Plitvická jezera (Chorvatsko)

Plitvická jezera (chorvatsky Plitvička jezera) jsou nejznámější národní park v Licko-senjské župě v Chorvatsku.

Nachází se na horním toku řeky Korana mezi horskými vápencovými masívy Velká a Malá Kapela a Pleševica, v blízkosti hranice s Bosnou a Hercegovinou, mezi městy Karlovac a Zadar.

Rozloha parku je 29 482 ha. V parku je 16 větších a několik malých jezer, která se dělí na dvě skupiny (Horní a Dolní). Nacházejí se na 5 řekách (Korana, Crna, Biela, Plitvica, Rječica). Celková rozloha jezer je 217 ha. Krasová jezera jsou terasovitě rozložena a spojena průtoky. Nachází se zde 140 vodopádů, 20 jeskyní a zřídel.  Jezera jsou obklopena lesy, které jsou převážně bukové, jedlové, smrkové a tisové. Žijí zde medvědi, lišky, srny a divoká prasata.

Označení Plitvická jezera bylo poprvé použito v roce 1777 knězem Dominikem Vukasovičem. 8. dubna 1949 byl založen národní park na ochranu unikátní kaskády (převýšení 156 m). Park byl zpřístupněný turistům až po roce 1958. V roce 1979 byl zařazen do Světového dědictví UNESCO.

Na jaře 1991 se území parku stalo místem velikonoční krvavé bitvy, prvního vojenského konfliktu, který si vyžádal oběti v rámci Jugoslávské občanské války.

 Na Plitvických jezerech byly natočeny některé scény pro film Poklad na Stříbrném jezeře podle románu Karla Maye.

Zdroj : http://wikipedia.org


Zájezdy s návštěvou Plitvických jezer

Přírodní šperky Chorvatska a Slovinska

vodopády, kaňony, propasti, jeskyně, hory, slaná voda i sladká vína

Stejně jako Vinnetou a jeho bílý bratr budeme opatrně kráčet po škrapových polích, abychom se zatajeným dechem uzřeli třpytivé vody „fjordu“ Zavratnica nebo řeku Zrmanju i s jejími vodopády a přírodními přehradami.

12 400 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Chorvatsko, Slovinsko
Typ zájezdu: Poznávání s turistikou Zájezdy na Balkán

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

12 Délka:
12 dnů
N Náročnost:
2-3
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
kemp tábořiště

Další zajímavá místa Chorvatska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz