Korsika - GR 20

Korsika - GR 20

13 dní / 14 000 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

15. 8. - 27. 8. 2020
č. zájezdu: 220863B-02
cena 14 000 Kč

přechod hor po slavné dálkové horské trase

Napříč celou Korsikou od severu k jihu prochází jedna z nejslavnějších dálkových turistických tras celé Evropy, trasa označená jako „GR 20“. Je téměř 200 km dlouhá a prochází dvouapůltisícovými horami, hlubokými soutěskami, kolem divokých kaskád, vede mezi stády polodivokých koní i všudypřítomných prasat, v blízkosti malebných ledovcových jezer, žulových štítů, obřích zkroucených borovic i korkových dubů, … Dole pod horami nás pak budou čekat poloprázdné pláže s romantickými útesy, sluníčko, omamně vonící macchie a kolem dokola čisťounké tyrkysové moře, ale i malebná města s trochou historie a výborná korsická vína, ... to vše nabízí Korsika. Milujete-li hory, pak vás tento krásný, rozmanitý ostrov beznadějně očaruje. Většinu času prožijeme na treku po nejhezčích partiích trasy GR 20, nezbytná je tedy dobrá fyzička a základní znalosti pohybu ve vysokohorském terénu. Mezi jednotlivými přechody se vždy setkáme s autobusem, kde doplníme zásoby na další horskou etapu. Během jednotlivých přechodů hor budeme nocovat na horských tábořištích, v ostatních případech pak využijeme veškeré pohodlí kempů, včetně kudrnovské polopenze. Tábořiště jsou zřízena v blízkosti horských chat. Pokud budou volná lůžka je možné si na místě zaplatit ubytování pod střechou a to včetně jídla.

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • přepravu do hor místní dopravou
 • přepravu korsickým úzkorozchodným vlakem
 • 2x trajekt
 • 4x kemp
 • 6x nocleh na placených tábořištích
 • 4x polopenzi
 • průvodce
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
 • zákonné pojištění CK
 • pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

 • fakultativní plavbu lodí pod útesy v Bonifaciu (cca 17 EUR)

Program zájezdu

1. – 2. den

Z Brna nonstop cesta přes Rakousko do Itálie, přeplutí trajektem na Korsiku, přejezd pod hory, údolím potoka Spasimata s několika visutými mosty zahájíme první 2,5 denní náročnější přechod hor.

3. - 4. den

Budeme putovat horami severní Korsiky. Přejdeme přes vyhlídková sedla Col de la Muvrella (2.000 m) a Bocca di Stagnu (2.010 m) a sestoupíme do horského údolí ASCO, kde žije nejpočetnější populace divokých korsických muflonů. Horským kotlem Trimbolacciu s fantasticky vytvarovanými borovicemi vystoupáme k legendami opředenému jezírku Lac d´Argent a s nejzdatnějšími pak až na nejvyšší horu ostrova MONTE CINTO (2.706 m). Sestup kolem modravého ledovcového jezera LAC DU CINTO až do vesnice Lozzi. Druhý den večer nocleh v kempu spolu se skupinou jednodenních túr, zde se též setkáme s naším autobusem.

5. – 8. den

Čtyřdenní přechod po asi vůbec nejhezčích partiích dálkové trasy GR 20 ze sedla COL DE VERGIO do Vizzavony. Při něm uvidíme idylické jezero Lac de Nino se stády koní, přejdeme přes nejvyšší bod trasy GR 20 – Punta ala Porta (2.255 m), projdeme kolem malebných jezer CAPITELO a MELO, s nejzdatnějšími vyšplháme až na druhou nejvyšší horu ostrova – MONTE ROTONDO (2.622) s panoramatickým rozhledem, uvidíme velké ledovcové jezero BELLEBONE. Na salaších ochutnáme tradiční speciality a sestoupíme až k pohádkovým kaskádám MANGANELLO, kde se řádně vykoupeme. Dále nás bude čekat výstup na vrchol MONTE D’ORO (2.389 m) a závěrečná relaxace u známých kaskád des Anglais (Anglické kaskády).

9. den

Odpočinkový den, kdy se přesuneme vláčkem po slavné korsické úzkorozchodné železnici z hor k moři, kde se setkáme s naším busem. Určitě zastavíme i na vykoupání. Dále budeme přejíždět na jih ostrova do oblasti tzv. „Korsických Dolomit“, do kraje žulových balvanů a borovic, mezi nimiž se zrcadlí horské jezero L´OSPEDALE.

10. den

Podnikneme celodenní fascinující okružní výlet opět po trase GR 20 divokou, skalnatou krajinou kolem BAVELSKÝCH JEHEL. Nejzdatnější jedinci si budou moci vylézt až na vyhlídkovou Věž č. III (1.611 m).

11. den

Dopolední krátká túra k nejvyššímu korsickému vodopádu PISCIA DI GALLO. Téměř třičtvrtě denní návštěva nejjižnějšího a snad nejkrásnějšího města ostrova BONIFACIA, které je postavené na 80 m vysokých vápencových útesech. Fakultativní plavba lodičkou podél útesů (cca 17 EUR). Zájemci též budou moci vyrazit na výlet po útesech s parádními výhledy až na nedalekou Sardínii.

12. – 13. den

Poslední koupání v osvěžujícím moři, nákupy sýrů, vín a dalších specialit v přístavním městě BASTIA, trajekt do Livorna, návrat přes Itálii a Rakousko do Brna.

Ubytování

6 nocí strávíme na placených horských tábořištích ve vlastních stanech. Za příplatek cca 7 EUR za osobu a noc lze zajistit jednoduché ubytování na palandách v horských chatách (budou-li volná místa). 4 noci pak strávíme v kempech různé úrovně. Vyzkoušíme jednoduché horské kempy, ale také kempy kategorii **** vybavené bazénem. Zásuvky v kempech odpovídají českým standardům, není tedy zapotřebí žádné speciální redukce. 

Strava

Během treků se stravujeme z vlastních zásob. Tábořiště jsou vždy v blízkosti horských chat a zdroje pitné vody. U chat je možné se "po horalsku" najíst. Většinou je zde nabídka korsických specialit, jakými jsou uzeniny, sýry, pečivo, pivo, coca-cola ... Nakoupit lze i některé základní potraviny jako jsou špagety, omáčky, sýry, konzervy. Na většině chat fungují vařiče. Potraviny bude možno dokupovat ve městech nebo ve vesnicích vždy po cca 3 – 4 dnech. 

Během ubytování v kempech je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani.

Rozpis kudrnovské polopenze:
4. den zájezdu (úterý) - večeře
5. den zájezdu (středa) - snídaně
9. den zájezdu (neděle) - večeře 
10. den zájezdu (pondělí) - snidaně + večeře
11. den zájezdu (úterý) - snidaně + večeře
12 den zájezdu (středa) - snídaně + studený večeřový balíček na cestuDoprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Během zájezdu absolvujeme celkem dva vícedenní treky (1x 2/5 denní a 1x 4 denní) bez možnosti setkání s autobusem. Nejvíce fyzicky náročný bude kupodivu ten kratší z nich (2,5-denní). V rámci jednotlivých treků bude naše průměrné denní převýšení kolem 1.000 výškových metrů. Nejvíce fyzicky náročný bude výstup na nejvyšší horu ostrova Monte Cinto, kdy bude denní převýšení cca 1.700 m (nahoru i dolů). Jedná se tedy o poměrně náročný zájezd (náročnost 4) a je dobré se před akcí ještě rozchodit. Batoh budete mít během těchto přechodů každý den na zádech a zvažte proto dvakrát každou součást výstroje a oblečení, zda ji opravdu budete potřebovat. Na závěr zájezdu nás pak bude čekat i celodenní túra nalehko a odpočinkovější program a vykoupeme se i v moři. Zájezd odpovídá náročnosti č. 4 z 5 bodové škály. 

Další info

Počasí
Korsika se nachází v oblasti tzv. středomořského podnebí. Na horách obvykle panují příjemná tepla, na pobřeží nás pak mohou potkat již pravá subtropická vedra. V horách by nás neměly zaskočit případné dešťové, popř. ani sněhové přeháňky, i když bývají v tomto období většinou vzácné. Budeme se pohybovat v nadmořských výškách i nad 2.500 m. Počítejte také s tím, že v horských oblastech ostrova může být někdy docela větrno. Nepodceňujte proto oblečení do tepla i do zimy. Voda v moři i v horských kaskádách bývá ideální ke koupání.

Cestovní doklady
Do navštívené země nám stačí platný občanský průkaz.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Články

Korsika - tak trochu jiná Francie

Bára Kovaříková, Honza Haruda

Francie rovná se Paříž. Že s tím srovnáním úplně nesouhlasíte? Tak to je nás víc. Francie to není jen móda, rušné ulice Champs Ély...

více

Za prasaty na Korsiku

Milan Jána a Tomáš "Ochma" Procházka

Za devatero horami, devatero řekami a devatero dálnicemi leží uprostřed hlubokého moře Smaragdový ostrov. Ostrov zvaný Korsika. Op...

více

Korsické cyklotoulky

Ruda Růžička

Korsiku poznáte nejlépe ze sedla kola. Napoleonův ostrov je protkán mnoha hrbolatými silničkami. Klikatí se těsně kolem větrného p...

více