St. Moritz (Švýcarsko)

St. Moritz (česky Svatý Mořic) přezdívaný jako Top of the World je světoznámé zimní středisko ve švýcarském kantonu Graubünden. Rozkládá se na břehu jezera Moritzer See, v nadmořské výšce 1843 m. Obec ze severu obklopuje pohoří Albula a z jihu Bernina. Za svoji proslulost vděčí nejenom skvělým lyžařským terénům ve svém okolí, vývěrům minerálních železitých pramenů s velkým obsahem oxidu uhličitého, ale  ideálnímu klimatu údolí Engadinu. Slunce zde údajně svítí 322 dnů v roce. Levně zde však není. St. Moritz patří mezi vyhlášené zimní  útočiště mezinárodní smetánky a butiky se značkami jako je Vutton či Armani zde nejsou žádnou vzácností. Stejně tak se zde každou zimu pořádá celá řada banketů a oslav odehrávajících se na zamrzlém jezeře nebo v jeho blízkosti. V létě je zde podstatně klidněji, neboť sem za turistikou a outdoorovými sporty přijíždějí spíše obyčejní lidé. První písemné zmínky o osadě St. Moritz pocházejí z roku 1139. Sv. Mořic byl pojmenován podle válečníka , světce a mučedníka Maurice.


Zájezdy s návštěvou St. Moritz

Švýcarsko - Engadin

hvězdicové výlety na kole i pěšky se základnou v St. Moritz

Okouzlující scenérii čtyřtisícových štítů a ledovců kombinovanou s křišťálově čistou hladinou jezer obklopených horami jezdí pod Piz Bernina obdivovat lidé z celého světa. I když by se dalo na kole objíždět zajímavosti celý týden, spousta atraktivních míst je dostupná pouze pěšky. My zvládneme obojí.

10 700 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Švýcarsko
Typ zájezdu: Cykloturistika Horská turistika Turistika v Alpách Vysokohorská turistika

Termíny:
4.8.2019 – 11.8.2019

7 Délka:
7 dnů
N Náročnost:
3
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
kemp

Švýcarsko - Engadin MTB

na horském kole nejstarším NP Švýcarska

Etapy v okolí švýcarského Svatého Mořice nepatří k nejdelším. Za to však nabízí spoustu zábavných a hravých pasáží včetně báječných sjezdů. Švýcarskou dokonalost lze pocítit i v sedle MTB. Rozptylovat nás budou fantastické scenerie okolních třítisícovek a modř místních jezer.

10 700 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Švýcarsko
Typ zájezdu: MTB zájezdy

Termíny:
4.8.2019 – 11.8.2019

7 Délka:
7 dnů
N Náročnost:
5
D Doprava:
autobusem
S Stravování:
polopenze
U Ubytování:
kemp

Další zajímavá místa Švýcarska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz