Pisac (Peru)

Pisac je peruánská vesnice nacházející se v údolí Sacred na toku řeky Urubamba. Pro turisty je obec atraktivní zejména zachovalými ruinami incké říše, které stojí na kopci nad Pisacem. Pozůstatky budov a staveb jsou považovány za jedny z nejvýznamnějších ukázek inckého stavitelství.
Kopec, na kterém se Pisac rozkládá dosahuje nadmořské výšky 3.300 metrů a je rozčleněn množstvím terasovitých zemědělských polí. Stavby v Pisacu sloužili všem možným účelům, najdete zde například lázně, fontány, chrámy. Dominantou je pevnost Intihuatana zasvěcená kultu slunce.
Podle vědeckých studií sloužil Pisac pravděpodobně na obranu vstupu do údolí Sacred a města Cusco. Založen byl nejspíše okolo roku 1440 a následně v 16. století zničen španělským conquistadory. Následně bylo v údolí vybudováno moderní město Pisac.

Zajímavé odkazy:
http://www.fotosearch.com/photos-images/inca-pisac.html - množství fotek z Inca Pisac


Zájezdy s návštěvou Pisac

Peru 2 volná místa

za tajemstvím Inků, mezi Indiány a do majestátních hor

Pestré putování za novodobým divem světa - záhadným Machu Picchu, plovoucími rákosovými ostrovy los Uros na jezeře Titicaca na hranici s Bolívií, mohutnými dunami pouští i zasněženými štíty šestitisícovek, ale především do země plné barev, kde na každém kroku potkáme potomky dávných Inků.

28 600 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Bolívie, Peru
Typ zájezdu: Expedice Poznávání s turistikou

Termíny:
3.10.2019 – 19.10.2019

17 Délka:
17 dnů
N Náročnost:
2
D Doprava:
letecky, místní doprava
S Stravování:
snídaně
U Ubytování:
turistický hotýlek

Další zajímavá místa Peru


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz