Valldemossa (Španělsko)

Valldemossa je město v severozápadní části ostrova Mallorca. Nachází se v centru pohoří Serra de Tramuntana. Asi nejznámější historickou památkou tohoto městečka je kartuziánský královský klášter - Cartoixa de Valldemossa, který je známý tím, že zde pobýval na přelomu roku 1838 hudební skladatel Frédéric François Chopin se svou přítelkyní, francouzskou spisovatelkou George Sandovou. Prohlédnout si zde můžeme např. klášterní kostel, celu, kde byl ubytován Chopin, knihovnu, lékarnu s původním vybavením a další.

Hned vedle kláštera se nachází palác Palau del rei Sanç, který nechal postavit král Jakub II. pro svého nemocného syna a také vyhlídka, ze které je pěkný rozhled na údolí a město.

http://www.valldemossa.cat/


Zájezdy s návštěvou Valldemossy

Mallorca - horský přechod

přechod pohoří Serra de Tramuntana

Putování hlavním horským hřebenem Mallorcy po unikátní stezce GR 221, která nám odhalí rozeklané pobřeží, romantická zákoutí i rozmanité přírodní krásy vnitrozemí.

9 100 Kč Zobrazit detail zájezdu

Navštívíme: Španělsko
Typ zájezdu: Horská turistika

Termíny:
Máte zájem o tento zájezd? Bohužel nyní nemáme k dispozici žádné aktivní termíny. Pro další vyhlášené termíny sledujte průběžně naše webové stránky nebo pro bližší informace kontaktujte naše prodejny zájezdů. Případně pokud máte vlastní skupinku, konzultujte i možnost připravit zájezd na zakázku.

8 Délka:
8 dnů
N Náročnost:
3-4
D Doprava:
letecky
S Stravování:
bez stravy
U Ubytování:
horská chata penzion

Další zajímavá místa Španělska


Najdi zájezd na Zážitkovna.cz