Reykjavík (Island)

Je hlavní a největší město Islandu. Leží při pobřeží zálivu Faxaflói v Atlantském oceánu na jihozápadě země poblíž Evropy. Město je se svou polohou  64° 08' severní šířky nejseverněji položeným hlavním městem světa a v rámci Evropy nejzápadnějším.

V prosinci roku 2007 zde žilo 117 721 obyvatel.

Město bylo založeno vikinským osadníkem Ingólfurem Arnarssonem již v roce 874. Pojmenoval ho Reykjavík, což znamená v islandštině kouřová zátoka od termálních pramenů a gejzírů v jeho okolí.

Téměř celé město leží na poloostrově Seltjarnarnes, ale jeho předměstí dosahují i mnohem dál na jih a východ. K siluetě města patří hora Esja, měřící 914 m. Esja je nejvyšší horou v okolí. Největší řekou protékající Reykjavíkem je Elliðaá, která sice není splavná pro lodě, ale zato je zde mnoho lososů.

Islandem z jihozápadu k severovýchodu vede tektonická deska, která způsobuje ve městě občasné zemětřesení a sopečné činnosti.


Zájezdy s návštěvou Reykjavíku

Island

výprava do země sopek a čmoudíků, do tajemné krajiny, kde se na skřítky nejen věří, ale kde skutečně jsou

Jedinečné putování Islandem nabídne nevšední zážitky každému, kdo si chce plnými doušky vychutnat kouzlo islandské přírody.

38 700 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Island
Typ zájezdu: Horská turistika Poznávání s turistikou

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

16 Délka:
16 dnů
N Náročnost:
2-3
D Doprava:
letecky
S Stravování:
bez stravy
U Ubytování:
kemp tábořiště

Další zajímavá místa Islandu


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz