Pula (Chorvatsko)

Pula  je chorvatský přístav a město, které se nachází na západě země, na jihu v největší a nejlépe chráněné zátoce Istrijského poloostrova. Je největším městem Istrijské župy, v roce 2006 zde žilo 62 080 obyvatel.

Město je oblíbenou turistickou destinací. V okolí je Brijunský národní park nebo Titova letní rezidence. Na jihu městské oblasti je turistické centrum Punta Verudela nad níž se tyčí zchátralá rakousko-uherská pevnost.

Trvalé osídlení na tomto místě existuje již několik desítek století. Jako první zde sídlili Ilyrové, kmen Histriů (po nichž dostal poloostrov jméno). V 1. století př. n. l. zde Římané založili kolonii Colonia Pietas Iulia Pola. Z této doby také pochází mnoho památek dnes hojně navštěvovaných turisty (např. amfiteátr, Herkulova brána nebo Vítězný oblouk rodiny Sergiů). Po pádu Římanů se ve městě vystřídali Vizigóti, Frankové i Benátčané. První Slované sem přišli v 7. století.

Ve středověku se o Pule zmiňuje Dante Alighieri. Roku 1813 se dostala pod vládu Rakouska-Uherska a stala se jedním z nejvýznamnějších rakouských přístavů.  Po pádu Rakouska-Uherska připadlo město Itálii a zůstalo pod její správou po celé meziválečné období. Když byla Pula přidělena Jugoslávii v roce 1945, prakticky 90 % obyvatel města mluvilo italsky, avšak změna je donutila odejít. Přesto je dodnes někde možné se tímto jazykem domluvit.

Zdroj : http://wikipedia.org


Zájezdy s návštěvou Puly

Dvacet tisíc mil pod mořem

s dětmi do plně vybavených stanů na největší chorvatský poloostrov Istrie

Čisté průzračné moře, spousta ostrůvků, roviny i hory, jeskyně, parky, antické památky, hrady, středověká města, víno, rakije, sýr, olivy, med a spousta dalších dobrot a zajímavostí na nás čeká na největším poloostrově Jadranu, na Istrii.

9 900 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Chorvatsko
Typ zájezdu: Zájezdy pro rodiče s dětmi a tábory

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

10 Délka:
10 dnů
N Náročnost:
1
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
vybavený stan

Další zajímavá místa Chorvatska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz