Maroko, Vysoký Atlas a Sahara

Maroko, Vysoký Atlas a Sahara

18 dní / 26 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

pěšky přes Vysoký Atlas a putování s velbloudí karavanou dunami Sahary

Při přechodu čtyřtisícového Vysokého Atlasu nás bude v hlubokých údolích pohádkově barevných hor provázet podmanivá atmosféra kamenných berberských vesnic obklopených svěže zelenými terasovitými políčky. Turisté jsou zde stále vzácností a není divu, když se k nám seběhne polovina vsi. Zde žádné turistické značky nevedou… Díky domorodému kuchaři nakoukneme pod pokličku místní kuchyni, spát budeme pod vlastními stany a v soukromých vesnických domech, kde na vlastní kůži zažijeme skvělou tradici marocké pohostinnosti, velkorysosti a otevřenosti. Pocit prvních afrických expedic umocní muly, které využijeme pro přepravu našich batohů. Putování s karavanou velbloudů saharskými dunami poskytuje jedinečnou příležitost vychutnat si pro nás velmi exotické prostředí největší pouště světa i s tamními oázami, to vše při zajištěném pohodlí transportu zavazadel a stravování. V noci padne na hebký písek absolutní ticho a hvězdy na sametově černé obloze jsou takřka na dosah… Kontrastem k přírodě a životu v horách a oázách je královské město Marrákeš s neuvěřitelně rušnými uličkami staré mediny, kde nás ohromí tisíce vůní, zvuků, chutí a nepřeberné množství rozmanitého zboží z krámků namačkaných na každém čtverečním centimetru bazaru. Tvrdě usmlouvaná cena malého suvenýru i vás nakonec naplní pocitem spokojenosti z dobrého obchodu a při pohledu na něj ještě dlouho budete vzpomínat na Afriku.

Cena zahrnuje

 • veškerou společnou dopravu v Maroku (místní dopravou i najatými vozy)
 • muly v horách Vysokého Atlasu i velbloudy na Sahaře na přepravu výstroje
 • 5x ubytování v levnějších hotýlcích
 • 2x v gites d´ etape
 • 9x v nomádských či vlastních stanech
 • průvodce
 • služby místního průvodce
 • kuchaře a štáb místních mulařů a velbloudářů
 • berberskou, marockou a nomádskou plnou penzi
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
 • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • zpáteční letenku v ceně od cca 13.000 Kč (včetně tax)

Program zájezdu

1. - 3. den

Letecky do Maroka, přesun do MARRÁKÉŠE , kde se poprvé krátce seznámíme s kulturou, náboženstvím, arabskou architekturou, trhy, zaklínači hadů, muzikanty a tanečníky v jedinečném královském městě. Přejezd na Saharu do oázy M´Hamid. Poznáme pouštní architekturu tzv. ksarů a datlové háje.

4. - 6. den

Putování s karavanou velbloudů k obrovské LVÍ DUNĚ Zahar. Fantaskní prostředí písečné pouště, noci pod neuvěřitelně hvězdnatou oblohou, mysteriózní východ slunce nad pouští. Detailní seznámení s velbloudy a pohybem v poušti.

7. den

Přejezd z pouště do OUARZAZATU, města které poskytuje alespoň trochu civilizačních vymožeností, se zajímavými zastávkami v pouštních oázách ÚDOLÍ DRAA.

8. - 15. den

Putování VYSOKÝM ATLASEM v oblasti druhé nejvyšší hory M´Goun (4.071 m). Nádherná horská příroda je doplněna důmyslnými terasovými políčky za humny berberských vesnic. Scenérie mají vzhledově velice blízko k Tibetu, a to i proto, že berberské ženy chodí v tradičních pestrobarevných krojích. I vás si získá svěží zeleň ořešákových hájů obklopených červenými a okrovými skalami.

16. - 17. den

Návrat do Marrákéše, odpočinek v tradičním hammámu (horkých arabských lázních), nákupy a gurmánské zážitky. Přesun na letiště a odlet domů.

Poznámka: podzimní termín má program opačně – nejdříve v horách a poté na Sahaře

Ubytování

V horách neexistují kempy, proto budeme většinou spát v domorodých nocležnách a na tábořištích ve volné přírodě ve vlastním stanu a spacáku. Nemáte-li vlastní stan můžete si ho zapůjčit v naší půjčovně. Jste-li sami, je možné zkusit se po internetu domluvit na sdílení stanu, jedná se jen o několik nocí, kvůli kterým je zbytečné tahat stan navíc. Nocležny - v některých vesnicích v horách, po vzoru Francie, fungují tzv. gite d´etape - obdoba turistických ubytoven. Některé využijeme i my. V Marrákeši a Ouarzazatu budeme spát v levnějších hotýlcích. V poušti budeme spát v beduínských stanech a pod širákem, ve vlastním stanu spíše výjimečně. Na marocké zásuvky není zapotřebí žádné speciální redukce.

Strava

Na tomto zájezdu využijeme pohodlí plné penze – tzn. jídlo 3x denně + malá svačinka. Ve městech vám jídlo zajistíme v běžných domorodých restauracích. V horách a v poušti nám jídlo bude chystat domorodý kuchař. Z vlastních zásob si pouze vezměte energetické sladkosti jako müsli tyčinky, bonbony, oplatky a rozpustné nápoje na ochucení vody – tang, vitacit, rozpustné vitamíny

Doprava

Nástupní místo: Marrákeš


Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály. Popisy náročností našich zájezdů naleznete zde.

Naše zkušenost je taková, že tento zájezd zvládají i děti od 12 let věku. Náročnější výstup na M´ Goun (4.071 m) je možné vynechat a udělat si vlastní túru po okolí.

Další info

zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí. Kufr není pro tento zájezd vhodný.

počasí
Maroko se nachází v subtropickém podnebném pásu Severní Afriky. V horách budou běžné velké teplotní rozdíly mezi dnem a nocí, ve vyšších nadmořských výškách, kam se dostaneme, je typické velehorské klima a v noci zde mohou teploty klesnout až na 0°C. Ojediněle může napadnout i sníh. A z toho plyne, nepodceňte vybavení do horka i chladu Na poušti přes poledne slunce pořádně pálí (to nejhorší přečkáme ve stínu). Noci jsou naopak chladné.

cestovní doklady
Budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po opuštění Maroka. Pro cestu do Maroka není potřeba vízum.

očkování
Do Maroka se nevyžadují žádná speciální očkování. Přesto však vřele doporučujeme očkování proti žloutence – hepatitidě A.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Články

Maroko - Napříč Vysokým Atlasem

Robert „Bazi“ Bazika a Dalibor "Robi" Mahel, Míša Poborská

Maroko. Půlnoční spoj dojel do Beni Mellalu na čas a hned máme přípoj do hor Vysokého Atlasu. Kdo by to řekl do místní autobusové ...

více

Podobné zájezdy

Mauritánie

Mauritánie

19. 1. - 31. 1. 2021 Chci to vidět
Nepál - okruh okolo Manaslu

Nepál - okruh okolo Manaslu

6. 11. - 26. 11. 2021 Chci to vidět
Omán

Omán

24. 1. - 4. 2. 2021 Chci to vidět
Spojené arabské emiráty, Musandam a Omán

Spojené arabské emiráty, Musandam a Omán

24. 1. - 9. 2. 2021 Chci to vidět