Islas Ballestas (Peru)

Islas Ballestas je skupina malých ostrovů nacházející se nedaleko peruánského města Pisco na jihozápadním pobřeží. Ostrovy se skládají především ze skalních útvarů, které jsou důležitým útočištěm pro mnoho mořských živočichů. Své kolonie zde mají tučňáci, kteří však v poslední době čelí hrozbě vyhynutí. Stejně tak jsou Islas Ballestas domovem početných stád tuleňů a lachtanů. Pozorování zdejších lachtanů a unikátních zvukových efektů, které vytváří, je jedinečným zážitkem pro všechny turisty mířící k ostrovům Islas Ballestas.
Ostrovy jsou přístupné lodí z letoviska Paracas u města Pisco. Kompletní okruh trvá obvykle okolo dvou hodin a kromě lachtanů a jejich pláče můžete pozorovat také obrovský geolif ve tvaru svícnu, který slouží námořníkům jako maják. O původu tohoto unikátního díla se neustále vedou debaty a dosud není jasné, jak vlastně vznikl.

Zajímavé odkazy:
http://www.cestomila.cz/clanek/63-islas-ballestas-galapagy-pro-chude - článek o ostrovech Islas Ballestas
http://www.paracas.com/turismo/atractivos-turisticos/islas-ballestas/ - informace a fotky


Zájezdy s návštěvou Islas Ballestas

Peru 2 volná místa

za tajemstvím Inků, mezi Indiány a do majestátních hor

Pestré putování za novodobým divem světa - záhadným Machu Picchu, plovoucími rákosovými ostrovy los Uros na jezeře Titicaca na hranici s Bolívií, mohutnými dunami pouští i zasněženými štíty šestitisícovek, ale především do země plné barev, kde na každém kroku potkáme potomky dávných Inků.

28 600 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Bolívie, Peru
Typ zájezdu: Expedice Poznávání s turistikou

Termíny:
3.10.2019 – 19.10.2019

17 Délka:
17 dnů
N Náročnost:
2
D Doprava:
letecky, místní doprava
S Stravování:
snídaně
U Ubytování:
turistický hotýlek

Další zajímavá místa Peru


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz