená zahrada Isuien, dle zájmu možnost návštěvy dalších zahrad, chrámů a svatyní, popř. výšlap na horu Wakajama.

16. den

ÓSAKA, svérázné velkoměsto, kde navštívíme Ósacký hrad, undergroundovou čtvrť Šinsekai, futuristický mrakodrap Sky Building a neonovou čtvrť zábavy a jídla Nambu.

17. den

Dle času odletu prohlídka ósackého akvária, popř. dalších méně známých zajímavostí. Transfer na letiště, přílet do ČR.

Ubytování

Většinou v levnějších hotelech (dvou lůžkové pokoje se společným sociálním zařízením).

Strava

Během zájezdu je stravování individuální. Jídlo se dá sehnat za rozumné ceny v obchodech, na ulici či v restauracích. V případě zájmu budeme chodit na obědy i večeře společně, s výběrem snídaně vám bude k ruce průvodkyně, popřípadě se můžete vydat objevovat místní dobroty na vlastní pěst. Jídlo je v Japonsku nádherné dobrodružství a bude důležitou součástí zájezdu!

Doprava

Nástupní místo: Tokio
Výstupní místo: Ósaka

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2–3 z 5 bodové škály.

Další info

Poznámka: vstupy v rámci programu (v hodnotě cca 6.000 Kč) máte zahrnuty v ceně zájezdu.

Zavazadlo
Na tento zájezd je vhodný kufr i batoh. Záleží na osobních preferencích, myslete však na to, že budeme cestovat hromadnou dopravou a často se se zavazadly přemisťovat! Je proto vhodné nechat doma ždímačku a cestovat nalehko. Drtivá většina japonských hotelů poskytuje za drobný poplatek (á 40 Kč) pračku, sušičku, zdarma pak mýdlo, šampon a dal. Na výlety a do města se pak hodí menší batoh či taška na vodu/peníze/fotoaparát.

Skupina a průvodce
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 10 účastníků + 1 průvodce. Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícím průvodcem. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte v první den zájezdu.

Kapesné
V Japonsku 45 USD na den - na stravu a drobné výdaje. Pokud plánujete nakupovat suvenýry (či třebas výhodnou elektroniku), tak si výši kapesného navyšte podle potřeby. Přestože v zavedených obchodech se suvenýry či obchodních domech se dá bez problémů platit kartou, přežívá v Japonsku stále ještě trend platit hotově. Peníze je vhodné vyměnit už u nás (lepší kurz), nebo vybírat z bankomatu v Japonsku; s výběrem není u většiny karet (Visa, MasterCard) problém, jen je vhodné konzultovat s bankou výši poplatků za výběr v zahraničí – často se dá dočasně snížit.

Cestovní doklady
V Japonsku se pro občany ČR vydává vízum zdarma po příletu na hranicích. Je však nutné mít pas platný ještě nejméně 3 měsíce od odletu zpět do ČR a 2 volné stránky v pasu.

Očkování
Do Japonska není žádné povinné očkování a úroveň hygieny je zde na srovnatelné (ne li vyšší) úrovni jak v Česku. Jediné očkování, které se může hodit i u nás, je žloutenka typu A.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Japonsko - Jeden den gejšou

Martin Hájek

Pokaždé, když s klienty cestuji po Japonsku slýchám neustále jednu a tu samou otázku? „Uvidíme někdy gejšu?” „Je tam to gejša?” „J...

více

Podobné zájezdy

Omán, Musandam a Spojené arabské emiráty

Omán, Musandam a Spojené arabské emiráty

14. 1. - 30. 1. 2023 Chci to vidět
To nejlepší z Taiwanu

To nejlepší z Taiwanu

5. 11. - 20. 11. 2022 Chci to vidět
Vánoce a silvestr v severním Thajsku

Vánoce a silvestr v severním Thajsku

21. 12. - 4. 1. 2023 Chci to vidět