Solná komora turisticky

Za zážitky bez obav

Solná komora turisticky

4 dny / 8 400 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

8. 8. - 11. 8. 2024
č. zájezdu: 224907C-02
cena 8 400 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

jednodenní túry krajem křišťálových jezer

Tyrkysově průzračná jezera, v nichž se zrcadlí okolní vrcholy v čele s impozantním Dachsteinem, dělají ze Solné komory jeden z nejmalebnějších koutů Rakouska. Turistický program je ušitý na míru pro všechny, kteří si rádi vychutnají rozmanité krásy přírody pěkně s pevnou půdou pod nohama. Jednodenní výšlapy za nejkrásnějšími kouty Solnohradska nás přivedou na oblíbený Predigstuhl (1.278 m) i na vrchol Krippenstein (2.100 m) s originální vyhlídkou Five Fingers, která nám ukáže okolní krajinu doslova z ptačí perspektivy. Po výletech se rádi svlažíme v třpytivé náruči jezer a zavítáme i do malebného Hallstattu. Útočiště najdeme v příjemném mládežnickém penzionu v lázeňském městečku Bad Goisern. V ceně zájezdu je snídaně, volitelně i výhodná večeře o třech chodech (za příplatek 14 EUR za celý zájezd).

Prodloužený víkend v krásném prostředí alp s pohodlným ubytování pod střechou!

Cena zahrnuje

Průvodci

Martin Brožka

8. 8. - 11. 8. 2024 / č.zájezdu 224907C-02

Hory ho lákaly již od mladistvých let, láska k nim běžela současně se závoděním v orientačním běhu, Ironmany a ultramaratony. Jako akreditovaný mezinárodní horský průvodce UIMLA provází hlavně horské a ferratové zájezdy. Potkat ho můžete na ferratách Rakouska, Dolomit nebo Julských Alp. Vysoké ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. – 2. den

První den pozdně večerní odjezd z Brna (přes České Budějovice) do rakouské Solné komory. Bus nás vyveze až pod stěny Predigstuhlu, abychom si bez velkého stoupání užili následující den okružní výlet podél horských luk a dvou lezeckých skal Zwerchwand a Predigstuhl. Cestou se posilníme v krásné horské chalupě Hütteneckalm anebo Predigstuhl. Na závěr sestoupíme kolem bizarní kolmé stěny masivu a tunelem dolů do městečka Bad Goisern, kde se ubytujeme v příjemném mládežnickém penzionu. (↔ 17,4 km, ↑ 500 m, ↓ 1.000 m)

3. den

Dechberoucí výhledy, propasti pod námi a okolní skály proklatě blízko, to je výjezd lanovkou (v ceně zájezdu) s mrazením v zádech až na 2.108 m vysoký vrchol Krippenstein. Odtud se vydáme na krok do oblak, tedy na vyhlídku Five Fingers, odkud je výhled na Hallstattské jezero a celou Solnou komoru prostě bezkonkurenční. Odtud sejdeme na horské louky k malebné chatě Gjaidalm a pak už budeme jen klesat a klesat až dolů k Hallstattu. (↔ 10,9 km, ↑ lanovkou, ↓ 1.400 m)

4. den

Další tyrkysový klenot Traunsee si prohlédneme při panoramatickém výletu nad jeho hladinou přes Velký a Malý Sonnstein ke stejnojmenné chatě. Na závěr nás u jezera čeká Traunkirchen, populární destinace nejen světových celebrit. A mohylu majestátného kopce Traunstein budeme mít jako na dlani. (↔ 7,2 km, ↑ 600 m, ↓ 650 m) Odpoledne vyrazíme na zpáteční cestu do Českých Budějovic a Brna, kam se vrátíme ještě vpodvečer.

Ubytování

Ubytujeme v příjemném hostelu v městečku Bad Goisern ve 4 – 6 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Postele jsou opatřeny lůžkovinami i povlečením.

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně formou švédských stolů. Ostatní stravování je z vlastních či dokoupených zásob. Za příplatek 16 EUR za celý pobyt si můžete přiobjednat také večeři o třech chodech.

Doprava

Krom společné dopravy autobusem z Brna je volitelně také možnost vlastní dopravy se slevou 600 Kč. Se skupinou se setkáte na parkovišti před horským hotelem Berghotel Predigstuhl (ráno cca v 7:00 hod.). Případné ubytování před začátkem nebo po skončení zájezdu je potřeba předem individuálně ověřit, volnou kapacitu v našem hostelu bohužel nemůžeme zaručit.

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály. Všechny výlety absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Denní převýšení a délka jednotlivých túr vyjádřená v km a čase je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu.

Další info

Skupina
Maximální kapacita je 20 účastníků doprovázených 2 průvodci. Společně s námi bude cestovat buď skupina ferratistů nebo cyklistů, se kterými se potkáme v buse i v hostelu. Můžete se tedy přihlásit i s kamarády, které láká jiný program, a přestože den strávíte každý po svém, zážitky můžete večer probrat u jednoho stolu.

Cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí platný občanský průkaz. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

8. 8. - 11. 8. 2024
č. zájezdu: 224907C-02
cena 8 400 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Alpské vandry

Alpské vandry

16. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Dachstein turisticky

Dachstein turisticky

1. 8. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Dolomity turisticky

Dolomity turisticky

18. 9. - 22. 9. 2024 Chci to vidět
Julské Alpy

Julské Alpy

17. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Národní park Hohe Tauern

Národní park Hohe Tauern

21. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - turistika v Bernských Alpách

Švýcarsko - turistika v Bernských Alpách

5. 8. - 11. 8. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Walliské Alpy

Švýcarsko - Walliské Alpy

18. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět