Paklenica (Chorvatsko)

Paklenica je krasový říční kaňon a zároveň národní park v Chorvatsku, který vznikl již v roce 1949. Nachází se nad městem Starigrad, v severní Dalmácii, v jižní části pohoří Velebit nedaleko Zadaru.

Park je součástí pohoří Velebit a rozkládá se na ploše 102 km2. Nacházejí se zde dva kaňony Malá a Velká Paklenica, které jsou od sebe odděleny náhorní plošinou vysokou 500 m.

Kaňon Malé Paklenice je vyschlý bez vodního toku. Šířka kaňonu je asi 300 až 500 m a okolní skály dosahují výšky až 650 m. Kaňon je  sice rozměrem menší než kaňon Velká Paklenica, za to je ale divočejší, bez cest a rozhodně ne méně velkolepý.

V kaňonu Velké Paklenice nalezneme nejvyšší chorvatskou skálu Anića Kuk, vysokou 712 m . V jejím okolí se nachází množství horolezeckých terénů přístupných po celý rok. Poblíž vstupu do kaňonu Velké Paklenice se také nachází komplex štol, který  sloužil jako úkryt pro Josipa Broze Tita během roztržky mezi Sovětským svazem a Jugoslávií  na přelomu čtyřicátých a padesátých let 20. stol.

V severní části kaňonu potom nalezneme  velmi zajímavou jeskyni Manita peć.


Zájezdy s návštěvou Paklenice

Prodloužené léto v Chorvatsku vyprodáno

pobřeží, hory i ostrovy Chorvatska a Dalmácie na kole

Pohodové cykloputovaní na pomezí historického Chorvatska a Dalmácie s bydlením v kempu či penzionu u moře.

11 200 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Chorvatsko
Typ zájezdu: Cykloturistika Zájezdy na Balkán

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

10 Délka:
10 dnů
N Náročnost:
2
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
apartmány kemp

Další zajímavá místa Chorvatska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz