Lýkijská stezka

Za zážitky bez obav

Lýkijská stezka

9 dní / 14 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

28. 10. - 5. 11. 2023
č. zájezdu: 223839-01
cena 14 800 Kč

expediční bloudění mezi antickými památkami aneb s batohem do živoucího muzea

Vydejte se s námi na trek do Turecka, kde budeme odkrývat tajemství starých Lýkijců, antického národa, který se vzepřel všem dobyvatelům. Budeme putovat podél pobřeží čistého Egejského moře, procházet zapadlým koutem tureckého venkova a hrát si na archeology v dobře přístupných původních antických a římských pozůstatcích amfiteátrů a hrobek. Lýkijské stezka je neobjevená perla dálkových tras, vine se přes hory a zátoky a lemují ji krásné lesy, trosky měst, skalní hrobky, sarkofágy a nekonečné výhledy. Nezapomeneme se zastavit u místních na čaj, čerstvě vytlačený juice z granátových jablek a vykoupeme se v opuštěné zátoce.

Dálková trasa lýkijské stezky měří 509 kilometrů, naším putováním ujdeme za 9 dní její třetinu. Naší velkou výhodou bude cestování pouze v malé, maximálně 8 členné expediční skupině.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku v ceně od cca 11.000 Kč do Antalye a zpět
  • stravu
  • wellness v městečku Kas

Průvodci

Vašek Torčík

28. 10. - 5. 11. 2023 / č.zájezdu 223839-01

Vašek se průvodcováním opravdu baví a u toho baví naše klienty. Cestuje fakt od mala, domluví se několika jazyky a témat k hovoru má spoustu. Má raději východy slunce než jeho západy. Je certifikovaným horským průvodcem a instruktorem lyžování. Tvoří zábavné programy pro dospělé založené na ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Odlet do Fethiye. První doušky tureckého čaje, dokoupení nutného vybavení a vody na putování. Večerní procházka přes město duchů v Kayaköy a výběr lokality na spaní.

2. - 3. den

Nástup do hornatého terénu, výstup nad údolí motýlů. Kochačka na výhledy, putování po pobřeží. budeme procházet opuštěnými místy (Sidyma), kolem lýkijských hrobek. Zavítáme do vnitrozemí než sestoupíme opět k moři. S troškou štěstí dojdeme do kempu.

4. - 5. den

Odpočinkový den, během kterého si pomůžeme taxíkem, abychom během dne od brzkého rána navštívili nádherná místa skoro-zapomenuté civilizace v Agoře a hlavním městě Lýkie - Xanthosu (UNESCO). Navečer se vrátíme zpět do přírody podél aquaduktu, do kempingu Gelemis. Zde buď večer nebo ještě ráno projedeme další ruiny města a vyrazíme na další putování.

6. - 7. den

To pravé trekování tureckým venkovem, spaní na tábořištích. Budeme hledat prodavače čerstvé ovocné šťávy z granátových jablek a jiných citrusů.

8. - 9. den

Příchod krátkou nebo dlouhou tůrou do přístavního města Kas, možné turecké lázně či masáže. Prohlédneme si hrobky zanechané uprostřed města, které obkružuje cesta. Fakultativní výlet taxíkem do Kekovy. Odlet domů dle nalezených letenek

Ubytování

Po příletu se ubytujeme v apartmánu nebo v kempu - dle časů odletů a výkonnosti skupiny. Během přechodu budeme spát na tábořištích ve volné turecké přírodě ve vlastních stanech a spacácích. Pro odvážnější stačí vzhledem k příjemnému klimatu pouze lehký spacák a karimatka. Tábořiště jsou většinou poměrně divoká, ale často s krásnými výhledy. Poslední noc před odletem se ubytujeme v apartmánech nebo v kempu - podle toho jak nám to bude šlapat.

Strava

Během treku se každý stravuje z vlastních zásob. Po celou dobu je možné ochutnávat místní kuchyni, případně dokupovat potraviny. Pokud nebudete chtít není třeba brát jídlo z domu. Určitě využijeme místních čerstvých surovin a ochutnáme tureckou kuchyni. Po cestě je však důležité myslet na dostatek vody a při každé příležitosti ji dočerpat. 

Doprava

Nástupní místo: Fethiye (Dalaman)

Společná doprava během zájezdu bude realizována místními taxíky, mhd.

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály. Jedná se o 8denní přechod, který půjdeme "natěžko". Veškeré potřebné vybavení si tedy poneseme na zádech. Naplánovaný program zvládne průměrně zdatný jedinec, který alespoň občas provozuje turistiku nebo rekreační sport.

Další info

Očkování
Do žádné ze zemí, které navštívíme, se nevyžadují zvláštní očkování. Na závadu ovšem není očkování proti žloutence -- hepatitidě typu "A". Zkontrolujte si také platnost očkování proti tetanu.

Měna a kapesné
V Turecku se platí tureckými lirami, které pravděpodobně u nás neseženete. Navíc tato měna podléhá bohužel vysoké inflaci, proto je dobré si turecké liry směnit až po příletu do Dalamanu. Zde není problém směnit jakoukoli světovou měnu, například eura, či americké dolary.

Bezpečnost v Turecku
Turci jsou všeobecně lidé velmi vstřícní a přátelští vůči cizincům. Chovají-li se vůči nim někdy jinak, pak je to většinou jen reakce na někdy povýšenecký až arogantní přístup cizinců. Dále doporučujeme nepodceňovat kulturní odlišnosti islámu a respektovat velkou úctu, která je v Turecké republice spojována se státními symboly (např. státní vlajka a obrazy a sochy zakladatele Turecké republiky Mustafy Kemala Atatürka).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Madeira - horský přechod

Madeira - horský přechod

23. 10. - 30. 10. 2023 Chci to vidět
Velký okruh tureckou přírodou

Velký okruh tureckou přírodou

5. 10. - 17. 10. 2023 Chci to vidět
Východní Turecko

Východní Turecko

18. 10. - 29. 10. 2023 Chci to vidět