Užhorod (Ukrajina)

Největší město Zakarpatska je často vůbec prvním, do kterého návštěvník Ukrajiny přicházející od západu zavítá. Poloha Užhorodu a jeho historie z něj učinily jakousi základnu mezi „Evropou“ a oblastí, jež získala mnohé eufemismy: bývalý Sovětský svaz, Nový nezávislý stát nebo Východ. Město se rozkládá na pravém břehu řeky Už (Uh, tj. „had“); „gorod“ je pochopitelně výrazem pro „město“. Tzv. Gesta Hungarorum („Uherská kronika“) zmiňuje invazi maďarské armády do města Ung, která proběhla v roce 872 a při níž zahynul místní slovanský kníže. Od té doby se město nazývalo Ongvar, Hungvar, Unguyvar a Ungvar — všechna jména poukazovala na maďarské kořeny. (Turisté, cestující napříč celou Evropou, nezřídka v Užhorodu stanou v němém úžasu, jak maďarsky město vypadá.) Vzhledem k blízkosti „Evropy“ je Užhorod předurčený k tomu, aby se stal nejrušnější bránou Ukrajiny, stejně jako velice atraktivní destinací z hlediska turistického ruchu. Procházet se jeho ulicemi přináší mnohé radosti, což platí zejména o nábřeží (naberežna) a v oblasti botanických zahrad. Když i východní Evropa pronikla na volný trh, postavil se do jejího čela právě Užhorod, jehož byznys vnáší do architektonicky půvabného centra města zcela nový rozměr — dokonce i šedivé sovětské věžáky dnes vypadají docela čistě a upraveně.

Zajímavé odkazy:
http://uzhorod.info/ - české stránky věnované Užhorodu včetně praktických informací
http://www.dusekarpat.cz/ukrajina/uzhorod/ - několik užitečných informací o Užhorodu
http://www.uzhgorod.net.ua/ - praktické informace o Užhorodu


Zájezdy s návštěvou Užhorodu

Podkarpatské bicyklování

putování do nitra kouzelné ukrajinské přírody

Máte opět příležitost navštívit Podkarpatskou Rus oblíbeným způsobem – v sedle svého bajku. Při našem putování projedeme křížem krážem nejzajímavější místa této západními turisty dosud opomíjené krajiny.

8 800 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Ukrajina
Typ zájezdu: Cykloturistika

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

9 Délka:
9 dnů
N Náročnost:
3
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
kemp tábořiště

Další zajímavá místa Ukrajiny


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz