Lýkijská stezka

Za zážitky bez obav

Lýkijská stezka

9 dní / 11 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

Legendární stezka vinoucí se tureckým pobřežím kolem Egejského moře přes horské hřbety starověké Lýkie

Vydejte se s námi na trek do Turecka po slavné Lýkijské stezce. S báglem na zádech vyrazíme na cestu plnou malebných horských vesniček, která sleduje původní řecké a římské silnice, nomádské cesty a lesní průseky kolem pobřeží Egejského moře i přes horské hřbety starověké Lýkie. Cestu vedoucí kolem mnoha krásných antických památek - trosek měst, skalních hrobek, sarkofágů a hlavně s úžasnými výhledy na neuvěřitelně čisté moře. Nezapomeneme se zastavit u místních na čaj nebo na něco na zub a určitě dojde i na koupání v nějaké opuštěné zátoce.

Zdolat stezku v celé její délce 509 kilometrů by trvalo zhruba měsíc, proto jsme vybrali dva nejhezčí úseky, které zvládneme projít za 9 dní. Naší velkou výhodou bude cestování pouze v malé, maximálně 8 členné expediční skupině. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku v ceně od cca 11.000 Kč do Antalye a zpět

Videa

Program zájezdu

1. den

Odlet přes Istanbul do Antalye a přesun do Kemeru.

2. - 5. den

Navštívíme trosky starobylého antického města Phaselis. Seznámení s místním okolím a procházka k pláži. První společný večer, posezení při čaji.

3. - 6. den

Další den se vydáme na první část treku podél pobřeží. Lýkijská stezka je známá pro svou divokost. Nepřístupné pláže, ostré útesy a krásné scenérie nás budou doprovázet po celou dobu. Celkem ujdeme za 4 dny necelých 70 km nádhernou krajinou Olimpos Beydağları National Park a nastoupáme přes 2500 výškových metrů. Budeme spát na tábořištích s výhledem na moře při západu slunce. Večer se přesuneme za dalším zajímavým úsekem Lýkijské stezky, do Demre.

7. - 8. den

Ráno se vydáme přes Üçagiz – tato středomořská vesnice se může pyšnit spoustou Lycijských hrobek, hradem a troskami římského města, jež leží utopeno pod hladinou moře, do Kasu.

9. den

Vstaneme brzy ráno a dopravíme se na letiště v Antalyi, odtud už pak zpět do ČR.

Ubytování

Po příletu se ubytujeme v apartmánu. Během přechodu budeme spát na tábořištích ve volné turecké přírodě ve vlastních stanech a spacácích. Pro odvážnější stačí vzhledem k příjemnému klimatu pouze lehký spacák a karimatka. Tábořiště jsou většinou poměrně divoká, ale často s krásnými výhledy. Poslední noc před odletem se ubytujeme v apartmánech.

Strava

Během treku se každý stravuje z vlastních zásob. Po celou dobu je možné ochutnávat místní kuchyni, případně dokupovat potraviny. Pokud nebudete chtít není třeba brát jídlo z domu. Určitě využijeme místních čerstvých surovin a ochutnáme tureckou kuchyni. Po cestě je však důležité myslet na dostatek vody a při každé příležitosti ji dočerpat. Na apartmánech je k dispozici kuchyňka.

Doprava

Nástupní místo: Antalya

Společná doprava během zájezdu bude realizována místním autobusem či MHD.

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.
Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály. Jedná se o 8denní přechod, který půjdeme "natěžko". Veškeré potřebné vybavení si tedy poneseme na zádech. Naplánovaný program zvládne průměrně zdatný jedinec, který alespoň občas provozuje turistiku nebo rekreační sport.

Další info

Očkování
Do žádné ze zemí, které navštívíme, se nevyžadují zvláštní očkování. Na závadu ovšem není očkování proti žloutence -- hepatitidě typu "A". Zkontrolujte si také platnost očkování proti tetanu.

Měna a kapesné
V Turecku se platí tureckými lirami, které pravděpodobně u nás neseženete. Navíc tato měna podléhá bohužel vysoké inflaci, proto je dobré si turecké liry směnit až po příletu do Dalamanu. Zde není problém směnit jakoukoli světovou měnu, například eura, či americké dolary.

Bezpečnostní situace v Turecku
Situaci v zemi bedlivě sledujeme a v případě jakýchkoliv problémů jsme z bezpečnostních důvodů připraveni změnit trasu a program zájezdu. Turci jsou všeobecně lidé velmi vstřícní a přátelští vůči cizincům. Chovají-li se vůči nim někdy jinak, pak je to většinou jen reakce na někdy povýšenecký až arogantní přístup cizinců. Dále doporučujeme nepodceňovat kulturní odlišnosti islámu a respektovat velkou úctu, která je v Turecké republice spojována se státními symboly (např. státní vlajka a obrazy a sochy zakladatele Turecké republiky Mustafy Kemala Atatürka).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Francouzské Alpy - trek se stanem

Francouzské Alpy - trek se stanem

29. 6. - 8. 7. 2023 Chci to vidět
Korsika - GR 20

Korsika - GR 20

12. 8. - 24. 8. 2023 Chci to vidět
Madeira - horský přechod

Madeira - horský přechod

23. 10. - 30. 10. 2023 Chci to vidět
Mallorca - horský přechod

Mallorca - horský přechod

22. 9. - 29. 9. 2023 Chci to vidět
Švédsko - King´s trail

Švédsko - King´s trail

6. 8. - 15. 8. 2023 Chci to vidět
Velký okruh tureckou přírodou

Velký okruh tureckou přírodou

5. 10. - 17. 10. 2023 Chci to vidět
Východní Turecko

Východní Turecko

18. 10. - 29. 10. 2023 Chci to vidět
Vysoké Taury - Schareck

Vysoké Taury - Schareck

23. 8. - 27. 8. 2023 Chci to vidět