Vysoké Taury - Schareck

Vysoké Taury - Schareck

5 dní / 6 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

17. 8. - 21. 8. 2022
č. zájezdu: 222830C-01
cena 6 900 Kč

výstup na třítisícovku v největším národním parku Rakouska

Již v roce 1761 zdolal první horolezec zdejší zaledněný vrchol Angkogel, čímž se z Vysokých Taur stala jednou pro vždy kolébka alpinismu. Třítisícové štíty nejvyšších rakouských hor vytváří jedinečnou kulisu k překrásným přírodním scenériím a dělají z ní opravdový ráj pro milovníky hor. Ne nadarmo jsou tato panenská místa zahrnuta do národního parku Hohe Tauern. Síť zdejších turistických a horolezeckých cest je dlouhá úctyhodných 1.200 kilometrů! My se pokusíme zdolat třítisícovou horu Shareck. Výstup za výhledy však nebude zcela zadarmo. Čeká nás velké převýšení i několik zajištěných vzdušných pasáží. Z vrcholu hory Schareck jsou krásné výhledy na celé Vysoké Taury s monumentálním Grossglocknerem. Na východě spatříme Nízké Taury a Dachstein. Na severu Berchtesgadenské Alpy, na jihu pak Alpy Julské.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • fakultativní využití lanovek, jimiž lze některé túry zkrátit (cca 20,50 EUR)

Program zájezdu

1. - 2. den

Po noční nonstop jízdě přes Linz a Salzburg dorazíme ráno do Bad Hofgastein k lanovce (20,50 EUR), která nám pomůže dobýt vrchol Turchlwand (2.537 m). Horskými loukami a pastvinami sestoupíme zpět k autobusu. Den zakončíme v lázeňském městě Bad Gastein, které nás ohromí honosnou architekturou kasin a drahých hotelů. Naším přechodným domovem však bude útulný hostel.

3. den

Po vydatné snídani přejedeme z hostelu do lyžařského střediska Sportgastein, odkud začneme pěkně zostra stoupat kolem jezer Bockhartsee pod vrchol Bockhart (2.245 m). V horním jezeře dáme otužileckou koupačku. Po hřebeni postupně a nenápadně nabereme další výškové metry až k horské chatě Niedersachsenhaus (2.451 m). Ubytujeme se a užijeme západ slunce přímo pod horou Schareck (3.123 m) z verandy chaty.

4. - 5. den

Z chaty vyrazíme za východu slunce na lehko po stezce směrem k vrcholu Schareck (3.123 m). Po jeho dobytí sestoupíme kolem naší chaty dolů do Sportgasteinu a busem se přesuneme k penzionu. Po večeři zavítáme do termálních bazénů v Bad Gasteinu (19 EUR) a rozjedeme se k domovům. Příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme 1 noc v osvědčeném hostelu v Bad Gasteinu. Pokoje jsou standardně 2-4 lůžkové, vybavené lůžkovinami wc a sprchou. Některé z pokojů jsou vybaveny palandami. Další noc strávíme na horské chatě. Pokoje jsou vícelůžkové, umývárny a wc jsou umístěny mimo pokoj. Lůžkoviny jsou zajištěny. 

Strava

Během ubytování v hostelu v Bad Gastein je zajištěná rakouská polopenze, která začíná čtvrteční večeří a končí páteční snídaní. Po návratu ze Sharecku nás v hostelu jako bonus čeká zasloužená předodjezdová večeře. Snídaně jsou servírovány formou bufetových stolů v dostatečném množství. Na večeři dostanete vždy polévku a hlavní jídlo. Požadavky na vegetariánskou stravu a dietetická omezení je třeba hlásit předem. Nápoje se, jak bývá v Rakousku zvykem, platí zvlášť. Ceny jsou přijatelné. Zajistit vegetariánskou či bezlepkovou stravu není problém. Požadavek je však třeba nahlásit prodejně zájezdů. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo se občerstvit na některé z místních horských chat během túr. V Bad Gasteinu není problém dokoupit si potraviny. Během ubytování na horské chatě si stravu zajišťuje každý sám. 

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby. Na místě využijeme k přesunu 2x místní autobus.

Náročnost

Program odpovídá stupni náročnosti 3-4 z 5 bodové škály. Pří výstupu na Schareck je zapotřebí překonat několik krátkých exponovaných úseků zajištěných ocelovými lany a kramlemi. Odolnost vůči závratím je podmínkou.

Další info

Cestovat a částečně nocovat budete společně se zájezdem S dětmi do Alp a Hohe Tauern

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Dolomity turisticky

Dolomity turisticky

7. 9. - 11. 9. 2022 Chci to vidět
Švýcarsko - Walliské Alpy

Švýcarsko - Walliské Alpy

24. 7. - 31. 7. 2022 Chci to vidět