Istrie (Chorvatsko)

Istrie je největší poloostrov  Jaderského moře. Nachází se mezi Terstským a Rijeckým zálivem a je rozdělen mezi Itálii (Provincie Terst), Slovinsko (Obalnokraška regija) a Chorvatsko (Istrijská župa, Přímořsko-gorskokotarská župa).

Poloostrov má rozlohu 3 700 km² a  pro svoji polohu a klima je velmi oblíbenou destinací.

Povrch tvoří planina, která se zvedá z jihozápadu na sevrovýchod od nadmořské výšky 100 m do 600 m. Planina je tvořena převážně mezozoickými vápenci. Důsledkem toho jsou na celém území poloostrova rozvinuté krasové jevy . Na severu poloostrova se nachází pohoří Učka s nejvyšším vrcholem Vojak (1396m). Odtud můžeme spatřit nádherný výhled na celou Istrii a Kvarnerský záliv. Vnitrozemí potom tvoří pahorkatiny, pláně i údolí, nalezneme zde také léčivé prameny a rozsáhlé vinice.

 Pobřeží Istrie je poměrně ploché, přírodní pláže jsou  tvořeny útesy a skalními plotnami.


Zájezdy s návštěvou Istrie

Dvacet tisíc mil pod mořem

s dětmi do plně vybavených stanů na největší chorvatský poloostrov Istrie

Čisté průzračné moře, spousta ostrůvků, roviny i hory, jeskyně, parky, antické památky, hrady, středověká města, víno, rakije, sýr, olivy, med a spousta dalších dobrot a zajímavostí na nás čeká na největším poloostrově Jadranu, na Istrii.

9 900 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Chorvatsko
Typ zájezdu: Zájezdy pro rodiče s dětmi a tábory

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

10 Délka:
10 dnů
N Náročnost:
1
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
vybavený stan

Další zajímavá místa Chorvatska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz