Jasmund (Německo)

Národní park Jasmund se rozkládá na severovýchodní části ostrova Rujána. Jedná se o rozlohou nejmenší park na území Německa. Jestliže budeme konkrétní, tak tento národní park zabírá co do rozlohy zhruba 3 000 hektarů. Slávu a věhlas si zajistil hlavně díky krásným a vzácným křídovým útesům, které jsou úplně největšími na území celého Německa. Ostatně jejich výška, jež se pohybuje v některých místech až kolem 160 metrů nad hladinou Baltského moře, mluví sama za sebe. Největším lákadlem jsou samozřejmě samotné křídové útesy. Ty neustále mění svůj tvar díky všudypřítomné erozi. Při nepřízni počasí neustále od těchto skalisek upadávají kousky zvětralých hornin a zkamenělin, jež jsou součástí samotných skal. Pokud se chcete podívat na proslulý Königstuhl, tak stačí dojet na parkoviště Hagen, odkud jezdí kyvadlově autobusy až k samotnému útesu. Pokud ale budete chtít jít pěšky, pak se z tohoto parkoviště můžete vydat kolem jezera Herthasse přes bukový les ve Stubnitzu.

zdroj: http://www.narodniparky.info/np-nemecko/38-narodni-park-jasmund.html


Zájezdy s návštěvou Jasmundu

Kolem Rujány na kole

okružní jízda ostrovem v Baltském moři

Ostrov Rujána nabízí kromě jiných lákadel precizní okružní cyklostezku i spoustu značených vedlejších cyklotras budovaných s německou dokonalostí. Najdeme tu tedy vše, co potřebujeme k aktivní dovolené: moře, pláže, pivečko, kafíčko, klídek i pohodičku.

7 500 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Německo
Typ zájezdu: Pohodová cykloturistika

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

5 Délka:
5 dnů
N Náročnost:
2
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
kemp

Další zajímavá místa Německa


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz