Coves del Drac (Španělsko)

Coves del Drac,  v překladu Dračí jeskyně, jsou jedny z největších, nejkrásnějších a nejzajímavějších jeskyní na ostrově Mallorca.

Nachází se na východním pobřeží ostrova v obci Manacor, blízko pobřežního městečka Porto Cristo.

4 jeskyně zvané Černá, Bílá, jeskyně Ludvíka Salvátora a jeskyně Luise Armanda jsou vzájemně propojeny a na délku dosahují 2,4 km.

Jeskyně byly známy již ve středověku, první zmínka v dopisech je z roku 1338, ale až v roce 1880 pořídil  jeskyňář M.F. Will její první mapu.

V roce 1896 našel speleolog, průzkumník a vědec Edouard A. Martel podzemní jezero, které se svojí délkou 177 metrů a šířkou 30 metrů patří k největším podzemním jezerům v Evropě. Jezero nese jméno svého objevitele Martela. Roku 1935 se potom dokončuje i jeskynní osvětlení.

Prohlídka trvá asi hodinu a končí  krátkým koncertem klasické hudby v podání čtyř hudebníků na lodi.

Vlhkost vzduchu v jeskyni je 80% a vnitřní teplota dosahuje  21 stupňů.

http://www.cuevasdeldrach.com/


Zájezdy s návštěvou Coves del Drac

Mallorca - jednodenní túry

za přírodními krásami slunného ostrova

Hvězdicové výlety za nejkrásnějšími přírodními krásami Mallorcy. Ubytováním v příjemném penzionu v historickém centru Palmy (hlavního města).

13 100 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Španělsko
Typ zájezdu: Horská turistika Poznávání s turistikou

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

8 Délka:
8 dnů
N Náročnost:
2-3
D Doprava:
letecky
S Stravování:
bez stravy
U Ubytování:
penzion

Další zajímavá místa Španělska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz