Za zážitky bez obav

Dolomity turisticky

5 dní / 8 800 Kč
Autor: Andrea Havettová

Korsika - GR 20

13 dní / 19 800 Kč
Korsika - GR 20

Madagaskar expedičně

24 dní / 58 800 Kč
Autor: Dalibor Mahel

Kyrgyzstán

15 dní / 38 800 Kč
Kyrgyzstán
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Aktivní dovolená s dětmi v Čechách a na Moravě

Že cestování do zahraničí letos nevyjde? Nebojte. I Česká republika má co nabídnout. Uvidíte, že aktivní dovolená doma může být zajímavější než cizina. Vezměte děti, tetičky, strejčky i babičky a vydejte se jako celá rodina do nejkrásnějších míst Čr.

Jako na dlani vám ze sedla kola přijde kraj husitů – malebné Třeboňsko. Protože jde o krajinu doslova protkanou rybníky, dojde i na putování po vodě. Abyste si během dovolené opravdu oddychli a užili si ji podle svého, o děti se vám postará některý z našich animátorů. Možná si ale spolu se svými ratolestmi chcete splnit své dávné dětské sny. Spát jen tak v teepee na louce u řeky pod hvězdami, jezdit na koni a zkusit si u táborového ohně udělat vlastní indiánskou čelenku. To vše vás čeká v indiánské vesnici v podhůří Orlických hor.

Aktivní dovolená s dětmi, to je hlavně dostatek pohybu. Naštěstí je Čr doslova prošpikovaná cyklistickými trasami. Vyšlápněte si spolu s námi divokými údolími Jeseníků, kde čeká i pro všechny cyklistikou znavené spousta pěších výletů. Po svých tak zdoláme, když bude počasí a nálada, i nejvyšší horu – Praděd.

Odvážní rodiče se i s dětmi mohou těšit na adrenalinovou smršť via ferraty v Českosaském Švýcarsku a na Vysočině. Na to, abyste si pro skály, kramle a lana osvojili správnou techniku a lezení si opravdu aktivně užili, dohlédnou naši instruktoři. Naše hory ale nejsou jen kupy kamení. Takové Bílé Karpaty připomínají spíše rozkvetlé louky a zahrady. Jsou krajem nejen proslulých žítkovských bohyň – dobrých čarodějnic a jejich kouzel a moudrosti. Jsou místem, kde je člověk doslova sžitý s přírodou. Proto se podíváte, jak se z místního ovoce vyrábí ten nejlepší biomošt, jaký jste kdy zkusili. Poznáme, jak se zpracovává vlna z oveček pasoucích se po bělokarpatských lukách a ochutnáme i místní léčivé prameny vyvěrající z útrob země.

A zima v Čechách? Ani to není doba pro lenošení. Na lyžích se vydáme do kraje, kde ve svém revíru odjakživa vládne pevnou rukou pán hor – Krakonoš.

řazeno