Skotsko - ostrov Skye

Skotsko - ostrov Skye

9 dní / 27 000 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

1. 7. - 9. 7. 2021
č. zájezdu: 221815-01
cena 27 000 Kč

pravá ostrovní divočina 

„Torstene Vikingsone, podívejte, ten ostrov před námi …“ Torsten se dobelhá ke přídi a své ostříží levé oko, o pravé přišel v jedné z mnoha krvavých bitev, zamíří do dáli. Po chvíli mlčení se nakloní k Arvidovi, který si zamyšleně mne svůj dlouhý zrzavý vous. „Vidím, Arvide, synu Jacobsenův, vidím. To je Skuy, Ostrov mraků.“ Tak v dávných dobách pojmenovali ostrov Vikingové. Pamatujeme doby, kdy se na Skye, který patří k největším ostrovům Vnitřních Hebrid, nedalo dostat jinak, než po vodě. Nyní je s pevninou spojen mostem a tak je Skye bez omezení dostupný motoristům. Někdo by si mohl říci, že je to škoda. Čím větší dostupnost, tím menší divočina. Větru, dešti a slunci však člověk naštěstí poroučet neumí a tak si tito „tři švagři“ na ostrově dělají, co chtějí, handrkují se o moc, chvíli vládne ten, za chvíli zase onen. Ve Skotsku se říká: „Nelíbí se ti naše počasí? Počkej si pět minut a změní se“. O Skye to platí dvojnásob. Divokost zůstala. I přes výstřelky počasí se jedná o jeden z nejkrásnějších skotských ostrovů. Na své si přijdou hlavně přírodovědci, kteří zde mohou spatřit spoustu ptačích druhů včetně populárních papuchálků či mořských orlů. A fotky ležérně rozvalených tuleňů již tradičně patří ke klasickým suvenýrům z cesty. Jedeme za přírodou, za horami, za historií i za whisky! Nocovat budeme v hostelu a po Skotsku budeme cestovat pronajatým mikrobusem.

Komorní akce pro max. 7 osob.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku v ceně od cca 5.000 Kč včetně tax.

Průvodci

Miroslav Rafaj

1. 7. - 9. 7. 2021 / č.zájezdu 221815-01

Naprosto osudovou destinací se Ráfkovi stalo Skotsko. Je čestným patriotem snad všech kudrnovských zájezdů do skotských končin a každý rok nevynechá alespoň jednu příležitost své teritorium zkontrolovat (zřejmě kvůli pravidelnému zásobování domácího sklípku skotskou whisky). V krajině porostlé ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

1. den

Letecky se přesuneme do Skotska a následně pak naším pronajatým vozítkem na ostrov Skye, kde se ubytujeme v hostelu v Portree, který bude naší základnou po celou dobu pobytu.

2. - 3. den

Dva dny se budeme pohybovat v severní části ostrova. Vydáme se na dlouhou túru po hřebeni Trotternish, jednom z ikonických symbolů ostrova, kterou zakončíme u populární skalní jehly Old Man of Storr. Druhý den bude spíše odpočinkovější, navštívíme místní rodinný skanzen i zříceninu hradu Duntulm s nádherným výhledem na ostrovy vnějších Hebrid.

4. - 6. den

Prohlédneme si přilehlé slavné zahrady i samotný hrad Dunvegan, sídlo klanu MacLeod. Zájemci mohou na lodičkách vyrazit na krátký výlet za tuleni (cca 16 GBP), kteří se zde rádi vyvalují na útesech. Odpoledne si pak zpříjemníme vycházkou ke kopcům MacLeod´s Tables. I na Skye se samozřejmě palí whisky, ve vesničce Talisker navštívíme místní destilérku. Další vydatné túry zažijeme v pohoří Cuillins, které je někdy označováno za Skotské Alpy.

7. - 8. den

Prozkoumáme také menšího souseda, ostrůvek Raasay, a jižní výběžek samotného Skye. Zajdeme se podívat k majáku na Point of Sleat a v městečku Broadford se pokusíme naučit něco málo gaelských slovíček.

9. den

Poslední den naší cesty věnujeme návratu domů.

Ubytování

Ubytováni budeme v jednoduchém hostelu v hlavním městě ostrova, v Portree. K dispozici budeme mít jeden rodinný pokoj pro 6 osob se sdílenou koupelnou a jeden dvoulůžkový pokoj s oddělenými postelemi. Šestilůžkový pokoj je vybaven palandami. Povlečení je zajištěno. Wifi je k dispozici zdarma. Večery můžeme trávit ve společenské místnosti.

Strava

O snídaně se postará průvodce zájezdu. Ostatní jídlo bude v režii účastníků. Během dne se můžete občerstvit v některé z restaurací nebo ve fastfoodech, případně hlad zaženete vámi připravenými sendviči. V hostelu bude k dispozici společná kuchyňka, kde si můžeme uvařit/ohřát večeři. Potraviny budeme moci nakupovat v Portree.

Doprava

Nástupní místo: Edinburgh

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Doprava na místě bude zajištěna pronajatým mikrobusem, který bude řízen průvodcem zájezdu.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 9 denní zájezd zaměřený na poznání nejzajímavějších míst skotské přírody. Túry budou absolvovány "na lehko". Samotný program zájezdu je naplánován tak, aby byl dostatek času si během túr odpočinout, kochat se přírodními scenériemi a věnovat se i focení. Program odpovídá stupni náročnosti 2 z 5 bodové škály, což znamená, že byste jej měli v pohodě zvládnout po lehčím rozchození ještě před zájezdem.

Další info

Cestovní doklady
Na tento zájezd je zapotřebí platný cestovní pas.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Island

Island

8. 8. - 23. 8. 2021 Chci to vidět
Prázdniny ve Skotsku

Prázdniny ve Skotsku

22. 7. - 2. 8. 2021 Chci to vidět
Švédsko - King´s trail

Švédsko - King´s trail

6. 8. - 15. 8. 2021 Chci to vidět